-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Ja rownież gratuluję 50-tki , u mnie dopiero 2 .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Bardzo piękne psy - Yoko też - wyglądają wszystkie jak rodzina . -
My pojedziemy tam znowu zimą . Czekam na Twoją relację z letniego pobytu . Mam nadzieje , ze nic się nie zmieniło i będziecie zadowoleni .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ta fotka nadaje się na pocztówkę , jest zachwycająca [URL=http://imageshack.us][img]http://img361.imageshack.us/img361/9972/poland08052ha.jpg[/img][/URL] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Eni TT piękne , a co to za maluch był z Wami ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ki-Wi jak tam włos Dandiego po takich kąpielach morsko piaskowych ?Ja bardzo obawiałam się o fryzkę Akiry gdyby zakosztowala w słonej wodzie i potem wytazała w piasku .Widać ,że biedak wymęczony słoneczkiem . Szkoda , ze my nie mogliśmy tak sobie polezeć . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ja również serdecznie gratuluję . Mam nadzieję , ze teraz milej będzie zaglądać do naszego kącika . -
Zyczę Tobie dużo słoneczka , bo to teraz towar deficytowy .
-
A ja mówię wszystkim dzień dobry
-
Musiała mieć pod wodą otwarte oczy bo przynosila nam ten kamień , który jej wrzucaliśmy , w każdym razie prawie zawsze jej się to udawało .
-
Wklejam kilka fotek z wakacji - mam nową rasę - to podwodny pies na jelenie , specjalizujący się w tropieniu pod wodą [img]http://img153.imageshack.us/img153/8273/hana5vw.jpg[/img] [img]http://img153.imageshack.us/img153/7933/nurek9rt.jpg[/img] [img]http://img153.imageshack.us/img153/1641/nurek24dc.jpg[/img] [img]http://img153.imageshack.us/img153/872/podwod7op.jpg[/img] [img]http://img153.imageshack.us/img153/8048/podwod13zr.jpg[/img]
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Kilka fotek z wakacji - poznajecie rasę ? To podwodny pies na jelenie [img]http://img175.imageshack.us/img175/2813/nurek1ll.jpg[/img] [img]http://img175.imageshack.us/img175/6973/podwod0iz.jpg[/img] [img]http://img175.imageshack.us/img175/5092/podwod13fk.jpg[/img] [img]http://img175.imageshack.us/img175/8591/zachd5zo.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Witam po wakacjach . Te badania HD , PRL , LL , PRA , to badania wzroku ? Czy sa to oznaczenia międzynarodowe honorowane na calym świecie ? Konsultowałam się już z okulistą w klinice w Poznaniu i powiedział ze jesli określę dokladnie o jakie badania spesjalistyczne mi chodzi to mogą je wykonać pod warunkiem ze będą mieli odpowiedni sprzet . Czy wymaga to użycia jakiegoś skomplikowanego urządzenia ? Z tego co wiem to mówili ze nie są to badania tanie . My już jesteśmy po badaniach na dysplazję - mamy A . Co do wakacji , bylo deszczowo i burzowo ale 2 dni sloneczka pozwoliły złapać trochę opalenizny . Napiszę teraz coś o niesamowitych psich instynktach . Wzieliśmy ze sobą Hanę bo balam sie ze Akira + deszcz i przyczepa kampingowa to nie dobre połączenie . Ona tak długo schnie a wiedziałam ze pogoda nas nie rozpieści . Otóż byłam na spacerze z Haną , dośc daleko i w pewnej chwili zaczęła mnie ciągnąć z powrotem . Zdziwilam się bo zawsze chetnie chodzi w nowym terenie . Kiedy widzialam już pole namiotowe poczulam , ze gorzej mi się oddycha . Oczywiście ten jeden raz nie wzięłam ze sobą komórki . Mam astmę ale od 1,5 roku nie działo się nic niepokojącego , więc uznalam , ze mam to już za sobą . Doszlam ostatkiem sił , zaraz wzięłam leki i usiadlam zeby odpocząć . Po chwili Hana zaczęła wspinać mi sie na kolana i węszyć kolo ust , nigdy tak się nie zachowywala , co ją zepchnęłam ona przednimi łapami wchodzila na mnie i intensywnie węszyła . Minęła minuta i już wiedzialam co się dzieje . Atak przyszedł z taką siłą jak nigdy dotąd . Nie było szans na to zebyśmy zdążyli dojechac do szpitala . W czasie walki o kazdy oddech Hana nie spuszczala ze mnie wzroku ale trzymala sie juz na boku i nie przeszkadzala . Myślę ze swoim zachowaniem uratowala mi zycie , bo poszlam z nią na łąki , z dala od ludzi , nie mialam ani leków ani telefonu przy sobie , a atak był tak silny że bez sterydów nie miałam zadnych szans . Teraz wiem , ze psy potrafią odwdzięczyć się za milość którą im ofiarujemy . Kochajmy nasze zwierzaki , to inteligentne i pelne oddania stworzenia . -
