-
Posts
5177 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Paulina87
-
York w sklepie - przepisy prawne, bardzo proszę o pomoc.
Paulina87 replied to owczarnia's topic in Yorkshire terrier
Ja powiem tak... dla nas wypraszanie ze sklepu jest skandalem bo mamy fioła na punkcie psiaków... ale trzeba spojzeć też na to z drugiej strony... pies to pies... i np powiedzmy że ktoś wchodzi z yorkiem ważącym 2 kg do sklepu i go wpuszczają... no to przyjdzie nastepna osoba i powie że jej piesek jest tylko trochę wiekszy i też będzie chciała wejść no i przyjdzie ktoś powiedzmy ze spanielem i też powie że skoro pani z Yorkiem i pani z czymśtam weszła to ona też chce... no i potem może sie okazać że po sklepach będa chodzić ludzie z dogami itp... Mi osobiście by to wcale nie przeszkadzało a wręcz przeciwnie byłby to dla mnie miły widok... no ale jak wiadomo nie dla wszystkich... ;)... są poprostu ludzie przewrażliwieni (mam tu na mysli wszelkie dystyngowane damy i panów :lol: :evilbat: )... którym nawet przez myśl nie przechodzi spotkać psa w dziale spożywczym czy nawet wogóle w markecie... Uważam jednak że jeżeli jakiś właściciel sklepu nie życzy sobie psów to powinien wywiesić stosowną kartkę... Tylko ciekawi mnie dlaczego to marketów nie wpuszczają a do małych osiedlowych sklepików wpuszczają... w jednym małym sklepiku mój chłopak robi zakupy ze swoim amstaffem... Ciekawa też jestem co by sie stało gdyby osoba powiedzmy chora na padaczke weszła do marketu z labradorem który przewiduje jej ataki... -
Jura ma skłonności samobójcze i samookaleczające... raz u znajomych próbowała wyskoczyć z okna z 3 piętra... siostra złapała ją w ostatniej chwili za tylne łapy :o jeszcze troche i byłoby za późno... :roll: ... Próbowała też odgryść sobie ten paznokieć z boku na przedniej łapie... widocznie jej przeszkadzał :evilbat:
-
[quote name='SH']Na dodatek husky zazwyczaj są odważne i dość "brutalne" w zabawie[/quote] Oj tak oj tak... :evilbat: :evilbat: Dla Jury nie ważne czy to York czy bernardyn... bo przecież skakanie po drugim psie to świetna zabawa :evilbat: [quote name='SH']Jak choćby ta, że KAZDY husky MUSI CODZIENNIE biegać conajmniej 15km[/quote] A ja tak zawsze mówię kiedy ktoś mi sie pyta czy będe miała szczeniaki po Jurze a ja widzę że ktoś chce takiego psa bo jest puszysty i ma błękitne oczka... wygląda to tak... "przepraszam panią czy planuje pani szczeniaki?" a ja "Że najprawdopodobniej ale nie sprzedam ich byle komu bo husky musi biegać 8 km dziennie :lol: " i zazwyczaj otrzymuję odpowiedź " naprawde?? Nie wiedziałem... ja tylko chciałem psa do dzieci bo podobno husky to takie łagodne psy"...
-
Super... muszę pamiętać... w razie czego przypomnijcie mi :P:P... jestem ciekawa co powiedzą... ogólnie lubię ten program..często stają tam w obronie zwierząt... więc myślę że teraz będzie tak samo...
-
Suczka siberian husky 4,5 miesiąca - nadwaga?
Paulina87 replied to obsession_one's topic in Żywienie
To znaczy że pies chodzi tak jakby bokiem... czyli nie idzie w lini prostej... nie umiem tego wytłumaczyć... Jura tak właśnie biegała na samym początku... szła normalnie ale gdy biegła kłusem to tak jakby biegła bokiem... naszczęście z tego wyrosła i ma teraz piekny chód... -
Suczka siberian husky 4,5 miesiąca - nadwaga?
Paulina87 replied to obsession_one's topic in Żywienie
Jak nie wygląda jak klucha to jest wszystko w poządku :P... Moja Jurka miała lekką nadwagę... ale szybko pozbylismy sie zbędnego tłuszczyku... teraz ma prawie dwa lata i waży 18 kg... bo jest drobniutka -
[quote name='focusik']Nie wiem czy moj Hasan jest jeszcze zbyt mlody czy moze trafil mi sie taki psiak bez agresji. Od malego jesli sie bawi z jakimis psami to z bernardynem starszym o trzy miesiace i bulldogiem starszym bodajze o rok. I jesli sa puszczane razem, robi z nimi co chce. Lapie, gryzie, ciagnie za uszy. Bulldoga ciagnie wgryza sie w faldy,ciagnie. I zawsze jest to czysto zabawa. Nigdy nie bylo przejawow agresji. Ma 10 miesiecy dla sprostowania. Jesli ide z nim na spacerze, jest jaki kolwiek pies, co by sie niedzialo, nawet jesli inne obce psy warcza, szczekaja na niego, chcialy by zagryzc to ogon juz lata i Hasan chce sie z nimi bawic. Dla tego nie wiem czy jest poprostu zbyt mlody do przejawow agresji czy moze poprostu taki psiak. Ale jedno jest pewne, zaden pies nie pojawi sie na horyzoncie zeby nie zwrocic uwagi hasana, najpierw siedzi, kladzie sie, czeka az podejdzie, a pozniej skacze i chce sie z nimi bawic. Pitbull, boxer czy labrador, bez roznicy :)[/quote] Twój psiak jest w takim wieku w którym glówne hasło brzmi "kocham cały świat" ... Bo tak naprawde to jest jeszcze szczenie... nie mówię że Twój pies będzie w przyszłości agresywny ale być może z wiekiem przestanie mu sie podobać zabawa z innym powiedzmy dominującym samcem... Moja Jura ma niecałe dwa lata i nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do innych psów... nie wiem kiedy u psa w pełni kształtuje sie charakter ale mam nadzieje że taki jej już zostanie :roll:
-
Jak ja kocham małe bullinki :angel: :angel: te duże uszka i grubaśne łapeczki :roll: :angel: ... wygłaszcz je odemnie...
-
Ale skoro ktoś sprzedaje szczeniaki bez rodowodu czyli tak naprawde kundelki za 1500 zł to czy to jest normalne?? Skoro dokładając 200 czy nawet nic można kupić psiaka z rodowodem... Ja rozumiem, że jest moda na tą resę ale to nie znaczy aby życzyć sobie za nierodowodowe pieski 1500 czy nawet czasem 2000 zł...
-
Mi się zdaje, że to nie są te same szczeniaki bo przecież ta suczka powinna rodzić dopiero na najbliższych dniach... a te szczeniaki mają już ponad 3 tyg... Lepiej poczekajmy na wyjaśninie i dalsze informacje... bo sama jestem ciekawa... PS. A co do tej aukcji to dziwię się jak można sprzedawać kundelki za 600 zł, ostatnio widziałam aukcję o złotych Yorkach za 1500 zł... a z tego co wiem nie istnieją całe rude Yorki... :-?
-
Ja zauważyłam, że w Polsce coraz więcej jest psów typu wystawowego, tzn krótkie łapy, krótsza sylwetka... Ja osobiście jestem za psami które potrafią sprawdzić się i na wystawie i w zaprzęgu czyli o przeciętnym pokroju :wink:
-
[quote name='Patka']Paulinka18 Twoje zdjecia znowu wywołają burze u męskiej częsci widowni galerii :D Świetne fotki :D mnie sie szczegolnie ta na mosku podoba :D PJ witaj nam witaj o przekosmiczna 0X jakos z racji tej wszechobecnej zieleni mi sie skojarzyło ;)[/quote] hehe Patka burze może i wywołam jak wszyscy zaczną uciekać :lol: żartuję ... no a mostek mi sie bardzo podobał... były tam takie dwa koło siebie
-
No to czas na fotki wakacyjne :wink: [img]http://img369.imageshack.us/img369/2100/im0006855yv9ew.jpg[/img] Oczywiście jak tylko zobaczyłam konie to musiałam sobie pojeździć... a najśmieszniejsze było to że byłam w spódniczce :lol: i jak wsiadałam na konia to ludzie mieli hohoho widoki :lol: :evilbat: (dobrze że stringów nie miałam ;) ) [img]http://img369.imageshack.us/img369/8914/im0007406sk6ty.jpg[/img] A tu ja z Jurką na mostku. (Jura nie patrzyła sie w obiektyw bo bardziej interesująca była butelka przepływająca pod mostkiem 8) ) [img]http://img394.imageshack.us/img394/3193/im0007505kz7in.jpg[/img]
-
Ja też ostatnio widziałam wielkiego napakowanego dresa z małym kundelkiem... a moja mama do mnie tekst "zobacz pinia! taki duzy pan ma takiego małego pieska" :lol:
-
Dla mnie ten temat jest trochę bez sensu, bo większosć dogomaniaków wie, że ASTy to nie żadne "psy mordercy" atakujące wszystko co sie rusza tylko poprostu rasa która potrzebuje trochę więcej uwagi w kwesti wychowania ... no ale i tak ten temat zeszedł na temat blędów ort. :lol: ... A może sonia napisz coś więcej o swoim piesku. W jakim jest wieku i skąd go macie...
-
[quote name='Savannah'][quote name='Paulinka18'] nawet psy urodzone z wadami dostają rodowody...[/quote] no z tym się nie zgodze :) szczeniak nie dostanie metryki jesli ma widoczne wady w uzębieniu i budowie :wink: Pozdrawiam Lidka i Villarica[/quote] Chodziło mi o wady typu przebarwienia... wtedy dostają z wpisem że nie są przeznaczone do hodowli
-
Zakla jeżeli chodzi o papiery to każdy szczeniak powinien dostać metrykę :o a wy daliście się nabrać na dziewiate szczenię z miotu :evilbat: ... Twój psiak nie ma rodowodu bo jego rodzice nie byli wystawiani i nie są psami hodowlanymi.... a nie dlatego że urodził się 9... nawet psy urodzone z wadami dostają rodowody...
-
Na stronie Chorzowskiego schroniska znalazłam SH i Malamuta SH 2-3 lata [img]http://img186.imageshack.us/img186/96/husky2ok.jpg[/img] Malamut [img]http://img5.imageshack.us/img5/9243/malamut5ku.jpg[/img]
-
[quote]Ślicznie, Paulinka !!! Ale, kurczę, jeżeli napiszesz studniówka przez dwa ó zamknięte, to chyba matura z polskiego przejechana ...[/quote] Ja jestem takim wpoł dysortografem (to znaczy jeżeli piszę bez zastanowienia to robię blędy) a tego posta pisałam chwilę przed wyjazdem i nawet nie sprawdziłam jak to napisałam :oops: :oops: wiem wiem mój błąd[/quote]
-
No a ja wam się pokażę w mojej sukni na stódnówkę :lol: która mnie czeka już w styczniu [img]http://img358.imageshack.us/img358/6527/im0006510gl.jpg[/img] [img]http://img359.imageshack.us/img359/5686/im0006503ad.jpg[/img] [img]http://img142.imageshack.us/img142/311/im0006530kl.jpg[/img]
-
Ale tu się ślubnie zrobiło... :lol: ... :angel: Pięęękne zdjęcia
-
Patka czy Ty albo ktoś inny doświadczony w wychowaniu ASTów mógłby mi podać swój nr GG na PW i poświęcić czasami chwile na rozmowę ( ze mną bądź z właścicielem Shaggyego) Byłabym bardzo wdzięczna
-
Saint jak ty tam wlazłeś :o :o Super fotki :lol:
-
Co do socjalizacji to zawsze gdy idziemy z piechem na spacer to pozwalamy mu obwąchać się z psami i suczkami ( o ile są przyjaźnie nastawione :evilbat: )... puki co to Shaggy uwielbia lizać mordki psiakom... Z ludźmi i małymi dziećmi też ma częsty kontakt... więc myślę że nie jest źle...
-
Myślę że rodzice psiaka nie byli tacy źle bo poprzedni właściciele zapłacili za niego 450 zł ( typowi dresi sprzedają za około 150 - 200 )... i jak to określili psiak pochodzi z "domowej hodowli"... :evilbat: :evilbat: ... No ale to nie daje żadnej pewności przy psie bez rodowodu... A co do rasy to nie jest mi ona całkiem obca bo od dawna mi sie marzy w domu taki pies więc od dawna już czytam o tych psach...a teraz gdy pojawił się u mojego chłopaka Shaggy to czytam, czytam i jeszcze raz czytam i swą wiedzę przekazuję mojemu chłopakowi... No ale o kastracji chciałabym sie dowiedziec czegoś wiecej jeżeli chodzi o ASTy