Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. Krówskie ucha są w sprzedaży :p Ale ja widziałam tylko ogolone, wędzone :lol: Brawo Kreska :klacz:
  2. [quote name='Alfa147']Ahhh... czy ja mówie ze ją ufarbuje, prosiłam o rade. (...) Dziekuje wam za miłe słowa:-([/quote]A czego sie spodziewałaś? Że radośnie będa ci ludzie doradzać, jak zrobić przekręt? :shake: Bo jak inaczej nazwać maskowanie farbą wadliwego umaszczenia? [quote name='Alfa147'] A z kąd wy możecie wiedzić czy pies zasługuje na cos czy nie jak nigdy go nie widzieliście...[/quote] Sama napisałaś, że ma wadliwe umaszczenie: [quote name='Alfa147']Witam, nie zauważyłam takiego wątku. Moja suczka ma troszeczke za mało białego na pyszczku koło nosa, podobno to nie ma tekiego znaczenia na wystawach, ale chciałam się zapytać czy jest jakiś na to sposób. Prosze o rade, z góry dziękuję.[/quote] [quote name='Alfa147']Aha, ponoć nie ma znaczenia, ale to zalezy od sędziego. Nie którzy zwracaja na to bardzo duza uwange :( a niektórzy prawie wcale. Ale dziękuje za odpowiedz.[/quote] Gdyby to nie było istotne, to chyba logiczne, że nie zastanawiałabys się na tuszowaniem tej wady... Ja nie rozumiem jednego - tego chorego parcia do wygrywania wystaw za wszelką cenę :shake: Czy to, że Twoja suczka ma za mało białego na pyszczku czyni ją w jakiś sposób gorszą, od tych berneńczyków, które mają lepszy eksterier, niż ona? Czy pomniejsza to jej wartośc w Twoich oczach? Mniej ją przez to kochasz? Bo to chyba pownien być główny powód posiadania psa - ta szczególna więź między psem, a właścicielem. A nie ambicja, żeby pies stawał na pudle na wystawach :roll: Jasne, jak pies wygrywa, to fajnie. Ale jak nie wygrywa... to tez fajnie. Bo przecież to jest Twój wspaniały, ukochany, jedyny w swoim rodzaju Przyjaciel! Wklejam pod rozwagę bardzo madry post Nintencji, która, o ile się nie myle jest sędzią kynologicznym: [quote name='Nitencja']Dla przypomnienia daje opisy do oceny : [COLOR=#005633]13. Oceny przyznawane przez sędziów muszą odpowiadać następującym definicjom: Ocena „DOSKONAŁA” (DOSK.) może być przyznana psu, który jest bardzo bliski ideałowi wzorca rasy, jest wystawiany w doskonałej kondycji, wykazuje harmonię oraz klasę w postawie i ruchu, a także o zrównoważonym temperamencie. Typowe cechy rasy przeważają i pozwalają zignorować drobne niedoskonałości, ale cechy płci muszą być wyraźne. Ocena „BARDZO DOBRA” (BDB) może zostać przyznana jedynie psu, który posiada typowe cechy rasy i ma zachowane proporcje oraz jest we właściwej kondycji. Nieliczne, drobne błędy mogą być tolerowane, ale nie błędy w zakresie budowy. Ta ocena może być przyznana jedynie psu dużej klasy. Ocena „DOBRA” (DB) powinna być przyznana psu, który posiada główne cechy charakterystyczne rasy, a wykazywane wady nie są dyskwalifikujące. Ocena „DOSTATECZNA” (DOST.) powinna być przyznana psu, który odpowiada wzorcowi rasy, jednak nie posiada pewnych cech uznanych za istotne lub którego kondycja fizyczna nie jest optymalna. Ocena „DYSKWALIFIKUJĄCA” (DYSKW. ) powinna być przyznana psu, - który nie odpowiada typowi wymaganemu we wzorcu rasy, - którego zachowanie wyraźnie odbiega od wzorca lub jest agresywne, - który wykazuje anomalie jąder, wady uzębienia lub zgryzu, wady umaszczenia, gatunku szaty lub albinizm. Ta ocena powinna być przyznana psom, których wady typu mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia oraz psom wykazującym poważne lub dyskwalifikujące wady w rozumieniu wzorca rasy. Psy, którym nie można przyznać żadnej z powyższych ocen, powinny zostać zwolnione z ringu z werdyktem: NIE DO OCENY (NDO). To określenie jest przewidziane dla każdego psa, który - nie porusza się prawidłowo, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu, co uniemożliwia ocenę mechaniki i typowości ruchu, - stale unika sędziego uniemożliwiając ocenę zgryzu i uzębienia, budowy ogona lub jąder, - wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia, które mogą być uznane za próbę oszustwa. To samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia ,że przeprowadzono operację, której celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona. Uzasadnienie adnotacji NIE DO OCENY powinno być wpisane w karcie oceny psa.[/COLOR] Warto poczytac i zastanowic sie czy tak naprawde to wszystkie nasze psy w ringach so doskonale . Przeciez pisze wyraznie ze ocene beardzo dobra mozna dac psu jedynie duzej klasy wiec to nie zaden dyshonor ....[/quote]
  3. Tak, czy inaczej trzymam kciuki :kciuki: A jak maluszek? Lepiej? Co do Sabiny... Ja muszę pamiętać o jednym. Że to nie jest zdrowy, młody piesek. Że może mieć gorsze dni, bo na przykład serducho wolniej bije, albo w kościach łupie... Musze pamiętać, że to szkolenie jest dla nas obu, a nie tylko dla mnie ;) Więc zobaczymy, co będzie dalej. Jeśłi po miesiącu, dwóch Sabina nadal w grupie nie będzie się dobrze czuła, to damy sobie spokój, będzie ćwiczył Bugajski ;)
  4. asher

