-
Posts
6182 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by PIKA
-
[quote name='dealer']hehe wszystko przed toba Pika...amerykanie dowiedli ze dzieci urodzone z konfliktu maja tez np. wieksze szanse na schizofrenie....:diabloti: [/quote] Najczęściej zachorowania występuje przed 30 r.ż. Ja jestem PO :diabloti: [quote name='dealer'] nie wiem na ile to aktualne.....ale jak tak patrze to pisze tylko o grupie krwi ale nic o czynniku Rh...[/quote] to zalezy kto to isal, często ludzie mówiąc "grupa" mają na myśli również czynnik RH, trza się do autora z tym pytaniem zwrócić.;) Konflikt w grupie (ABO) moze wystapic, ale jest mniej ryzykogenny, konflikt przy Rh obciązony jest wiekszym ryzykiem powiklan ( u ludzi)
-
[quote name='mmbbaj'] Pikuś, a nie krępuj się ;), a kiedy ci galeryjkę z aresztu wypuszczą? To też ci goopoty napiszę :evil_lol:[/quote] obawiam się że nie wypuszczą :shake::evil_lol:
-
Chodzi pewnie o Konflikt serologiczny, ktory pojawia się w momencie, gdy po raz pierwszy niewielka ilość krwi dziecka dostaje się do krwioobiegu matki. Zazwyczaj ma to miejsce [B]dopiero w momencie porodu[/B], gdyż krew dziecka i matki w czasieciąży nie miesza się dzięki występowaniu między nimi bariery łożyskowej. Po przedostaniu się krwinek Rh(+) do krwioobiegu matki jej organizm zaczyna wytwarzać przeciwciala[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeciwcia%C5%82o"][/URL] Niektóre z nich mają zdolność przenikania bariery łożyskowej, [B]w następnych ciążach[/B]. Choroba hemolityczna noworodka może pojawić się niekiedy w trakcie trwania pierwszej ciąży (np: jako powikłanie zabiegów wewnątrzmacicznych) choroby noworodków teraz to już rzadkość, gdyż w u kobiet z ciążą "konfiktową" po porodzie podaje się immonoglobuline. Większość ciąż "konfliktowych" kończy się urodzeniem zdrowego dziecka. Jeżeli jednak wystapi choroba hemolityczna u noworodka wykonuje sie między innymi tzw transfuzje wymienną, do żyły pępowinowej [B]Dilerka[/B] nie przesadzaj :lol: Ja jestem urodzona z konfliktu i żyje i opóźniona nie jestem :lol: Przynajmniej tak mi sie wydaje :roll::evil_lol:
-
[quote name=':: FiGa ::'] Nie wszyscy z jak to nazwałaś z "dzieciarni" pisza w FB goopoty licząc kolejne ogniki - ja tak nie robię :eviltong: [/quote] Ja tez pisze goopoty na FB i co z tego :eviltong: Ja mowie o goopich goopotach :evil_lol:
-
Witaj Gosiu :multi: Przyszłam nacieszyć oko i.. nacieszyłam :loveu:
-
[quote name='Vectra']a co za różnica czy nalicza czy też nie ?[/quote] A taka, ze dzieciarnia przestanie wypisywac goopoty na blogach, zeby se posty ponabijac :evil_lol: ;)
-
[quote name='dbsst']ale to potrzebna super turbina na moja płyte wielką :cool1: ale jakbyś miała operatora z syper turbina to bym was wykorzystała mam tyle rzeczy do wywiercenia :roll:[/quote] Mam super turbine z operatorem i Ci moge ktoregos dnia oboje udostepnic :eviltong:
-
[quote name='dbsst'] Pika napewno młody tego nie dorrrwie nie sięgnie i znie zdejmie [U] [/U][URL="http://www.grymix.pl/284/test-na-bycie-gejem"] [/URL][/quote] Oj goopku, wiertarką z operatorem sluze :eviltong:
-
[QUOTE] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images12.fotosik.pl/84/ec2b2bad56167b5a.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Ja to widzialam na zywo :evil_lol: [B]Domi, [/B]gdzie Ty chcesz to podziekowanie powiesić? W domu?
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='Agunia-Pańciunia)'][B]dlaczego galeria w areszcie i 3 punkty karne?????[/B] [B]co sie stało????[/B][/quote] Niegrzeczna byłam :shiny: [quote name='malawaszka'] Alu nie zazdraszczaj ino następnym razem jedź :razz:[/quote] Nastepnym razem to i ja przyjade :grins:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Paula i co u Maksia? :-(
-
[quote name='dbsst'] a oto foty mojego brata [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/82/39761dc33a60b039.jpg[/IMG][/URL] [/quote] :crazyeye: Fajny ten Twoj brat :evil_lol:
-
[quote name='dbsst'][FONT=Arial Black][COLOR=purple][I]hehehhehehe[/I][/COLOR][/FONT] [I][FONT=Arial Black][COLOR=purple]powiedz jak bestia żółta z długim faflem się dziś ma :p [/COLOR][/FONT][/I] [I][FONT=Arial Black][COLOR=purple] [/COLOR][/FONT][/I][I][FONT=Arial Black][COLOR=purple] [/COLOR][/FONT][/I][/quote] Bestia nie podrapała na dzień dobry,:mad: pojadla :cool3:porozrabiala :cool3:i teraz kima :loveu:
-
[quote name='dbsst'][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=purple]witaj kobieto co nawet galeri na dogo nie masz[/COLOR][/SIZE][/FONT] :diabloti:[/quote] zawsze se moge zalożyć :eviltong: tYlko po co jak i tak z galerii postów nie dodaje :lol:
-
Cześć leniwa kobieto :eviltong:
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
PIKA replied to arima's topic in Foto Blogi
O masz :crazyeye: Wchodze do Galerii niuf ow a tu się bouviery rodzą :loveu: -
No to nas zKoreczek zawojowal Europe :loveu: Gratulacje :multi:
-
Cześc Widzialam wodnego doga :loveu: I Wasze zmagania na ringu :cool3: No i Gratlacje oczywiście :multi:
-
Gratulacje dlA Jiva :multi:
-
[QUOTE] [IMG]http://i26.photobucket.com/albums/c120/Maga300/album5/6-8-12.jpg[/IMG][/QUOTE] fajny kolor spodni na psie spacery :cool3:
-
CEZAR & dozio FIGARO. Od jednego psa-lepsze są tylko 2 psy! :)
PIKA replied to moon_light's topic in Foto Blogi
Moonku a kiedy tego neta będziesz miec? :roll: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Cześc Rozumiem, ze male trole wyglaskalaś, ale żadnego nie wzięłas? :shake:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Bylam i się rozplynelam nad ta malą czarną kulką :loveu: