-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Ja nie pozwalam psom na jazdę na siedzeniach . Od małego nauczyłam jazdy na wycieraczce przy siedzeniu pasażera z przodu . Nawet jak jadę sama to mam psa na widoku . Nie brudzi siedzeń , zazwyczaj spi lub patrzy na mnie , czasem opiera mordkę o brzeg fotela . Na wakacje potrafimy w ten sposób jechać z dwoma psami - wbrew pozorom mają dość miejsca - całą drogę przesypiają . Oczywiście robimy przerwy na siusiu i rozprostowanie kości . Co do plaży - Hana jest tyle czasu co i my , zazwyczaj wykopuje dziurę i w niej leży , no i uwielbia częste kąpiele i nurkowanie w morzu . Zawsze mam ją na smyczy , nawet jak wchodzimy do wody bo płynie bez opamiętania i boję się ze kiedyś zabraknie jej sił na powrót . Aha , moje piechole również jeżdżą w bagażniku , ale głównie wtedy kiedy odwożę córkę do szkoły . Potem jest zawsze wycieczka na pola . Kiedy gdzieś wyjeżdżamy , w bagażniku sa bagaże to psy jadą przy moich nogach .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
No moja droga - hodowla się rozrasta ! Gratulacje ! Czy z tej małej wyrośnie czarnuszek ? Decyzja o zakupie trzeciego psa pewnie była dużo łatwiejsza niż zakup drugiego . -
[img]http://img204.echo.cx/img204/4799/pos48tm.jpg[/img] [img]http://img285.echo.cx/img285/8005/pos55xg.jpg[/img] [img]http://img285.echo.cx/img285/7729/posnafot4qz.jpg[/img] [img]http://img285.echo.cx/img285/6383/pos30nm.jpg[/img] tylko tyle bo mam mało czasu . Na pytania odpowiem później .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
A to jest synek Hany , czyż nie uroczy kłapouch ? [img]http://img204.echo.cx/img204/7298/pos56xk.jpg[/img] [img]http://img204.echo.cx/img204/4799/pos48tm.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Dziewczyny , zmiana tematu - robi się nieprzyjemna atmosfera . Zdjęcia a gorącego dnia , na rozładowanie atmosfery . [img]http://img82.echo.cx/img82/1600/akiraley3sx.jpg[/img] a gdzie jest ten pies ? [img]http://img218.echo.cx/img218/7730/niema4nb.jpg[/img] [img]http://img218.echo.cx/img218/7056/zabawa9gi.jpg[/img] [img]http://img218.echo.cx/img218/4033/zabawa17dl.jpg[/img] no i najfajniejszy widok - uśmiechnęty pies [img]http://img221.echo.cx/img221/3839/umiech0je.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[quote name='Genia']Akira ma juz wybranego samca i zgode na krycie.!!! :thumbs:[/quote] Chłopak mojej Akiry to H ARAN Horpa Taschi Bodjul . Przed wczoraj dostaliśmy zgodę na krycie . Mam nadzieję ,że wybór jest trafny , a szczenięta będą równie udane jak poprzednie . -
Hana zaakceptowała kociaka bardzo szybko . Czasami był caly od jej śliny . Niestety kot zginął we wnykach . Przyszedł odarty w polowie ze skóry i pomoc nasza polegała na uśpieniu . Złapał sie w pętlę z drutu jak się z niej uwolnił wolę nie myśleć . Innego kota Hana już nie zaakceptowała . Kazdy następny mieszkał już u mojej mamy ( ten sam dom tylko inne piętro ) .Tutaj będzie sutuacja odwrotna i myślę ze trzeba faktycznie pilnowac bo kot może zrobić dużą krzywdę szczeniakowi . Potem jak kot pokaze kto tu rzadzi to myślę ze szczenię dostosuje się do niego .
-
Ja karmię boschem . Czasem jak dostanę ładne mięsko to ugotuję z ryżem i warzywami . Często dostają ogromne surowe kosci do obgryzania . Wtedy nie myślą o gryzieniu czegokolwiek innego . Szczenięta - podstawa bosch + różne gotowane , dlatego ze nigdy nie wiem w jaki sposób szczenię będzie karmione u nowych właścicieli . W ten sposób jest przyzwyczajone do różnego pokarmu i nie ma sensacji żołądkowych w nowym domu . Raz w tygodniu podaję makaron z oliwą i bialym serem . Dostają też wołowe gnaty , do gryzienia .
-
Ja też się cieszę . Jutro jak starczy mi czasu to wstawię fotki , aktuaklne , maluchów . Mają już 9 tygodni i są prześliczne
-
No wLaśnie ! Ale nie sądzę żeby to były rodowodowe bo przecież same koszty są większe . Ciekawe czy wogóle mają szczepienia . U nas bez rodowodu też czasem sprzedają po śmiesznej cenie . To po co wogóle kryją !
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Szczere gratulacje . Dziewczyny ale nam " towary " rosną w Polsce . Jest się czym pochwalić . -
I tak trzymaj .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ki-wi ten skrępowany ma już całkiem niezłe futerko . Ja szukam już nowego narzeczonego dla jego mamusi , chciałabym uzyskać ciemniejsze potomstwo . Oh dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę tych wyjazdów na wystawy ,i wygranych oczywiście też . Ta adrenalinka ! Gratulacje dla wszystkich . Akira już bardzo mi zgęstniała , włos już na coś wygląda , ale jeszcze krótkawy na grzbiecie . -
Pewnie ,jak zostają szczenięta to ja tez obniżam cenę chociaż wartość maluszka w sumie wzrasta . Największe różnice w cenach sa jednak między nami (Polska ) a Niemcy . Z tego co wiem nawet o 100% . Dla mnie ważne jest także w jakie ręce idzie szczenie . Zdarzyło mi sie przy ostatnim miocie ,ze odmówiłam sprzedazy chociaż zostało mi jedno maleństwo .
-
Tosiaczku a skąd pomysł na posokowca ? Mialas pieski zdecydowanie różne od tej rasy .
-
Aniu jesli jesteś z Warszawy to faktycznie słyszałam ze u Was jest zastój , a warszawiacy często przyjeżdżają do mnie po pieski . nie wiem dlaczego ale w stolicy wszystko jest trochę droższe . Ja z kazdego miotu wysyłam do Warszawy kilka maluchów . Mam nadzieję , ze pomimo wszystko nie będziesz miała problemów ze sprzedażą bo będą już na jesień . Ja ze swojego doświadczenia wiem , ze najtrudniej jest tuż przed i w trakcie wakacji . Pod koniec sierpnia sprzedaz rusza dalej . A swoją droga w calym kraju powinny być rowne ceny nie sądzicie ? powinien obowiązywać cennik ustalony na każdy rok , i wydawany przez zwiazek .
-
Aniu to będzie pierwszy miot tej pary ? U mnie zostały już tylko 3 maluszki - chłopaki . Ponoć rodzi się duzo chłopców . Gdybym miała więcej dziewczynek pewnie nie miałabym już dzieciaczków u siebie . Miot na lato chyba nie wróży wyjazdowych wakacji ?
-
Witamy serdecznie Tosiaczka . Pochwal sie z jakiej hodowli będzie pochodzil twój piesek , czy będzie to sunia , no i czy to bedzie pierwszy posokowiec w Twoim zyciu ?
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
:Fade-col: Bardzo dziękuję za pochwały . Musze powiedzieć ze już myślalam o tym , bo faktycznie rzadko się zdaza zeby pędzący pies nie rozmazał się na zdjeciu . Miałam po prostu fuksa . Lubię zabierać aparat na spacery , chociaż ostatnio go nie zabrałam a zdjęcie mogloby być super . Na przeciw nas wyszedł zając . Był tak zaskoczony ze usiadł i patrzał na psy a one stały bokiem do niego i go nie widziały . Wiatr tez wiał od naszej strony więc również go nie wyczuły . Odległość była niewielka a ja stałam dokladnie za psami i po prosty w wymazonej pozycji do zdjęcia . Mialabym całą trójkę . No szkoda . Moje piechole zawróciły i poszliśmy dalej , nawet nie wiedziały że zając stał 3 metry od nich . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Faktycznie mają sporo energii , nie biegają tylko pędzą i uwielbieja skakac . Już wstawiałam kiedyś to zdjęcie ale ono właśnie oddaje cały temperament Dorisi . [img]http://img252.echo.cx/img252/3333/dsc01964dora1ug.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Maya - Czy jeżdzicie na treningi regularnie , czy to odbywa się pod kierunkiem jakiegoś trenera , czy na wystawach bierzecie udział w konkursach , no i czy to jest drogi psi sport ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Mazurki - Bosch jest karmą o 90% przyswajalności , więc starczy że zje niewiele , nie mieszajcie z inną karmą . Dorisa tak jak jej mama sama sobie reguluje ilość pokarmu . Bywa ze nie chce wcale jeść , a są dni ze nie chce wyjść z kuchni i zjada wszystko co jej wpadnie do miski . Ja też na początku jak kupiłam Akirę dzwoniłam do Geni bo mało jadła , a ona mnie uspokoiła ze Akira nie zrobi sobie krzywdy i jeśli jest wesoła i nic się nie dzieje to się po prostu nie przejmować . Co do wody to u mnie faktycznie nie dawała w spokoju podlac ogrodu . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[quote name='Maya&Alex']O agility, nasza branża. Chętnie pogadam na ten temat. Tydzień temu byliśmy na pokazach z okazji Dnia Dziecka ;-)[/quote] Maya - trenujecie agility ? Napisz coś na ten temat . Ja chciałam zapisać Akirę ale przyszlo 2 chętnych i facet powiedział ze mu się nie opłaca robić treningów dla 2 osób . Ki-Wi cieszę się ze to z dwojga zlego bolesne potłuczenie a nie uraz wewnętrzny . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Hej Mazurki a jak czuje się Dorisia ? Czy ma juz jakiś psich kolegów ? To , ze u Was jest jej dobrze to widać , ciekawa jestem czy przesypia cale noce i czy zaaklimatyzowala się już na blokowym podwórku . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ki-Wi koniecznie jedź z nim do weta . Moglo sie zdazyć , ze pęklo jakies małe naczynie krwionosne i sączy sie krew - tzw. wylew wewnętrzny , moze być osowialy bo spada ciśnienie krwi . Jedź i zaraz nam pisz co się dzieje bo się bardzo zdenerwowałam .