erka
Members-
Posts
16858 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by erka
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Niestety, nie ma Nera szczęścia, pani której wysłałam jej zdjęcia, właśnie odpisała, że adoptowała podobną sunię z krakowskiego schroniska. Ma jeszcze pokazać jej zdjęcia koleżance, która szuka psa, ale nie i ma co na to liczyć. Tak,że bardzo proszę , jeżeli możecie, to ogłoscie Nerę z tymi nowymi fotkami ewelinki_m . A to info o panu, wobec którego nasz prezydent jawi sie chyba jako miłośnik zwierzat:cool3:. [B][SIZE=3]Bezdomne zwierzęta należy usypiać"?[/SIZE][/B] [SIZE=3] [/SIZE] 2012-02-06 (14:15) [IMG]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28458/pieseczek_sz1.jpeg[/IMG] [SIZE=2]fot. [url]www.sxc.hu[/url][/SIZE] [B]„Problem bezdomnych zwierząt to jest problem głupich ludzi, a bezdomne zwierzęta powinny radzić sobie same, powinno się je usypiać” – tak twierdzi Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli – miasta, w którym nie ma schroniska dla bezdomnych zwierząt, i nie będzie, ponieważ prezydent nie zamierza inwestować w pomoc dla zwierząt. Dlaczego? [/B] Zapytany o to prezydent Szlęzak wyjaśnia zwięźle w wywiadzie dla telewizji Stella TV. [B]- Zwierzęta bezdomne, jeśli potrafią sobie same radzić, to niech sobie same radzą, problem będzie wtedy, kiedy będą zagrożeniem dla ludzi. Wtedy należy je usypiać – to, według Andrzeja Szlęzaka, jedyna metoda na rozwiązanie problemu. [/B] [B][SIZE=2]- Problem bezdomnych zwierząt to jest problem głupich ludzi, którzy najpierw je biorą, a potem je wyrzucają, i ich należałoby karać, ale, niestety, póki mamy głodne dzieci w Stalowej Woli, to one będą priorytetem, a nie zwierzęta. Jeżeli bezdomne zwierzęta są zagrożeniem albo są chore – to [COLOR=red]należy je usypiać i jestem zwolennikiem takiej metody, natomiast kastrowanie uważam za wyjątkowo podłe[/COLOR] – kontynuuje Andrzej Szlęzak. [/SIZE][/B] [B][SIZE=2]Na pytanie, czy miasto przewiduje jakieś wydatki na pomoc bezdomnym zwierzętom, prezydent odpowiada: „W minimalnym zakresie, w takim, żeby przeciwdziałać zagrożeniom sanitarnym i jeżeli będą wynikały takie zagrożenia z bezpieczeństwa mieszkańców. Wtedy tak. W przeciwnym wypadku nie przewiduję żadnych wydatków.” [/SIZE][/B] [B][SIZE=2]Mimo że ustawa o ochronie zwierząt zobowiązuje każdy samorząd do stworzenia programu ochrony zwierząt, w Stalowej Woli nie stworzono dotąd gminnego programu pomocy zwierzętom i nie ma go w planach. „Nie mamy schroniska i nie mamy zamiaru go tworzyć” - powiedział portalowi Gazeta.pl Andrzej Szlęzak. [/SIZE][/B] [B][SIZE=2]Bezpańskim zwierzętom pomagają mieszkańcy, którzy dzwonili w tej sprawie do urzędu miasta. „Urząd twierdzi, że nie ma na to pieniędzy, ale my przecież płacimy podatki, na to m.in., no to gdzie te pieniądze są?” – dopytują się zwykli ludzie, którym los bezdomnych, marznących w śniegu zwierząt jest mniej obojętny niż urzędnikom. [/SIZE][/B] [B][SIZE=2]ako [/SIZE][/B] [B][SIZE=2]Źródło: Stella TV[/SIZE][/B] -
