-
Posts
19549 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AMIGA
-
A ja przyciśnięta sytuacją mojego "połamańca" Nurii zapraszam znowu na bazarek. Może akurat komuś coś się przyda na mały prezencik świąteczny [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248945-Figur%C3%B3wki-dziecinne-ksi%C4%85%C5%BCki-i-wszelakie-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-leczenie-Nurii-do-7-XII-godz-20?p=21576819#top[/url]
-
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Jeszcze czekam na konsultacje od Nutusi i od Ciebie A tymczasem zapraszam na mój bazarek na Nusię/ A nuż coś przed świętami przyda się komuś [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248945-Figur%C3%B3wki-dziecinne-ksi%C4%85%C5%BCki-i-wszelakie-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-leczenie-Nurii-do-7-XII-godz-20?p=21576618#post21576618[/url] -
Hopka już wie jak wygląda prawdziwe psie życie w cudownej Rodzinie
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Nie bijcie proszę. Wymodziłam bazarek na moją Nusię. Zapraszamy bardzo serdecznie [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248945-Figur%C3%B3wki-dziecinne-ksi%C4%85%C5%BCki-i-wszelakie-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-leczenie-Nurii-do-7-XII-godz-20?p=21576618#post21576618[/url] -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
To translator w googlach ma taką radosną twórczość. Chodzi o psy z odciętą głową kości udowej :-) A ta muzyka, to chyba taka metafora (u nas by się powiedziało, że to muzyka przyszłości), że terapia komórkami osocza to jeszcze przyszłosć wg dr z nemocnicy -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
No i dostałam odpowiedź z nemocnicy "Dobrý den, kmenové bunky jsou hudba budoucnosti, tak jak je dělaná dnes v polsku- odběr buněk z tuku - tak to nefunguje. Tuto techniku vám já nedoporučuji. Pokud máte tolik peňez tak to raději udělejme endoprotezu - to bude fungovat na 100%. Odseknutí hlavice femuru je technika dobrá a pokud je zprávně provedena tak funguje výborně. Máme udělané i 50 kg psy s odseknutou hlavici. Toho se bát nemusíte. S pozdarvem Novák" Z translatora to by tak wyglądało: Witaj, Komórki macierzyste to przyszłość muzyki, jak to się dzieje dzisiaj w polskich-zbierania komórek z tkanki tłuszczowej - nie działa. Ta technika Polecam go. Jeśli masz tyle pieniędzy, więc zróbmy to lepiej endoproteza - to będzie działać w 100%. Riposta głowa kości udowej jest dobra technika, jeśli zrobić poprawny i działa idealnie. Zrobiliśmy 50 kg i psy z odciętą głową. To, że nie trzeba się martwić. S pozdarvem Novák -
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Upsss ostatnio mój komp coś zdziwia i dubelki robi :-( -
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Jak to czytam, to staję się coraz twardsza. Bo mi wciąż Agamika chce dostarczać kotki ze schroniska. Nie mówiąc, że Amiga robi się wyjątkowo wyrywna jak widzi kota, to jeszcze widzę, że musiałabym wciąz mieć porządek w domu, żeby nie było demolki -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Napisałam jeszcze wczoraj maila do dr Novaka do nemocnicy z zapytaniem co mysli o kuracji komórkami osocza w przypadku Nusi. Oczywiście nie przyznałam się, że to inny lekarz zalecił, tylko że słyszałam o świetnym działaniu takiej kuracji. Czekam więc i tu na odpowiedź -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Czekamy :-) -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
