Jump to content
Dogomania

Asiaczek

Members
  • Posts

    63826
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by Asiaczek

  1. [quote name='jamnicze']Ho, ho, ale nowiny :multi: Gratulacje !!![/QUOTE] Oj, cieszymy się bardzo z tej wystawy:) pzdr.
  2. [quote name='Mojka']Mnie zawsze zastanawia dlaczego sędziowie pozwalają na takie wystawianie ONków.... przecież regulamin wystaw w Polsce mówi jasno, że "double handling" jest ZABRONIONY ! Myślę, że dopóki organizatorzy i sędziowie będą to tolerować, to wystawcy będą tak wystawiać ONki. cytat z regulaminu:[FONT=CentSchbookPL-Bold][COLOR=#231f20][FONT=CentSchbookPL-Bold][COLOR=#231f20] [COLOR=#231f20][B][FONT=Arial]VI.Szczególne obowiązki organizatorów[/FONT][/B][/COLOR][FONT=Arial].......[/FONT] [COLOR=#231f20][FONT=Arial]3. W zakresie opieki i udzielania pomocy sędziom:[/FONT][/COLOR][COLOR=#231f20][FONT=Arial].....[/FONT][/COLOR][COLOR=#231f20][FONT=Arial].[/FONT][/COLOR] [COLOR=#231f20][B][FONT=Arial]c) [B][FONT=arial][SIZE=4] [B]W[/B] [SIZE=2]ringu utrzymana musi być pełna dyscyplina i porządek. Nie można pozwolić na wchodzenie na[/SIZE][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/B][/COLOR] [SIZE=2][B][FONT=arial][COLOR=#231f20]ring widzom, zrywanie lub przesuwanie lin wytyczających ring czy tzw. podwójne wystawianie psa [/COLOR][/FONT][/B][/SIZE] [B][FONT=arial][SIZE=4] [I][COLOR=#231f20] (double handling ) [/COLOR][/I] [COLOR=#231f20]itd.[SIZE=2]Utrzymanie porządku i dyscypliny jest zadaniem, powołanej przez organizatora, służby porządkowej działającej w porozumieniu z sędzią.[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Arial]VII.Szczególne uprawnienia i obowiązki sędziów[/FONT][/B] [COLOR=#231f20][FONT=Arial]7. Wprzypadku niesportowego zachowania się wystawcy, a szczególnie:[/FONT][/COLOR] [COLOR=#231f20][FONT=Arial]a) uporczywego wchodzenia na ring drugiej osoby bez zgody sędziego [SIZE=3][B]lub nawoływania psa spoza ringu przez drugą osobę [I](double handling)[/I],[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR].... [COLOR=#231f20][FONT=Arial]f) niegrzecznego zachowania się, wygłaszania złośliwych uwag pod adresem sędziego,wystawców lub innych osób, [B]sędzia może zdyskwalifikować psa. Winien sporządzić pisemną informację opisującą zajście. Informację podpisaną przez sędziego, asystentów i ewentualnych świadków sędzia przekazuje organizatorowi wystawy, a ten z kolei przesyła ją do przewodniczącego oddziału macierzystego wystawcy.[/B][/FONT][/COLOR] [COLOR=#231f20][FONT=Arial]Zarząd oddziału zobowiązany jest do wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji w stosunku do[/FONT][/COLOR] [COLOR=#231f20][FONT=Arial]wystawcy.Może to być rozmowa ostrzegawcza lub skierowanie sprawy do Sądu Koleżeńskiego.[/FONT][/COLOR][COLOR=#231f20][FONT=Arial]Kopie całej korespondencji związanej ze sprawą należy przekazywać zainteresowanemu sędziemu[/FONT][/COLOR] [COLOR=#231f20][FONT=Arial]oraz Prezydium Kolegium Sędziów.[/FONT][/COLOR] [SIZE=3]I jeszcze jedno, kiedyś na wystawie zostałam zmieszana z błotem przez jednego z wystawców, gdy przechodząc obok ringu ONków z osobą, która była pierwszy raz na wystawie wymienialiśmy uwagi o tym, że double handling jest zabroniony. Jak wydać niektórych ras regulamin nie dotyczy.....[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][I][FONT=CentSchbookPL-Italic][SIZE=2][COLOR=#231f20][FONT=CentSchbookPL-Italic][SIZE=2][COLOR=#231f20] [/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/QUOTE] Jak widac, Regulamin wystaw obowiązuje tylko w jedna stronę, tzn. nas-wystawców,. sędziowie, szczególnie ci od ON - sa poza, tak...? Podejrzewam, że nie czytali tego Regulaminu i zyja w błogiej nieświadomosci, że takowy istnieje i co zawiera... [quote name='resurgam']Moje reminiscencje z ringu nr 10 (sobota). Do dzisiaj jestem pod wrażeniem oceny i jej uzasadnienia, jaką otrzymał mój whippet. Na ringu tym oceniał sędzia [B]Sergiei SLUKIN [/B](UKR), o którym pod ringiem szeptano, że podobno jest wybitnym fachowcem od borzoji. Do takiego wspaniałego arbitra przyjechały jedynie DWA borzoje, więc było śmiesznie. Whippetów zgłoszono 25, a mój samiec wystawiany był w kl. otwartej i otrzymał ocenę doskonałą, lecz treść uzasadnienia zupełnie ocenie doskonałej nie odpowiada, a nawet jest sprzeczna z definicją oceny doskonałej opisanej w regulaminie, w którym czytamy: (ocena doskonała) [I][FONT=serif][SIZE=2]...może być przyznana psu bardzo bliskiemu ideałowi wzorca rasy, [/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=serif][SIZE=2]będącemu w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej, który wykazuje harmonię oraz klasę w posta[/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=serif][SIZE=2]wie i ruchu. Jego zalety jako przedstawiciela rasy pozwalają zignorować drobne niedoskonałości, ale[/SIZE][/FONT][/I] [I][FONT=serif][SIZE=2]piętno płci musi być wyraźne."[/SIZE][/FONT][/I] Tymczasem sędzia w uzasadnieniu swojej doskonalej oceny napisał:"..[I].. głowa prawidłowa ale niewielka szpara w czaszce.......pies o krótkim zadzie.......miękkie nadgarstki"[/I] I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wzorzec określał, że whippety nie mogą mieć szpary w czaszce, muszą mieć długi zad, no i gdyby prawdą było, że ma on miękkie nadgarstki. Tym bardziej, że miękkie nadgarstki u chartów są uznawane, jako wada, a wadliwy pies nie może być doskonały, bo przecież to nielogiczne! Reasumując: nie dziwię się i nie denerwuję, gdy sędziowie oceniają moje psy gorzej, bo nie muszą się im podobać ale najbardziej wkurzają mnie takie IDIOTYCZNE i niezgodne z prawdą uzasadnienia ocen. Mam czasami wrażenie, że niektórzy arbitrowie sądzą, iż wystawcy to TĘPOLE, więc każdy kit można im wlepić. Czas najwyższy, aby zmienili swoje poglądy i postępowanie, a przede wszystkim oceniali zgodnie ze wzorcem, a nie patrząc po znajomych twarzach, bo coraz częściej będzie tak, jak było w Warszawie: do takiego znawcy borzojów przyjechały jedynie dwa egzemplarze............... [I]fot. ULA WIRSKA[/I][/QUOTE] Hahaha, pies z dziura w czaszce, do tego krótki zad i miękkie nadgarstki - nic, tylko dobic, aby sie nie męczył... ale ocena doskonała, nonono.... choc może tutaj akurat tłumacze zawiedli...? Pzdr.
  3. [quote name='Izoldas']U nas na ringu też było śmiesznie, ale nasza ekipa tak czy inaczej zadowolona z dobrej zabawy: IRON Biała Pasja (debiut w klasie baby) - WO. II BELLA ZORA Biała Pasja (klasa championów) - Dosk. I, CWC ICE IRA Dzika Banda (klasa championów) - Dosk. II :) [/QUOTE] No to cieszymy sie razem z Wami:) Gratulacje! pzdr.
