Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. Ostatnio miałam telefon czy to jest pies polujący . Jak będzie ich trochę więcej w Polsce i zaczną pokazywać się na większej ilości wystaw to może będą kojarzone jako psy do towarzystwa . Czekam też na opis rasy w "Moim Psie " , to jest jednak najczęściej kupowana psia gazeta . Mamy już chyba wszystkie kolorki w kraju ?
  2. Będziemy mieli nowego kawalera w Polsce . Mam nadzieję ze rasa będzie wkrótce rozpoznawalna na ulicy .
  3. A można wiedzieć gdzie ? :Dog_run:
  4. Eni czy któryś Twój piesek będzie mieszkał w Polsce?
  5. Kiedyś czarno - biała Dhunga [img]http://img221.echo.cx/img221/4958/dsc00297narku1ke.jpg[/img][/img]
  6. Panno Zielona piesek Ki-wi urodził się czarny a jak teraz wygląda zobacz na str 57 , podobnie jest z Dhungą . Tyle że te psiaki zaczęły się prędzej wybarwiać i jak widzę po fotkach proces trwa [img]http://img221.echo.cx/img221/4125/dsc00255danny1er.jpg[/img]
  7. Clementynka najpiękniejsza . Szkoda że tylko 4 bo śliczniusie . Ciekawe czy będą czarne jak urosną ? Zaprosiłam p Magdę Srutovą do naszego forum , może się odezwie . Byłoby bardzo miło .
  8. Tongue - też już kiedyś słyszałam o wchłoniętej ciąży ale nie całej tylko kilku płodów . To chyba dosyć rzadkie zjawisko i bardzo przykre . U nas kwilenie maluszków słyczać w calym domu , Hana łyka jedzenie nie gryząc i pędzi do dzieci . Na śniadanko zjadla dzisiaj 2 kiełbasy białe , pół opakowania bialego sera i 2 jajka , popchnęła miską suchej karmy i pognała do dzieci . Jest bardzo kochana , przed chwilą była u mnie koleżanka i głaskała maleństwa ssące mamę a Hana tylko z troską patrzała . Nic tylko wycałować ten rudy pysk .
  9. Lunadina Bajka jest po prostu bajeczna . Od urodzenia miała takie kolorki ?
  10. Alenko pokaż nam swoje małe szczeniaczki - proszę !
  11. No to chyba szczęśliwa ta 13 . Tylko u mnie po raz pierwszy jedno szczenię nie przeżyło porodu i to jest dla mnie wielki smutek . Ale mam nadzieję że dla pozostałych będzie to szczęśliwa liczba .
  12. Wszystkim bardzo dziękujemy za gratulacje . Maluszki urodziły się dzisiaj tj. 13 przed 4 rano do 10 . Akira i Doris słyszą i czują co się stało i na siłę chcą wejść do domu . Ale nie chcę denerwować Hany bo wczoraj miały starcie z Akirą o zapasy które Hana naszykowała sobie w całym ogrodzie a teraz świeżo po porodzie też mogłaby bronić maleństw . Muszę trochę odczekać zanim poznam ze sobą całą rodzinę . Dzieciaków była 10 a więc rekord życiowy Hany , myślę sobie że chyba jednak to b. dużo jak na 6 letnią suczkę . Chyba ogłosimy stan klęski urodzaju w hodowli Z Akacjowej Doliny ha ha . Pewnie te jajeczka i serki tak działają na ilość albo to nasze wiejskie powietrze . Niemniej jednak jestem dumna i bardzo się cieszę że mam sunie w dobrej formie .
  13. [img]http://img221.echo.cx/img221/1368/dsc01986pord8hi.jpg[/img] dzisiaj przyszły na świat 3 dziewczynki i 6 chłopaków .
  14. Mamy sześć pięknych chłopaków i trzy dziewczyny jak malowane ! :D :lol: :P
  15. [img]http://img100.echo.cx/img100/7531/dsc01989grupa6qe.jpg[/img] [img]http://img100.echo.cx/img100/4186/dsc01988mae3qx.jpg[/img] [img]http://img100.echo.cx/img100/5117/dsc01986pord8ho.jpg[/img]
  16. Nareszcie SĄ . Całą noc dała mi Hańcia popalić , wchodziła mi na kanapę , przynosiła zabawkę i wkładała mi do ręki , ziajała , to uspokajała się , aż w końcu się zdenerwowałam i powiedziałam jej co myślę o takim ściemnianiu no i dotarło do tego rudego łba . Przed czwartą rano urodził się pierwszy chłopak. Potem już szło gładko aż zrobiła sobie przerwę po szóstej i ja też na chwilę się położyłam . Usnęłam na godzinę i niestety po przebudzeniu stwierdziłam że jeden nie żyje . Cholera może gdybym nie zasnęła to byłoby wszystko ok bo nie wiem czy to szczenię urodziło się martwe czy też umarło to które już było na świecie . Bardzo jest mi przykro , nawet reanimowałam go ale już nic nie mogłam zrobić , było po prostu za późno . Po raz pierwszy w życiu straciłam szczenię i jest mi z tym źle . :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  17. to znowu ja -sorry . Ale tak siedzę w tym domu i myślę co by tu wykombinować z tą Haną i pomyślałam sobie że może by tak zatkać jej pysk i mocno dmuchnąć w nos to może z tyłu coś by wyszło ? Co myślicie ? Dobry pomysł?
