Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. Siostra przyrodnia Akiry jest śliczna i chyba ma inny rodzaj włosa . Tak mi się wydaje patrząc na zdjęcia . Czy on jest taki w dotyku i grubości jak u szorstkowłosych ? Wydaje się grubszy .
  2. Dorisa na spacerku [img]http://img167.echo.cx/img167/1420/dsc02180doris2ke.jpg[/img]
  3. Ki-Wi Dandy ma niesamowity talent , spójrz jakiego pięknego motylka Tobie usypał na podłodze . Ty zamiast na tresurę to na kółko plastyczne go zapisz . On tak się starał a pańcia mu burę spuściła .
  4. Tanie , bezpieczne , nie alergizujące - szare mydło . Ja małą Akirę polewałam rozpuszczonymi w ciepłej wodzie płatkami mydlanymi . Pies się nie drapał a brud ładnie schodził . :P
  5. Geniu , Mikołaj jest piękny , i bardzo pasowałby w parze z Bajeczką . Moje jasne , Wasze ciemne - może być ciekawie za jakiś czas . Moje psiaki mają w genach złoto ( kolor oczywiście ) Wasze czerń - wyobrażcie sobie te szczenięta ! A wystawy pokazały ze materiał genetyczny mamy pierwszej jakości . Jeszcze raz gratuluję .
  6. Ekora ( maleństwo ) urodziła się najmniejsza . Teraz jest ogromna różnica między nią a rodzeństwem [img]http://img256.echo.cx/img256/9937/dsc02096ekora20pi.jpg[/img] Noc przeżyła , bardzo buntowała się przy podawaniu glukozy , ale efekty są - zaczęła sama walczyć . Ma już tyle siły że najadła się rano do syta chociaż to długo trwało , a ja muszę cały czas pilnować żeby duże rodzeństwo pozwoliło jej na to . Jestem dobrej myśli ale walczymy nadal . Obecność braciszka przy cycusiu stymuluje ją do większego wysiłku . [img]http://img256.echo.cx/img256/152/dsc02119ekora9cj.jpg[/img]
  7. [quote name='Dhunga']Z tym Maleństwem Maleńkim to tak jak z Dhungą?[/quote] Niestety dzisiejszy dzień upłyną nam na ratowaniu tego maleństwa i cały czas walka trwa . Rano zauważyliśmy że mała nie je . Próbowaliśmy różnych sposobów ale wogóle nie chciała ssać . Pojechałam więc do kliniki i tam powiedziano mi że może nie przeżyć . Prawdopodobnie powalczymy jeszcze całą noc i jak trzeba będzie to i następną . Podaję jej glukozę co godzinę , dostała zastrzyki z witamin i zobaczymy kto wygra natura czy ja . A ja należę do tych upartych . Godzinę temu nawet possała trochę mleczka więc nadzieja jest . Wet powiedział że może łożysko nie było do końca wykształcone i przez to urodziła się niedożywiona . Pomimo przystawiania jej do mamy i pilnowania , opadała z sił . Pewnie jest za słaba zeby najeść się do syta . Najgorsze jest to że właśnie ona ma już nową małą panią , która co kilka dni przyjeżdża ją odwiedzać . Nie wyobrażam sobie jej reakcji jak nie uda się małej uratować .
  8. Serdecznie gratulujemy i nie możemy doczekać się fotek :olympic:
  9. Pisałam kiedyś o manii Akiry dotyczącej sprzątania plastikowych butelek [img]http://img79.echo.cx/img79/2610/zbutelk9qq.jpg[/img] [img]http://img79.echo.cx/img79/9431/zakopuje5bd.jpg[/img] maluszki rosną zdrowo , dziękujemy chociaż mamy jedno maleństwo , maleńkie , które pilnujemy żeby mialo dostęp do najlepszego cycusia [img]http://img79.echo.cx/img79/1329/odwiedziny8pw.jpg[/img] [img]http://img79.echo.cx/img79/7365/wrzdzie3hw.jpg[/img] [img]http://img79.echo.cx/img79/5215/gwki4zv.jpg[/img]
  10. Ja jestem pełna obaw , wiekowy , niereformowalny a przydałoby się chyba trochę świeżości . Czas pokaże . My chyba tak do końca nie możemy ciągle się pogodzić z odejściem naszego Papy i każdy Jego następca będzie do Niego porównywany . Ja jeszcze nie potrafię się cieszyć , to dla mnie za szybko .
  11. [img]http://img257.echo.cx/img257/691/dsc02060szyja0oo.jpg[/img] a maleństwa rosną i rosną jak szczypiorek wiosną
  12. Bajeczko życzymy tobie bajkowego życia z twoją ludzką i psią rodzinką . :new-bday: :lol:
  13. Dzieciątka nam rosną [img]http://img195.echo.cx/img195/7879/dsc02060szyja7tx.jpg[/img][/img]
  14. [quote name='flashka-g']czy Tybenaty maja miec prosty włos jak lhasa..znaczy sie czy mogą mieć?Do Polski szykuje sie nowy import TT suczka z Niemiec;][/quote] A może jakaś fotka tej dziewczynki ? Czy może napisała tutaj jej przyszła pani ?
