-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
:angel: Moje kochane dzieciaczki ,życzymy wam samych szczęśliwych dni z waszymi wspaniałymi rodzinami , smacznych kości , długich spacerków , zdrowego życia przez następnych 25 lat , żadnych kołtunków , medali na wystawach i wszystkiego czego może sobie zażyczyć tybecik . :lol: :P :lol: Wasza mamusia i jej opiekunowie . :new-bday: -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
W Białej Górze koło Malborka będzie mieszkał czarny chlopiec ( ten na zdjęciach koło Fibi ) . Fiona ( złota ) mieszka już w Swarzędzu pod Poznaniem , Figa ( kropeczka - kluseczka ) mieszka koło Włocławka , za granicę jedzie biała Feta , a reszta rodzeństwa jeszcze czeka na wybór . Co do Fibi to włoski rosną i teraz dopiero widac ,ze to trikolor . Cały tułów jest nadal kruczo czarny i pewnie pozostanie . Urwisy cały dzień broją na dworku , sa zdrowe i grubiutkie . Białe zrobiły mi niespodziankę bo mają dłuższy włos od bialo sobolowych . A jaki gęsty ! Feta pięknie wybarwia nosek na czarno i widać już ze będzie cały czarny bo zostala tylko mała plamka bez pigmentu . Ma cudowny charakter i myślę ,ze sprawi wiele radości swojej młodej pani . Porobilam znowu trochę fotek , jutro wstawię . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Fibi i Fido [img]http://img114.imageshack.us/img114/1118/fibiifido6vv.jpg[/img] chrupkożercy [img]http://img485.imageshack.us/img485/5927/ffchrupki0zm.jpg[/img] z brązowymi nie gadamy [img]http://img485.imageshack.us/img485/3517/fzeby3eg.jpg[/img] nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem [img]http://img485.imageshack.us/img485/5844/fibioczy1ce.jpg[/img] ciotka zawsze w pobliżu [img]http://img485.imageshack.us/img485/6583/hfpilnuje9cz.jpg[/img] każdy potrzebuje czasami chwili samotności [img]http://img485.imageshack.us/img485/5615/fibikrzeslo6xe.jpg[/img] jednak nie ma to jak rodzina [img]http://img485.imageshack.us/img485/4421/ffhodpoczynek2rh.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Wszystkie noszą kiteczki a moja dostaje gorączki jak jej coś upnę , nawet wtedy kiedy zostawię jej troche włosów na oczach . Walczy tak długo aż zasloni sobie oczy całkowicie i wtedy dyndająca spineczka lub gumka juz jej nie interesuje . Kiedy była mlodsza pozwalała sobie upinać włoski i odsłaniać piękne oczy , ciekawe dlaczego jej się odmieniło . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Bardzo dziękujemy . Obiecuję w najbliższym czasie nowe fotki . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Hej , hej , jest zimno na dworku , ale tutaj na naszym forum nie musi tak być . Moje psiaki dzisiaj hasały na łące z ogromniastym rotkiem , ale biedak zanim się obrócił dwa razy go przeskakiwały . Okazało się ,ze ma na imię dokladnie tak samo jak miał mój rottweiler - Maksiu . Był bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi i piesków , ale niestety schorowany . Moje zachęcały go do zabawy i wogóle nie zwracały uwagi na to jaki jest ogromny . Zaczęłam wczoraj czytać książke pt".Sygnały uspokajajace , jak psy unikają konfliktów " - polecam . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Wszystkie szczeniaczki oprócz złotej mają dość długi włos , wydaje mi się ze dłuższy niż ich rodzeństwo z zeszłego roku w ich wieku . Byłoby miło gdyby miały dłuższy od mamusi . Ale to okaze się za jakiś czas -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Prezentacja piesek Fabio [img]http://img19.imageshack.us/img19/3607/fabio9lf.jpg[/img] piesek Fero - z kazdej strony wygląda inaczej więc 2 fotki [img]http://img19.imageshack.us/img19/407/fero9le.jpg[/img] [img]http://img19.imageshack.us/img19/791/fero14do.jpg[/img] największy chłopiec Fido ( zaczynają jaśnieć mu przednie łapy ) [img]http://img19.imageshack.us/img19/4109/fido7yk.jpg[/img] Sunię Fetę już poznaliście ( bielutka i mniamuśna jak serek ) [img]http://img19.imageshack.us/img19/4397/fetapozycja3tz.jpg[/img] Figa - nasz tłuścioszek , wszedzie jej pełno, bardzo wesola [img]http://img19.imageshack.us/img19/3820/figa6bk.jpg[/img] podobna do niej ale drobniejsza Funny [img]http://img19.imageshack.us/img19/7950/funny3un.jpg[/img] Fiona - najdrobniejsza , mistrzyni ucieczek - niezły charakterek . [img]http://img19.imageshack.us/img19/8587/fiona9yj.jpg[/img] Fibi - niezalezny mocny charakter , bardzo kontaktowa [img]http://img19.imageshack.us/img19/558/fibipozycja6ez.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Feta - ta "serowa " dziewczynka jest wyjątkowo uległa i spokojna . Rewelacyjny pieszczoch , głaskana leży potem jeszcze długo z brzuchem do góry i czeka na jeszcze . [img]http://img452.imageshack.us/img452/88/fetacala7mc.jpg[/img] [img]http://img240.imageshack.us/img240/7630/fetasiedzi1va.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
No i klasycznie dla rozładowania atmosfery wklejam parę fotek . Moja Fibi (takie imię zostanie ) to śliczna diablica . [img]http://img453.imageshack.us/img453/5097/diablica8vs.jpg[/img] [img]http://img363.imageshack.us/img363/1226/fibi8yv.jpg[/img] [img]http://img363.imageshack.us/img363/4259/fibiprzedz5er.jpg[/img] Ma już całkiem " wyjściową " fryzurkę . A tutaj czułostki z ciocią Haną [img]http://img363.imageshack.us/img363/1782/hfczula9ff.jpg[/img] Moje chlopaki Fero i Fabio - jeszcze " bezdomni " [img]http://img352.imageshack.us/img352/2762/chopcy1nn.jpg[/img] [img]http://img385.imageshack.us/img385/7417/chlopaki3hd.jpg[/img] Hana jako ciocia jest rewelacyjna . Wczoraj odwiedził nas jej syn , a ona pilnowała szczeniąt ,zeby im krzywdy nie zrobił . Akira miała pilnowanie w nosie , wolała sie z gościem pobawić . [img]http://img385.imageshack.us/img385/8132/glowy39kj.jpg[/img] [img]http://img371.imageshack.us/img371/152/hana25rq.jpg[/img][/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Szkoda ,ze ostatnio każda relacja z wystaw kończy się w tak niemiły sposób . Dziewczyny , przecież hodowla psów to sama radość a wygrana na wystawie nie wiąże się nagrodą pieniężną , więc chyba nie ma o co się kłucić . Nie lubię takiej atmosfery na forum . -
Jestem pierwsza więc chociaż fotki nie za bardzo to parę wstawię . Najpierw jednak opis Akiry Dobra wielkość i proporcje , ładna rzeżba glowy , doskonały korpus , idealnie postawione i prowadzone kończyny , idealna ich akcja , skąpa szata . Sędzia śmiał się ,ze Akira wystąpila w bikini a ja jako jej pani też powinnam . Ciekawe tylko kto wtedy dostałby medal hi hi . Akira dostała ocenę doskonałą i srebro . Przegrała z dziewczyną która przyjechala w kompletnym stroju . Aczkolwiek sędzia powiedział ,ze Akira bardzo mu się podoba , zwlaszcza w ruchu bo jest bardzo dynamiczna . To motywuje do większej troski o jej futerko . A teraz pare fotek . Jako pierwszy nasz rodzynek - Apollo - zwycięzca . Pani Ania niech opowie o opisie i tytułach . [img]http://img372.imageshack.us/img372/1976/apollo5hs.jpg[/img] Pearl [img]http://img360.imageshack.us/img360/6321/pearl9xj.jpg[/img] Pearl i Karamain [img]http://img453.imageshack.us/img453/6190/pearlkaramain2gq.jpg[/img] Karamain [img]http://img453.imageshack.us/img453/9580/karamain7pn.jpg[/img] Artemida [img]http://img500.imageshack.us/img500/5585/artemida0be.jpg[/img] nasza konkurentka Cari Sarpa du Chenil [img]http://img500.imageshack.us/img500/1199/cari5yb.jpg[/img] [img]http://img500.imageshack.us/img500/733/carisarpa7rs.jpg[/img] Akira i Cari [img]http://img500.imageshack.us/img500/3763/akiracari8oe.jpg[/img] No i gwiazda wystawy Akira w toplesie , która nie miała NIC do ukrycia [img]http://img500.imageshack.us/img500/1015/akirapoza4bk.jpg[/img] Przepraszam zainteresowanych za jakośc zdjęć i proszę wklejcie jeszcze inne , bo napewno macie lepszej jakości .
