Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. A czy jak podchodzi pod internat, to jest tam ktos, kto ją karmi, zna bliżej?
  2. Mira dzisiaj była u jamniczki, szczeniaczki wszystkie wydane na wsi:(, możemy tylko mieć nadzieję,że nie trafiły do budy i na łańcuch, choc znając kieleckie wsie, to bardzo prawdopodobne. Ale nic już nie poradzimy:shake:, sunia lata po wsi, kobieta twierdzi,że ja wpuszcza na podwórko, pod świerkiem jest jakaś prowizoryczna budka, miski z jedzeniem tez stały. Jak tylko sie zwolni jakies miejsce, to ją zabierzemy.
  3. Czy to Maksiu? Czy nie wiecie o jakims foksiu do adopcji? Dzwoniła kobieta z Gdańska o Bońka, gotowa nawet przyjechać, gdyby sie znalazł foksiu. Może wyśle jej tego terierkowatego z Bartoszowin, ale co jeszcze? Czy Kropek to jeszcze do adopcji? A moze w schronisku jest cos foksiowego?
  4. Teraz też ich nie brakuje, niestety:(.
  5. Taks, musimy sie wybrac do tej jamniczki, to jest pod Kielcami, zrobimy fotki i zobaczymy , jak to wygląda. Jest i dzisiaj dobra wiadomośc, jest dom dla Muszki w Warszawie, bardzo dobry:). Na razie szukamy transportu, jak do konca tyg. sie nie znajdzie, to państwo sami przyjadą. Niech będzie Czarek:). A wczoraj znalazła fajny domek w Kielcach kociczka ogłaszana przez savahne:). [IMG]http://i48.tinypic.com/2v1vnsx.jpg[/IMG] Nie tylko jej sie udało, bo pani chciała dwa kotki, żeby sie nie nudziły i jeszcze jeden kotek znalazł dom:).
  6. Niestety Kastor wraca z adopcji, państwo jednak nie radzą sobie z nim, trochę ich to przerosło. Dzisiaj go odwożą, nie ma juz miejsca w hotelu, bo przybyły 3 psiaki, mag.da będzie musiała jakies kombinacje robić. Prosze o ogłaszanie go na nowo, chyba jednak nie bedzie sie nadawał do mieszkania, w każdym razie nie do ludzi bez doświadczenia z duzymi psami. Myślałysmy o zabraniu jamniczki z dziećmi , jakby sie coś zwolniło, a teraz juz nie ma mowy. Bardzo prosze wymyślcie imię dla czarnuszka:). Można juz go ogłaszać. Przeżył gehennę, ale pozostał bardzo miłym psiakiem, jest b.łagodny, lubi sie przytulać, z suczkami bardzo dobzre się dogaduje, z psami chyba tez. Mógłby może mieszkać w budzie, ale pod warunkiem,ze miałby kontakt z człowiekiem i nie byłby zamkniety w kojcu. Ma ok. 2 lata, jest do kolana, może wazy jakies 14 kg, tak mag.do?
  7. Mag.do, może umieśc w tytule jakis apel o pomoc finansową, nie tylko w postaci 1%. Nie wiem, co bedzie dalej,jesteśmy na minusie, a tyle psiaków pod opieką i następne już czekają na pomoc. Na wątek zaglądają zwykle zaprzyjaźnione osoby, które i tak cały czas pomagają, ale potrzeby coraz większe niestety:(.
  8. Rambulek cudowny , inteligentny, takiego psa by zmarnowali na tej wsi . Musimy mu znaleźc najwspanialszy dom:).
  9. Andzia69, chyba mąż Joli jedzie w poniedziałek do Opola, może ludzie z Wrocławia by wyjechali po psiaka.
  10. Masza trafiła do mag.dy dwa dni temu z Marzysza, gdzie koczowała od czerwca. Prawdopodobnie jest w ciąży, na środę jest umówiona sterylizacja. Mag.da zgłosiła ja do Sterylkowej Skarbonki. Rzeczywiście fajna sunia, taka poczciwa mordka:). Do domu w Poznaniu pojechała dzisiaj Luna. Bardzo fajny pan przyjechał po nią. Wybrali ją podobno dlatego,ze poprzednio mieli berneńczyka, pan chciał tą samą rasę, a pani jamnika, Luna była kompromisem:evil_lol:. Pani z Poznania dzwoniła,że juz dotarli. Luna bardzo spokojna, zwiedza mieszkanie, nawet już cos zjadła:). Bardzo serdecznie dziękujemy fundacji KASTOR za pokrycie kosztów sterylki Pusi, jak równiez czyszczenia zębów, które wet zrobił przy okazji. Pusia ma również chore oczko, stan zapalny rogówki, trzeba będzie jeszcze później z nią iść do weta.
