Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. Myślałam,że się obrazisz za to "prawie":razz:. Bo prawdę mówiąc , jest tak samo piękna , jak Minia, tylko muszę bronić mojej malizny:eviltong:. Pozdrowienia dla Fryty od Mini:). [IMG]http://i48.tinypic.com/2irtbox.jpg[/IMG]
  2. Dobrze ,że mi powiedziałas, bo nie wiedziłam ,że tu teraz takie sesje fotograficzne. Fryta wypiękniała niesamowicie:), prawie dorównuje mojej Mini;).
  3. Oj rzeczywiście , jak Frycie uchole porosły:crazyeye:. Jaanka, a Ty ja strzyżesz?
  4. A tą Pumbę juz oddali, czy jeszcze u nich? Nie moga jej ogłaszac i szukac domu?!! Jak maja sumienie szczeniaka z domu oddawac do zimnego boksu jeszcze na taka pogodę. Baba niech się wsadzi do tego boksu sama, to jej alergia zaraz przejdzie.
  5. Czy coś już wiadomo w sprawie domku?
  6. Ja tez prawde mówiąc nie za bardzo sie bałam o Norę, bo to mądra suka jest i już dosyć długo była w domu, żeby nie trafic z powrotem. Jesli chodzi o benia, to nie bedziemy prymitywom płacic, bo zaraz wezmą nastepnego, szykujemy akcje, tylko co z tego jak benia nie ma gdzie wziąć:(:(:(. O tym drugim zwykłym choc sympatycznym kundelku nawet nie wspomnę:(.
  7. Super! :)Mam nadzieję,ze już nie wytnie takiego numeru.
  8. Wpłynęło na nasze psiaki 603 zł z bazarku prowadzonego przez divię_gg, a fantów weimaromaniaczki FLY i emilii2280, bardzo serdecznie dziękujemy:loveu::loveu:.
  9. Linssi, czy husky i Gaja ogłaszane sa na mnie? Bardzo proszę dziewczyny umieście na fb info o tym biednym beniu. Na fb jest fundacja Bernardyny Fundacja Zwierzat Skrzywdzonych.
  10. Czyli ten rudy -Bolek jest , jak pisze justysiek w super formie, a Cypis czarny nieufny i sierść brzydka, tak? A który był takim dominantem?
  11. [quote name='justysiek']szczylki juz zaszczepione i maja ksiazeczki zdrowia. Bolek jest już w super formie, ale Akaj nadal nieufny do obcych i sierść kiepska, chyba jednak trzeba by te witaminy zafundowac im, czekałam z wetka zeby wzmocnily im sie organizmy, ale teraz mysle ze juz spokojnie mozna im dac witaminy.[/QUOTE] Ale jak to , wetka czekała z podaniem witamin, aż się organizmy wzmocnią, bo czegoś tu nie rozumiem?
  12. O matko, justysiek, a który to Akaj? Bo jest pani chętna na Cypisa,czyli tego rudego chyba, to on? Jezeli tak, to przeceiz Cypis był wczesniej spokojny, uległy, ale nie nieufny? Savahna wypowiedz sie , który jest który , bo teraz nie wiem, o kogo kobieta pytała. Emilia, dzięki za chęc pomocy, ale nie chca psa sprzedać. Dzisiaj Anka tam pojechała, proponowała synalkowi 100 zł za benia i nie zgodził się, powiedział tylko,ze on sie nie znęca, natomiast może pokazać takich we wsi, co wieszają psy w lesie. Anka zawiozła jakies miski, bo psy nawet nie miały , tylko jedno syfiaste wiaderko, prosiła babsko,żeby nalało wody, ten prymityw powiedział ,że nie naleje i jeszczce sie darła do syna ,żeby nie nalewał. Jest naprawde nienormalna i b.agresywna, ludzie Anke przestrzegali,żeby tam nie chodziła, bo to kryminalisci. Zawiozła jeszcze karme dla chudych jak szkielety kociaków i odrobaczyła je. A w lesie przy tej wsi dzisiaj zobaczyła niewielką suczynkę, jakś kobieta powiedział jej ,że dwa tyg, temu "miastowi" wywalili ja z samochodu. Sunia miała cieczkę, więc na bank zaciążona. Nie wiem, co będzie dalej, najlepiej nic nie widzieć, nie rozglądac sie, niech to wszystko ginie. Nie damy raty uratowac wszystkich biedaków, a nawet jakaś pomoc w odrobaczaniu, odpchleniu, karmie, to olbrzymia kasa, a skąd ją brać.