-
Lunadino bedziesz w Poznaniu ?
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Akira po szczeniakach , więc idziemy na wystawę bardziej towarzysko niż z ambicjami . Ona cały czas karmi więc jak ją dopada osiem aniołków :evilbat: to ........ -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
No cóż ja mam teraz ten sam problem , ale wiążę go raczej z porodem i szczeniętami .Wyczesuję Akirę codziennie ale tylko poszczególne partie ciała np. jednego dnia tylko tylna łapa i polowa boku , drugiego szyja i glowa . Pies się nie męczy , ręce nie bolą i nie zajmuje to dużo czasu . Każdy kołtun najpierw spryskuję odżywką i próbuję rozczesać grzebieniem o obrotowych ząbkach ,jeśli się nie da to trzeba go rozciąć i znowu wyczesywać . Ja przytrzymuję skórę żeby nie ciągnąć i nie narobić bólu pieskowi . Co do gubienia włosa to Akira gubi tylko po wyczesaniu to co nie zeszlo z grzebieniem , kiedy mamy dłuższe okresy bez czesania , nie mam włosów na podłodze .To fakt ,ze są okresy większego kołtunienia i takie , kiedy nic się nie dzieje i nie podchodzę z grzebieniem przez 10- 14 dni . Myśle ,ze nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i grzebienie . Ki-Wi będe trzymala za Was kciuki w niedzielę . Ja swojej konkurentki nie znam ponieważ utajniono dane ze względu na liczne glosy dotyczace ustawiania wystaw . Osobiscie popieram chociaż korci zeby poznać konkurencję . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Gratulujemy wejscia w dojrzalość naszej Dhungusi . Pilnujcie cnoty , pilnujcie do konca cieczki , czyli nawet 3 tygodnie . Dni płodne mogą pojawić się już od 8 dnia a trwają czasem nawet do 20 dnia cieczki . Hana podstawia się nawet w trzecim tygodniu . Nie zostawiajcie jej samej na podwóku bo rozkochane chłopaki zawsze znajdą sposób aby dostac sie do ukochanej . Dziekuje wszystkim za pomoc w szukaniu imion , mam już parę typów . Pod koniec tygodnia podam imiona wraz ze zdjeciami . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Sesja zdjęciowa sióstr F [img]http://img498.imageshack.us/img498/5741/siostry6ie.jpg[/img] [img]http://img429.imageshack.us/img429/7617/siostry24jj.jpg[/img] siostra F 1 w domu zwana Kropeczką największy tłuścioch w rodzinie [img]http://img491.imageshack.us/img491/3455/kpoza8vz.jpg[/img] [img]http://img434.imageshack.us/img434/5241/kpoza27py.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/7815/kko4nx.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/3846/kko24pz.jpg[/img] siostra F 2 , bardzo odwazna .Czyż nie jest śliczna ? [img]http://img326.imageshack.us/img326/7782/roko7ac.jpg[/img] [img]http://img491.imageshack.us/img491/8240/rpoza1ii.jpg[/img] [img]http://img491.imageshack.us/img491/8098/rpoza28qe.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Wstyd się przyznać , ale nie . Imię ma tylko moja sunia ( Sziba ) . Mają być na F więc w papierach będzie Fa- Sziba . Jestem tak zalatana , ze ledwie radzę sobie z obowiązkami domowymi , ale muszę usiąść i wreszcie pomyśleć . Może po Święcie Zmarłych będę miała do tego głowę bo teraz żyję życiem siostry . Napewno dam Wam znać jakie są moje propozycje . Szczenięta powoli są już wybierane , jedno pojedzie koło Malborka , drugie do Włoclawka trzecie być moze do stolicy . Maluszki rosną zdrowo i rozrabiają aż miło patrzeć . A ja muszę brać się za Akirę - wystawa tuż tuż , a szczeniaki robią z jej fryzurą co chcą . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