  4. Dziękowac, dziękowac:) Pzdr.
  5. [B]zielona[/B] juz wstawiła stawkę z WDS 2013, ale dla pewności + dla rozszerzenia info o poszczególnych psach - wstawię równiez skan basenji:[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaruskanowanie0001_zpsa47c4332.jpg[/IMG] [IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaruskanowanie0002a_zps363a4d37.jpg[/IMG] [IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaruskanowanie0002b_zps7abae6a2.jpg[/IMG] [IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaruskanowanie0003a_zps3d4bbbc2.jpg[/IMG] [IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaruskanowanie0003b_zpsb8e90ced.jpg[/IMG] [IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaruskanowanie0004_zps48a680be.jpg[/IMG] Pzdr.
  6. [quote name='Doma17']Drugie miejsce zajął niufek ;)[/QUOTE] Bardzo dziękuję za podpowiedź:) pzdr.
  7. [quote name='Kaaasia']Gratulacje!!!!! :multi: Ja też żałuję że nie dolazłam. Może następnym razem.[/QUOTE] Dziekować:) No, szkoda.... byla fest żarełko, picie, no i niepowtarzalna atmosfera:) pzdr.
  8. Ajajaj, ile tutaj się dzieje.... Urodzinowe STO LAT dla wszystkich:) Gratulacje dla Białaska! Cieszę się, że z karta oceny udało sie wsio załatwić:) Pzdr.
  9. [quote name='*anusia&ajlu*']mnie też niestety zabrakło :( a tu takie sukcesy Asiaczków :loveu: :multi: Gratulacje :) a bym poprosiła skan tej reklamy, bo nie mam katalogu ;)[/QUOTE] ...tez bardzo żałuję...:( Skan zrobię, jak się ciutke obrobię, OK? [quote name='FredziaFredzia']Gratuluję! :loveu:[/QUOTE] Dziękować:) Pzdr.
  10. [B]M&S[/B] - tak bardzo żałuję, że nie było Ciebie w tym miłym dla mnie dniu.... Mam nadzieję, żew ze zdrowiem jest OK:) pzdr.
  11. [quote name='Shilomaniak']cholibka, taka bylam zestresowana, że nie pamietam... pzdr.[/QUOTE] Ale Twoje śliczne potwory nic a nic się nie przejmowały, dystyngowane i pokazujące klatę , niech ludzie wią kto jest ładny. Zdjęć nie jestem w stanie ogarnąć/pomroczność jasna/, ale się dyscyplinuję:evil_lol:, jeszcze moment.[/QUOTE] :) Ja bylam zestresowana, bo mój Serek wygrał Grupe i w wielkich nerwach czekałam na werdykt sędziego na BIS'ach. Niestety, Serek nie załapał się na pudło, ale pieknie zaprezentował sie i to tez jest wazne. Stąd nie pamiętam, kto zajął II miejsce na BIS'ie... Moje potfoffory wiedza, co to wystawa i czym ją się je;) Pzdr.
  12. A oto nasze wyniki z CACIB-Warszawa: PSY UPDATED JUBILEE DADDY Asiaczek FCI - w.o.1, Best BABY RICH BOY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, r.CACIB (=przechodzi) Kanibaru FROMAJE FRAIS - dosk.1, CWC, CACIB, BOS, BOB, [SIZE=5]BOG!!![/SIZE] SUKI UPGRADED JUBILEE LIGHT Asiaczek FCI - w.o.1. TORNEY Asiaczek FCI - w.o.1, Best PUPPY SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, CACIB, BOS (rozpoczety Inter!) LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI - dosk.1, CWC. FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI - dosk.1, Naj. Weteran,[B] BIS VETERAN 3!!!![/B] [B]Nasza Grupa Hodowlana - I miejsce!!!!!![/B] (na 7 zgłoszonych) RICH BOY Asiaczek FCI prezentowany przeze mnie SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI prezentowana przez Właścicielkę FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI prezentowana przez Martyne E. LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI prezentowana przez Zuzia i Noddy Bardzo Wam dziękuję za chęci, pomoc na ringach, bez Was nie byłoby tego sukcesu:) Dodatkowo, jak ktos ma, to nie zajrzy na koniec katalogu z W-wy - reklama hodowli Asiaczek:) Zdjęcia sa juz przebrane; z ponad 550 - zostało ok. 80. pzdr.
  13. Asiaczki wróciły mega zadowolone do domów:) Oto nasze wyniki: PSY UPDATED JUBILEE DADDY Asiaczek FCI - w.o.1, Best BABY RICH BOY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, r.CACIB Kanibaru FROMAJE FRAIS - dosk.1, CWC, BOS, CACIB, [B]BOB, [SIZE=3]BOG[/SIZE]!!!![/B] SUKI UPGRADED JUBILEE LIGHT Asiaczek FCI - w.o.1. TORNEY Asiaczek FCI - w.o.1, Best PUPPY SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI - dosk.1, CAC, BOS, CACIB (rozpoczety Inter!) LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI - dosk.1, CAC. FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI - dosk.1, Best Veteran, [B]BIS WETERAN 3!!![/B] No i nasza [B]Grupa Hodowlana - I miejsce!!![/B] (na 7 prezentowanych). Bardzo dziękuję za pomoc na ringu przy prezentacji psów i ogólnie: Zuzia i Noddy, Rafał, Martyna E., Alicja S. Bes Was nie byłoby tych sukcesów:) Dla zainteresowanych, którzy mają katalog z tej wystawy w łapkach - zapraszam na koniec katalogu w celu obejrzenia i przeczytania coś więcej o hodowli Asiaczek:) pzdr.
  14. [quote name='Lofty']Ktoś zna wyniki z BISa ??[/QUOTE] I - pon II - ? III - gończy polski IV- chyba papillon cholibka, taka bylam zestresowana, że nie pamietam... pzdr.
  15. Z tego, co widziałam na innych wystawach (zagraniczne), to nie wszędzie ON prezentuje sie w ten sposób. słyszałam, że i double handling jest wręcz zakazany. ale nie orientuje sie, gdzie tak jest. Mnie nie podoba sie taka forma prezentacji ON. Przeraża mnie hałas, gwizdy, spoceni ludzie biegający wokol ringu, komentarze - chamstwo..., popychanie zwiedzających... Organizatorzy ustalają, że namioty można ustawiac min. metr (?) od ringu, a co z ringiem ON-ów...? Ten metr ma byc dla zwiedzających. Dla mnie taki ring ON-kowy i wystawcy to porazka. Ale jeżeli sami wystawcy ON nie zareaguja i nie stworza lobby, które złozy taki wniosek i go poprze, to nic z naszego pisania nie bedzie. Pamiętacie, ile juz razy ludzie na DGM pisali, że "chwała Bogu, nasz ring był z dala od ON".... z niektóre oddziały obok tego spornego ringu dawały jakies nieduże rasy, dosyc nieufne z natury i to, co się tam wtedy działo, woła o pomste do nieba! a wystarczylby tylko ogólny protest WSZYSTKICH prezentujących swoje psy OBOK tego spornego ringu ON. I jezeli dany oddział nie zareagowałby, to żądanie zwrotu pieniędzy. Ale w tym przypadku to musi byc konsekwencja... A może właścicielom ON taka forma odpowiada...? Pzdr.
  16. Dziękujemy:) I chyba w rozmieszczeniu ringów rzeczywiscie było jakies niedociągnięcie organizacyjne, bo zamieszanie bylo niezłe:) Pzdr.
  17. Lepiej! Mam 83 zdjęcia z wystawy CACIB w Warszawie:) I to jakie zdjęcia:) No i mam tez sukcesy, hahaha... ale o tym to juz jutro:evil_lol: pzdr.
  18. Super!!!![URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152886528715331&set=a.10150168331945331.410335.117789825330&type=1&ref=nf"][IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p320x320/9978_10152886528715331_12435907_n.jpg[/IMG] [/URL] Zdjęcie z FB:) pzdr.
  19. [quote name='Alicja']Jak mnie przyjmiesz na chatę w sierpniu to śpię z Terrierkiem ;)[/QUOTE] O, to jest szansa na przyjazd?:) Takie malce to uwielbiam w każdej ilości: suchutkie, pekate, cisze i mlaskające od czaswu do czasu - MALINA!!!!!!! [url]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1044928_508630459205413_662835957_n.jpg[/url] pzdr.
  20. [quote name='Shilomaniak']Ja spróbuję oblecieć wszystkie ringi sobotnio-niedzielne, robiąc zdjęcia. Siakieś kotyliony pozapinać, w zeszłym roku zdjęć co niemiara, okazało się w obiektyw wpadały nie te osoby co być powinny. Mieszkam obok miejsca wystawy i na wszystko z chłodnym okiem, mój diabeł tasmański się nie łapie, to przynajmniej uszczęśliwię kogoś zdjęciami.[/QUOTE] Jak znajdziesz czas, to zapraszam na ring nr 13 - basenji. Wchodzimy o 11.40. Nie musisz napinac sie na fotki mojej rasy, myslę, że będzie pare osób to porobią:) Ale miło by było sie przywitac i choć chwilke porozmawiać:) pzdr.
  21. Dzisiaj przyjeżdża do mnie Zuzia, tym razem bez Ofika:) Licze na jakąś sesję zdjęciową, przede wszystkim z U-tkami i Podlotkami:) zobaczymy... pzdr.
  22. CACIB-Warszawa/PL, 14-07-2013 sędzia: Aleksandra Lubaszka/PL PSY kl. baby 1281. UPDAED JUBILEE DADDY Asiaczek FCI p w.o.1, Best BABY kl.o 1282. RICH BOY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, r.CACIB (przechodzi) kl.ch 1283. Kanibaru FROMAJE FRAIS - dosk.1, CWC, CACIB, BOS,[COLOR=#ff0000][SIZE=4][B] BOB, BOG 1!!!![/B][/SIZE][/COLOR] SUKI kl.baby 1284. UPGRADED JUBILEE LIGHT Asiaczek FCI - w.o.1. kl. puppy 1285. FURAHA NYOTA Ypsylon - ?2 (niestety p. Ola tak szybko "uciekła" spod ringu, że nie zdążyłam dopytac, jaką ocenę dostała...). Znam tylko lokatę. 1286. TORNEY Asiaczek FCI - w.o.1, Best Puppy kl.p 1287. SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI - dosk.1, CWC, CACIB, BOS (rozpoczęty Inter) kl.o 1288. IDRA Ameba - dosk.1, CWC, r.CACIB kl.ch 1289. LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI - dosk.1, CWC. kl.w 1290. FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI - dosk.1, Naj. Weteran, [SIZE=3][COLOR=#ff0000][B]BIS VETERAN 3!!!![/B][/COLOR][/SIZE] Na ringu do oceny Felka została zaprezentowana przez handlerkę Martynę E., której bardzo dziękuję za piekną prezentację:) [COLOR=#ff0000][SIZE=3] [/SIZE][/COLOR][B][COLOR=#ff0000][SIZE=3]Grupa Hodowlana "Asiaczek" - I miejsce[/SIZE][/COLOR]:[/B] (na 7 zaprezentowanych) RICH BOY Asiaczek FCI SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI - prezentowana przez Właścicielkę FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI - prezentowana przez Martynę E. LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI - prezentowana przez Zuzię L. Bardzo dziękuję Alicji, Zuzi, Martynie, Rafałowi za pomoc przy prezentacji Asiaczków, za pomoc przy ogarnięciu moich Malców i za cudna prezentację Grupy Hodowlanej:) Grupa Hodowlana - Halina Kuczyńska/PL BIS Weteran - Zygmunt Jakubowski/PL BOG - Maria Ceccarelli/Italia BIS - Jean-Jacques Dupas/FR. Pzdr.
  23. [quote name='understandme'][URL]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/Zmianarozmiaru1719-06-20131_zps49232323.jpg?t=1373221607[/URL] A co to za leniuszek? :D[/QUOTE] To UNIQUE JUBILEE GIRL Asiaczek FCI, czyli po domowemu Taszka:) [quote name='dagaa111']ile basków :) a najlepsze zbiorowe zdjęcia :)[/QUOTE] Też mi się podoba, fajna pamiątka:) pzdr.
  24. To też byc może:) pzdr.
×
×
  • Create New...