  11. [quote name='Ziutka']To mi się kojarzy z demencją starczą :evil_lol:[/QUOTE] To dobrze Ci sie kojarzy:eviltong:.
  12. Zdjęć suni jeszcze nie ma, bo była mgła, moze jutro uda sie mag.dzie jej zrobić i dwóm następnym przybyłym psiakom.
  13. Raczej Demenciku:evil_lol:. A za Albinkę wielkie dzięki:).
  14. Oczywiscie dom nie sprawdzony, facet dzwonil do mnie o sunię ON-kowatą, której nie chciałyśmy wydać do budy, nic o nim nie wiem.
  15. Ok, niech będzie Masza;). Dzwoniła pani od Bigli, zachwycona sunią:). Powiedziała,ze tak, jak pisalśmy w ogłoszeniu, Bigla to psi ideał:). Na spacerach przy nodze, przyjazna do wszystkich, ludzi , innych psów, zrównoważona,mądra. Mówi,że nie ma porównania między nią ,a sunią , którą wzięli , jako szczeniaka ze schroniska, teraz w podobnym wieku, ale cały czas szalona, adhdowiec, może od Bigli nauczy się dobrych manier. Ale obie sunie tak samo kochane, teraz podobno po kąpieli i zabiegach pielęgnacyjnych:). Cieszy mnie to niezmiernie, bo prawdę mówiąc, jak zabierałam ją z lasu ze szczeniakami, to miałam poważne obawy, czy ona znajdzie dom, myślalam,ze może na podwórko, to jeszcze ktos ja weźmie, a tu taki świetny domek sie sunieczce trafił. Pani wypytywała o historię Bigli, bo wszyscy ja pytają skad jest i jaka miała przeszłośc. [IMG]http://i1140.photobucket.com/albums/n578/ewelinkamataninka/u mirki/IMG_1471_zpse5525ddf.jpg[/IMG] Węgielkowa nazwała je inaczej, czyli od lewej Perełka, Beza, Lena, to info do ogłoszeń:).
  16. Zenuś i Pączuś miały dużo szczęścia:), szkoda,ze nie ma wielu takich domów.
  17. Kastor pojechał do domu do Zabrza, państwo przyjechali po niego. Mamy nadzieję,że sobie poradza , bo to ich pierwszy pies, ale mają iśc na szkolenie, więc powinno byc dobrze. Pusia ślicznotka już po sterylce, okazało się ,że była w ciąży. Niestety podobno nie jest najmłodsza, ale tak cudna,ze powinna dom znaleźć. Marzyszowa, to trochę za długie imie dla suni, to może Mara, jak juz musi byc coś od Marzysza.
  18. Mam chetnego faceta z Balic pod Krakowem na ON-ka lub ON-kę, ale buda, choc wydaje mi sie ,że dośc dobre warunki. Bez kojca, luzem, w mrozy bierze do kotłowni. Jak chcecie dam namiary.
  19. O Czarce nie wiem wiele, tyle ,że juz po sterylce i raczej do domu sie nie nadaje, bo nie ma dobrych manier. Mira pewnie więcej napisze. A kudłate cudo, czyli Pusia ma być sterylizowana jutro, wiek trudno okreslić, bo wygląda na młodą i tak tez sie zachowuje, ale zęby ma podobno w fatalnym stanie , ale to może niedożywienie, albo jadła kości, może też predyspozycje do odkładania kamienia. A charakter pewnie tak cudny, jak wygląda, wystarczy popatrzec na fotki :).
