Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. Mimiś, bardzo dziękujemy!:) Ja jeszcze zamówiłam 2 pakiety.
  2. Dalej zero telefonów, jestem załamana, psów przybywa, zgłoszeń , o których nawet nie piszę jeszcze więcej. Nie wiecie o jakichś bazarkach ogłoszeniowych? Ogłoszeń potrzebują : Kuba, Hera i Wera, Bigla, Cypis, Bolek, Perła, Cziłka, Luna, Rudi, Kropka, 5 szczeniaków Czarki, 5 kotków.
  3. [IMG]http://i49.tinypic.com/10f0zo7.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/dr3tx0.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/2qk19gp.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/x5xxsy.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/wlukrc.jpg[/IMG] Całe bure pręguski sa kotek i kotka, pręgusek z białymi skarpetkami to kocurek, czarno biały kocurek i przydymiona , puchata jak pers, chyba kociczka.
  4. Wstawiam prześliczne kociaczki, ktore pilnie szukają domów. Mieszkają w budce styropianowej, ale robi sie coraz zimniej, no i bedą dziczeć z każdym dniem. Na razie jeszcze fajne kluski. Maja ok 7-8 tyg. jest chyba 2 kociczki i 3 kocurki. [IMG]http://i50.tinypic.com/1zbfa5i.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/35bggp5.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/zvq8hj.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/oan8nt.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/25h239s.jpg[/IMG]
  5. A moze do jakiegoś hoteliku go możesz dać, zanim nie znajdzie domu. Szkoda takiego fajnego psiaczka do schroniska, to by był mega stres dla niego. Musicie zrobić lepsze fotki, to podstawa w skutecznym ogłaszaniu.
  6. Wczoraj Anka jadąc gdzies przez nasze ukochane świętokrzyskie zobaczyła pod lasem małego psiaka. Okazało się,że to mała ok. 3 mies. sunieczka. Zobaczyła ,że od strony wsi idzie jakiś facet i niesie miseczke z mlekiem i chlebem. Bezdomny, jak później sie okazało chłopina, chyba z problemem alkoholowym, ale wielkim sercem karmił tak ta szczeniaczkę gdzieś od półtora tyg. Było trzy szczeniaki, ale nie wie, co sie stało z dwójką, została ta sunieczka. Facet bardzo się martwił, bo mówił,że idzie do szpitala i już nikt jej nie da jeśc. Anka oczywiście zabrała małą, na razie chce ja upchnąć u kogos znajomego, ale jak sie nie uda, to poprosi o ogłaszanie. Dzisiaj do mag.dy trafił mały psiak z Kaczyna. Iza, która prosiła o pomoc myślała,że to suczka i w dodatku szczenna, bo taka dosyc zaokrąglona. Psiak błakał się od ponad tygodnia, zaglądał na znaną nam plebanię, zaczepiał ludzi, bardzo chciał,zeby ktos go zabrał. Skoro miała to byc sunia w ciązy, to mag.da sie zgodziła wziąc, dopiero, jak Iza złapała psiaka, okazało się,że to piesek. Młody psiak, bardzo sympatyczny, nawet zadbany, jeszcze nie zdążył całkiem zmarniec w tym lesie. Nikt nie dzwoni o żadnego psa, nawet szczeniaka, jestem załamana. Dzisiaj tylko ktos pytał o Melę. Szuka szczeniaka husky , suczki.
  7. Jeżeli chodzi o foksia to tak, jak pisała Rudzia-Bianca, można pójśc z policją, ale jak facet nie zrzeknie sie psa, to przechlapane. Pies musi wtedy trafic do schroniska , jako dowód w sprawie i czekac aż do jej zakończenia, a postępowanie pewnie będzie umorzone ze wzgledu na małą szkodliwość czynu/ w wielu bardziej drastycznych przypadkach zwykle tak jest/ i wtedy pies wraca do tego dziada. Jeżeli chce sie uratowac psa, to niestety działanie zgodnie z prawem nie ma sensu. Chyba ,że zdecydujemy poświęcić tego psa,żeby dziad na przyszłośc miał nauczkę.
  8. [B][COLOR=#0000cd]Albinka dostała od Inci z bazarku 256 zł , bardzo serdecznie dziękujemy:loveu::loveu:[/COLOR][/B]. Ewelinko, prosze uzupełnij to w rozliczeniu i wpłate 200 zł na dt w październiku.
  9. Jakie powody te bydlaki podają zwracając psa po kilku mies. ?:diabloti: Ale szkoda tych suniek:(. Może by je ktos ogłosił, bo dla nich to straszny stres znaleźć sie teraz w schronisku.
  10. Jaaga , ja nie mam domów stałych na Śląsku, tylko właśnie dt u Wandy, bo powiedzaiła,że mogłaby wziąc 2-3 maluchy i wydac na te zgłoszenia, co ma po tamtej suni. Ale co z tego, jak nie ma transportu, a nie opłaca sie organizowac specjalnie dla maluchów płatnego. Ludzie, a kto to jest Nuka? Już mi się mieszaja te wszystkie szczeniory.
  11. [quote name='Kar0la']Czy ta ruda cziłkowata sunia dalej szuka domu?[/QUOTE] Kar0la, Cziłka o dziwo dalej bez domu. Były albo nieodpowiednie telefony, albo od ludzi mieszkających w bloku. A Cziłka za nic nie pójdzie na smyczy, czyli musi byc domek z ogródkiem. Był też dzisiaj pierwszy tel o Kubę, byłby bardzo fajny dom, ale niestety nie dla niego. Jest tam już mały psiak , samiec, no i dzieci dosyc małe, więc musi byc psiak łagodny, sprawdzony do dzieci, bo ma biegac po całym podwórku i wchodzic do domu również.
  12. Ale nie wiem, czy dt mogłoby odebrac szczeniaki, bo to Bytom, zapytam. W tamtych rejonach nawet nie ma co prosić na śląskich wątkach o pomoc w dowiezieniu, bo nikt nigdy nie odpowiedział na na żaden apel o pomoc. Dzisiaj do Krakowa pojechały Lara i Maksiu:). Bardzo dziękujemy synowi Joli za pomoc w transporcie psiaków:). Ciesze sie ,że ta bidulka z rury nareszcie bezpieczna, bo ciążyła mi cały czas, dzięki dziewczyny:). Jutro sterylka Bigli, prawdopodobnie sunia jest w ciąży . Widocznie była wyrzucona ze szczeniakamu już zaciążona , albo po wyrzuceniu miała cieczkę. W każdym razie dopiero teraz brzuch stał sie widoczny, wcześniej myslałysmy ,ze Bigla nabiera ciała po prostu.
  13. Savahna, a gdzie Ona to napisała??? Bo widzę dopiero w tym cytacie:crazyeye:. Gdyby znalazł sie transport na Śląsk, mogłaby tam pojechac do dt szczeniaczka z rury i dwie sunie od Miry. Dt by juz później szukało domu, bo po wydanej tymczasowiczce ma jeszczce sporo telefonów.
  14. Tak, pani juz przysłała maila,że sunia juz zjadła i leży na kanapie, bardzo przylgnęła do córeczki. Mam nadzieję,że z córeczki cos nie wylezie po jakims czasie:cool3:.
  15. Rozmawiałam teraz z kobietą, dzwoniłam wczesniej, ale zgłaszała sie poczta i teraz oddzwoniła. Nie chce już oddac suni, to co powiedziała podobno było przerysowane. Sunia miała z założenia byc pieskiem syna, jednak okazło się, że obowiązki związane z opieką nad sunią go przerosły i zaczął to manifestowac . Pani stwierdziła, że teraz tylko ona bedzie się nia zajmować, że pracuje w domu, więc cały czas przebywa z psem. Kiedy zdjęła obowiązki z syna, ten przestał sie sunia wogóle interesowac . Powiedziałam jej ,że w związku z tym , co powiedziała wcześniej jestesmy mocno zaniepokojone i chciałybysmy sprawdzić sytuacje na miejscu, powiedziała,że jak najbardziej rozumie i zawsze można do niej przyjść. Myślę,że może odczekamy kilka dni i trzeba tam będzie pójśc. Dzisiaj do domu w Kielcach poszła Frania, a do Kolbuszowej pojechała Fiona:). Bardzo dziękuję elizie_sk:), która załatwiła nam transport Fiony do Tarnobrzegu , a tam wyjechała pani po nią. Z suniami w nowych domach wszystko ok. Dzisiaj byłysmy z Anką w Mostach , to juz kolejna próba złapania małej sunieczki, która koczuje tam juz dwa lata, tym razem z klatką pułapką. Cwaniara obchodziła klatkę dookoła i nawet pachnący kurczak w środku jej nie skusił. Nie ma siły na tą sunię, pozostaje chyba tylko strzał z palmera. Tylko tyle, że zostawiłyśmy u jednej kobiety suchą karmę,żeby dawała małej. U Mini po siusianiu pojawiło się troszkę krwi, więc znowu nerwy , a jutro kolejna wizyta u weta.
