-
Posts
6182 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by PIKA
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='adda'][quote name='Evelina']Wklejcie chociaz fotki pigul o których tak rozprawiacie [/quote] To PIKA musi zawiesinę wkleić :roll:[/quote] przecież Aga1215 wkleiła 8) [b]arima[/b] to raczej Luna przez Bolka :lol: [/b]- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='malawaszka'] co to trzeba robić mówiłyście?? rzucać psami o glebę tak? :lol: :evilbat:[/quote] Waszka szukam chetnych coby se Saba porzucali :lol:
-
Wow Wind, :o ale towar :o :wink:
-
Goldki & Labki offowo :) ich właściciele też mile widzi
PIKA replied to Thaned's topic in Golden retriever
[quote name='Arga'] mi się wydaje że drób to najchudsze mięcho.[/quote] No to tylko Ci sie wydaje :lol: A z czego masz "oka" w rosole? :wink: Oczywiście w kurakach są części chudsze i tłuściejsze, ale generalnie drób do najchudszych mięs nie nalezy :wink: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Ja podaje Nifuroksazyd w zawiesinie , łatwiej sie psu łyka i chetniej bo jest słodkawy. Saba (ok. 60 kg) dostaje 2 łyżeczki od herbaty i biegunka przechodzi Jak mi się lekarstwo kończy, to przy najbliższej wizycie kontrolnej u weta prosze o receptę. Ale zawsze psu można podac bezpieczny węgiel :wink: dać psu do jedzenia kleik z ryzu i marchwianke :wink:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='malawaszka'] [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21193&start=3660]obyło się bez męczenia[/url] :evilbat: 8)[/quote] A co ona się tak nam klania ? :o
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[b]Flaire[/b] ja nawet nie próbuje z Tobą dyskutowac, bo uważam, ze w 100% masz racje, ale niestety wiekszośc wetów wychodzi z zalożenia, ze jak zapoda psu zastrzyk p/bólowy przed wypuszczeniem psa do domu to, to wystarczy do nastepnej wizyty i tak informuje, często niedoinformowanego w temacie właściciela, który dodatkowo zestresowany i zdenerwowany „mysli inaczej” i przyjmuje to co mu wet mówi za pewnik, tylko później się okazuje troszkę inaczej i pozostaje nocne dzwonienie do weta i informowanie go „co mamy w domu” Ja w życiu nie podałabym leku bez konsultacji telefonicznej z wetem. Ibuprom zalecil mi wet przez telefon i to po moich protestach na propozycje podania APAP-u :o Przez telefon podał mi dawke dla mojego psa, z czego ja i tak podałam połowę dawki Pytałam kolejnych wetów na wizytach kontrolnych o ten IBUPROM i żaden nie wyraził nawet zdziwienia, że cos takiego psu podałam. wręcz zostalam pochwalona :o a sucz nie dostal zastrzyku p/zapalnego z uwagi na silne dzialanie p/zapalne IBUPROMU Tego nie rozumiem :niewiem: jak to Niby może „zabić psa” , a weci zalecają podawać :niewiem: Zapytałabyś się u się "u siebie" z tym jest :wink: -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='Flaire'][quote name='PIKA']jedna tabletka (mówie o duzym psie, a nie typu york ) Ibupromu psa nie zabije a moze ulzyc mu w cierpieniu :wink:[/quote]Hmm, dużym, to znaczy ważącym ile? A jedna tabletka to ile mg, bo są różne? : [/quote] Jak pewnie zauwazylas powyżej dla mojej suczy lekarz wyliczył dawkę dzienną ponad 400 mg. - na 58 kg My podawalismy 200 mg. I moją generalną zasadą jest przy podawaniu lekow p/bólowych ludziom jak i psom to zaczynamy zawsze od tabletek z najmniejsza możliwą dawką. Tym bardziej, że pies, w przeciwieństwie do ludzi, rzadziej takowe leki zażywa a więc mniejsza dawka w zupełności wystarczy bo organizm psa nie jest do tych leków przyzwyczajony. Psy z reguły migren nie miewają :lol: My ludzie niestety jesteśmy wręcz uzależnieni :( [quote name='PIKA'] Każdy robi jak uważa... ale... większość z nas trzyma w domu jakieś leki przeciwbólowe dla siebie na takie przypadki, więc dlaczego nie dla psa, w dawce i rodzaju skonsultowanym uprzednio z wetem? Może to jest dobra chwila, żeby się zastanowić i uzupełnić braki domowej apteczki myśląc o psie... :wink: [/quote] :hmmmm: a ile razy w życiu psa podajesz leki p/bólowe? Szczególnie, przy psie o wysokim progu bólu. Mnie się to zdarzyło 1-szy raz w życiu (i mam nadzieję, że ostatni) Po sterylce Saba w domu nie dostawała nic, widocznie poszarpane i pofastrygowane ucho daje mocniejsze odczucia bólowe [quote name='Flaire'] Napisawszy to, spieszę dodać, że ja leczenie każdego bólu nieznanego pochodzenia u psa zostawiłabym jednak specjalistom. [/quote] Nie wyobrażam sobie, że rozmawiamy o czyms innym jak o bólu znanego pochodzenia ( tu po zabiegu operacyjnym) Jeżeli pies wykazuje objawy bólowe, bez znanej nam przyczyny zewnętrznej (operacja, uraz skonsultowany z wetem) i jeżeli w ogóle umiemy rozpoznać, ze psa coś boli to koniecznie trzeba się skontaktować z wetem, chociażby po to żeby ustalił źródło bólu i jego przyczynę i rozpoczął leczenie „bolącego” narządu a nie tylko ból uśmierzył -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[b]Flaire,[/b] ja mysle, żeby oczywiście nie szpikowac psa ŻADNYMI lekami p/bólowymi i wszystkie takie leki podawać z rozsądkiem, czy to typowo psie, czy typowo ludzkie, ale w przypadkach kryzysowych, jak jest konieczność, jaką miala np. Mecka, a nie mamy nic innego w domu (raczej nie sądzę, ze ludzie trzymają w domu Metacam czy Rimadyl) to jedna tabletka (mówie o duzym psie, a nie typu york ) Ibupromu psa nie zabije a moze ulzyc mu w cierpieniu :wink: -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[b]Flaire[/b] każdy lek jest szkodliwy jak nie dla nerek to dla czegos innego, bo kazdy ma działanie uboczne :wink: Pyralgina podana doustnie (albo dopyszcznie) jak to woli podraznia sluzówke żoładka Ja zadzwonilam w nocy w I-szej dobie po szyciu ucha ,do przychodni wktórej Saba miala zszywane ucho "na dyzurze" i mi poradzono przez telefon Ibuprom. Lekarz dokladnie wypytał co mam w domu i zalecił własnie to (pyralginy nie mialam) W naszym przypadku lekarz wyliczył nam dawke ponad 400 mg na dobę, ale sucz tyle nie dostawał :wink: max zjadała 1 tabl - 200 mg dziennie i to z reguły na noc dostawała , coby dala pospac :wink: O Metacamie i Rimadylu tez za duzo dobrego nie słyszałam Nie wiem, ale mnie się wydaje, ze sa rózne szkoły. My teraz chodzilismy do naszej 24-godzinnej przychodni na kontrolę z tym nieszczęsnym uchem i trafialismy na róznych lekarzy i każdemu mówilismy, że dajemy Ibuprom i żaden nie zaprotestował :niewiem: -
Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich
PIKA replied to Janosik's topic in Wszystko o psach