  13. Tak jaanka, Perła zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana. Jesli chodzi o organistę, to jak kobieta z N.Słupii poszła w sprawie tych psów na skargę do proboszcza, to wyprosił ją za drzwi.:diabloti: Benia już wstawiłam na beniowy watek.
  14. To nie tylko chodzi o to,ze biedna. Jezeli by tylko tak było, to jakos by sie pomogło poprawić warunki psów, dało karmę. Ale baba jest nienormalna, w dodatku bardzo agresywna, nie ma z nią żadnej rozmowy. Psy bije, bo się ich boi. Wiadomo,ze na każdej wsi, sa psy w tragicznych warunkach, niejedno już widziałam, ale tam jest prawdziwy koszmar. Tak mniej więcej jak u słynnego organisty, którego nie pociągnieto do odpowiedzialności za to co robił, więc wie ,że może sobie bimbać z prawa i śmiac się w nos obrońcom zwierząt i właśnie to zrobił biorąc następne psy. Tylko tym razem tak zabił dechami miejsce, gdzie je trzyma,że nikt tam nie ma dostępu. W Nowej Słupii koczował na rynku psiak, którego już tam nie ma i ludzie mówią,że pewnie organista go złapał na smalec. Benia i tego czarnego bidoka nie można absolutnie tam zostawić .
  15. [IMG]http://i50.tinypic.com/akh5b4.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/23k9o2g.jpg[/IMG]
  16. I jeszcze ta szczeniaczka szuka domu. To ta, o której już wczesniej pisałam,że Anka znalazła ja w lesie. Siedziała w pniu drzewa ponad tydzień, przezyła, bo jakis pijaczek nosił jej chleb z mlekiem. Ma ok. 3 mies., bedzie chyba taka przed kolano. Musi chyba isć do domu, gdzie cały czas ktos jest , bo zostawiona na chwile podnosi wrzask straszny, chyba bida boi sie kolejnego porzucenia:(. Jest odpchlona i odrobaczona. [IMG]http://i50.tinypic.com/112g85s.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/s5zpd0.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2v2abt0.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/64m96q.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/l9nio.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/2dba5ax.jpg[/IMG]
  17. [IMG]http://i49.tinypic.com/2znmy6c.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/34qr7nl.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/34yw61e.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/3008g0j.jpg[/IMG] Savahna moze by ogłosić go , a nuz ktoś litosciwy sie znajdzie.
  18. Na innej wiosze kobita ma chyba 6 psów, jeden na łańcuchu, reszta drobiazgu biega luzem. Bieda aż piszczy , wszystkie psiaki z brzuchami wklęsłymi, przyschniętymi do kręgosłupa. Tyle tylko,że tu nie biją, ale co z tego, jak nie mają co jesć. Najmłodszego, kilkumiesięcznego małego psiaczka w typie jamniczka po namowach oddałaby. To ten rudasek. [IMG]http://i45.tinypic.com/9to8c0.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/dlrync.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/352lnpw.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/2s5xon7.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2w4wak8.jpg[/IMG]
  19. A to beniutek, przeraźliwie smutny, zrezygnowany, chudy strasznie, tylko dzięki sierści tak tego nie widać, no i jakaś wielka rana na grzbiecie. [IMG]http://i46.tinypic.com/s43ls5.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/2zzp81w.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/207srwi.jpg[/IMG] Z tego wszystkiego zapomniałam zrobić zdjęcia temu czarnemu pod kawałkiem blachy.