To fakt , kiedy jest mlody to rozpiera go energia . Potem lubi poleniuchowac ,ale na propozycję spaceru zrywa sie z poslania natychmiast . Posokowca w mlodości dośc ciezko zmęczyć , ale ja mam na to radę . Codziennie rano zabieram moje psy na pola , tam ganiają jak szalone . Wystarczy pół godziny i potem mam psy z glowy do wieczora . Oczywiscie w ciągu dnia siusiu , kupka ale na krótko . Hana ma teraz 6 lat , jest spokojnym psem ceniącym sobie cisze i spokój . Takie ranne bieganie na pusty żolądek wystarcza im zupełnie . W ciągu dnia często każę im coś robić za nagrodę jak są w domu , a jak ida na podwórko to zazwyczaj leżą na sloneczku ( Hana ) bo Akira ceni sobie chłodek . Na podwórku czasami jak mam czas bawimy się w aportowanie piłeczki . I to wszystko . Hana w domu jak byla mała zjadła język z kozaków syna i jeden papeć męża . Meble . kwiaty nie ucierpiały . Teraz muszę tylko chować jedzenie przed nią bo jak zostaje sama to częstuje sie tym co na stole .Kiedyś zostawiliśmy jej kiełbaskę nasączoną tabasko i posypana pieprzem - bardzo jej smakowała . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Dhunga - a moze posokowiec bawarski ? Nie to ,zebym szukała klienta - już dawno jestem po szczeniakach , ale mogę rasa polecić , bo piesek średniej wielkości , łagodny , zdrowy , ma krótką sierśc , uwielbia zabawy z dziećmi , no i pieszczoch niesamowity . [img]http://img467.imageshack.us/img467/8456/hogie3dv.jpg[/img] [img]http://img462.imageshack.us/img462/1280/hspipiec9hz.jpg[/img] Morda też sympatyczna . Radziłabym suczkę . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Fotki z psiego podwórka ciąg dalszy . [img]http://img482.imageshack.us/img482/3138/kropakosz8we.jpg[/img] [img]http://img482.imageshack.us/img482/8249/trojekoz9le.jpg[/img] Ogromnym zainteresowaniem cieszy się buda , gdzie uwielbia przebywać mamusia . Tam też chowa przed Haną kości . [img]http://img482.imageshack.us/img482/3273/reksiobuda1ez.jpg[/img] [img]http://img469.imageshack.us/img469/1458/trojebuda8qi.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Zawsze można ostrzyc . Było już tutaj takie zdjęcie . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Bardzo się cieszę ,ze Wam sie podobają i zdjęcia i szczenieta . Czasami trochę sie obawiam ,ze przesadzę z tymi fotkami , ale ja to po prostu uwielbiam robić . Zwlaszcza gdy fotografuję dziecko , obojętnie czy ludzkie czy psie . Maluszki można po prostu zchrupać . Szkoda tylko ,ze te psie są takie ruchliwe . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
dzisiejszy poranek na pieskowym podwórku [img]http://img459.imageshack.us/img459/7400/akiraczarne0je.jpg[/img] [img]http://img459.imageshack.us/img459/836/akiratrzy1mw.jpg[/img] [img]http://img459.imageshack.us/img459/9827/biay8lj.jpg[/img] [img]http://img459.imageshack.us/img459/4999/budabiaa7wa.jpg[/img] [img]http://img395.imageshack.us/img395/493/czarny6jf.jpg[/img] [img]http://img395.imageshack.us/img395/1006/czarnybiay1fw.jpg[/img] [img]http://img482.imageshack.us/img482/5268/szibastoi9nm.jpg[/img] [img]http://img467.imageshack.us/img467/7210/kropabawi8wu.jpg[/img] niestety pozostale tak szalały z Haną ze nie moglam nadązyc z aparatem więc poczekam na okazje jak beda spokojniejsze i tez coś wkleję -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ciekawe z jaką suczką bedziemy konkurować .Akirka będzie już z lepszym noskiem bo ładnie sie zagoił , ale krótko po porodzie , więc na cuda nie licze . Ale wystawa pod nosem , grzech nie skorzystać .