Tosiaczku nie znam na to sposobu . Są psy które swoją pasję do kamieni przypłacają uszkodzeniem zębów . Ja z tym nie mam problemów więc nie musiałam szukać rozwiązania . Nie umiem Ci pomóc . Aniu gratuluję licznego miotu . To dobrze że urodziło się tyle dziewczynek bo wiem ze są poszukiwane . Ja mam jeszcze 3 chłopaków bo każdy kto dzwoni pyta się o dziewczynki . Mam nadzieję ze będą się zdrowo chowały .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Tak włos jest piękny i zupełnie inny w dotyku jak u Akiry . A my wyjeżdżamy w sobotę nad nasze morze . Będziemy na polu namiotowym więc życzcie nam słońca . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ja na szczęście nie mam żadnego doświadczenia w tej sprawie bo Akira nigdy nie była chora a Hana kąpała się w morzu w lutym i nawet nie miała kataru . Bywało że nie mogłam jej powstrzymać od wejścia do lodowatej wody i wiele razy mówiłam sobie że zapalenie pluc murowane . I nic . Tak więc ja mogę tylko poradzić wizytę u lekarza . . Co do klimatyzacji to i ludzie często z jej powodu się przeziębiają więc możliwe ze to jest przyczyną . My mamy to" szczęście " że jeździmy " zdrowym " autem bez klimy i pijemy dużo wody w czasie jazdy więc przy okazji przepłukujemy nerki . Ale to tak żartem . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Dhunga gratuluję decyzji . Strach ma wielkie oczy a na pewno wszystko uda się doskonale . Ciekawa jestem czy debiut Dhungi będzie równie udany jak Debi . Powodzenia ! -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Co taka cisza? wklejcie jakieS foteczki . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Cześć wszystkim ! Upały nieznosne więc codziennie jeżdzimy nad wodę . Psy chowają się gdzie mogą i nie chca jeśc . Zrobilam Akirze badania na dysplazję - mamy A czyli wolna od dysplazji . Teraz chcę zrobić badania wzroku . Byłam już w klinice ale oni nie wiedzą jakiego rodzaju to mają być badania i skąd wziąć druki żeby były uznane w Niemczech i Czechach . Może ktoś z Was ma na ten temat jakieś informacje ? Jeszcze spróbuję dowiedzieć sie czegoś na ten temat w związku kynologicznym . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[img]http://img310.imageshack.us/img310/4203/zoty2up.jpg[/img] [img]http://img310.imageshack.us/img310/3484/zoty11ut.jpg[/img] nasi zwycięzcy w porównaniu - na tej wystawie najpiękniejsze teriery [img]http://img310.imageshack.us/img310/6674/najlepsi0xa.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
no to zaczynamy [img]http://img317.imageshack.us/img317/9348/apollo17uo.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/7677/apollo5qt.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/5583/bieg8jw.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/7831/branko5ph.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/9557/debiluc1vg.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/857/akira7cc.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/5428/gulden7fu.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/5221/gulden16io.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/1952/jolamiki4lk.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/6157/komajda4fj.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/2426/miku0lh.jpg[/img] mamusia z córeczką [img]http://img334.imageshack.us/img334/3521/akiradebi4eb.jpg[/img] [img]http://img334.imageshack.us/img334/9584/dorisia0nx.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Cześć wszystkim ! UF było przede wszystkim bardzo gorąco . Nasza córeczka czyli Debi Diona z Akacjowej Doliny zaprezentowała się bardzo ładnie , otrzymała doskonały opis , ale tym niech się pochwalą dumni właściciele przyszłej championki - Krakowiaki . Pani Lucynka dała sobie pięknie radę i myślę ze złapali z mężem wystawowego bakcyla - zreszta mieli już kiedyś super championa więc wystawy nie są im obce . Co do nas , to Akira dostała dobry opis dotyczacy budowy ciała " glowa dobrze zbudowana , średnio ciemne oko, dobry grzbiet i ogon , klatka piersiowa dost . zbudowana . Natomiast co do włosa to tak jak się spodziewalam - za krótki jak na wystawę . Sędzia powiedział że spokojnie mam dać jej jeszcze czas na dojscie szaty do wystawowego poziomu . Tak więc wróciliśmy z oceną bardzo dobrą , bez medalu , ale tego się spodziewałam . Wystawa przyniosla nam inne korzyści , spotkałam dwoje moich dzieci : Debi i Dorisię , zobaczyłam inne psy tej rasy i poznałam ich właścicieli . Z ręką na sercu przyznam się bez bicia ze zachwycił mnie Miki . Ma wprost rewelacyjny wlos , a jaki charakter moglam sie przekonać kiedy poszlyśmy sobie z Jolą na spacer . Jest radosny , nie stroni od obcych , do mnie podszedł jak do najlepszej kumpeli którą widuje codziennie . Jest piękny i przyjazny . W związku z tym że nikt jeszcze nie wstawił zadnej fotki to po spacerku coś się z tym zrobi . -
Tosiaczku ja mam na to sposób , zimą miałam dziewiątkę w domu ! Kupuję ogromne gnaty czyli kości wolowe , takie z kulką i daję surowe do gryzienia . Żaden gryzak nie jest tak atrakcyjny jak kość . Ogromna dlatego ze nie ma się nią najeść czyli zjeść ale obgryzać bezpiecznie bez możliwości ugryzienia samej kości . Po zimie z moją jedenastką ( łącznie z dorosłymi ) nie ucierpiał żaden mebel , tylko jeden kabel został nadgryziony . Co do USG , mnie też wyszła 3 a urodziła się opisywana powyżej 9 .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
:lol: Szczere gratulacje dla wszystkich ! -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Dhunga widać ze dba o urodę bo podobno kapiele blotne czynia cuda . Geniu gratulacje . Zobaczymy sie w Warszawie to pogratuluje osobiscie .