-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Oczywiście już z Fibi . Dhunga - ładne zdjęcie Fibi z mamusią . Dobrze ,ze było ciepło na wystawie , bo przy tych mrozach byłoby nieciekawie . Słyszałyście ,ze zapowiadają - 40 . Ustawię chyba w domu kuwetę dla psów . Dzisiaj bylo na spacerku -26 i przyklejały im się łapki do ziemi . Nawet Akira piszczała i co chwila kładla się na śniegu . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Nasze plany wystawowe maj - Bydgoszcz - jeśli nigdzie nie wyjedziemy maj - Leszno czerwiec Gorzów Wlkp czerwiec - Szczecin lipiec - Warszawa wrzesień zielona Góra wrzesień - Wrocław Poznań -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Miałam ogromną nadzieję zobaczyć Dandiego , ale niestety nie dojechali . No cóż - siła wyższa . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Sędzia był bardzo uprzejmy więc może nawet by się zgodził , gdybym o tym pomyślała . Ale za 2 miesiące już bedziemy jeżdzić oficjalnie więc nic straconego . Też byłam w szoku ,ze taka ładna ocena dla Akiry - sędzia śmial się że "Włosy dzieci zjedli " i docenił budowę i ruch suczki Akiego widziałam pierwszy raz w życiu i po prostu mnie oczarował ten biały niedżwiedż . Na wystawie dopiero widać jak różnej budowy mogą być TT . Dhungusia z mojego czarnego drobnego szczeniolka wyrosła na drobną jasną panienkę i porównując ją z 4 miesięczną Fibi myślę ,ze Fibucha będzie masywniejsza jak dorośnie . Bardzo też podobał mi się lśniąco czarny włos małej Karamain - ma też pewny siebie charakter i ładnie się zaprezentowała . Muszę też wspomnieć ,że Dhunga dostała ocenę doskonałą , ale boi się zaprezentować i dlatego traci przy ocenie . Dziewczyny wstawcie swoje zdjecia . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Relacja fotograficzna Aki [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/2153/aki6su.jpg[/IMG] Fibi poznaje swoją siostre przyrodnią Dhungę [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/1769/fibidhunga2hz.jpg[/IMG] [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/5820/dhungafibi1po.jpg[/IMG] Ocena - Aki [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/5994/akist1vr.jpg[/IMG] Apollo [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/9606/apollo0au.jpg[/IMG] Karamain [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/2606/karamain4dq.jpg[/IMG] Mama z córeczką ( Akira i Dhunga ) [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/4083/akiradhunga9wi.jpg[/IMG] Porównanie [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/2223/porwnanie4wu.jpg[/IMG] Sesja na parapecie [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/9537/parapet7mn.jpg[/IMG] [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/9531/parapet20qr.jpg[/IMG] [IMG]http://img370.imageshack.us/img370/2228/parapet34ml.jpg[/IMG] Jeśli macie inne ujęcia to proszę o przeslanie . Było mi bardzo milo spotkac się z Wami i porozmawiać . -
To zapraszam na wspólny spacerek jak nam mrozy trochę odpuszczą . W Skórzewie mieszka mój synek - posokowiec bawarski .
-
[quote name='Pysia']Dlatego piszę:) Ja w golfisku usmażyłam się w sosie własnym :)[/quote] Zwłaszcza ,ze jadę z dzieckiem .
-
[quote name='Zeliika'][B]maga18[/B] wielkie dzieki za stawke :lol:[/quote] A moje terierki tybetańskie ?
-
[quote name='AiMiN']Ja tam daję jagnięcinkę :razz: i to z ryżykiem :p[/quote] A gdzie ty w Poznaniu kupujesz jagnięcinkę w rozsądnej cenie ?
-
pysiu -dobrze ze piszesz bo chyba lepiej ubrac się na cebulkę jak jest gorąco niż w jedno golfisko .
-
Pearl a Ty będziesz z terierką ?