DZięki wielkie. A my się wlasnie wybieramy na rehabilitację. Oj jak młoda nie lubi tej superowej bieżni wodnej. Tłumaczę jej, że sama bym chętnie do niej dołączyła, ale ona tego jakoś nie rozumie -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
To chyba się wreszcie należy założyć wątek rozliczeniowy: Wydatki : 16 x rehabilitacja x 25,00 zł = 400,00 zł 4 x rehabilitacja x 15,00 zł = 60,00 zł 5 x rehabilitacja x 20,00 zł = 100,00 zł (do 29.XI) Trocoxil - 83,00 zł Caniviton - 54,00 zł ____________________________________________________ 697,00 zł Wpłaty: Majkowska -:loveu: - 200,00 zł Bahlsa - :loveu: - 100,00 zł -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Dzięki, będę dalej siedzieć jak na szpilkach ;) A dzisiaj Nusia dostała 100 zł od kochanej Cioci bahlsy. Bardzo, bardzo dziękujemy -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malgoska']A w Krakowie u kogo byłyście z sunią?[/QUOTE] W Gregwecie u dr Gregoraszczuka Dzięki Wszystkim - im więcej będzie opinii tym pewnie mi będzie trudniej podjąć decyzję, ale coś trzeba bedzie zdecydować -
Hopka już wie jak wygląda prawdziwe psie życie w cudownej Rodzinie
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
My tu marzymy o śniegu, bo teraz jest szaro i błotniście:-( Nawet moja staruszka Amiga dostaje głupawki na śniegu:-) Mizianko dla Włochatego Bakłażana :-) i piąteczka dla Jędrka :-) -
[quote name='mari23']ja takich cudów pilnie potrzebuję aż trzynaście......[/QUOTE] I tego Ci życzę
-
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Wysłałam wszystko co mogłam w trzech mailach :-) -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Tak, czekam na opinię weta Nutusi i Doda też mi się ofiarowala z konsultacją u jakiegoś dobrego weta :-) -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Majkowska']hmmm.Wydaje mi się że tam nie jest napisane o którą nogę chodzi tylko nazywa je "jedną" i "drugą". Chyba że ja coś przegapiłam?[/QUOTE] No własnie tez mi sie tak wydaje niestety. Ale wolałabym opcję usuwania główki kości udowej zostawić jako ostateczność :-) -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Majkowska']Z pomocą translatora : Witaj, widzę problem na obu nogach i biedrach (stawach biodrowych) i na jednej nodze i kolanie. To był prawdopodobnie pies resekcja głowy kości udowej na jednej nodze, ale chyba nie do końca w pełni, a zatem pies kuleje nogę. Ma też patologicznie wyleczyć złamania powyżej kolana, ale, że nie może dla niego znaczenia, nie wiem, jaką widziałem w życiu. Druga noga jest patologiczne złamanie panewki- niezrosła i późniejszego uszkodzenia głowy kości udowej. Wnioski - Chirurgia - halvice resekcja kości udowej (dwustronne) lub tatální protezy. Nie widzę kolana. Od 6000 - górny (w zależności od rodzaju zabiegu chirurgicznego). [B] To na pewno jest poprawka pies[/B]. Jeśli są Państwo zainteresowani możemy umówić się na konsultacje (w języku polskim). pozdarevm Novák M[/QUOTE] Tak to ja sobie sama przetłumczyłam, ale ja potrzebuję dokładnego tłumaczenia - o której główce kości udowej on pisze. Po czesku to logicznie brzmi, że to jest pies do poprawy, czyli do leczenia :-) [quote name='eliza_sk']Cena na pewno w koronach - kurs ok. 1 kc=0,17 zł. Nie spotkałam się z terapią komórkami osocza, ale niejednokrotnie nasze psy miały przeprowadzaną resekcję główki kości udowej. Za każdym razem pies wracał do formy, tworzył się staw rzekomy. Amigo jakbyś chciała pogadać z nim, to jest jakiś myk, że za rozmowę płaci się ok. 12 groszy, trzeba założyć sobie konto na halonet.pl. W rozmowie jest dużo bardziej polski i bez problemu się go rozumie.[/QUOTE] Elizko - ja wiem, że usuwa się główki kości udowej. Młoda ma jedną już usniętą, niestety niezbyt prawidłowo. Ma też nieprawidłowo ustawione kolano. Jakoś wolałabym, gdyby się dało nie usuwac jej tej drugiej główki po prawej stronie, no chyba, że to chodzi o lewą łapkę, a o główkę w stawie kolanowym. Tak mi jakoś się wydaje, że usuwać zawsze można, ale jeśli są jakieś inne możliwości, to wolałabym z nich skorzystać. Nie wiem, nie wiem, cała juz głupia jestem :-( -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
