erka
Members-
Posts
16858 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by erka
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Mika jest po szczepieniu na kwarantannie, nie może jeszcze chodzic po ulicach, niech dzieczyna ja po prostu weźmie na ręce i nie puszcza. Ja jej o tym mówiłam,ze na razie może wychodzic na króciutko, tam, gdzie nie ma psów, bo juz jest kilka dni po szczepieniu, to juz jakaś odpornośc jest . -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='justysiek']moja wetka oceniła je na 2 msc i na ten moment Mika waży 1,5kg a Kora 2 kg. nie wiem czemu się nie biją:shake:[/QUOTE] Justysiek, wydaje mi sie,ze te suńki mają więcej niż 2 mies. , ja mówiłam,że między 2,5 a 3 mies. I niech tak zostanie. Dziewczyna z Krakowa ma sama dzisiaj przyjechać po sunię:). -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Na razie nikt nie pytał, a ogłaszasz w pakiecie? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Sa już domki dla szczylek od justysiek. Jeden w Krakowie, wczoraj była tam na wizycie wellington, której bardzo dziękujemy za pomoc:loveu:. Drugi w Warszawie w Wilanowie. Szukamy transportu. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Divia_gg, podobno potrzebne na tą imprezę historie psiaków uratowanych z łańcucha. Mogę ci wysłać foty Misia, Frajdy, Pychola z łańcuchów, potem u nas i w nowych domach, czy masz? Andzia69, piękny ten psiak w typie Rudziowym Bianeczkowym. Wiesz coś więcej o nim , to może by go szybko ogłosić. Perłę trzeba ogłosić z tym zdjęciami, na których jest razem z yorkowatą Zuzią, bo wtedy widać, że jest niewielka. Na innych fotkach wygląda na wilczkowatą sporą sunię, a to przecież niewielka , sarenkowata, delikatna, sunieczka. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Taks, z pewnościa to jest realna ocena rzeczywistości, z tym, że w naszym województwie tak łatwo gmin bym nie rozgrzeszała. Jest to chyba jedyne woj. w kraju, w którym istnieje tylko jedno schronisko, w dodatku obsługujące tylko miasto Kielce. A co pozostałe gminy, a no nic, nawet nie usiłują problemu rozwiązywać, najczęściej tłumacząc tym,że na ich terenie problemu nie ma. Właśnie przed chwilą miałam tel. ze sławetnych Nowin, że kobieta dokarmia w lesie małą suczynę, która teraz ma cieczkę i stado psów ją zamęcza. Była 3 razy w gminie, nie pomogą , bo nie mają pieniędzy. Skończyło się na tym,że nakrzyczałam na kobietę, która mi ciągle coś zgłasza z tego terenu, bo już nie wyrzymuje tego psychicznie. Na razie nie moge się dodzonić do prezes ŚTOZ, któa podobno miała niedawno spotkanie z urzędnikami tej gminy, może cos poradzi. ON-ka do ogłaszania, niestety tylko takie fotki, bo sunia chowała sie przed włąscicielem do budy, a jak ja wywabiłyśmy na kośc , to była tylko nia zaabsorbowana. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#0000FF]Wpłynęło 440 zł od Rudzi-Bianki z bazarku na kieleckie psiaki oraz 334 zł z bazarku Inci na Agata, bardzo serdecznie dziękujemy:loveu::loveu:[/COLOR]. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Nas nikt nie zabije, tylko zabiją psy. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']Można, jak najbadziej! Tak mówił Tadeusz Wypych z Biura Ochrony Zwierząt ARGOS na wykładzie. Gmina pokrywa koszty sterylki, szczepień i karmy.[/QUOTE] Malagos, też byłysmy na jego wykładzie i pytałysmy o to, nic takiego u nas nie mówił. U nas w niektórych gminach jest tak, ale trzeba byc mieszkańcem gminy i przygarnąć psa, zaczipować na siebie, no i oczywiścei bez karmy, skoro stajemy sie włąścicielem psa. Nie ma mowy o dt. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ewelinko wyślę Ci te foty, wstawisz, bo mi cos tiny pic nawala. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Jechałysmy do Niestachowa, bo byli tam ludzie chetni na sunię ON-ka. A szuka domu ON-ka, która niby ma właściciela, ale który jej nie karmi i jak sie okazało bije. Jest to sunia jego córki, ktora wyjechała za granicę. Jak weszłysmy na podwórko, to sunia bardzo przyjaźnie nas przywitała, ale uciekła w popłochu, jak tylko ten facet wyszedł z domu. Okazało się jednak,ze ludzie zdecydowali sie na młodsza sunię od wetaz Beberysowej. Czyli ta dalej szuka domu. Ma ok. 3 lat, , jest bardzo przyjazna, łagodna, ale potwornie wychudzona, skóra i kości. Wysterylizowana oczywiście przez Ankę. [IMG]http://i45.tinypic.com/v4uuqd.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2cg1xsm.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/2ew0eoo.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/35kkdgh.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Kolejne bezdomniaki, efekt tylko dzisiejszego wyjazdu do Niestachowa. Po drodze spotkałysmy takiego fajnego szorściaka na petli autobusowej na Bukówce, który wyżebrał od kierowcy mpk kanapkę, kupiłysmy mu cos do jedzenia. Nie wiadomo, czy bezdomny, czy tylko przychodzi się dożywiać. [IMG]http://i49.tinypic.com/29d8qe0.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/1609d9j.jpg[/IMG] A potem sunieczka koczująca pod szkołą w Niestachowie. [IMG]http://i47.tinypic.com/35a5bwj.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/zbck5.