Jump to content
Dogomania

erka

Members
  • Posts

    16858
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by erka

  1. Nie, absolutnie nie, ja już jestem wyłączona z tej sprawy.
  2. Ta malutka już bezpieczna , a dzisiaj dostałam info o jej klonie . Malutka sunia juz tydzień koczuje na obrzeżach Kielc. Schronisko dalej nieczynne, a nawet, gdyby ja chcieli wziąc, to nie ma ani jednego miejsca. Dzisiaj z interwencji zabraliśmy 4 psy z makabrycznych warunków, bez schronienia, na łańcuchach . Bedą na naszym dogomaniackim utrzymaniu , no i na nie rezerwowałysmy nasze ostatnie miejsca tymczasowe, już nie upchniemy nawet małej suczyny. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/854/120126sunianaherbach.jpg/"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/3273/120126sunianaherbach.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us/"][COLOR=#4444ff]ImageShack.us[/COLOR][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/825/120126sunianaherbach1.jpg/"][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/7300/120126sunianaherbach1.jpg[/IMG][/URL] Podobno , jak ktos tam cos jej rzuca do jedzenia, to jakies duże psy jej nie dopuszczają.
  3. Mam, jutro do ds w Wa-wie jedzie kotka i prawdopodobnie suczynka 6 tyg. , o ile odezwie sie do mnie jej opiekunka, bo na razie nie kontaktuje sie ze mną, mimo,ze z ds już wszystko załatwione. No i suczynka ze Św.Katarzyny jedzie na dt do malagos:). No i to, że te biedaki z N.Słupii już bezpieczne, to tez dobra wiadomośc:).
  4. Ostanio zdarzenia w tempie galopującym. Zacznę od bidy, która potrzebuje pomocy na cito! Malutka suczyna wywalona na Herbach, róg Pawiej i Łódzkiej(?), podobno koczuje tam już tydzień. Zaczynają się duże mrozy , nie przeżyje pewnie. Ktos tam cos rzuca do jedzenia, ale podobno jakieś duże psy jej nie dopuszczają. Sunia podobna do tej czarnej ze Św. Katarzyny. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/854/120126sunianaherbach.jpg/"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/3273/120126sunianaherbach.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/825/120126sunianaherbach1.jpg/"][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/7300/120126sunianaherbach1.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Wczoraj po południu byłą sterylizowana i jednocześnie miała operację usunięcia sporych guzów z listwy mlecznej Łatka , sunia która była na dt w Kaczynie. To ta sunia , którą ktos tam wywalił z samochodu i kilka mies, koczowała w tym samym miejscu , czekając na "pana". Guz ,nie dość,że duży i trzeba było usunąć sporo tkanki, niestety złośliwy. Tylko tyle,ze na razie wet nie stwierdził przerzutów. Niestety, to nie wszystko złe, co spotkała tą sunię. Zdjęcie rtg wykazało obecnośc śrutu w ciele, w kilku miejscach, jeden juz w jamie ciała. Jakiś...... strzelał do niej z wiatrówki:angryy:. Bardzo dziękuję za pomoc TZ-owi mag.dy za przywiezienie suni z Kaczyna, Roszpunce, która odebrała ją po zabiegu i przede wszyskim mamie Roszpunki,ze przyjeła sunię, aby mogła dojśc do zdrowia w warunkach domowych:lol::lol::lol:. Mimo tych wszystkich nieszczęść, a teraz dużego bólu po operacji, sunia jest przekochana, juz z Roszpunką mamy słabośc do niej ogromną. Dzisiaj też w wyniku interwencji STOZ, odebraliśmy z makabrycznych warunków 4 psy z N.Słupii. Ponieważ psy będą na naszym dogomaniackim utrzymaniu do czasu znalezienia domów, założymy im wkrótce osobny wątek, tylko Maaja i Roszpunka zgrają zdjęcia.
  5. [quote name='wegielkowa']Kto jest najpoważniejszy w adopcji koni? Szukam dobrego domku dla fajnego wałaszka.[/QUOTE] A ja myślałam,że Ci chodzi o naszą [B]Koni[/B] i w tym kontekście było to zupełnie niezrozumiałe .:eviltong:
  6. Węgielkowa, może to ta późna pora winna, ale przeczytawszy Twój post nie wiem zupełnie co autor miał na myśli:cool3:.
  7. [quote name='Justyna Lipicka']co tam u malutkiej slychac??[/QUOTE] A ja bym bardziej chciała wiedzieć, co u jej mamusi, bo malutka bezpieczna , najedzona i w ciepełku, a tamta bida:roll::-(.