[quote name='adda'] Zgadzam się!!!!! [quote]Ale to chyba walka z wiatrakami, bo nawet mój TZ broni się jak może przed sprzątaniem :evil:[/quote] Mój też się bronił, mówił, ze będzie czerwone chorągiewki stawiał, które koopy są nasze i ja mam zebrać, jak wyjdę z psami :lol: :lol: :lol:[/quote] Co te chłopy takie wrażliwe :roll: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'] " :o O!! RANY!!! ale bąki sadzi!!! [/quote] A Luneta sie baków nie wystraszyła? :o [quote name='asher'] jak to jest z dziecmi? One naprawdę maja taki lekki sen?[/quote] A to zalezy jak dziecko przyzwyczajone Jak ja byłam malusia to mieszkalismy u dziadków z bratem mojej mamy, który mial wtedy ok 16 lat, więc muzik na full volume lecial non stop .. a ja spałam jak spac miałam :lol: I tak mi zostalo do dziś, jak mam spać to spie i z armat moga walic :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Agga a co na USG wyszło? :roll:
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='coztego']Mecka, kosultowałaś ten ibuprofen z wetem?! Z tego co wiem to nie jest on dla psów wskazany, podobnie jak leki oparte na paracetamolu....[/quote] No i tu Cie rozczaruje :lol: Saba ma wręcz zalecany ibuprofen (max dawka dla niej na dobe 400 mg) bo dziala i p/bólowo i p/ zapalnie. Dostaje od zeszłej soboty i... zyje i nic jej nie jest Także Mecka suczydła tym ibuprofenem nie zabijesz :wink: Okazało się, że paracetamol równiez mozna podawać, tylko dawke nalezy z lekarzem skonsultowac Szwy się ściga w granicach 10 - 14 dnia -
[quote name='Wojtek']To fota ze spotkania na Sycylii... z kolegami 8)[/quote] Mafia? :o
-
Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich
PIKA replied to Janosik's topic in Wszystko o psach
O widzę, że Maga mnie wyręczyła :modla: :lol: Dziewczyny a co robicie jak pies ma sraczuchnę?, znaczy kupa wodnista jest, bo ja nijak tego akurat nie sprzątam :oops: -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[b]Mecka [/b] może ją po prostu boli, psy tak jak i ludzie róznie reagują na ból Pić cos musi, bo sie odwodni, z drugiej strony jak nie pije to i nie za bardzo ma czym sikac. Jak nie chce jeśc to tragedi nie ma, nie musi Chodzić też powinna, więc należałoby ja troszke "na siłę" wyprowadzać na spacerki, krótkie ale częste A przede wszystkim skontaktować się z wetem -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
po nocy psa lapia :roll: Przeciez psy w nocy czujniesze są :roll:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich
PIKA replied to Janosik's topic in Wszystko o psach
No to dostałam :roll: a o czym ma byc ? o goownie czy o jego zbieraniu? :roll: Tak, czy tak to goowniany wierszyk bedzie :roll: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
A gdzie Boluś? :-?- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'] ale nie uważacie że to totalne buractwo?? sprzątać kanjpę jak ludzie jeszcze siedzą??? :evil:[/quote] No chyba lepiej, jakby klienci mieli w brudnej knajpie siedzieć :roll: A ja na wieś to się dopiero na emeryturze będę mogla przenieśc :bigcry:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'] [b]o godzinie 24 [/b]w knajpach puszczają piosenkę "Doobraaanocccc, dooobraaaanocccc ......" a jak piosenka się skończy to zaświecają światła, wywalają na środek knajpy odkurzacz, mopy, szmaty :evilbat: i cały ekwipunek do sprzątania i szaleją z tym między klientami???? [/quote] :hmmmm: A po co dłuzej siedzieć w knajpie ? Ty i tak juz masz dosyć jak widze :lol:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='asher'] Jaka skleroza? :evil: Roztragnienie :evil:[/quote] taaa roztargnienie :roll: , ladna nazwa 8)
-
[quote name='asher'] Barachło to większość. Ale barachła tez mi szkoda :oops:[/quote] Czekasz na powrót mody retro? :roll: