-
Posts
19549 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AMIGA
-
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Dzięki, może tego, kto akurat będzie miał czas? -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mattilu']Jeszcze nasza Inka33 i TZmestudio piekne banerki dziergaja :)[/QUOTE] Trochę nie mam śmiałości, bo za mało je znam :-( -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Też właśnie po tym pomyślałam. Będę musiała się udać z prośbą do Majkowskiej o przerobienie banerka, b ja to noga kompletna jestem w tym względzie -
Ojeeej to już 3 lata!! [*]
-
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Wet sugerował, że teoretycznie można by jeszcze małej zrobić tomografię i rezonans, ale na to musialabym pewnie jechać do Wrocławia do dr. Niedzielskiego. No i wcześniej trzeba zrobić pełny komplet badań włącznie z ekg, bo trzeba by było zrobić jej głęboką narkozę do tych badań. Koszt tego bylby niebotyczny, niby diagnostyka pełniejsza, ale w sumie jak wet rozetnie kolanko bez tych badań też będzie widział co tam jest grane -
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
AMIGA replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
Z prezentami co roku jest gorszy problem, bo konceptu wciąż coraz mniej :-( A już taką miałam nadzieję, że jak syn będzie dorosły, to skończą się prezenty. A tu figa z makiem :-( -
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
AMIGA replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
Z prezentami co roku jest gorszy problem, bo konceptu wciąż coraz mniej :-( A już taką miałam nadzieję, że jak syn będzie dorosły, to skończą się prezenty. A tu figa z makiem :-( -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Te można i teoretycznie dobrze by było zrobić razem, bo do obu trzeba głębokiej narkozy. Natomiast w kolejności dalszej bylaby kwestia pokiereszowanego stawu biodrowego - bo tam jest niezbyt dobrze zrobione usunięcie głowki kości udowej i kanciasta szyjka podrażnia wciąż panewkę. Jednak to już nie jest sprawa - jak to się wet wypowiedział "emergency" Być może, że jak mała zacznie lepiej zginać nóżkę w kolanie i inaczej ją podpierać przy chodzeniu, a także przy intensywnej dalszej rehabilitacji nie trzeba już będzie się zajmować stawem biodrowym. -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Doda_']Amiga, masz serce większe niż ten świat, postaram się poszukać jakieś rzeczy na bazarek i kasa będzie na operację, tylko nie obiecuję że dzisiaj to zrobię . biedna psinka, nigdzie nie przeczytałam, gdzie jej rodzeństwo? w schronie siedzi?[/QUOTE] No właśnie ja też jakoś nie mogę się dopytać o jej rodzeństwo. Było razem z nią zawiezione do schroniska, ale ona siedziała w szpitaliku, a pozostałe trafiły na oddział szczylków. Pewnie są w nowych domach, bo raczej szczeniaczki "schodzą" jak cieple buleczki chyba. Dzięki Wam za chęć pomocy. Nusia gdyby mogła to by się do Was Wszystkich poprzytulała i dała by Wszystkim setki buziaczków, bo taki ma charakterek przekochany -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nutusia']Brzmi groźnie... Oluś, da radę przesłać zdjęcia choćby na maila?...[/QUOTE] Mam je na płytce Spróbuję - poszły Tam na jednym są dwa kolana - to usztywnione to lewe, a do porównania jest drugie zdrowe -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
No to już wiem i zaraz piszę co i jak Dostałam taki opis na piśmie: "Rtg - pęknięcie kości krzyżowej, zwyrodnienie głowy kości udowej prawej kończyny miednicznej (tej nie pokiereszowanej w wypadku - to już mój dopisek), lewa kończyna miedniczna pozostałość szyjki głowy kości udowej na styku z panewką, calkowity zanik szpary stawowej kolana, skrócenie trzonu kości udowej. Zaleca się pilną rewizję stawu kolanowego lewego, PRP prawego biodra oraz lewego kolana. Do czasu decyzji o zabiegu leczenie p/zapalne i p/bólowe. Zalecana dalsza rehabilitacja /ultradźwięki na biodra, elektroterapia lewego biodra, masaż głeboki oraz limfatyczny lewej okolicy biodrowej z podciąganiem kończyny. Poinformowanie o możliwości wykonania badań RM i TK Zastosowane leki: Trocoxil 30 mg 0,5 szt. Caniviton" Widziałam na własne oczy te zdjęcia i aż mi gały wyszły na wierzchna widok tego pęknięcia kości krzyżowej i na widok zmian które już są widoczne w tym niby zdrowym biodrze. Wet twierdzi, że jak się z tym nic nie zrobi, to efektem będzie również konieczność usunięcia główki kości udowej w niepokiereszowanej łapinie :-( Koszt przybliżony tego co wet proponuje to ok 600-650 zł za rewizję kolana i odbudowę więzadła krzyżowego, i coś koło 800 zł za to PRP (to strasznie mądry skrót, a oznacza wstrzyknięcie do "zdrowego" stawu biodrowego i do usztywnionego stawu kolanowego komórek osocza.) Podobno daje to już po dwóch dniach niesamowite efekty. -
