Jump to content
Dogomania

mag.da

Members
  • Posts

    3225
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mag.da

  1. [COLOR=Black][B]Pilna sprawa, psy nie mają co jeść![/B] A ta sunia, to wygląda na jamniczkę szorstkowłosą, przynajmniej na zdjęciach: [/COLOR] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img527.imageshack.us/img527/7286/nowe053dz2.jpg[/IMG][/URL]
  2. O, ile tu fotek! :multi: Inka się nie zmieniła na mordce, ciągle taka sama wdzięczna i niewinna minka :iloveyou: [IMG]http://img246.imageshack.us/img246/420/img3739fv0.jpg[/IMG] A Teila jaka już duża :crazyeye: Śliczna sunia, dostojna. Można się jej przestraszyć przy spotkaniu sam na sam :cool3: Nigra świetnie się trzyma, towarzystwo młodszych koleżanek chyba jej służy :loveu: Pozdrowienia dla rodzinki i uściski dla suniek! Dzięki za zdjęcia :)
  3. [quote name='beka']wysłałm szczeniorki zainteresowanym. czy te z ziemianki to bedą raczej małe?[/quote] Chyba raczej średnie, bo mamusia średnia i one takie dość chyba spore, jak na 4-tygodniowe. No i są już przewiezione do p. Ani :loveu:. Erka ma je jutro widzieć, to może oceni wielkość, bo ja nie umiem za bardzo.
  4. Tu jeszcze widać tą malutką, co ma najwięcej białego: [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/9528/62880263fo5.jpg[/IMG] I jeszcze mamuśka: [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/673/96039481vt0.jpg[/IMG] [IMG]http://img225.imageshack.us/img225/6012/39721156ii2.jpg[/IMG] Nie mogłam jej zrobić dobrego zdjęcia, bo jak tylko kucnęłam, to zaraz podchodziła na głaskanko :loveu:
  5. [quote name='erka'] Dzisiaj miałam zgłoszenie o kolejnej bezdomnej suni ze szczeniakami:placz:. Mag.da jutro tam pójdzie zorientowac się , jak to wygląda, podobno w jakiejś jamie, szczeniorki mają juz ok. 3 tyg.[/quote] Już coś wiem, chociaż nie zastałam pana, który się sunią najbardziej opiekuje. Ale przyszedł inny pan - właściciel tej piwniczki. Sunia oczywiście wyrzucona, jakiś miesiąc temu, w ciąży. Oszczeniła się w niedzielę 6.01 - w najbliższą niedzielę szczeniaki skończą 4 tygodnie. Rodziła jakoś w biegu chyba, bo maluchy były porozrzucane przed tą piwniczką, na śniegu - dobrze, że ten człowiek to zauważył i włożył je do wewnątrz. Niestety pierwszej nocy 3 zamarzły :-( Było ich 7, zostały 4 - wszystkie sunie. Mają legowisko ze słomy, sunia dostaje jeść 2 x dziennie, chociaż jest to kiepskie jedzenie (jakieś ziemniaki z chlebem rozmoczonym), ale już zostawiłam dla niej karmę. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej byłoby je stamtąd zabrać. Maluchy za chwilę zaczną wychodzić (teraz jeszcze nie mogą się wgramolić na schodek), a zaraz za piwniczką jest główna droga. Niebawem będą też wymagały dokarmiania. Poza tym są narażone na atak wiejskich psów. No i każdy, kto zechce (np. dzieciaki) może zabrać maluchy, a to sunie - wiadomo jaki los czeka je na wsi... Tu mieszkają, z tyłu widać drogę: [IMG]http://img146.imageshack.us/img146/2782/56850594jm4.jpg[/IMG] [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/5268/64949392jf2.jpg[/IMG] Maluszki: [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/9753/66741074jm1.jpg[/IMG] Ta sunia po lewej ma najwięcej białego, pozostałe są czarne z małymi białymi znaczeniami: [IMG]http://img230.imageshack.us/img230/6668/77968495wh7.jpg[/IMG] [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/7910/27959732nt2.jpg[/IMG] Co do samej suni - jest średniej wielkości, chyba niższa niż do kolana, szczupła (ale nie szkielecik). Łagodniutka, uległa, delikatna. Widziała mnie pierwszy raz, a ucieszyła się ma mój widok. Pozwoliła dotykać szczeniaki. Jedynie jak wydostałam jednego na zewnątrz to wyszła za nim i popiskiwała - zero agresji. W pobliżu łaziły kury - nie interesowała się nimi. Fajna sunieczka. Chyba młodziutka, ale zapomniałam zajrzeć w ząbki :oops:
  6. Nie, nie Betel. To do Erki dzwonili ci ludzie.
  7. [COLOR=Black]Jest na Allegro, wystawiona przez Bettel:[/COLOR][I][COLOR=Black] [URL="http://allegro.pl/item301190199_negra_sunia_w_typie_nowofundlanda_.html"]Negra[/URL][/COLOR][/I]
  8. No trochę to dziwne, że zdecydowanie nie chce kundelka, ale sunię weźmie, mimo, że kundelek :roll: Ale pozory mogą mylić, najlepiej gdyby ktoś z Chorzowa pomógł sprawdzić ten dom.
  9. [quote name='Miśka79']Powtarzał kilka razy, że kundelka nie ale sunie mu sie podobają. [/quote] A jak sunia podrośnie i okaże się niewystarczająco owczarkowata? :roll:
  10. Mila i Daga też już są na Allegro, wystawione przez gigi-44. Ale na dorosłym wątku jest jeszcze kilka psiaków bez Allegro.
  11. Miśka79, jak mają na imię te sunie?
  12. A jaki kontakt podawać w sprawie Bruna?
  13. No to :kciuki::kciuki: za organizację!
  14. Kurcze, taka popularna trasa Warszawa - Kraków i akurat nikt nie jedzie :shake:
  15. [quote name='erka'] Nie znacie kogoś w Opolu, kto mógłby przechować szczeniorka do soboty rano?[/quote] A Koduchaben nie mieszka w Opolu?
  16. Ta psina przeszła już tyle złego :shake:, że teraz może być już tylko lepiej :kciuki:
  17. Powodzenia w nowym domu dla Koali :p Oby reszta też szybko znalazła domki.
  18. OK, wklejona. I wkleiłam jeszcze Ritę, gdyby jednak nie musiał to być koniecznie szczeniak.
  19. [SIZE=3][COLOR=Red][SIZE=2][COLOR=Black]Może Lara - ta szara na zdjęciu:[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=Red] Lara[/COLOR][/SIZE][/B] Pani z Malikowa przygarnęła sunię ze szczeniakami, które koczowały w opuszczonej ruderze. Sama ma już 6 psów, jej mama też tyle i nie mogą tych psiaków zostawić. Nie udaje się jej również znaleźć domów, więc prosi o pomoc w adopcji. Szczeniaki to piesek - Milan (czarny) i suczka - Lara (jasna). Mają ok. 4 miesiące. Na razie są troszeńkę nieufne, ale szybko się oswajają. [B]Aktualizacja: Milan ma już dom. Na adopcję czeka jeszcze Lara.[/B] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img152.imageshack.us/img152/2968/071030szceniakimalikw1yi7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/7791/071030szczeniaczkamalikpc6.jpg[/IMG][/URL]
  20. [SIZE=3][COLOR=Red][SIZE=2][COLOR=Black]To może jeszcze wstawię historię Białego Misia i Łatka:[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=Red] Szczeniaki z Marzysza[/COLOR][/SIZE][/B] Są to szczeniaczki dzikiej suczki z Marzysza, która mimo wielu prób nie dała się niestety złapać na sterylkę. Wyprowadziła dzieci z lasu, jak już były spore. Pani, która ratuje w tej miejscowości bezdomne psy udało się wprowadzić je na podwórko, są teraz w budzie. Trzeba jej koniecznie pomóc w adopcji. Ona ma już kilkanaście psów u siebie i jeszcze dokarmia wszystkie biedy, jakie się tam pojawią i już nie daje rady. I