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/foor5w.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/rvbkm1.jpg[/IMG] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Andzia69, już o tym pisałam, a Ty teraz tylko to potwierdzasz,ze ponieważ wiemy ,że gminy maja podpisane umowy z hyclami i możemy sie domyslać, jak sie to kończy dla psa, to właśnie dlatego nie zawiadamiamy najczęściej gmin, tylko ratujemy psa, bo na psie nam zależy. Aby wymóc cos na gminach trzeba by po prostu poświęcić te psy, o których wiemy,zawiadamiać gminy, zostawiając psa na ich pastwę, licząc na to,że w jakiejś nieokreślonej przyszłości gminy zaczną inaczej rozwiązywać ten problem. W co szczerze wątpię, bo wg mnie tylko jakieś prawne rozwiązania zmusiłyby gminy do humanitarnego postępowania, w przeciwnym wypadku zostaną przy hyclu. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Niestety , tak, jak napisała ang , gmina bedzie sie zasłaniała tym,ze zgodnie z prawem nie może zawierac umowy z osoba prywatną. Ewab, to co piszesz,że niektróe gminy płacą za sterylizacje , opieke wet, jeżeli ktos przygarnie psa, to dotyczy tylko mieszkańców gminy,a to jest w wielu przypadkach nierealne .Przerabilismy to nie raz z Nowinami np. Zostaje tylko jeden sposób, o którym mówiła Potter,ze w przypadku, kiedy zwierze się zgubiło lub zabłąkało, jest traktowane jako rzecz i wtedy możemy zastosować przepisy nie z Ustawy o Ochr. Zw., tylko przepisy kodeksu cywilnego, art.183 paragr.1 i 2 , wg nich zawiadamiamy odpowiedni organ państwowy, czyli starostę,ze znaleźliśmy psiaka i prosimy o zwrot poniesionych nakładów. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Justysiek, jak juz napisałam do wellington i podałam jej dane. No właśnie, niestety gminne urzędasy wygrywają na naszej wrażliwości. Bo nam zależy na psie i na tym,żeby go uratować, a urzędasom na tym ,żeby sie pozbyc problemui to jak najmniejszym kosztem. Mozemy więc zgłaszac do gminy , co czesto robimy i słyszymy ,że nic nie moga , bo nie mają kasy, a jeżeli juz coś zrobią, to nigdy nie wiemy, co się stanie z psem, czy on wogóle tą "pomoc" gminną przezyje. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Wielka szkoda tej suni, ale co tu robić:-(. U nas nie ma nigdzie miejsca, można by zapytać w Słupii Koneckiej, gdzie p.Magda otworzyła hotelik. Tylko pozostaje sprawa kasy. Nie damy rady utrzymać tylu psów. Linssi, może załozyc jej osobny wątek i zbierać kasę. Gdyby chociaz udało się coś wyadoptować, ale jakis kompletny zastój, nikt prawie nie dzwoni. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Potrzebna wizyta pa w Krakowie na ul.Lubicz dla szczeniorki, która jest u justysiek. Miała jechac pojutrze, ale mam watpliwości co do domu i wizyta konieczna. Znacie kogoś w Krakowie, kto mógłby pójść? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Oj to fatalnie, bo podobno Biocan był jakis felerny ostatnio, a po Vanquardzie też moja sunia fatalnie zareagowała i nie tylko ona. A nie ma Nobivacu? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
To zaszczep jutro jeśli możesz. Faktury nie bierz, bo juz nie mamy kasy na AFN, rozliczymy z dogo. Podaj nr konta na pw, to przeleję za szczepienie i odrobaczenie. A mówił coś na temat tych brzuszków i ewentualnego odrobaczania jeszcze raz. Wiesz może jakiej firmy wet ma szczepionkę? -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Jest chętna osoba z Krakowa na Mikę i być może ze Zgórska na Korę. Szukamy transportu do Krakowa. Dzisiaj byłyśmy z Anką w Mostach. Ta sunieczka, która nie da się złapać wygląda strasznie nędznie, szkielecik, brzuszek przyschniety do kręgosłupa . Do jedzenia podeszła, bo bardzo głodna, ale musiałysmy odejść kawałek. Już nie chciałysmy jej straszyć, bo znowu by uciekła, a tak, to przynajmniej najadła się. Zabrałyśmy tylko na sterylizację tą malutka sunię w zaawansowanej ciąży od głuchoniemej kobiety. Jeszcze zobaczymy, czy ja tam oddamy , czy będziemy szukać domu. Wcześniej , jak próbowałam rozmawiać z ta kobietą , to na ile ją zrozumiałam chciała oddać sunię całkiem, ale dzisiaj widac było,że bardzo jej było szkoda, dziecko tez płakało. Ale tam straszna bieda, a mają już szczeniaka po tej suni i kota. Jeszcze ją zapytamy. Sunieczkę zostawiłysmy na Ściegiennego, jutro rano a miec sterylkę. Była bardzo przerażona i zestresowana w samochodzie, bałam się,że urodzi mi na kolanach. A po tą dzikuskę wybierzemy się z klatką pułapką. -
AMELKA - ANTYLOPA ŚWIĘTOKRZYSKA z leśnej głuszy została Krakuską :)
erka replied to eliza_sk's topic in Już w nowym domu
No to rzeczywiście miałaby suńka szczęście, gdyby dom tak błyskawicznie się znalazł:). Dizel też pewnie długo nie będzie czekał, bo jest śliczny:). -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ale jeżeli już dwa razy były odrobaczane, to teraz lepiej zaszczepić, bo u Ciebie moga miec kwarantannę . A kolejny raz, jak będzie taka potrzeba można je odrobaczyc później. Może by zbadać kał, bo to dziwne ,że po dwóch odrobaczeniach brzuszki dalej duże. -
Podejrzałam już na wątku Pasterzy,że Nellunia już w nowym domku:multi:. Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim, którzy jej w tym pomogli:loveu:.