Jump to content
Dogomania

AMIGA

Members
  • Posts

    19549
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by AMIGA

  1. Od dzisiaj baaaardzo prosimy o kciuki. Ukazala się seria ogłoszeń (dzięki Majkowska). Wiem, bo musiałam aktywować na mojej poczcie :-) Teraz nie rozstaję się z telefonem.
  2. [quote name='Jagienka'] We wrześniu minęły dwa lata od kiedy Rufus jest w hotelu...[/QUOTE] O mamma mia, ja tego nie rozumiem! To przecież piękny pies. Gdzie ci ludzie mają oczy?
  3. [quote name='Majkowska']mi juz nie pierwszy raz zdarzyło się że zatrzymało się auto i ktoś do Waldka wysiadł. Nie wiem co ci ludzie w nim widzą, [B]ani to ładne, ani to mądre..[/B].[/QUOTE] Może właśnie dlatego się zatrzymują ;):evil_lol:
  4. Jasne, że pamięta i dalej czeka na fotaski :-)
  5. A ja nie cierpię jak mi się pies plącze w smyczy, wciąz ma ją pod pachami albo gdzieś indziej. A fleksi jest zawsze u góry, bo jest naprężone. A do przodu też Amiga może sobie swobodnie pobiegać na niej
  6. [quote name='Majkowska']Waldek nie wyrywa smyczy z ręki. [B]Waldek wyrywa rękę ze smyczą[/B] :diabloti: A tak serio to nie, on bardzo ładnie jednolicie ciągnie...:roll:[/QUOTE] Amiga mnie wyrywa rękę ze smyczą razem z płucami. Ale jak ktoś tego nie wie a ją prowadzi, to Amiga po prostu oddala się na długość smyczy i zgrabnie się oswobadza razem ze smyczą. Strasznie się potem dziwi co to się tak tłucze za nią, bo my mamy smycz rozciąganą
  7. Nawet Amiga jak się prowadzący nie spodziewa, a ona zobaczy coś interesującego w oddali, to wyrwie smycz z ręki bez problemów. A co dopiero Walduś
  8. A jakby miałoby być?? Tylko dobrze - i tego się trzymajmy
  9. [quote name='Pani Profesor']widzę że Amiga podobnie zachowuje się jak mój pies - a powiedz, też robi tak, że pierwszy kontakt z psem = nienawiść, a potem, po zapoznaniu się jest do życia? bo mój właśnie tak robi, a ma coś tam w sobie ze sznupa, może jakieś rady masz dla mnie?:D oduczyłaś jej jakoś tej pseudo-agresji?[/QUOTE] Do oduczania agresji była Majkowska. Przy niej Amiga była jako ten aniołek podobno. Ja niestety mam zakodowane odciąganie psa jak jakiś obcy się do nas zbliża. Mam tak po moim pierwszym psie, który był u mnie 18 lat i od początku do końca był bardzo agresywny do innych psów. On sie regularnie gryzł z psami aż prawie do utraty ucha. [quote name='Majkowska']Im więcej czas płynie tym bardziej uświadamiam sobie że Amorek już nie wróci... No jakże nie wiemy jak one się kiedyś widziały! [B]Byłyśmy z Merlinem na spacerku i Ami też była, przecież nawet Waldemar był u was i tłamsił się radośnie z młodym w klatce!! Ami była wtedy wyraźnie zdegustowana tym czymś co tak radośnie jej podskakiwało przed nosem ;) [/B] A ja zauważyłam że sznaucery ogólnie mają takie coś- na widok psa ujadać, skakać i kłapać zębami. Wygląda to jakby zaraz miały tamtego drugiego psa obedrzeć ze skóry a jak się zbliżą to jest dopiero przyjazne zapoznanie. Obserwowałam Amiśkę i nigdy na spacerach mi się z nikim nie pogryzła. A bywały sytuacje że spotykałyśmy różne psy. Raz doskoczyła do nas beagielka i byłam pewna że będzie z tego dym jakich mało - Ami spojrzała na mnie porozumiewawczo i ...ominęła poskakujacą zjeżoną i warczącą sukę i poszła dalej. Byłam z niej niesamowicie dumna. I generalnie nie omijałam psów z którymi mogłaby się przywitać - i przywitać się umiała, umiała się ładnie bawić w grupie i zachowywać tak jak należy ;) Nawet jak chodziła z Amorem który się musiał na wszystko rzucić to nie dołączała się do ataku - ją dało się opanować i skupić na sobie, w przeciwieństwie do łaciatego. To bardzo dobre psisko ;)[/QUOTE] No faktycznie - widzisz jak mi już pamięć zawodzi. A przy mnie niestety Amiga nie zachowuje się tak grzecznie. Odważałam się pozwolić jej podejść do psa - nawet do dośc wyrośniętego szczeniaka. I na początku Amiga go obwąchiwała, a w pewnym momencie zaczynała się zachowywać agresywnie. Siadała mu na karku, a pies darł się wniebogłosy:-(
  10. Hahha też tak od razu sobie pomyślałam :-)
  11. Jasne, worki fruwające sa koniecznie do obszczekania. No i nie daj Bóg jakaś nowa przeszkoda na drodze - typu trójkąt drewniany zasłaniający dziurę w asfalcie
  12. Ojeej, łezka mi się w oku zakręciła :-( A co do relacji z Waldemarem, to wcale nie wiemy chyba jakie by ich łączyły relacje, bo chyba ich nie poznałyśmy dotąd. Ale obawiam się, że początki byłyby trudne z racji okropnego szczekania Amigi już z daleka na każdego psa:shake:
  13. [quote name='Majkowska'] A psa czyjegoś też lubię pilnować, swojego czasu nawet dość aktywnie się tym zajmowałam, wyprowadzałam itd. Właściwie to gdyby nie teściowa (i jej mieszkanie:P) to mogłyby pomieszkiwać i zostawać u mnie różne psy ;) I będą. Tylko się swojej willi dorobię ;) [/QUOTE] Zgadza się, mogę potwierdzić. Najdłuższe spacery jakie miała moja Amiga to własnie z Majkowską. Wracała przszczęśliwa, a ja ze zdumieniem się dowiadywałam, że Amiga tolerowała koty w domu Majkowskiej. Zastanawiam się, czy na jakimś haju byla, czy pod wpływem hipnozy?
  14. Byłam, byłam, ale jakoś nic mi nie wpadło do głowy co mogłabym napisać. Wciąz ochy i achy na temat zdjęć? To się stanie już monotonne;)
  15. [quote name='Nutusia']Jejuuuuuu.... jaka ona jest słodzizna!!!! A jaka przyjaźń z Amigą :)[/QUOTE] Bo ona wyjątkowo nienamolna jest do Amigi.
  16. Nutusiu, Ty tam trochę się oszczędzaj, bo jak wrócisz, to przy Twojej czeredce nie widzę Cię z kulą!
  17. Już jutrooooooooo, a ja wciąż zaciskam kciuki (dzięki temu nie muszę sprzątać w domu hurraaaa)
  18. [quote name='Majkowska']Bo narazie jest w toku realizacji ;) Wszyscy mówią że Waldemar za chudy,a ciotka tu z jakąś wagą ciężką wyskakuje ;)[/QUOTE] Nie wszyscy, bo ja tak nie mówię. Walduś jest młodziencem i ma prawo być jeszcze "nieopierzony". Amiga też wciąż była niby za chuda a teraz jest ok. A ta wielka masa to pojęcie względne do poskładanego z kawałków chuderlaka
  19. Narazie nawet na pocztę nic nie przyszło A w odwiedziny zapraszamy, tylko niestety bez Waldusia, bo on jest za cięźką wagą dla Nusi
  20. Ale tak w ogóle to jest nakolankowy piesek, tylko gałązki ma jakieś trochę przydługawe [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/amiga3005/nuria_wybieg_PA221422_zps16274df9.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/amiga3005/nuria_wybieg_PA221422_zps16274df9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/amiga3005/nuria_wybieg_PA221421_zps9529f540.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/amiga3005/nuria_wybieg_PA221421_zps9529f540.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/amiga3005/nuria_wybieg_PA221419_zpsfa8a37f4.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/amiga3005/nuria_wybieg_PA221419_zpsfa8a37f4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/amiga3005/nuria_wybieg_PA221442_zps1c84a847.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/amiga3005/nuria_wybieg_PA221442_zps1c84a847.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/amiga3005/nuria_wybieg_PA221445_zps2ace0156.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/amiga3005/nuria_wybieg_PA221445_zps2ace0156.jpg[/IMG][/URL]
  21. [quote name='Majkowska']Melduję że ogłoszonka poszły, proszę maila sprawdzać do aktywacji ;)[/QUOTE] Dziękujemy, dziękujemy [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/nuria_wybieg_PA171411_zpsd4e8bf07.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/nuria_wybieg_PA171411_zpsd4e8bf07.jpg[/IMG][/URL] [quote name='Nutusia']Ojojojjjjjjj..... czekamy! :)[/QUOTE] Kabelek odnaleziony, zdjątka przerzucone, ale trochę już nieaktualne :-( O takie np Mamo, mamo no co mi zrobiłaś? Brzuszek mi pocięli i troszkę boli. Ale mam fajną, cieplutką podusię. [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/nuria_wybieg_PA171374_zps6dfc0764.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/nuria_wybieg_PA171374_zps6dfc0764.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/nuria_wybieg_PA171370_zpsd207ccb6.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/nuria_wybieg_PA171370_zpsd207ccb6.jpg[/IMG][/URL] Idę stad, bo tu nadal wszędzie pełno tobołków [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/nuria_wybieg_PA131362_zps40d697ba.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/nuria_wybieg_PA131362_zps40d697ba.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s609.photobucket.com/user/amiga3/media/nuria_wybieg_PA131361_zpsa84d116a.jpg.html][IMG]http://i609.photobucket.com/albums/tt175/amiga3/nuria_wybieg_PA131361_zpsa84d116a.jpg[/IMG][/URL]
  22. Oj tak, torby na kółkach, parasole, uprawiający jogging i takie tam wszystkie inne dziwne rzeczy trzeba opyskować
  23. Hmmmmmmmmm , kabelek, kabelek. Mówię Wam - nie zgadzajcie się na remont z kompletną rewolucją w domu!
×
×
  • Create New...