Kalmy: [B][SIZE=3][COLOR=Red] Kalma[/COLOR][/SIZE][/B] - sunieczka jest młodziutka, może mieć ok. roku, może odrobinę więcej. Jest wielkości jamniczka. Typowo kanapowo-łóżkowa przytulanka. Po podobno rocznym pobycie w schronie (czyli musiała tam być prawie od szczeniaka) została zabrana do domu tymczasowego, gdzie nauczyła się żyć w normalnych, mieszkaniowych warunkach. We wszystkich zachowaniach stara się naśladować inne psiaki, z którymi obecnie mieszka. Chodzi już na smyczy, szybko nauczyła się załatwiać na dworze. To bardzo mądra, cierpliwa i pojętna sunia. Można ją polecić do rodziny z dziećmi i innymi zwierzętami.Jest [B]wysterylizowana[/B]. Może ułatwią podjęcie decyzji.
  21. [COLOR=Red][COLOR=Black]Jeszcze jest Biały Misiu, brat Łatka.[/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Red] Biały Misiu -[/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black] piesek, spokojny i zrównoważony:[/COLOR][/COLOR][B][/B] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img45.imageshack.us/img45/1908/071225bialymisiek31td8.jpg[/IMG][/URL] Myślę, że Erka się niebawem wypowie, kto najpilniejszy do wydania.
  22. [SIZE=3][COLOR=Black][SIZE=2]A małe wysterylizowane suczki to te:[/SIZE][/COLOR][B][COLOR=Red] Nutka[/COLOR][/B][/SIZE] - ratlerkowata sunieczka przywieziona z dwiema córeczkami - Melą i Felą (już w nowych domach). Nutka już chyba nie jest młodziutka, pewnie ma co najmniej 5 lat, ale dla małego psiaczka, przy dobrej opiece, to dopiero 1/3 życia. Pyszczek ma siwiejący , ale ząbki ładne. Bardzo sympatyczne stworzonko. Jest [B]wysterylizowana[/B]. [B] [IMG]http://img516.imageshack.us/img516/7865/dsc02690dp5.jpg[/IMG][/B] [B][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/9519/dsc02682yo5.jpg[/IMG] [/B][B][SIZE=3][COLOR=Red] Kalma[/COLOR][/SIZE][/B] - sunieczka jest młodziutka, może mieć ok. roku, może odrobinę więcej. Jest wielkości jamniczka. Typowo kanapowo-łóżkowa przytulanka. Po podobno rocznym pobycie w schronie (czyli musiała tam być prawie od szczeniaka) została zabrana do domu tymczasowego, gdzie nauczyła się żyć w normalnych, mieszkaniowych warunkach. We wszystkich zachowaniach stara się naśladować inne psiaki, z którymi obecnie mieszka. Chodzi już na smyczy, szybko nauczyła się załatwiać na dworze. To bardzo mądra, cierpliwa i pojętna sunia. Można ją polecić do rodziny z dziećmi i innymi zwierzętami.Jest [B]wysterylizowana[/B]. [IMG]http://img406.imageshack.us/img406/5443/pb281750mf7.jpg[/IMG] [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/7617/pb281756ow9.jpg[/IMG]
  23. Ewa, szczeniaków Negry jest 5 czy 6?
  24. Jo37 kiedyś pomagała w transporcie kieleckich psów, jest chyba z Warszawy.
  25. Podnoszę maluchy z życzeniami Noworocznymi. [B]Oby rok 2008 okazał się łaskawszy od poprzednich[/B] :BIG:
×
×
  • Create New...