  16. Savahna miała powtórzyć ogłoszenia, ale nie może na razie ogłaszać psów, czy ktoś inny mógłby ogłosić Barta?
  17. Jaanka, takie same przydały by sie także mamusi. Baba z Wilanowa, sprawiała pozytywne wrażenie.
  18. Ziutka, proszę przeslij mi namiary na panią zainteresowaną Herą. Kobieta dzwoniła do justysiek,że chce zwrocic Korę, powód jej 10 -letni bachor podobno męczy sunię:diabloti:. Ma ja przywieźc w sobotę. Baba jest podobno nauczycielką, nie bedę komentowac.
  19. Psiaki dostały od mariusza pp 100 zł na karmę, bardzo serdecznie dziękujemy:). Lemoniada, niech ta pani do mnie zadzwoni, zobaczymy, czy gdzies by sie udało taniej.
  20. Mag.da oczywiście na szelkach tez próbowała, ale nie da rady. Perła to dzika sunia, wczęsniej nigdy nie miała domu , jak równiez wiekszego kontaktu z człowiekiem, chyba jakies dzieci ja tylko dokarmiały.
  21. Tak , Perła tylko do domu z ogródkiem, a najelpiej , jakby miała jakiegos psiego towarzysza, bo wtedy czuje się pewniej. Mag.da pisała,że jest wspaniałym kompanem do psich szaleństw, rozrusza każdego psiaka.
  22. Radku wpłynęła Twoja wpłata 30 zł, bardzo serdecznie dziękujemy:loveu:. Przelałam tez na konto Oskara 301 zł ze skarpety psów kieleckich. Jaaga, a jak tam Oskarek sie miewa? Czy te rany na łapach odnawiaja się?
  23. Jaanka dzięki:). Savahna podziękuj młodemu:), fajnie ,że masz zastępcę:). Dzisiaj do domów pojechały dwie siostrzyczki, Teba i Tosia. Obie do bardzo dobrych domów. Teba pojechała do Turku rano, a potem zadzwonili państwo z Warszawy i zdecydowali sie na Tosię, a już po południu po nią przyjechali:). Jakby wszystkie psiaki w takim tempie znajdowały domy, to by było dobrze. Jeszcze Fiona prawdopodobnie w piątek jedzie do Kolbuszowej, a Maksiu w niedzielę do Krakowa. Jakby ktos mógł ogłosic jeszcze Here i Werę z fotkami, które 8.10 wstawiła mag.da, bo nie ma o nie żadnego telefonu. MOże dlatego ,że w ogłoszeniach te pierwsze fotki, kiedy jeszcze nie wyglądały tak ładnie. Bolek i Cypis tez pilne, szczególnie Bolek, no i szczeniaczki od Miry z Borkowa. Divia_gg, nie wiem, czy przy Cziłce nie pisać ,że do domku z ogródkiem, bo za nic nie pójdzie na smyczy. Tak samo zreszta jak Kropka, Perła,Frania tez nie za bardzo.
  24. Jeszcze takie maluchy szukaja domu po suce ON-ce. Dwie sunie ok.2-2,5 mies. [IMG]http://i47.tinypic.com/zvg5d.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/zur2uw.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/2dv6ick.jpg[/IMG] Gdyby ktos szukał dużych szczeniaków, to pamietajcie o nich. Nie wiem, czy ktos by mógł ogłosic. Teraz wogóle z ogłoszeniami bedzie kiepsko, bo savahna na razie nie może tyle ogłaszać. Czy ktos by mógł pomóc? Jest domek dla Inciowego Maksia pod Krakowem:). Od Viris nasze psiaki dostały 30 zł, dziękujemy:).
×
×
  • Create New...