  8. Tak andzia69, to te same, tylko zostały te dwa, bo Śnieguś ma jechać do Bochni w lutym, a jedna wydana.
  9. To i ja się cichutko pocieszę z tej niewiadomości:multi:.
  10. Ta sunia jest na ulicy? A ma obróżkę, ktos sie nią opiekuje? Teraz mają byc duże mrozy, a ona krótkowłosa:(. [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg560/scaled.php?server=560&filename=img0824gl.jpg&res=medium[/IMG]
  11. Bardzo się cieszę z domku Koni, nareszcie:multi:. A ja dzisiaj miałam tez bardzo fajny telefon w jej sprawie. Jeżeli Koni już bedzie miała dom, to może wiecie o jakiejś suni podobnej do niej? Może byc ON-kowata, tylko ma mieć oklapnięte uszy.
  12. Widzę,że wszystko w dobrym kierunku zmierza:). A ten szampan, to z jakiej okazji ma sie lać:roll:?
  13. Savahna , do mnie tez wszyscy dzwonią i piszą o kotki. Ale okazało sie,że kocurek whiskasowy zostaje na stałe w dt. Jest jeszcze mała kociczka, którą wstawiała na wątek Elli44, ale ona już jedzie w piatek do Wa-wy, razem z sunią . Niestety starszych kotów raczej nikt nie chce. A o co chodzi z tym brzydkim słowem "uważamy"?
  14. Opisałam się , a tu protest i wszystko wcięło:diabloti:. Malagos, to super,że weźmiesz małą ze Św.Katarzyny, bardzo Ci dziękujemy:). Savahna dzieki za ogłoszenia szczylków na cito:). Nie bij, ale podrzuciłam Ci jeszcze dwa maluszki z taką sama prośbą, ale jak nie dasz rady, to najwyżej będa je proponowac ludziom, jakby Marianki były za duże. Rita [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/96/120120rita.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/6406/120120rita.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Frodo [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/641/120120frodo.jpg/"][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/3389/120120frodo.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Te 6-tyg szczylki szukają domów, będa niewielkie, mama waży 10 kg, ma dłuższy włos. Węgielkowa z p.Jolą zabrały dzisiaj mini ON-ka ze Św. Katarzyny i zawiozły go do nowego domu w Wiśniówce:multi:. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/546/120122swkatarzyna5.jpg/"][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/6624/120122swkatarzyna5.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Udało sie chłopakowi, bo zaraz po nich przyjechał hycel i złapał dużego psa w typie wilczarza, którego karmiły wczesniej.:-(
  15. Malagos, wielkie dzięki,że weźmiesz malutką:). Ta bida poniewiera się na Św.Katarzynie już od kilku mies. Czyli serce Gór Świętokrzyskich, sporo turystów, ale nie ma mowy o tym, żeby ktos pomógł psu, o autochtonach nawet nie wspomnę:diabloti:. My zabrałyśmy stamtąd już kilka psów, jeszcze Szarka szuka domu, dla następnych już nie miałyśmy miejsca. Węgielkowa zostawiała tylko pani sprzątaczce karmę dla tych bezdomniaków, bo to jedyna osoba, która ma trochę serca dla nich. Ale juz ją prześladują,że karmi psy. Ta pani właśnie ma przetrzymać małą do piątku, co prawda przywiązaną, ale przynajmniej nic jej się nie stanie. Co do mini ON-ka, to super wieści , bo udało się dla niego znaleźć dom i wegielkowa z p.Jolą pojechały dzisiaj po niego i juz jest w domu :). Mamy nadzieję,że stałym, bo pan chciał ON-ka "normalnego", a ten wersji mini, ale jak zrezygnuje, to najwyżej będziemy mu szukać domu . To ten misiu, bardzo łagodny. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/42/120122swkatarzyna5.jpg/][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/6624/120122swkatarzyna5.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] Psiaki miały ogromne szczęście, bo dzisiaj właśnie po wyjeździe dziewczyn z ON-kiem, przyjechał hycel, bo przecież ludzie zgłaszali do gminy niebezpieczne psy i złapał sporego psa w typie wilczarza, któego dziewczyny tez widziały i nakarmiły wcześniej .