Nie jestem stara, nie jestem brzydka - jestem kochana i mam DOM :)
erka replied to Roszpunka's topic in Już w nowym domu
Czyli niunia juz gotowa do adopcji:). Jakie mądre ma spojrzenie. [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg96/scaled.php?server=96&filename=foty2810.jpg&res=medium[/IMG] Roszpunko, czy stworzysz jakis tekścik do ogłoszeń:roll:. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='taks']Zapraszam na bazarek m in "na Kielce" [URL]http://www.dogomania.pl/threads/222358-obro%C5%BCe-smycze-szelki-i-inne-na-3-cele-do-13.02?[/URL][/QUOTE] Znowu te cudne obróżki, wielkie dzięki taks:loveu::loveu:. Dziewczyny, jak jeszcze nie macie dla swoich psiaków tych przepięknych obróżek i szelek, to zapraszmy serdecznie:). Ewelinka_m dzięki za te fotki, nareszcie Nera ma ładne zdjęcia. Ale może jeszcze wstrzymajcie sie dzień z jej ogłaszaniem, bo mam wyslać te fotki jednej pani, może akurat sie spodoba. Można ogłaszać Irgę, Szarkę, Mariankę, Kajtunia. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Jaaga dzięki za propozycję wzięcia jednego malucha, ale jak go tu przewieźć:roll:. [B]Dt jest bardzo potrzebne dla wszystkich trzech maluchów ![/B] Wczoraj w nocy Iza jeszcze dwa razy chodziła i chciała złapać maluchy , ale nie dała rady. Pod tymi deskami było tak mało miejsca,że nawet nie miała specjalnie jak podłożyć im jakiejś szmaty . Nie wiem, jak one nie przemarzły, przcież przy gruncie było pewnie ponad 30 st mrozu:-(. W każdym razie przezyły bidulki, a rano też nie dały się złapać, ale przyleciały za Izą na jej podwórko. Tu chciała jej złapać i wsadzić gdzieś chociaz do łazienki, ale nie było mowy, w dodatku 6 jej psów podniosło taki harmider, ze jeszcze bardziej sie przestraszyły. Po kilku godz. ganiania, przemarzniete dało się złapć i wsadzić do jakiejś szopki. Tam siedzą w pudełku kartonowym, ale to nie jest rozwiązanie. Iza ma cięzko chorego męża w szpitalu, jeździ codziennie do niego, nie ma jej w domu kilka godz. . Szczeniaków nie może zostawić w domu ze względu na swoją gromadę. Nie moga tez siedzieć zamknięte w tej szopce:shake:. Psiaczki mają ok 4 mies., są takie jamnikowate, tylko z dłuższym włosem. Nie macie jakiegos pomysłu? Maluchy przetrwały takie straszne mrozy bez schronienia, mają wielką wolę życia. -
Przesympatyczna Lori-po latach na łańcuchu ma dom !
erka replied to Paja's topic in Już w nowym domu
Czy zioberek miała jechać na trasie Opole-Biała Podl. i Biała Podl.-Wrocław? Bo nie mam czasu czytac wątku? A zrobiła trasę Opole-Warszawa, Warszawa -Opole, tak?. I za ta trasę powinna miec zwrócona kasę, tak mi się wydaje. -
Teraz to nic dziwnego, że wychodzi tylko na siusiu, moje psy też na 5 min. i do domku:).
-
Dzięki , jak miło zobaczyć Brutuska w dobrej formie:):). Słoneczko świeci, jak Was znam, to jeszcze wylądujecie z Brutuskiem na jakichś antypodach:razz:.
-
No to najlepsze dla nich rozwiązanie. Mam nadzieję,że sunia zaufa ludziom i bedzie się nadawała do adopcji.
-
Oj, żeby i Bartuniowi taki dom się trafił, jak Azuli:).