    Hodowle ?

    ANo łatwo o naklejki... Tylko rozdzielmy dwie sprawy. Stereotypy to jedno, a to skąd one sie biorą - to drugie. Niestety hodowcy mają na te stereotypy wpływ (piszę o polskich realiach, bo innych nie znam. Mam tylko nadzieję, że "gdzie indziej" jest lepiej, niż u nas, bo jeśli nie - to idzie się załamać). Sama wiesz jak jest.. Z owczarkami niemieckimi, z astami, z bulami... I tak dalej. Ot, przykład pierwszy z brzegu. Dziś wczytałam na Dogomanii prośbę o radę, czym berneńczykowi pysk ufarbować, bo ma niesymetryczne białe znaczenia, a według wzorca to wada i sędzie nie daj Boże ocenę może suczce obniżyć :eek:
  5. [quote name='Cimi']Przecież mogą się zdarzyć kleszcze.. to nie jest odstraszające, a kleszcze po krótkich czasie na psie zdychają.[/quote]Na moich psach niestety nie wszystkie zdychały, bo znajdowałam już napite :angryy: A raz mi taki jeden, opity jak bąk i wielki jak kartofel po podłodze w kuchni spacerował :angryy:
  6. Ech, ja wypróbowłam już sporo preparatow, i obroży i spot-on (kropelek) z różnymi substancjami czynnymi i zaden mnie nie zadowolił, kleszcze się wbijały :shake: Na razie burki nie sa zabezpieczone i póki co - tylko jeden kleszcz. W Sabinie. Mimo, że mieszkam pod lasem, przy łąkach, kleszczy zatrzęsienie... Kleszcz został wyciągnięty zanim jeszcze się napił, bo oba psy codziennie wieczorem dokładnie przeglądam. Więc zastanawiam się, czy jest sens w ogóle psy zabezpieczać :roll: Preparaty mam już co prawda kupione, dziś kąpię psy, za dwa, trzy dni je zakroplę, ale i tak będe przeglądać... A za miesiąc zastanowię się, czy wyrzucać kasę bez sensu :roll:
  7. [B]Pysiu[/B], te preparaty nie roznosza się poprzez tkankę tłuszczową, a warstwę lipidową NA skórze. Więc to, że Szelma jest chuda nie ma nic do rzeczy ;) Do rzeczy miałaby na przykład przesuszona skóra ;)
  8. Ja okresowo raz w tygodniu dodaję burkom do karmy gluta z niemielonego siemienia. Robię tak, jak jest napisane na opakowaniu: dwie łyżki ziaren zalewam szklanką wody i gotuję ok. kwadransa. Potem przecedzam, studzę i wlewam do karmy. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, generalnie problemów z sierścią nie mają, ale przed podawaniem siemienia tez nie miały, kudły były ładne i błyszczące ;) (teraz trochę mniej się błyszczą, bo oba zmieniają sierść, ale mam wrażenie że błyszczą się ciut bardziej, niż przy poprzednich linieniach, kiedy siemienia nie podawałam). Ale chyba przerzucę się na kapsułki z wiesiołkiem, bo roboty mniej. A glut będzie w razie jakichś awarii żołądkowch ;)
  9. Matko, to chore :crazyeye: Alfa, ufarbuj suczkę, idź na wystawę, a ja ze szczerego serca zyczę, żeby sędzia to zauważył i wyrzucił was z ringu z dyskwalifikacją :diabloti: Uważam, że robienie na siłę championa z psa, który na to nie zasługuje, to kretyństwo i własnie wstrętne oszustwo. Ech... :roll:
  10. Lavinio, a może pisano, że jestes tymczasową opiekunką, a nie właścicielką po to... żeby łatwiej uzyskac pomoc dla Ptysia? Sama dobrze wiesz, że czasem kłamie się w imię wyższych celów... Nie wiem oczywiście, czy w tym konkretnym przypadku tak było. Ale po prostu trudno mi uwierzyć w to, żeby tak do niedawna zaprzyjaźniona z Tobą Pajunia chciała ci wykręcić tak straszny numer :niewiem:
  11. [quote name='Żmija']Sie usmiałam gorzko:cool3: . Jak będziesz miała chwilę, popatrz na psiury Glonków, na Szirke, na Pyrosa, na Maksa, który roboi się coraz fajniejszy.[/quote]Problem w tym, że ja póki co onki nie bardzo jeszcze rozróżniam :oops: A Żamci trudno nie odróżnic od reszty psów na grupie ;) Ayshe, dzięki :) Życzę Chicie powodzenia :) Dziś troszku z burkami popracowałam, na szczęscie druga smycz ocalała :mad: Robiłam króciutkie sesje, tak po ok. 5 minut, na zmianę z jednym i drugim. Sabina ćwiczyła całkiem nieźle :multi:
  12. asher

    Hodowle ?

    [quote name='Żmija']Rasa marnieje leżąc i tyjąc na kanapach.[/quote]Nie ta jedna, niestety. Spójrzcie choćby na... pudle :shake: Ze swieca szukać takich, które maja z zycia coś więcej, niż bycie kanapową laleczką :shake: A to przecież niesamowite psy, świetnie nadające się do róznego rodzaju psich sportów...
  13. [quote name='Wojtecki'][B]No dobra, to se poskakałam, ale to ONI mieli gubić kalorie !!!! :angryy: :mad: [/B] [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/115/015466ol.jpg[/IMG] [B]Ale wybaczyłam IM - bo chyba wszyscy przecież wiecie, [/B] [B]że ludzkie ciasteczka - [/B][B]najpyszniejsze są na świecie !![/B] [B]Mniam ;) :lol: [/B][/quote] Ładne mi gubienie kalorii :lol: Dietetyczne delicje? :cool3: :lol:
  14. [quote name='Maga100'][COLOR=white][COLOR=white]Don`t worry, on tu nie zagląda, bo nie ma pojęcia, że tu takie interesujące rzeczy można wyczytwać :evil_lol: Acha i nie może mi nałożyć szlabanu na MÓJ kompuetr[/COLOR] :diabloti: [/COLOR][/quote]Ufff, to kamień z serca :lol:
  15. No to CHYBA trzymam kciuki ;) :kciuki:
  16. O rany, jaka klucha :loveu: Lazy, to cudo już u Ciebie? :) Pisz szybciutko, co, jak, gdzie i skąd!!! :mad:
  17. [quote name='Maga100'][B]Taa, tyle że mojemu coś tak łupnęło w krzyżu, że teraz leży bez życia na kanapie :evil_lol: [/B][/quote]No bo kto to widział takiemu samcowi bez kondycji od razu trening z grubej rury serwować? :roll: [COLOR=lemonchiffon]Tylko może nie mów swemu chłopu co ja tu wypisuję, bo się na mnie obrazi, a Tobie szlaban na dogo założy?[/COLOR] ;)
  18. Lazy, już ci napisałam na priwie: gdyby Lazy wciąż była z Tobą, to ani przez chwilę nie postrzegałabyś wzięcia kolejnego psiaka, jako zdrady wobec niej :) A Lazy przecież w pewnym sensie wciąz z Tobą jest, na zawsze. I na pewno ucieszy się, że w Twoim serduchu będzie obok niej mały szkrab :loveu:
  19. [quote name='ayshe']sucz juz ma bh wiec mam luz a przy zdawaniu hgh i fh to zadnych klopotow z czubem nie mialam.zreszta bh przeszla jak burza-az mi szczeka opadla:lol: :crazyeye: .teraz czeka nas fh2 i potem rh.klopoty zaczna sie przy schh-cholerne posluszenstwo.na rekawie mamy luz-tez ma power.nie chce mi sie myslec o tym cwierkaniu do schh:placz:[/quote]Ayshe, wracam do twojego posta, bo zapomniałam spytać, co to jest RH? BH to Beglaithund, FH to Fahrtenhund,a HGH, to pasienie, tak?
  20. asher

    Hodowle ?

    No widzisz, a ja z kolei podchodzę do tematu zupełnie bez emocji ;) A o mitach na temat SV, czy pretensjach wobec SV nawet nie wiedziałam :lol: Ja myślę, że dobrze by było, gdyby FCI jednak uznała długowłosą odmianę owczarka, niech ewentualnie jakoś inaczej go nazwą, tak, jak to sie stało z białym szwajcarskim, wtedy może wreszcie i wilk byłby syty i owca cała? ;)
  21. Hahaha, Debe, Maga, musicie częściej wyprowadzać TZtów a spacer, bo widać, że niewybiegani :nono: :lol:
  22. asher

    Hodowle ?

    [quote name='ayshe']4.niektorzy odnosza sie bardzo lekkomyslnie do spuscizny jaka sa rasy[i nie tylko]-jestem ciekawa jak nas za to podsumuja przyszle pokolenia:tard: :flaming: 5.jesli kazdy hodowalby w oparciu o kompletna radosna tforczosc rasy przestalyby miec jakakolwiek wartosc poza radocha w kupowaniu kosmetykow na sliczna siersc,tudziez czestego odwiedzania wetow dla umozliwienia prowadzenia w miare normalnej egzystencji przedstawicielom demokratycznie i "jak mi sie widzi'hodowanych ras.:peace: [/quote] Tyle, że mnie nie chodzi o byle jakie hodowanie. Jeśli natomiast ktoś ma jakiś konkretny cel hodowlany, jeśli dążąc do uzyskania zamierzonego wyglądu psa nie zaniedbuje ani zdrowia, ani psychiki, to jest to dla mnie ok. Stephanitz tez przecież kiedyś zaczynał ;) Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli i nie odbierasz moich słów jako atak na siebie, czy SV, czy ONki jako takie ;) Bo naprawdę nie o to mi chodzi! ;)
  23. Nie wierzę, po prostu nie wierzę :crazyeye: Udało mi się wejść na stronę Bajanków i obejrzeć galerię obrazów :crazyeye: :multi: Bardzo ładne! Mnie też najbardziej podobają się trzy kobiałki ;) Na równi z tym, który wyświetla się po kliknięciu drugiej z kolei miniaturki , o [url=http://www.mmbbaj.za.pl/images/galeria/obrazy/Obraz%20002.jpg]ten[/url] :)
  24. No i poćwiczylam :roll: Sabina po paru minutach przegryzła smycz. Nowiuteńką :angryy: :lol: Ale przynajmniej ćwiczyła potem ładnie :loveu:
  25. asher

    GALERIA SZCZENIAKÓW

    Śliczne :loveu: A najśliczniejsza pierwsza suczka :loveu:
×
×
  • Create New...