Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Jeny, ogromne podziękowania po raz kolejny na Twoje ręce. Oby teraz telefon się rozdzwonił :) Tymczasem apel: Kolejna sunia, która ma zostać uśpiona za 10 dni... Zbieramy na hotelik, pomocy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/177769-ZABIJCIE-JAE-czyli-fatalna-historia-kolejnej-ASTki-ZBIERAMY-NA-HOTEL-POMA-A-I-TY?p=13896596#post13896596[/url]
  2. Kolejna sunia, która ma zostać uśpiona za 10 dni... Zbieramy na hotelik, pomocy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/177769-ZABIJCIE-JAE-czyli-fatalna-historia-kolejnej-ASTki-ZBIERAMY-NA-HOTEL-POMA-A-I-TY?p=13896596#post13896596[/url]
  3. Kolejna sunia, która ma zostać uśpiona za 10 dni... Zbieramy na hotelik, pomocy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/177769-ZABIJCIE-JAE-czyli-fatalna-historia-kolejnej-ASTki-ZBIERAMY-NA-HOTEL-POMA-A-I-TY?p=13896596#post13896596[/url]
  4. Dostaliśmy maila o pomoc z taką oto treścią: [quote]Witam. Piszę do Państwa z prośbą o pomoc dla uratowanej od straszliwej śmierci astki. Suka w wieku lat ok. 3 przybłąkała się do znajdujących się w pobliżu lasu posesji. Nie wiadomo skąd przyszła, ale była w opłakanym stanie wychudzona, przemarznięta i głodna. Znalazła schronienie na ganku jednego z domów, chowając się pod wystawionym tam starym stołem. Niestety z niewiadomych powodów zaatakowała psa rezydenta, którego właścicielka wypuściła z domu. Kobieta próbowała rozdzielić gryzące się psy i niestety została ugryziona. W związku z tym wezwała sąsiadów, którzy wieczorem mieli przyjść i zrobić porządek z "bestią" za pomocą pałek i strzelby myśliwskiej. Szczęśliwie informacja o jej zamiarach przez przypadek dotarła do p.Radka, który pojechał na miejsce i zapobiegł nieszczęściu. Suka musiała jednak trafić na 14-dniową obserwację pod kątem wścieklizny. Mieszka w zewnętrznym kojcu, a na dworze temperaturu spadają do -10 stopni. Po tym czasie jej los jest niepewny. Jeśli nie uda się znaleźć dla niej domu, to jako agresywnemu psu grozi jej uśpienie (tak u nas załatwia się niewygodne dla miasta "sprawy") . Suka musiała w swoim życiu wiele wycierpieć. Na szyi ma starą, powyciąganą obrożę. Przypuszczam, że była trzymana na łańcuchu. Na pewno rodziła, ile razy trudno ocenić. Z początku była nieco wycofana, ale bez problemu dała zapakować się do samochodu, a po chwili można z nią było zrobić wszystko. Jest łagodna jak baranek. To samo potwierdził lekarz weterynarii. Niestety jest bardzo agresywna w stosunku do innych zwierząt. Próba z innym psem i kotem to potwierdziła. Adopcji do domu z dzieci też bym nie zaryzykowała, choć w tym przypadku mogę się mylić. Proszę Państwa o pomoc w znalezieniu dla niej domu, choćby tymczasowego. Ja niestety nie dysponuję miejscem, do którego mogłabym zabrać sunię, a czas ucieka. Zostało jeszcze tylko 10 dni do końca kwarantanny.[/quote]Chcemy podjąć się opieki nad sunią. Myślimy o zabraniu jej chociaż do hotelu dla zwierząt, gdzie bezpiecznie będzie mogła być oceniona pod kątem adopcji. Domy tymczasowe, które nam pomagają z reguły mają już swoje psy, więc jedyną szansą dla suni jest umieszczenie jej w płatnym hotelu. Będziemy wdzięczni jeśli pomożecie nam w finansowej opiece nad sunią. Koszt hotelu miesięcznie to 450zł, dodatkowo będziemy musieli ją wysterylizować, zaszczepić, zachipować (koszt 300zł). Dużą pomocą dla nas jest także karma dla psów. Mamy nadzieję, że i tym razem pomożecie skrzywdzonemu psu. Mam też prośbę, aby ciotki astowe pogrzebały w głowach czy sunia im się skądś nie kojarzy. Sunia przebywa w Skarżysku Kamiennej. [IMG]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1AzbYI1dVI/AAAAAAAABV4/giwV2-RB6Nw/IMG_0639.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1AzbNbydLI/AAAAAAAABV0/UizQFvechdU/IMG_0628.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1AzbC-ItOI/AAAAAAAABVw/Ye9TX_Nm3qk/IMG_0626.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1Aza7AkAWI/AAAAAAAABVs/qiV2VonlYug/IMG_0623.jpg[/IMG]
  5. Nemi, Tosia była znaleziona jak najbardziej, ok. 1,5 miesiąca temu.
  6. Nie ma co, urody jej nie szczędzili. Urodziwa bardzo Nadja jest.
  7. Wszędzie będzie ten sam problem pewnie. My też do małych dzieci nie wydajemy.
  8. Jutro dopiero, bo dzisiaj nie mam już czasu :(
  9. Ja też mamę do gotowania :) I nawet rozdaje na wynos! A teraz mam i Martusię Uranową, która o nas dba. Wczoraj ugotowała nam kolację na powrót w nocy z trasy z psami, a dzisiaj przywiozła barszczyk ukraiński.