  15. Doris na spacerku [img]http://img209.echo.cx/img209/4665/dsc02047bieg24ig.jpg[/img] [img]http://img209.echo.cx/img209/4373/dsc02048bieg42oq.jpg[/img] Akira na spacerku [img]http://img209.echo.cx/img209/7061/dsc02050akira0xy.jpg[/img] zdrowy , szczęśliwy pies [img]http://img209.echo.cx/img209/5316/dsc02052buszmen1hl.jpg[/img][/img] powrót do domu [img]http://img209.echo.cx/img209/6373/dsc02053buszmeny2mt.jpg[/img] najpiękniejsze jest to że po godzinie piach opada i pieski są znowu białe , ja ich po takim spacerku nie kąpię , psy mogą szaleć do woli a ja się nie denerwuję że czeka mnie pranie . [/img]
  16. Spryskuję włos przed czesaniem . Po kąpieli , odkrywam kawałek psa , przeczesuję , podsuszam i znowu przeczesuję (grzebieniem ) Potem już zostawiam . Nie suszę do sucha . Lekko wilgotna dosycha sama . Championat - hmmm , byłoby miło skończyć w tym roku . Myślę o lecie .
  17. Mam nadzieję że już niedługo pokażę Wam Akirę z nowym owłosieniem .
  18. Moja Akira po kapieli grzecznie leży w ręcznikach , a ja stopniowo ją odsłaniam i suszę suszarką poszczególne partie ciała, właściwie podsuszam i ona potem dosycha leżąc sobie. Lekko wilgotnej , prawie suchej pozwalam już biegać po mieszkaniu . Zawsze piorę psa na noc . Używam normalnych psich szamponów na długą , trudną do rozczesywania sierść , a odżywek szukam zawierających jedwab . Przy rozczesywaniu na co dzień ( czeszę co około 10dni chyba ze wróci ze spaceru z rzepami lub nasiona wplątanymi w kłaki )używam , ICE ON ICE Finishing spray . Włos ładnie przylega , jest sprężysty .
  19. Spojrzenie Hany miało tak wyglądać , bo to było spojrzenie ostrzegawcze . Za trzecim razem pokazała zęby w zupełnej ciszy i Dorisia już nie miała ochoty na zaglądanie do szczeniąt . Z Akirą było podobnie , suczki żyły w wielkiej zgodzie ale potrzebowały 2 tygodnie zeby mogły być razem w towarzystwie szczeniąt . Potem to Hana nawet wchodziła do małych a Akira na to pozwalała . Nigdy na początku , po porodzie nie miały ostrego starcia , wystarczały właśnie spojrzenia , i druga się wycofywała . Teraz kudłate bardzo są ciekawe co tam się dzieje za zagrodzeniem , ale ja staram się nie denerwować Hany niepotrzebnie .
  20. [quote name='Genia']Rodzice-rasa jest elitarna i nie wyobrazam sobie,żeby byłą rozpoznawalna na ulicach!!Chyba jesteś zbyt przemęczona maluchami Hany ? Ja osobiscie jestem ciekawa gdzie trafi maluszek-Collyen? Bo mało u nas jest osób w Polsce oczywiscie, które doceniają tą ra :thumbs: sę tak naprawdę z jej wspaniałymi zaletami .[/quote] Geniu , a mnie raz spotkała miła niespodzianka . Byłam jednego dnia na spacerku i mijałam kobiecinkę która bardzo mi się przyglądała . Była to przeciętna , starsza pani , taka zwykła gospodyni domowa . Zatrzymała się i spytała patrząc na Akirę czy to jest terier tybetański ? Wyobrażcie sobie - Przeźmierowo , polna droga , kobitka koło 60-tki , z zakupami w ręku ! Myślałam ze się przewrócę . Oczywiście zaczęłyśmy rozmawiać i okazało się ze ona jest gosposią u u jednych Niemców , którzy wynajmują dom w Przeźmierowie i mają właśnie T.T
  21. odwiedziny [img]http://img135.echo.cx/img135/4643/dsc02022debhan7wy.jpg[/img] nie ma chyba nic piękniejszego [img]http://img135.echo.cx/img135/2637/dsc02010kocham2oh.jpg[/img]
  22. nie ma u Was żadnego miejsca (żeby nikt nie widział ) na uboczu ? Szkoda , te pieski mają wielką energię .
  23. To właśnie ten artykuł . Już w końcu nie wiem czy udalo Wam się go odczytać ?Jeżeli nie to mogę skserować i przesłać pocztą .
  24. Mam ten artykuł , to w takim razie została nam jeszcze druga gazeta . Było to dość dawno i dlatego pomyliłam tytuły .
  25. Dzisiaj uczyłam Doris nowej komendy - siad - i załapała w ciągu 5 minut . Teraz co mnie widzi to siada i czeka na smakołyk . Ladnie przychodzi na zawołanie , zostaje na miejscu i chodzi bez smyczy przy nodze . Reaguje na komendę - do tyłu - i idzie ładnie na tył ogródka . Kiedy jesteśmy na ulicy i szaleje z Akirą to już wie co oznacza hasło -do domu . To bardzo mądry piesek . Dzisiaj zapoznała się ze szczeniakami Hany ale kiedy podeszła trzeci raz to Hana nie zdzierżyła takiego spoufalania i pokazała zęby w niemym geście - spadaj mała - i małej nie trzeba było niczego więcej . Głowa w dół i biegiem na górę . Potem jak przechodziła obok Hany to nawet na nią nie spojrzała. Woli nie prowokować . To wspaniała szkoła dla niej . Już wie że nie zawsze jest mile widziana i musiała pokazać uległość .
×
×
  • Create New...