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Chyba 4 dni temu Iza z Kaczyna zobaczyła przez okno biegnących drogą kilka szczeniaków, zarzuciła coś na siebie i wyleciała, ale nie było już ani śladu . Zatrzymała jakiś samochód, przejechała kawałek, ale ich nie znalazła. Dzisiaj , jak była karmić na sąsiedniej działce Reda, usłyszała dobiegające z terenu kościoła, z którym działka sąsiaduje , szczekanie szczeniaczków. Poszła tam, okazało się, że to te trzy czarne szczeniaczki ok. 3 mies., które widziała kilka dni temu. Koczuja na terenie parafii pod stertą dech. Ewelinka_m i Linssi wiedzą, jak to wygląda, bo juz stamtąd cześniej zabierałysmy sunię ze szczeniakami, a i Gloria była właśnie stamtąd. Iza zapytała klechy, który tez tam mieszka, od kiedy one tam są , powiedział,że dopiero dzisiaj je zobaczył. Poleciała do domu, podgrzała cos do jedzenia, wraca , a tam kilka osób z kijami usiłuje wydostac te szczeniaczki:angryy:. Klecha zwołał w błyskawicznym tempie parafian, zdążyli już wygrzebać dwa, jeden najmniejszy przerażony nie dał się złapać. Iza zjechała ich, klechę również, jak zapytała jednego chłopa, co z nimi chce zrobić, powiedział,że wrzuci do garażu , a później się zobaczy:mad:. Nie było wyjścia, ten najmniejszy zostawiony sam, by nie przeżył, zabrała więc im tez te dwa i zostawiła. Te dwa zjadły, najmniejszy nie:shake:. Teraz ma tam jeszcze raz iśc z jedzeniem, może uda się zwabić tego maluszka. Na razie nie wiem, co dalej. Nie wiem , jak one do tej pory przezyły te mrozy, na gołej ziemi pod dechami:-(. POdejrzewam ,że klecha wiedział o nich już wcześniej, ale teraz dopiero zaczął działać, bo bał się ,że Iza kogoś zawiadomi. -
Ooo, widzę,że mróz Wam niestraszny:). Choc tydzień temu to chyba jeszcze nie był tak duży. A teraz też Sarunia tak chętnie wychodzi? Bo moje psy tylko na 5 min. i juz łapy w górze i do domu.
-
A one maja sie tam gdzie schronić? Może jakiś koc im tam gdzieś położyć pod dachem.
-
~~ Czarna plamka na śniegu - maleńka Nocka z Kieleckiego MA DOM!!
erka replied to malagos's topic in Już w nowym domu
:shiny::shiny::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::mdleje::mdleje::mdleje: -
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
erka replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Takich preparatów jest bardzo dużo, np. Multilac, ProBacti, Lacidofil, Lakcid, Probioset. Podawac należy w czasie kuracji antybiotykiem i jeszcze po jej zakończeniu , co najmniej 2 godz. po antybiotyku. To jest bardzo ważne, a jakos weci zapominaja o tym powiedzieć. Można też dawać jogurt. -
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
erka replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
Nie zapomnij o podawaniu probiotyków przy kuracji antybiotykami, bo jak na ich miejsce wejdą grzyby, to znowu będzie problem. -
Anetaks, jeżeli ktos je może złapac , to tylko schronisko, jeżeli tylko będą mieli miejsce. Wstawiłaś link do wątku na watek schroniskowy? A do tej osoby karmiącej koty tez nie podchodzą?
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Nie wiem, czy Linssi albo ewelinka_m wstawiały ten link. [URL]http://naszekielce.com/?q=szukamy_domu[/URL] Do tej pory odzewu nie było , niestety:(. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
O rzeczywiście ten kocurek ma cos z brytyjczyka, prawda Jaaga? Co do maluszków z działki, to wczoraj poszedł nawet do dobrego domu ten biały Śnieguś, wcześniej pojechała Rita do domu w Wa-wie, został tylko Frodo. Mam mieć jego nowe fotki. Ale psiaki sa już bezpieczne, bo opiekunka przywiozłą je do Kielc , do znajomych na dt i okazuje się,ze tak się zakochali w mamie szczeniaczków,ze zostawią ją na zawsze:). A to malutka Rita w nowym domu:). [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/96/120201rita6.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/6315/120201rita6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/171/120201rita4.jpg/"][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/296/120201rita4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/120201rita5.jpg/"][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/264/120201rita5.jpg[/IMG][/URL]