  16. Słuchajcie, rozumiem Wasze rozterki, ale wg mnie przyszli właściciele są na tyle odpowiedzialni, że nie wyobrażam sobie, żeby w razie choroby suni zostawili ją bez pomocy. Jeśli chodzi o sterylizację, to pani zadzwoniła do mnie, bo podcza rozmowy w czasie wizyty pa, mówiłysmy o pomocy w sterylizacji , miałysmy wtedy na myśli sunię bezdomną , którą jej sąsiadka przygarnęła, nie było mowy o Belli, bo ona miała być sterylizowana w schronisku. To,że pojawiłą sie na wątku prośba o pomoc finansową w sterylce było moją inicjatywą, bo uważałam ,że skoro inna była umowa, sunię mieli dostać wysterylizowaną, a chca po nia jechac kilkaset kilometrów, to warto pomóc takiemu domkowi, jeżeli sunia ma szansę trafić naprawdę do dobrego domu. Nie jest to przecież jakiś incydentalny przypadek na dogo,ze staramy sie pomóc w sterylizacji przed wydaniem psa lub w transporcie do nowego domu. W każdym razie ja się wyłączam z pośrednictwa. Jak juz napisałam wcześniej, wg mnie jest to bardzo dobry dom, ale niech osoby odpowiedzialne za sunię podejmują dezyzję.
  17. Savahna prosze zrób jeszcze dzisiaj szczeniory na Wa-wę, bo by miały szansę jechać w piątek rano, a jak jutro ogłosisz , to już się nie zdąży.
  18. Dzięki, bo pomoc bardzo potrzebna. Wczoraj dzwoniła do mnie przyszła właścicielka Belli, ponieważ rozmawiała z wetem i koszt sterylki takiej dużej suni to ok.400 zł. Suma, którą podała wcześniej w rozmowie z panią ze schroniska, czyli 250 zł, to było na podstawie rozmowy ze znajomą, któa sterylizowała swoja suczkę , ale ta sunia była mała, a pani nie orientowała się,że koszt jest uzależniony od wagi. Właśnie, jak ja przeczytałam o tych 250 zł, to bardzo się zdziwiłam, bo takie ceny to są w Kielcach za malutką suczkę. Tak,że pani bardzo prosi o pomoc, bo jest to jednak spory i niespodziewany wydatek.
  19. Kto by przypuszczał,że z małej terrorystki taka przytulanka sie zrobi:razz:. A i york , jak widać w całości, czyli Szpileczka sama, bez mamy spuściła z tonu.
  20. Czy jeszcze ktos mógłby dorzucić grosik do sterylki, sunia ma szansę na b.dobry dom.
  21. Malagos, myślę, że dla tej sunieczki, która śpi na śniegu, takie warunki byłyby super:).
  22. Malagos, czyżby jakieś wolne moce przerobowe u Ciebie:razz:?
  23. Nawet na fotkach widać, jak aksamitna i błyszcząca jest Lizunia :). Trzeba ja ogłosić z tymi fotkami, z zaznaczeniem,że do domu bez dzieci, a przynajmniej małych.
  24. Dzisiaj byłyśmy na tajnej misji z węgielkową :cool1:, przy okazji na Św.Katarzynie spotkałyśmy wyrzuconą kilka mies. temu małą czarną suczynkę i mini DON-ka, któy błąka sie tam od jakiegoś czasu. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/191/p1011309.jpg/][IMG]http://img191.imageshack.us/img191/1001/p1011309.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/543/p1011303w.jpg/][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/974/p1011303w.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/p1011310.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/2853/p1011310.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/6/p1011311t.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/1535/p1011311t.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/196/p1011312.jpg/][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/5289/p1011312.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] Niestety nie było gdzie zabrać tych psiaków. Musimy coś wyadoptować,żeby zwolnić jakieś miejsce.
  25. Trzymamy mocno kciuki, aby ta kochana suczyna w końcu znalazła swoje miejsce na ziemi:).
×
×
  • Create New...