  20. [B]Świętokrzyska wiocha :angryy::angryy: :diabloti::mad::mad::scream7::snipersm::2gunfire::diabloti: !!!!!! [/B]Nie dość,ze wegielkowa jeździ po tych kieleckich wiochach i ciągle musi patrzec na psie tragedie, to jeszcze Anka jeździła ostatnio po takich zabitych dechami, gdzie dramat psi prawie w każdej chałupie. Ale w jednej pod Chmielnikiem sytuacja dramatyczna, mix ON-ka , a właściwie jej szkielet przywiązana na łańcuchu do drzewa, benio na łańcuchu w koszmarnych warunkach w chlewie i jeszcze jakaś mniejsza psina. Babsko zgodziło sie oddać ON-ke, bo i tak syn miał ją zabić:diabloti:. Jestem przeziębiona dosyć, ale zwlekłam się dzisiaj,żeby ratować tą psinę. To co zastałyśmy to jakiś mega koszmar, nie da się opisać. Babsko upośledzone na umyśle, w dodatku agresywne, wulgarne/ ludzie mówią ,że przed laty zabiła męża/. Jakies synalki podono są, jeden zakapior wytatuowany wyszedł przy nas. Psy zastraszone, bite, baba tylko bluzgała na nie cały czas. ON-ka chciała oszaleć na tym łańcuchu, jak poczuła jedzenie, ale nie mogłysmy jej dać , bo zabierałysmy ją samochodem. Benio zrezygnowany, straszliwie smutny, z jakąś raną grzbiecie, w gnoju, w chlewie, koszmar! Łagodny, choc baba straszyła,że uchla:angryy:. I jeszcze jedna czarna średniej wielkości psina na łańcuchu przy"budzie" , czyli kawałku blachy bez tylnej ściany, na gołej ziemi. Taka miła ciapa i głód wyzierający z oczu. Oczywiście łańcuchy wielkie krowie prosto na szyjach. Przywiozłysmy obroże, założyłyśmy mimo protestów babska, odpchliłysmy i odrobaczyły psy. Tabletki dałysmy w kiełbasie, to baba cały czas psioczyła, jak to psom kiełbase, jak ona sama kiełbasy nie je. A ja temu czarnemy włóżyłam pod ta blachę na ziemię kawałek futerka do leżenia, to o mało nie umarła ze śmiechu. Mix ON-kę zabrałysmy do Suchedniowa, bo akurat tam byli chetni na ON-ka. Prawie zaczadziałysmy w samochodzie:cool3:, suńka poczatkowo niespokojna , potem już bidulka grzecznie jechała . Dom biedny, ale ludzie z sercem dla zwierząt, maja nawet oswojonego dzika. Nie wybrzydzali,że brudna,śmierdząca, że taka straszliwie chuda, zęby pościerane, bo chyba jedynie kości jadła, jeżeli wogóle. Nie wiem jak , ale trzeba koniecznie zabarć pozostałe dwa psy z tego koszmaru. Benia dobrowolnie nie oddadzą, juz babsko zapowiedziało. Suni nie dało się nawet zrobić zdjęcia , bo biegała wkoło drzewa jak oszalała. [IMG]http://i50.tinypic.com/w97dk6.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/23jrcrl.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/1zwycjm.jpg[/IMG] Tu już bidulka w samchodzie. [IMG]http://i47.tinypic.com/2w2kdc2.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/289vr02.jpg[/IMG]
  21. Oby sie udało go złapać.
  22. Trzeba wykorzystwać piękne chwilie, bo juz od piątku podobno zima:(. Ząbki Saruni, jak u młodzieniaszka:).
  23. Niestety dt dla szczeniaczków od Miry na Śląsku już nieaktualny,więc trzeba je ogłosić jeszcze . Ania102, dzięki za ogłoszenia dla Luny:).
  24. Tzn , Bajka tez poszła do domu? Mam nadzieję ,że to puchate cudo dobrze trafiło i nie będzie zwrotu za kilka mies.
  25. To ja myślałam,że tylko u nas taki zastój w adopcjach, a tu śliczne małe suczynki też sie nie mogą doczekać. A ,że Misia jeszcze nie ma domu, to sie bardzo dziwię, mój typ:).
×
×
  • Create New...