  20. [quote name='ewab']Paczę i paczę na Reksa i żadną miarą huskiego/malamuta w nim nie mogę dojrzeć:oops:. A jak z charakterkiem?[/QUOTE] Właśnie , może nie ogłaszać go jako takiego mixa, bo moda na husky minęła chyba i ludzie już nie chcą ich, bo wiedzą ,ze to pies nie dla każdego.
  21. Ziutka, Ty to cały czas jesteś zangażowana:lol:, a jaanka cos się obija czasami, wymyślając jakie usprawiedliwenia ;).
  22. Musimy tam pojechac, bo jak Mira była , to nie było tych ludzi, na których podwórku jest i zrobiła tylko takie fotki przez ogrodzenie. Nie wiem, jak te maluszki wytrzymuja te temperatury pod świerkiem:(. Gdyby było gdziekolwiek miejsce, to byśmy ja zabrały, ale wszystkie miejsca w hotelikach zajęte i juz ustawiona kolejka czekających. Choc nie wiem, co my zrobimy, bo nabrałyśmy psiaków nie patrząc na to,że kasa pusta. Dzisiaj dzwoniła kobieta o Cziłkę, na podwórko:diabloti:, powiedziałam jej ,że chyba oszalała, jeżeli chce maleńką , gładkowłosą sunieczkę, która nadaje się tylko na kanapę, w dodatku na zimę , do budy:mad:. Bardzo była zdziwiona i powiedziała,że odstraszam ludzi, odpowiedziałm jej,ze taka moja rola,żeby takich ludzi jak ona odstraszać. Czy macie kogos znajomego na Bukówce? Podbno na ul.Chabrowej jest duża ruda suka, z wyciągniętymi sutkami. Ktos mówił,ze tam wywalona z samochodu, ale do konca nie wiadomo, czy gdzies tam nie ma dzieci. Podobno ledwo sie porusza, nie wiem, czy tak osłabiona, czy może samochód ja potrącił.
  23. Takie zatrzęsienie psów, że juz można sie pogubic. Ta ślicznotka od Miry - Pusia, tez mój typ, cudowna:). Jutro ma mieć sterylke, finansuje KASTOR, bardzo dziekujemy:). Ratlerkowate dwa szczeniaki potrzebują bardzo dt, ktos jej przyniósł pijakom, którzy nigdy nie trzeźwieją, psiaki leżą w szopie, głodne zmarznięte, gdyby Anka nie zanosiła im jedzenia, to juz by chyba nie żyły. Juz je tez odrobaczyła, ale brzuszki dalej jak balony. Jeden z tych pijaków powiedział, że dawał fasolke , to może od niej takie rozdęte. Ta sunia z Marzysza chyba zaciążona. Mag.da zgłosiłą ja do Sterylkowej Skarbonki, bedzie ciachana w środę. Może byc Tara:roll:. Jamnisiowata sunia koczuje podobno od 2 lat nad zalewem w Borkowie, już ma tam drugi miot szczeniaków . Przez tyle czasu nikt jej nie pomógł, nie zabrał , a przecież setki ludzi tam jeździ. Teraz tylko dopóki ma szczeniaki, ktoś wziął ja na podwórko i koczuje pod świerkiem. Ale jak szczeniaki zostaną wydane sunię mają wyrzucic z powrotem. Jeszcze zostały 3 szczeniaczki. Savahana , ja nie wiedziałam,że ona ma troszke dłuższy włos, ludzie zgłaszali jamniczkę, myslałam,że jest taka gładziutka zupełnie. Jutro mają przyjechac ludzie z Zabrza po Kastora:).
  24. Jaanka, to bardzo nieładnie z Twojej strony,że nie masz kompa, bo miałyśmy właśnie zakusy, coby Twoją osobę do ogłaszania zaangażować:razz:. Pozdrowienia dla Frytulca:). A kicia nic sobie w łapki nie zrobiła ?
  25. Ja tez jestem pełna podziwu dla taks:), tym bardziej ,że szycie to dla mnie rzecz dosyc skomplikowana, a tu nie dośc ,że błyskawicznie, to jeszcze pięknie i w dużych ilościach/to o obróżkach/:). A ile psiaków, dzieki temu uratowanych:loveu:. To kiedy Rambulka wystroicie w to wdzianko taksowe?
×
×
  • Create New...