-
[quote name='tufi']My ostatnio jezdzimy na Wole - teren przy szkole dla psow. Brak matek z dziecmi, psy szaleja - cudnie jest![/quote] Ja tam też zaglądam ostatnio z racji tego że zapisałam moje kudlate szczęście na tresurę . Jesteśmy co sobotę i niedzielę na lekcji o 12 . Mieszkam w Przeżmierowie i na codzienne spacerki chodzę na wielkie pola pod Swadzimiem .
-
A ja tak nieśmialo - teriery tybetańskie ? Wysyłałam przelew przez internet - nie mam więc potwierdzenia - bedą wymagać tego - bo nie mam numerku na katalog i do przyklejenia ?
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Sliczności ! Uwielbiam takie kudłate kuleczki . Moja Fibi była dzisiaj pierwszy dzień w psiej szkole . Stała między 11 miesięcznym bernardynem i sporym labradorem . Wyglądala jak maskotka . Długo trwało zanim przestała drżeć ze strachu , potem kiedy opanowała emocje szło jej bardzo dobrze . Zjadła chyba ze 100 kąseczków mięska i to ją przekonało ,ze warto tu jednak być i słuchać pańci . Jutro lekcja wypada więc popracujemy indywidualnie . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ale przymroziło ! Wy tam na wschodzie trzymajcie się cieplutko . Ja dzisiaj rano na spacerku na polach nie bylam za dlugo bo temperatura -11 nie odpowiada mi za bardzo , Hana poparla mój wniosek powrotu do domku bardzo chętnie , ale kudlate potworki ani myślały . Akira biegała wesolo i ani myślala wracać . Fibi zawsze wybiera mnie i z nią nie było problemu . Wracałyśmy do domku a Akira nadal biegała wokół nas , kiedy w końcu zobaczyła ,ze nie przelewki :mad: pokornie , ale bez humorku :placz: wróciła z nami . Grzeczne pieski zjadły śniadanko , a obrażona Akircia nawet nie tknęła . Dzisiaj jadę odczulać Sandrę na sierść Hany , za tydzień będzie już mogła normalnie się z nią bawić . Aha , Hancia ma cieczkę więc za jakieś 2 miesiące znowu będziemy mieli wesoło . Na wystawę nie kąpię maleństwa - jest za zimno a przecież jej nie wystawiam , zobaczycie więc Fibi lekko zakurzoną . Ale się cieszę na to spotkanie !:lol: :multi: :loveu: :lol: :multi: :loveu: -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Wiem , ze tak się robi , zwlaszcza przy tworzeniu nowych ras . Tak wlasnie bylo o ile pamiętam przy białych dobermanach ( czytałam w moim psie ) Ja osobiscie boję się tak bliskich skojarzeń , ale i wsród ludzi bywa ,ze ojciec ma dziecko z córką i rodza się normalne dzieci . Wady genetyczne może dać nawet dalekie pokrewieństwo . Sama nie wiem co sadzić na ten temat . Myślę ,ze jeśli są to wybitne psy i zdrowe to może sie taki mariaż udać . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Jakie cudne kluchy . Ta czarna chyba najgrubsza ?Są śliczne ! A moja kluska już w sobotę idzie do szkoły . -
Kiedy jeszcze psom gotowalam , to robiłam tak : w wielkim garze gotowalam mięso + ryż +platki owsiane +warzywa i pod koniec gotowania wsypywałam garść siemienia . Gar zamykałam i odstawialam na kilka godzin . Futrowały az milo . Teraz kiedy jesteśmy w unii nie mogę już kupić mięcha dla piesów ( chyba przepisy sanitarne byly zbyt ostre i zamknęli nam źródło taniej wolowinki ) więc przeszlam na suche , ale co 2 -3 dni wlewam im do misek oliwę z pestek winogron . Co do sieminia to codziennie gotuje dla siebie musli owocowe z platkami owsianymi i łyżeczką siemienia - Trzyma dlugo - nie chce się jeśc - i paznokcie wreszcie rosną ! Kiedy nagotuję więcej dzielę się z futrzakami - jedzą aż milo . Co jakiś czas gotuje im jedzonko na kościach i też dodaję siemię na oko do gara pod koniec gotowania . Ale teraz podsunęliscie mi pomysła zeby ugotować samo i polać na karmę - napewno spróbuję . Widzę po mnie ,ze faktycznie pomaga .