  10. To dłuuuga historia z obiema suniami. Obie miały zupełnie inne historie od tych opisywanych. Kana, a jak ją nazwałaś? U Rosjan nazywała się Nadia vel Najda.
  11. Daliście mu demoniczne imię i teraz boksiom boksuje po nosach :) A tak serio, życzę szybkiego powrotu do pełnej formy maluszkowi!
  12. A ja mam nawet garnki do gotowania na parze :) Był raz używany na kalafiora :)
  13. Może mu poleć Wrocław - blisko i jest sporo bullowatych.
  14. No jakoś nie chce mi się ciągle zebrać do zmiany tego podpisu. :) Dzisiaj był barszcz, nie chińskie. Oczywiście nie ja gotowała. Martusia Uranowa przywiozła. ALE BYŁ SMACZNY!!!
  15. Trzecia partia fotek: [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0973bv3qpI/AAAAAAAABVM/pr9dKaTw6k0/Obraz%20421.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0973rTIhqI/AAAAAAAABVQ/XzQxAqTuDv4/Obraz%20432.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09734hfl1I/AAAAAAAABVU/doikpp-ViCw/Obraz%20435.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0974LRsfKI/AAAAAAAABVY/UDKFi23Ar18/Obraz%20441.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0974RewC8I/AAAAAAAABVc/EL6Aufk_CwQ/Obraz%20442.jpg[/IMG] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S098R_weUQI/AAAAAAAABVk/lf5kADCoSE0/Obraz%20450.jpg[/img]
  16. Druga partia fotek: [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097eVpZ0OI/AAAAAAAABVE/NiUw2Ik0J9I/Obraz%20405.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097elN5L9I/AAAAAAAABU0/mjGVm-TNyic/Obraz%20407.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097e36vw8I/AAAAAAAABU4/fkWDAIIn4cc/Obraz%20409.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097e-K6lmI/AAAAAAAABU8/_scGuulJlEc/Obraz%20412.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097fNl8ntI/AAAAAAAABVA/7MLGJumzidc/Obraz%20413.jpg[/img]
  17. Pierwsza tura zdjęć [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0948kBY1jI/AAAAAAAABUY/DH3Qq-FiuLs/Obraz%20389.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09480rI2-I/AAAAAAAABUc/Cg5CuGuqVrA/Obraz%20393.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09485E_ZwI/AAAAAAAABUg/MZ-5jdvlrYM/Obraz%20395.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S094869eBEI/AAAAAAAABUk/P6mpgpGFmeI/Obraz%20402.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09485AaUrI/AAAAAAAABUo/-V-CYW3NH6Y/Obraz%20403.jpg[/img]
  18. Śmieszne imię. Koperek, jak byście miały transport do Wawy, a my akurat wolne miejsce to się odezwijcie. Może byśmy zabrali od Was jakąś bidę.
  19. Ja mam fotki tego z oczkami z Wrocka. Myśleliśmy aby go zabrać do nas, ale nie mieliśmy transportu :(
  20. Na tej samej wadze ważony :) A najbardziej to przytył w udach! Co do wieści weterynaryjnych. Krew wyszła prawie dobrze, poza lekko podwyższonymi próbami wątrobowymi. Jednak w jego stanie to nic nietypowego. Łapy i rana pooperacyjna wyglądają całkiem dobrze, poduszki są już zaróżowione. Dalej mamy smarować ozonellą. Z tylnej łapy dzisiaj pobraliśmy zeskrobiny w kierunku grzybów, bo go swędzi. Oddaliśmy także mocz do badania. Pani doktor bardzo zadowolona z postępów. Zmieniliśmy antybiotyk na silniejszy, co by w razie co już i na grzyba działał. Z zachowania Nero nadal grzeczny, zarówno do suk jak i samców. Dzisiaj miał także tekst na królika. Olał go, więc test zdany. W sobotę jedziemy do p. Marty w odwiedziny zobaczyć jak zareaguje na jej mini zoo.
  21. Nero przytył ponad 7kg w ciągu tych 5 dni. Przeżyliśmy szok jak spojrzeliśmy na wagę. Zdjęcia i dalsza relacja później.
  22. Kilka zdjęć z wczoraj: [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ibbYUhKI/AAAAAAAABTk/IuP6AwiPhGc/DSC_0275.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ibgAqc0I/AAAAAAAABTo/uZekjkKkZ1w/DSC_0291.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ibisyPQI/AAAAAAAABTs/7PdWZx-WMKM/DSC_0289.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ib1ZHnTI/AAAAAAAABT8/dPW_-Gn6sbE/DSC_0280.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ib7hVeDI/AAAAAAAABUE/uiWQS282Iak/DSC_0286.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ikawQXTI/AAAAAAAABUM/giepCxwZ1c8/DSC_0284.jpg[/img]
  23. Pstryknęłam zdjęcia na postoju, słabe, ale wstawiam. [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07fSDsljnI/AAAAAAAABTI/osoIVoeYFcg/Obraz%20384.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07fSfc-9zI/AAAAAAAABTM/PYvXvbWKEg8/Obraz%20385.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07fSQggZKI/AAAAAAAABTU/IwPifG8-2Hk/Obraz%20388.jpg[/img]
  24. Garo wczoraj został wykastrowany :)
  25. Pudziosław już po kastracji. Bardzo dobrze zniósł narkozę.
×
×
  • Create New...