No własnie tez mi to przeleciało przez myśl, że oni chca młodej usunąć główkę kości udowej w drugiej nodze, Nie za bardzo mi się ton podoba, bo dr Gregoraszczuk chce ją ratować komórkami osocza, co podobno daje dobre efekty. -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Wiem, że nie pisze się postu po poście, ale dostałam odpowiedć z nemocnicy Dobrý den, problém vidím na obou končetinách a to v biedrech( kyčelních kloubech) a na jedné noze i v koleni. Pravděpodobně byl u psa provedena resekce hlavice femuru na jedné noze, ale asi ne zcela úplně a pes proto na končetinu kulhá. Také má patologicky srostlou zlomeninu nad kolenem, ale ta mu nemusí vadít- nevím- musím vidět v reálu. Na druhé noze je patologická fraktura acetábula- nesrostlá a následné poškození hlavice stehení kosti. Závěr - chirurgie - resekce halvice femuru ( bilaterálně ) nebo tatální endoproteza. koleno nevím musím vidět. Cena od 6000,- nahoru( podle typu zákroku). Určitě jde psa opravit. pokud budete mít zájem můžeme si domluvit konzultaci ( v polštině) . pozdarevm Novák M Czy ktoś jest w stanie mi to bardziej na polski przełożyć? Czy dobrze rozumiem, że on chce jej obciąć obie główki kości udowej? I czy to 6000 to jest podane w złotówkach, czy koronach, czy w euro? -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Oooo to byłoby super! -
Młodziutka Al - we własnym domu ZDECYDOWANIE jest najlepiej :)
AMIGA replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
A teraz to chyba jest najlepsza pora na ciepłe kasztany na Placu Pigall (nie wiem jak się to pisze ) Może zdążysz przed tą szybką podróżą po musztardę? -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Bogooowie, zawsze się modlę, żebym się taka nie zrobiła, jak mi syn żonę przyprowadzi. Ale jakoś, na szczęście sie na to nie zanosi. Wracając do Nusi - jak zwykle mam problem, bo Nusia trenuje w bieżni wodnej. Na wakacjach, jak było ciepło, wystarczyło ją paroma ręcznikami porządnie osuszyc. Ale ona ma okropnie geste futerko i mimo, że na wierzchu wydaje się być sucha, to przy skórze jest calkiem kokrzutka. Próbowałyśmy z suszarką do włosów, ale to straszna trauma dla niej:( No i ostatnio suszyłyśmy j a paroma ręcznikami kąpielowymi a potem ją zawinęłam w kocyk i ją zatargoliłam do samochodu. Panie mi pomogły z bagażami = z ręcznikamim, smaczkami itd. Ale już pod blokiem bylam sama do wszystkiego. A młoda wazy juz 11 kg! Teraz żałuję, że wszystkie kubraczki po Merlisiu odesłałam. Mogłam sobie "zadekować" jeden;) -
Młoda Nuria przeżyła spotkanie z samochodem,teraz zostaje u mnie na zawsze
AMIGA replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
Amigi tatuaż niestety urósł razem z uchem i niezbyt jest czytelny. Ale wolałabym jej ne ciągnąć na tą wyprawę jeśli w ogóle ta wyprawa dojdzie do skutku.' Osobiście wolałabym zrobić ten Zabieg tu na miejscu bo i w razie czegoś mamy dostęp w każdym momencie do weta, a tam trzeba walcować kilka godzin, no i pewnie na jakieś kontrole trzeba by jeździć, a ja tak za bardzo dyspozycyjna z racji mojego mikroskopu nie jestem :-( Ale nie zarzekam się, czekam na odpowiedź z nemocnicy