-
Ja na co dzień używałam ludzkich odzywek po kąpieli - póbowałam różnych - zawsze z polecenia innych hodowców . Efekt - koltuny , włos matowy . Teraz uzywam tylko All systems - zero problemów . Odzywki są bardzo wydajne - mocno się rozcieńcza . Kiedyś suczka cała drżała w czasie rozczesywania - teraz stoi spokojnie - nie ma koltunów i czesanie trwa krótko . Ostatnio polecila mi hodowczyni pudli odżywkę Gliss Kur basam płynny jedwab - ponoć ona jedzie tylko na tym a ma siedem piesków . Moja niestety na ludzkie się nie nadaje .
-
Chodzi i szampon . Podobno jest bardzo drazniący .
-
Podobno ring 5 dziala ladnie wybielająco ale slyszalam ze jest uczulający . Miałyscie z nim do czynienia ?
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Pani Magdo - jest Pani bardzo uzdolniona plastycznie . Maluszki też śliczne , ale ten czarny podpalany wygląda mi na sobola . Prosimy o aktualne fotki . Te na stronie Dharmakai są chyba tuż po urodzeniu . Życzę im i Pani ,zeby znalazły wspaniałe , kochające domki . Kiwi - ten maluch na fotce w gazecie nie jest " mój ". Moze to import ? Albo pochodzi z hodowli Pani Oli - tam też były takie kolorki . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Chcę napisać pare słów o antyalergiczności siersci tybetkow . Jak wiecie chorujemy z córką na astmę , w zwiazku z tym regularnie robimy testy i pilnujemy unikania alergenów . Jak do tej pory nigdy nie wykazywały uczulenia na psa ( zawsze zaś na koty ) . Dopiero w grudniu u córki po raz pierwszy testy pokazały ,ze pies może ją uczulać . Mamy w domu 3 więc trzeba było szybko poszukać winowajcy . Pobraliśmy próbki sierści i zrobiliśmy dodatkowe badania . Okazalo się ,ze na sierść tybetów Sandra nie zareagowala wogóle , natomiast Hana niestety ją uczula . Lekarz powiedział ,ze wina lezy w rodzaju podszerstka . Tak więc na razie izolujemy córkę od Hany i w najbliższym czasie będziemy odczulać ją na ten konkretny rodzaj siersci . Może to przypadek , ale mamy 2 tybeciki i żaden nie stanowi zagrożenia , więc moze faktycznie coś w tym jest ? [IMG]http://img206.imageshack.us/img206/3392/fibidywanik9eq.jpg[/IMG] [IMG]http://img206.imageshack.us/img206/5176/fibikuchnia1zw.jpg[/IMG] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
No to super - moze kiedyś się spotkacie na spacerze . Co do Glogowa - mialam dzisiaj potwierdzić i zapomniałam , nie wiem czy to uznają jak nagram się na sekretarkę . Dzieci Akiry już są bardziej owlosione jak ona , ale włos tak dlugo odrasta . Ciekawe dlaczego w zeszłym roku stracila na grzbiecie a w tym na łapkach . Od czego to zależy ? Czy znacie moze stawkę na Glogów ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
To jest ulica Sępia , podobno gdzieś koło telewizji . Fibi takze bardzo się spodobała - no ale ona nie jest na sprzedaż . Dziewczyny - jedziecie do Glogowa ? Ja będę razem z małą Fibi - niech zobaczy jak mama biega po ringu .