Hopka już wie jak wygląda prawdziwe psie życie w cudownej Rodzinie
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Ja niestety też lubię coraz mniej, ale pewna grupa osób mnie tu jakoś trzyma. Nie wymienię tych os ob, niech SE nie myślą :evil_lol:;) -
Hopka już wie jak wygląda prawdziwe psie życie w cudownej Rodzinie
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
upss, zdublowały mi się posty -
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Jedno tylko wiem, że w prezencie nie przywiozła Nutusia pana rehabilitanta, bo się nie dal zapakować do walizki :-( -
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Dałyśmy jej odpocząć po podróży, no ale teraz to już czekamy na relację z powitania -
[quote name='Katarzyna Starkiewicz']a ten dt ma doświadczenie z chorym psem, sprawdzony? Tusia pewnie i dużo sika przy kroplówkach, nie stanowi to przeszkody?[/QUOTE] Ale z tego co rozumiem, to nie chora sunia idzie na dt, tylko bieda zza wersalki.
-
[quote name='Patia']Lidan dziekuje Ci bardzo. Buda już jest zorganizowana , teraz tylko trochę styropianu do ocieplenia. Myśle jednak , ze jeśli ta buda po sznauceropodobnym jest i jest niepotrzebna , to można rozglądać się za jakimś innym psiakiem , któremu cieknie na głowę. Daj znać czy jest dostępna , ja w razie czego mogę się zająć reparacja i ociepleniem.[/QUOTE] No patrz, a ja własnie w październiku robiłam porządki na działce i szukałam chętnych na styropian i w końcu wywaliłam do śmieci :-(
-
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mattilu']Na wszelki wypadek od razu po wejsciu usiadz!:razz:[/QUOTE] Ja myślę, że bezpieczniej będzie się od razu położyć, bo jak na siedzącą hopsnie cała czeredka, to też może się zrobić niebezpiecznie. [quote name='malagos']A u nas - powrót Harnego z adopcji.. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248332-Śliczny-dumny-pies-Harny-nie-ma-domu-nie-ma-nadziei[/URL][/QUOTE] Kurczeeeeeeeeee co za dziwny czas - nie dość że zastój w adopcjach, to jeszcze powroty :-( -
[quote name='obiezyswiat75']Ten dla Tusi? Tak, płatny.[/QUOTE] Niewiele mogę, ale prosze o numer konta.
-
Czy ten tymczas jest płatny? Trzymam kciuki cały czas
-
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nutusia']Mogłabym go gdzieś zadekować, bo nieduży człowieczek z niego ;) Za to jaki pożyteczny! :)[/QUOTE] Ale gdzie?? Może w Waszej wędzarni? -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nutusia']Jesteś bardzo dzielnym DT - ja nawet na tyle nie mogę sobie pozwolić :( Ale po to tu jesteśmy (i po to zloty organizujemy ;)), żeby w takich trudnych sprawach jak Nuśkowa łapinka pomóc zespół w zespół :)[/QUOTE] Co Ty mnie porównujesz ze Sobą? Jakbym miała tyle gąb do wykarmienia, to też bym sobie nie dala rady ! Moja dzielność nie dorasta do pięt Twoje dzielności. -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Nutusia']Jesteśmy w gotowości :)[/QUOTE] Po wtorku będę coś konkretniejszego wiedziała :-) [quote name='Mattilu']Jednak ten cholerny byt bardzo okresla swiadomosc :( Tak mi przykro, ze nie moge Was wspomoc.[/QUOTE] Dzięki za dobre słowo. To jest też bardzo ważne. A ja, skoro się zdecydowałam być bezpłatnym dt nie powinnam się skarżyc. I tak dotąd było, bo jakoś z karmą i wszystkim dawałam radę. Niestety na operację, czy inne jakieś leczenie płytkami osocza, czy komórkami macierzystymi (bo takimi hasłami doktor rzucał) niestety absolutnie nie będzie mnie stać. :-( -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Oopoo to super Mam nadzieję, że dostanę wczorajszy komplet zdjęć na compakcie to będę mogła Ci przesłać