  18. Hana raz dyszy jak na nią patrzę raz nie dyszy i jest radosna jak myśli że jej nie widze - po prostu robi wielką ściemę . A ja ciągle za nią chodzę , albo szukam plam na podlodze - normalnie wykończę się nerwowo .
  19. Czy wasze psiaki mają jakies dziwne zwyczaje? Akira szuka intensywnie na kazdym spacerze plastikowych butelek i nie ma siły żeby ją odwołać dopóki nie zakopie jej lub nie schowa w liściach . Zaczęło się tak dziać przed jej porodem ( śmialiśmy się żer robi zapasy dla dzieci ) i trwa do dziś . Teraz nazywamy ją leśną sprzątaczką . Hana niestety musi dopełnić tradycji i przetrzymać mnie przez noc , dzisiaj się kładę w ciuszkach pod kocyk w salonie .
  20. nie reaguj wogóle na wycie , ignoruj ,bo nawet jak karcisz to reagujesz , zwracasz na niego uwagę , czyli on osiągnął swój cel . Reaguj tylko wtedy jak na sekundę zamknie dziób i chwal . Można też ćwiczyć z drugą osobą . Kiedy zacznie szczekać lub wyć włóż mu smakołyk do pyska i mów CISZA . Jedząc zamknie się a Ty chwal . Ja osobiście trenowałam 1 metodę . A my nadal czekamy , Hana bardzo zmęczona teraz wyciszyła się i odpoczywa . Zastrzyki pomogły . [img]http://img208.echo.cx/img208/9839/dsc01985cia3yq.jpg[/img][/img]
  21. Tężyczka to zachwianie równowagi wapniowej w organiżmie ( przeważnie po porodzie kiedy suka zaczyna karmić ) . Podaje się zastrzyk z wapnem dożylnie i domięśniowo zachowując szczególną ostrożność w trakcie bo może dojść do zatrzymania akcji serca ,u nas podawanie jednego zastrzyku robi się bardzo powolo i na raty z przerwą na osluchanie serca . Tężyczka objawia się dużym niepokojem , ślinotokiem i drżeniem wszystkich mięśni . Nie udzielenie pomocy przeważnie kończy się zgonem psa . Serce nie wytrzymuje ogromnej pracy jaką musi wykonać pompując krew do ciągle pracujących mięśni . Wygląda to tak jakby pies padł z przemęczenia . Moja Hana niestety ma to zawsze przed porodem . Teraz już wiem jak reagować i robię to natychmiast jak zauważę ze się zaczyna , ale raz omało nie zdążyliśmy . Karmię ją dobrze , zawsze wit w ciąży , spacery , serki , jajeczka ale parę godzin przed porodem historia się powtarza .
  22. Dhunga - lampka koniaczku dla spokojności , a psicy gebulę oglądajcie raz w tygodniu - wystarczy . Chociaz swoją drogą po takim treningu to maleństwo na wystawie będzie samo otwierało paszczę na widok zbliżającej się ręki , ha ha . Ja na razie muszę Was przeprosić bo jadę do wet. Hańcia znowu ma tężyczkę przed porodem , więc jedziemy na zastrzyk . Nie pomogły jednak witaminki i wapno . Pa
  23. Dhunga jest trochę mniejsza od rodzeństwa więc i ząbki pewnie zgubi trochę później . U ludzi też nie ma reguły . Trzeba tylko obserwować czy stałe ząbki nie rosna obok mleczaków , wtedy wet powinien usunąć mleczne zeby nie bylo wady zgryzu . Ja tak miałam z Haną . W porę usunięto mleczaka i ząbki ma w porządku .
  24. oj widać ze gonicie go do ciężkiej roboty - biedne maleństwo - to wykorzystywanie nieletniego !!! A ja już w gotowości od 5 rano bo Hana dyszy i łazi za mną krok w krok - byście widzieli te ślepia wpatrzone we mnie . Nawet wdrapała się z tym brzuszyskiem na kanapę do mnie a ja jej teraz odpuścilam i sobie leży na wysokościach . Bardzo zależy jej na wejściu do sypialni bo w zeszłym roku chwila nieuwagi i wody odeszły na naszą pościel . Teraz nic z tego i jest trochę zawiedziona .
  25. Nowa Pani Demony zwanej w nowym domku Jane , zagląda na dogomanię i mam nadzieję ze wkrótce się z nami przywita , sama ze swojej strony mogę tylko napisać ze mieszka w Szczodrym, to chyba dzielnica Wroclawia ? :D
×
×
  • Create New...