Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. Gratulacje dla Drakulca :multi: [QUOTE] [IMG]http://img167.imageshack.us/img167/562/3106leszno147qw6.jpg[/IMG][/QUOTE] Ale on wielki :crazyeye: Moj to wcale nie rośnie chyba :placz: :evil_lol:
  2. Cześc Paula Slyszałam żeś się szlajala po jakichś Rybnikach? :eviltong:
  3. [quote name='Pysia']Źle bardzo.... Byłam u lekarza :cool1: Weszka zawiozła inwalide nawet bo TZ se pojechał do Torunia :mad: Obejrzała wyniki badań i stwierdziła ze mam kamice nerkową jak byk :crazyeye: Zrobiła USG i dostałam piękną fotke kamienia w prezencie :cool1: Kanały moczowe ( zapomniałam fachowej nazwy ) powiększone, pęcherz powiększony ( wiec tam już też coś moze być) i w drugiej nerce też nieciekawie :mdleje::no-no-no: W piątek o 8 rano mam być w szpitalu :crazyeye:[/quote] jak to w szpitalu? :crazyeye: Po co? :crazyeye: Piwo to w pubie dają a nie w szpitalu :evil_lol: Moze czegoś nie zrozumialas? :cool3: A tak w ogóle to wspolczuje :roll:
  4. A ja się grzecznie melduje, ze czytam pamiętnik w marę na bieżąco :lol:
  5. [B]S[/B]ledze ten temat "biernie" bo mi bylo szkoda slow :shake: dobrze, ze Gryzek się znalazł, chociaz biedak znów wylądował w schornisku :-( Ale ciekwość mnie zżera[B] Lemoniada[/B] a oni maja tego westa, czy nie maja? :razz:
  6. Gratulacje :multi: Mis jest slodki :loveu:
  7. [quote name='xxxx52']nie czytam tych filozoficznych nikomu nie potrzbnych wywodow(czytalam diagonalnie)!szkoda czasu ,lepiej poswiecic czas psom,zamiast siedziec przy komputerze i plodzic te watki.:shake: [/quote] to co tu robisz? :evil_lol: [quote name='xxxx52']Idzcie kobity lepiej na spacery i zakonczcie te dyskusje To jest dzial psy w potrzebie a nie aukcja psow , konkurencyjne wywody ,i przekamarzania hodowcow.:mad: [/quote] Nie moge iśc na spacer :placz: Deszcz pada :placz: A moje psy deszczu nie lubiom :placz: [quote name='xxxx52']mam tylko nadzieje ,ze pies ten nie bedzie narzedziem do rozrodu ,gdyz ze zdjec i opowiastek osob sie reklamujacych widze ,ze piesek o ktorego toczy i toczyla sie wojna jest oddany do kobiety ,ktora ma niekastrowana suczke tej samej rasy.:crazyeye: [/quote] Jakbyś czytała to byś wiedziala, czemu suka nie jest wysterylizowana i że ten samiec NIE JEST HODOWLANY :eviltong: [quote name='xxxx52'] Jezeli tak zazarcie piszecie (czy to jest uzaleznienie?)to kiedy znajdujecie czas dla swoich pupili?Lepiej zajmijcie sie biedakami w schronisku.Moglibyscie isc z nimi na spacer.Chociaz mam watpliwosci ,czy hodowca pojdzie do schroniska i pojdzie z wielorasowym na spacer?[/quote] Malo wiesz. Znam sporo hodwcow pomagającym w schroniskach [quote name='xxxx52'] Jest to watek marketingowo -straganowy;)[/quote] Największą straganiara jesteś Ty. Obserwuje Cię od wielu lat i ciagle czytam te same bzdury w Twoim wykonaniu. A ze jesteś nieroformowalna to ludzie się z Ciebie śmieją, więc lepiej idź zajmij sie tymi psami i przestań sie nadal ośmieszać [quote name='Nikki - charciara']a nie widzisz ich?? :crazyeye: .[/quote] widze :evil_lol: Pisalam a Ty w miedzy czasie wstawilas zdjęcia. Ja dlugo czasami pisze posty, bo mi Mlody dog na kolanka włazi :loveu: i koniecznie chce poczytac co tam znowu ludziska napłodzili :evil_lol: [quote name='Nikki - charciara'] zastanawia mnie po ki się udzielasz zamiast biegać dookoła schroniska z wielką tablicą "precz z rasowcami!" :evil_lol:[/quote] Buhahaha :roflt: :roflt:
  8. [quote name='ziele77'] Czy to jest normą rasy,że suczka jest o wiele mniejsza niż pies(samiec)?[/quote] to jest norma w każdej rasie, ze suka jest mniejsza. ;) Poczytaj wzorzec dowolnej rasy a zobaczysz,że standardy wzrostu, wagi suki i samca są inne ;)
  9. [B]Nikka [/B]ja nie wiem jak Ci wyjasnić jak się wstawia zdjęcia bo nie wiem co Ci nie wychodzi? :oops: . Kopiujesz adres URL obrazka i wklejasz na dogo :oops: Ważne - zdjęcie musi być już na jakimś serwerze ogólnym ; np fotosik, Photobucket itp. I tak jeszcze się wypowiem bo niechący ominęłam [quote]po to sa miedzy innymi wolontariusze i ludzie ktorzy sie psami zajmuja aby takich "kwiatkow" uniknac...i pomysl troche co napisalas nie zarzucam amerykanom tego ze robia testy i ze psy usypiaja tylko wg.mnie do kazdego psa trzeba podchodzic indywidualnie a nie wyznaczonym schematem [/quote] Kostek u nas wolontariusze nie sa behawiorystami więc nie są w stanie w 100% ocenić psa pod katem psychiki. Niestety psie zachowanie to schemat własnie. Pies albo macha radośnie ogonem albo macha "na sztywno", pies nie kombinuje, ze "pomacham radośnie ogonem, a potem ugryze" , albo chce ugryźć i daje o tym znaki, albo ugryźć nie chce i też to pokazuje. Stąd oparcowane, przez specjalistów schematy badania zachowań. Nad tymi psami się wcześniej póbuje pracowac, odkarmia sie je i leczy a potem sprawdza czy się udalo, czy pies zmienil swoje zachowania. Nikt glodnego psa, dopiero co odpietego z łańcucha nie sprawdza na drugi dzień, czy będzie bronil miski, bo z góry wiadomo, ze bronil będzie, Zupelne jak w ludzkiej psychlogii tez masz opracowane testy, z tym, ze czlowiek kombinuje i takie testy moze obejść, pies nie. I albo ma agresywne zachowania, albo ich nie ma. I nawet jak agresja zostanie "przytlumiona" przez szkolenie to do końca zycia trzeba pamiętac, ze taki pies w każdej chwili moze ta agesję w sprzyjających dla tego warunkach ujawnić, niestety :roll: Dlatego oddanie do adpocji psa ze sklonnościami do agresji to cholernie duża odpowiedzialnośc. I nie tylko za tego psa, a przede wszystkim za tych ludzi z którymi będzie mial kontakt.
  10. [quote name='Kostek'] [B]ale jesli jest szansa[/B] to psa nalezy ratowac nawet i jesli pozyje 3 miesiace...[/quote] przy psie z chorbą notworową szansy nie ma. A o takim pisala Dorothy i do tego się odnioslam. I leczenie psa nie powinno byc bardziej bolesne i wyczerpujące niż sama choroba, bo jeżeli tak się zaczyna dziać to iestety nalezy psa uspić :shake:
  11. [quote name='Miła']Nasza hodowla jest zgłoszona w US. :diabloti:[/quote] znaczy nasz anonimowa samsara spokojnie moze do tego US iśc :evil_lol: [quote name='pidzej'][B]tylko?[/B] na pewno w pierwszej kolejności prócz pytań o warunki próbuję wybadać, czy osoba jest chętna do współpracy. Co w tym złego? Nie rozumiem tej części Twojej wypowiedzi. [/quote] doskonale to wyjasniła Nikki ;) [quote name='Nikki - charciara']nie rozumiesz, bo chodziło o to, że nie tylko ludzie nadają się, bądź nie, dla konkretnych psów, ale też psy nadaja się, bądź nie, dla konkretnych ludzi. i o ile pierwsze jest sprawdzane, to drugie już niekoniecznie, albo szczątkowo np. sprawdzane jest jak pies reaguje na dzieci i psy, i jeśli ich nie toleruje, to nie jest dawany do domu z dziećmi czy z psami. i to jest super, ale jest to nieliczny przykład [piszę o ogólnym postępowaniu adopcyjnym, nei wiem czy Ty tak robisz i szczerze mówiac nie wnikam w to, podałam przykład.[/quote] [quote name='Kostek']po to sa miedzy innymi wolontariusze i ludzie ktorzy sie psami zajmuja aby takich "kwiatkow" uniknac...i pomysl troche co napisalas nie zarzucam amerykanom tego ze robia testy i ze psy usypiaja tylko wg.mnie do kazdego psa trzeba podchodzic indywidualnie a nie wyznaczonym schematem [/font] [/quote] Z Twojego postu wywnioskowalam oburzenie na takie amerykańskie postepowanie ;) Niestety u nas [B]w większości[/B] przypadków nikt nie sprawdza psa, taka jest prawda. Poza tym pies w waeunkach schroniskowych zachowuje się często, nawet bardzo często inaczej niż w normalnym zyciu i czasami po adopcji "wychodza mu rogi". Juz widziłam kilka nieudanych adopcji własnie spowodowanych nagłą "zmiana zachowania psa" Niestety tez, nasze schroniska daja tym psom tylko miche (i to nie zawsze) i miejsce w kojcu, albo przy budzie. Żadne schronisko nie daje opieki behawioralnej i stąd problemy [quote name='Kostek'] programy ogladam bardzo dokladnie bo kazdy MADRY sposob probuje wcielic w zycie swoich podopiecznych tylko ze ja nie widze sensu powolywania do zycia nowych stworzen skoro te ktore juz sa cierpia...[/quote] A kto każe tutaj powolywac do zycia nowe stworzenia ? :crazyeye: Chyba, ze Ci chodzi o hodowle, jeżeli tak to nie rozumiem, maja wyginąc konkretne rasy, zeby psów w schroniskach nie było? Uwierz mi, nie każdy chce wziąć psa ze schroniska. I nawet jak wytluczesz wszystkie psy z rodowodem to ten ktory chcial labradora bo lubi np. plywać i ma dziecko i potrzebuje psa żeby mu i dziecku towrzyszył a nie będzie mogł go kupić z hodowli, bo chcial TAKIEGO PSA, o TAKIEJ BUDOWIE, TAKIM CHARAKTERZE to bedzie zyl bez psa bo i tak ze schroniska ne weźmie. ja chcialam doga niemieckiego, 20 lat o nim marzyłam.... i.. go mam.. z rodowodem. Znam jego pradziadków, dziadków i rodziców. Moglam sie dowiedzieć na co chorowaly, jak wyglądaly, jakie mają charaktery. I z pelną świadomościa wzięłam TEGO PSA, Z TEJ HODOWLI. Bo świetnie ją znam. Bo myzialam jego matke jak byla jeszcze szczeniaczkiem, bo widzialam jak rosla i wiem czego moge sie spodziewać po jej dzieciach. Moze weźmy się za nierozmnarzanie psów nierasowych, za pseudohodowle sprzedające szczeniaki po 200-300 zł. Pisze ogólnie teraz : przejdźcie się do hodowli domowej, zobaczcie jak się tam o szczeniaki dba, pogadajcie z howodcą ; ILE MUSIAL WYDAĆ, zeby odchowac miot, a potem gadajcie o tych kokosach. A niech jeszcze się trafią 2 szczeniaki w miocie w tym 1 tzw pet to już klops finansowy. [quote name='Kostek'] i nigdy nie uspilabym zdrowego psa nawet i 10-letniego bo chociazby dlatego ze psy mlode i szczenieta wlasnie nie tak szybko i latwo znajduja domy......[/quote] Ja nigdzie nie napisałam, ze trzeba usypiać ZDROWE psy. Niestety pies z zaburzeniami behawioralnymi jest chory, nazwijmy to psia "chorobą psychiczną", ale to choroba. Taki pies nadaje się oczywiście do adopcji,ale tylko dla osoby doświadczonej, jakiegoś tresera np. behawiorysty i .. najlepiej samotnej,albo jeżeli rodzina to bez dzieci. Ile masz takich osób chętnych do adopcji takiego psa? Z gory skazujesz psa na dozywotnie więzienie. [quote name='Kostek']ale tu juz trzeba troche posiedziec w temacie od kazdej strony [/quote] Mam sukę z zaburzeniami behawioralnymi :razz: i wiem co mowie. I nigdy, ale to nigdy nie dala bym jej do rodziny z dziećmi. Ja jej teraz nie dalabym nawet samotnej doroslej osobie na jeden dzień.. bo by sobie z nią nie poradzila :roll: Sucz ma u mnie dozywocie, bo się jakoś z nią dogadałam, ale problemy sprawia okrutne nawet po tych 7 latach spędzonych razem [quote name='Kostek']nie wiem czy to bylo dalej personalnie do mnie ale wiedz ze znowu wciskasz wszystkich do jednej reklamowki.... [/font] [/quote] co do "dogowej filozofii i najeżdzania na hodowców [B]nie bylo to personalnie do Ciebie.[/B] Taka ogólna dygresja [quote name='Kostek']czytac umiem tylko ze mialam na mysli wersje po oddaniu psa [/font] [/quote] a teraz to ja nie rozumiem. Jaka moze być wersja Lavii po oddaniu psa? No chyba taka, ze się przyzna iz pies u niej nie był [quote name='Kostek']widocznie o borzojach musialas cos wiedziec[/quote] Wiem, z sa i odrożnie je od afgana :lol: Widziałam kilka na wystawach, jednego w zyciu głaskałam :lol: Dla mnie charty to baardzo daleka grupa, ja preferuje grupe troszke wolniejszą - gr II - molosy ;) Zrozumialam co dziewczyny napisaly i tyle. :lol: [quote name='Behemot']A wystarczyłoby, żeby lavinia napisała parę słów wyjaśnienia, [B]jeśli ma czyste sumienie[/B] - i nie byłoby sprawy, która zresztą już powoli zaczyna się rozmywać i zbaczać na boczne tory :roll:[/quote] widocznie nie ma :cool1:
  12. [quote name='samsara']PIKA mnie nie interesują kłamstwa Lavinii, [B]mnie interesują kłamstwa Miłej[/B][B].[/B] A z radami dokąd to mam pójść i gdzie założyć wątek, to może się powstrzymaj. Ręczę Ci, że ten wątek jest jak najbardziej odpowiedni. [/quote] to zaluż sobie watek "klamstwa Miłej" i tam sie, produkuj TU JEST INNY TEMAT A jak Mila robi jakieś przekręty finasowe to są od tego odpowiednie instytucje do ktorych można to zglosić i nie jest to dogomania .. Dogomania to forum o psach a nie o Urzędzie Skarbowym chyba, ze to mialo być to po czym niektirym mialy majtki poopadac :cool3: Mnie nic nie opadlo na widok tych szczegółów, za to tak ogólnie to już mi cycki opadly jak czytam niektore wątki na dogo :roll:
  13. [quote name='samsara']Widzę Miła że w końcu pokazujesz swój prawdziwy charakter . W środowisku jesteś znana z niewybrednego języka i braku kultury. No i jesteś znana z tego że jestes twardą bizneswoman, trzepiącą niezłą kasę na swoim biznesie, czyli na hodowli. A biznes jest dobry - jest popyt, to i towar jest. A hodowla jak hodowla - pies nie po to jest, zeby mieszkał w domu, nie ? Nie przypominam sobie żeby ktokolwiek mówił o Tobie że jesteś miłośniczką rasy. A i w Związku w Warszawie za wami nie przepadają. Akurat jestem, to wiem na bieżąco. Ciekawe dlaczego tak jest ? I na wystawach was nie lubią . A najbardziej ciekawią mnie te pieniądze o które tak się martwisz w swoich postach, żeby nie trafiły do niepożądanych rąk. Bo nie pamiętamj abyś wpłacała na dogomanii jakiekolwiek pieniądze. Sprawdziłem - nie ma ani na AFN, ani na psach w potrzebie, ani na akcjach schroniskowych. To gdzie są te pieniądze o które tak się troszczysz. I dla kogo ta szopka? Może myślisz, że nikt Cię tu nie zna. Mylisz się - ja Ciebie znam i wiem że te teksty o wpłaconych pieniądzach to farsa. To o jakich pieniądzach mówisz Bogusiu ? Pochwal się jakąś wpłatą proszę.[/quote] a co to ma wspolnego z klamstwami Lavinii? :diabloti: jak masz jakieś "ale" do hodowli MIlej to załóż nowy wątek i będziecie se dyskutowac. :cool1: [FONT=Verdana]Poczytalam caly watek i nawet w szoku nie jestem.[/FONT] [FONT=Verdana]Juz dawno opuścilam PWP - wlaśnie z takich powodów. Ludzi, którzy pomagają psom, bo taką droge wybrali gryzą się miedzy sobą bardziej niż te biedne psy.[/FONT] [FONT=Verdana]Chwala im za znajdowanie domkow dla tych bid schroniskowych i NIBY weryfikowanie dla nich domow, niestety patrzy sie [B]tylko[/B] na to czy mi osoba adoptująca "odpowiada" czy "nie odpowiada" nie patrząc czy dany pies bedzie odpowiedni dla danej osoby. I to co Kostek zarzuca Amerykanom, ze robią testy i potem usypiają psy potencjalnie agresywne, niestety u nas się takich testow nie robi i pies o podobnie spaczonej psychice trafia do domu, z malymi dziećmi np . [/FONT] [FONT=Verdana][B]Kostek [/B]- nie za dobrze chyba oglądałeś te Animalkowe programy, bo w kilku z nich bylo wyjasniane czemu psy nierokujące nadziei na adopcje,psy potencjalnie agresywne (nawet po przejściach) są usypiane, ale lepiej ponarzekać że nikt nie chce psa starego, chorego i na sile szukać mu domu, kiedy w schornisku są szczeniaki i psy mlode, ktore z łatwością by taki dom znalazły, ale po co? Niech poczekają, jak będą mialy 10 lat i nowotwór to się im domu poszuka. - taka dogowa filozofia.:roll: [/FONT] [FONT=Verdana]najeżdzanie na hodowców psów RODOWODOWYCH jest lekką niekonsekwencją przy ciaglych pouczaniach ludzi, zeby nie kupowali psów z pseudogodowli, nierodowodowych., ze jak chcą taniej lub za darmo to ze schroniska.[/FONT] [quote name='Kostek'][FONT=Verdana] smieszysz mnie swoimi dywagacjami bo doszukujesz sie w kazdej wypowiedzi drugiego dna,pisalam gdzies ze JA NIE ZNAM WERSJI OBU STRON?przeczytaj moze uwarznie chociaz raz..[/FONT][/quote] [FONT=Verdana]a ja znam.:cool3: Trza czytac :cool3: [/FONT] [FONT=Verdana][B]Jedna wersja,[/B] to wersja Lavii, ze pies byl u niej i nawet mial zostać zjedzony przez ktoregos jej psa [/FONT] [FONT=Verdana][B]Druga wersja[/B] "charciarzy" : ze psa u niej wcale nie bylo [/FONT] [quote name='Dorothy'][FONT=Verdana]szukamy im domow, wiemy jakie maja charaktery, nieraz sa wspaniale, oddane, wierne, kochane, lagodne, mile, czule, delikatne..[/FONT][/quote] [FONT=Verdana]Czy zdajesz sobie sprawę, z tego ze pies w schornisku moze się zachowywac inaczej a jak trafi do domu moze się "zmienić" ? [/FONT] [quote name='Dorothy'][FONT=Verdana] Lisek po 12 latach w schronie raka i umiera lezac na srodku boksu..."..[/FONT][/quote] [FONT=Verdana]dlaczego ten pies nie zostanie uspiony z przyczyn humanitarnych? po co się męczy?[/FONT] [FONT=Verdana]Ja go zaadoptuje i pomogę odejśc w cywilizowany sposób za teczowy most . tak jak bym zrobila ze swoim domowym pupilem, który nie mialby nadziei na wylecznie choroby nowotworowej [/FONT] [quote name='Dorothy'] [FONT=Verdana]a jak sie [B]slepe szczenie urodzi[/B] to je :grab:bo sie nie oplaca leczyc.[/FONT][/quote] [FONT=Verdana]jak to? :crazyeye: hodowcy usypiają swoje szczenięta bo urodzily się slepe ? :crazyeye: [/FONT] [FONT=Verdana]To chyba jakis pseudohowca amator zrobił:evil_lol: dla dobra ogółu zresztą :evil_lol: bo wszystkie szczeniaki rodza się slepe :evil_lol: [/FONT] jeżeli ktoś jednak uspał miot suki niehodwlanej zaraz po jego urodzeniu to Ci powiem : CHWALA MU ZA TO. Mniej psow w schronisku o te kilka sztuk :cool1: [FONT=Verdana][B]Do Kostek[/B] [/FONT] [FONT=Verdana]Ja nie znam się na chartach absolutnie, ale... [/FONT] [FONT=Verdana][quote name='Blanka']" Może nie tolerować też innych zwierząt lub [B]suk,[/B] [B]które mają zbyt, jak na borzoia ,[/B] ognisty temperament " [/quote][/FONT] [FONT=Verdana]to zrozumialam doskonale :lol: [/FONT] [B]Niki[/B] powodzenia z nowym piesem w domciu :multi:
  14. Noo uchi stoją na bacznośc :loveu: Widzialam dzisiaj na wlasne oczy :multi: Figo jest super :loveu:
  15. Oluś staneło na 18,30, tata pewne wroci do tej godziny ;)
  16. Obsession jest sliczna :loveu: [QUOTE] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/9130/odwiedzinyobsessiontorugy4.jpg[/IMG][/QUOTE] Dzięki za to zdjęcie :multi: Jak mi beda glindzić, ze MLody za chudy :roll: to mu to dziewcze pokaże :evil_lol: [quote name='akard']Od 9 do 12 mam w zerówce Dzień Mamy, o 12.15 spotkanie . Jest tak goraco,ze proponuję spacerek koło 16 i moze faktycznie nad dolinką[/quote] ja nad Dolinke nie pojade :shake: nie mam jak :roll: Na Pm mnie się latwiej dostać :roll: A nie mozemy na 15,00? :oops:
  17. [quote name='Ajronowa']bardzo chetnie A o której ??:lol:[/quote] jeszcze się nie dogadalam z Akard, ale ja musze max do 13,00 kiblowac w domu, bo czekam na żarło dla Saby. Moze 14-15,00? ;)
  18. Oluś a moze wpadniesz ze swoimi koniami jutro na Pola Mokotowskie ? :cool3: ja się z Mlodym wybieram :cool1:
  19. Ja się melduję na sobote, przy czym do 13,00 musze siedziec w domu w oczekiwaniu na żarcie dla Saby ;)
  20. [quote name='akard']W piatek jade w odwiedzinki do Osession do Torunia...licze na sporo Ciekawych zdjatek. jak tylko wroce uracze was nimi to juz za 2 dni:lol: ;) ;)[/quote] [FONT=Arial CE][SIZE=2]A wrocisz do soboty? :cool3: [/SIZE][/FONT] [SIZE=2]Idziemy na ten spacer? :razz: [/SIZE]
  21. [quote name='akard']Od dzisiaj powinnam nazywać Odiego Pan Szmatka....strasznie je zjada:mad: :mad: łoboooziak mój[/quote] Moj sie powinien nazywac na torebka (foliowa) :evil_lol: [quote name='akard']Na dzisiejszej wystawie moj Drakulec, moja Czarna Mamba ( NIKE Magiczne Kolo) otrzymala ocene [B]doskonala z I lokata[/B]:multi: :multi: :multi: oczywiscie wniosek na Championa Polski ( [B]CWC[/B] ) a takze wygrala porownanie i uzyskala tytul [B]Najlepsza Dorosla Suka w Rasie[/B]. Jestem bardzo szczesliwa i niesamowicie dumna z mojego czarnego diabelka:thumbs: :B-fly: :B-fly: :B-fly: :B-fly: :B-fly: :iloveyou:[/quote] GRATULACJE :multi::multi::multi::multi: Kiedy my się wreszcie na jakiś spacerek umowimy? :roll:
  22. Pysia a kiedy male crrittery wydajesz? :roll:
  23. A Wy się na tamten świat wybieracie, że tak w stronę swiatla idziecie? :roll:
  24. [quote name='Pysia']Kobieto choćbyś SMSa wysłała bo ja na szpilkach ...Nie zebym ciekawa była ale wiesz ...[/quote] "w trakcie" ma smsy wysyłać? :crazyeye:
×
×
  • Create New...