-
Posts
16511 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by doddy
-
Jeny, ogromne podziękowania po raz kolejny na Twoje ręce. Oby teraz telefon się rozdzwonił :) Tymczasem apel: Kolejna sunia, która ma zostać uśpiona za 10 dni... Zbieramy na hotelik, pomocy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/177769-ZABIJCIE-JAE-czyli-fatalna-historia-kolejnej-ASTki-ZBIERAMY-NA-HOTEL-POMA-A-I-TY?p=13896596#post13896596[/url]
-
Kolejna sunia, która ma zostać uśpiona za 10 dni... Zbieramy na hotelik, pomocy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/177769-ZABIJCIE-JAE-czyli-fatalna-historia-kolejnej-ASTki-ZBIERAMY-NA-HOTEL-POMA-A-I-TY?p=13896596#post13896596[/url]
-
Dostaliśmy maila o pomoc z taką oto treścią: [quote]Witam. Piszę do Państwa z prośbą o pomoc dla uratowanej od straszliwej śmierci astki. Suka w wieku lat ok. 3 przybłąkała się do znajdujących się w pobliżu lasu posesji. Nie wiadomo skąd przyszła, ale była w opłakanym stanie wychudzona, przemarznięta i głodna. Znalazła schronienie na ganku jednego z domów, chowając się pod wystawionym tam starym stołem. Niestety z niewiadomych powodów zaatakowała psa rezydenta, którego właścicielka wypuściła z domu. Kobieta próbowała rozdzielić gryzące się psy i niestety została ugryziona. W związku z tym wezwała sąsiadów, którzy wieczorem mieli przyjść i zrobić porządek z "bestią" za pomocą pałek i strzelby myśliwskiej. Szczęśliwie informacja o jej zamiarach przez przypadek dotarła do p.Radka, który pojechał na miejsce i zapobiegł nieszczęściu. Suka musiała jednak trafić na 14-dniową obserwację pod kątem wścieklizny. Mieszka w zewnętrznym kojcu, a na dworze temperaturu spadają do -10 stopni. Po tym czasie jej los jest niepewny. Jeśli nie uda się znaleźć dla niej domu, to jako agresywnemu psu grozi jej uśpienie (tak u nas załatwia się niewygodne dla miasta "sprawy") . Suka musiała w swoim życiu wiele wycierpieć. Na szyi ma starą, powyciąganą obrożę. Przypuszczam, że była trzymana na łańcuchu. Na pewno rodziła, ile razy trudno ocenić. Z początku była nieco wycofana, ale bez problemu dała zapakować się do samochodu, a po chwili można z nią było zrobić wszystko. Jest łagodna jak baranek. To samo potwierdził lekarz weterynarii. Niestety jest bardzo agresywna w stosunku do innych zwierząt. Próba z innym psem i kotem to potwierdziła. Adopcji do domu z dzieci też bym nie zaryzykowała, choć w tym przypadku mogę się mylić. Proszę Państwa o pomoc w znalezieniu dla niej domu, choćby tymczasowego. Ja niestety nie dysponuję miejscem, do którego mogłabym zabrać sunię, a czas ucieka. Zostało jeszcze tylko 10 dni do końca kwarantanny.[/quote]Chcemy podjąć się opieki nad sunią. Myślimy o zabraniu jej chociaż do hotelu dla zwierząt, gdzie bezpiecznie będzie mogła być oceniona pod kątem adopcji. Domy tymczasowe, które nam pomagają z reguły mają już swoje psy, więc jedyną szansą dla suni jest umieszczenie jej w płatnym hotelu. Będziemy wdzięczni jeśli pomożecie nam w finansowej opiece nad sunią. Koszt hotelu miesięcznie to 450zł, dodatkowo będziemy musieli ją wysterylizować, zaszczepić, zachipować (koszt 300zł). Dużą pomocą dla nas jest także karma dla psów. Mamy nadzieję, że i tym razem pomożecie skrzywdzonemu psu. Mam też prośbę, aby ciotki astowe pogrzebały w głowach czy sunia im się skądś nie kojarzy. Sunia przebywa w Skarżysku Kamiennej. [IMG]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1AzbYI1dVI/AAAAAAAABV4/giwV2-RB6Nw/IMG_0639.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1AzbNbydLI/AAAAAAAABV0/UizQFvechdU/IMG_0628.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1AzbC-ItOI/AAAAAAAABVw/Ye9TX_Nm3qk/IMG_0626.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S1Aza7AkAWI/AAAAAAAABVs/qiV2VonlYug/IMG_0623.jpg[/IMG]
-
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Ja też mamę do gotowania :) I nawet rozdaje na wynos! A teraz mam i Martusię Uranową, która o nas dba. Wczoraj ugotowała nam kolację na powrót w nocy z trasy z psami, a dzisiaj przywiozła barszczyk ukraiński. -
[Gdynia] DEMON szczenię pitbull od lata bez domu. Ma dom
doddy replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
Daliście mu demoniczne imię i teraz boksiom boksuje po nosach :) A tak serio, życzę szybkiego powrotu do pełnej formy maluszkowi! -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
A ja mam nawet garnki do gotowania na parze :) Był raz używany na kalafiora :) -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
No jakoś nie chce mi się ciągle zebrać do zmiany tego podpisu. :) Dzisiaj był barszcz, nie chińskie. Oczywiście nie ja gotowała. Martusia Uranowa przywiozła. ALE BYŁ SMACZNY!!! -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Trzecia partia fotek: [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0973bv3qpI/AAAAAAAABVM/pr9dKaTw6k0/Obraz%20421.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0973rTIhqI/AAAAAAAABVQ/XzQxAqTuDv4/Obraz%20432.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09734hfl1I/AAAAAAAABVU/doikpp-ViCw/Obraz%20435.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0974LRsfKI/AAAAAAAABVY/UDKFi23Ar18/Obraz%20441.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0974RewC8I/AAAAAAAABVc/EL6Aufk_CwQ/Obraz%20442.jpg[/IMG] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S098R_weUQI/AAAAAAAABVk/lf5kADCoSE0/Obraz%20450.jpg[/img] -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Druga partia fotek: [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097eVpZ0OI/AAAAAAAABVE/NiUw2Ik0J9I/Obraz%20405.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097elN5L9I/AAAAAAAABU0/mjGVm-TNyic/Obraz%20407.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097e36vw8I/AAAAAAAABU4/fkWDAIIn4cc/Obraz%20409.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097e-K6lmI/AAAAAAAABU8/_scGuulJlEc/Obraz%20412.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S097fNl8ntI/AAAAAAAABVA/7MLGJumzidc/Obraz%20413.jpg[/img] -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Pierwsza tura zdjęć [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S0948kBY1jI/AAAAAAAABUY/DH3Qq-FiuLs/Obraz%20389.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09480rI2-I/AAAAAAAABUc/Cg5CuGuqVrA/Obraz%20393.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09485E_ZwI/AAAAAAAABUg/MZ-5jdvlrYM/Obraz%20395.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S094869eBEI/AAAAAAAABUk/P6mpgpGFmeI/Obraz%20402.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S09485AaUrI/AAAAAAAABUo/-V-CYW3NH6Y/Obraz%20403.jpg[/img] -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Na tej samej wadze ważony :) A najbardziej to przytył w udach! Co do wieści weterynaryjnych. Krew wyszła prawie dobrze, poza lekko podwyższonymi próbami wątrobowymi. Jednak w jego stanie to nic nietypowego. Łapy i rana pooperacyjna wyglądają całkiem dobrze, poduszki są już zaróżowione. Dalej mamy smarować ozonellą. Z tylnej łapy dzisiaj pobraliśmy zeskrobiny w kierunku grzybów, bo go swędzi. Oddaliśmy także mocz do badania. Pani doktor bardzo zadowolona z postępów. Zmieniliśmy antybiotyk na silniejszy, co by w razie co już i na grzyba działał. Z zachowania Nero nadal grzeczny, zarówno do suk jak i samców. Dzisiaj miał także tekst na królika. Olał go, więc test zdany. W sobotę jedziemy do p. Marty w odwiedziny zobaczyć jak zareaguje na jej mini zoo. -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Nero przytył ponad 7kg w ciągu tych 5 dni. Przeżyliśmy szok jak spojrzeliśmy na wagę. Zdjęcia i dalsza relacja później. -
Kilka zdjęć z wczoraj: [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ibbYUhKI/AAAAAAAABTk/IuP6AwiPhGc/DSC_0275.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ibgAqc0I/AAAAAAAABTo/uZekjkKkZ1w/DSC_0291.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ibisyPQI/AAAAAAAABTs/7PdWZx-WMKM/DSC_0289.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ib1ZHnTI/AAAAAAAABT8/dPW_-Gn6sbE/DSC_0280.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ib7hVeDI/AAAAAAAABUE/uiWQS282Iak/DSC_0286.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07ikawQXTI/AAAAAAAABUM/giepCxwZ1c8/DSC_0284.jpg[/img]
-
Pstryknęłam zdjęcia na postoju, słabe, ale wstawiam. [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07fSDsljnI/AAAAAAAABTI/osoIVoeYFcg/Obraz%20384.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07fSfc-9zI/AAAAAAAABTM/PYvXvbWKEg8/Obraz%20385.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S07fSQggZKI/AAAAAAAABTU/IwPifG8-2Hk/Obraz%20388.jpg[/img]
-
Garo wczoraj został wykastrowany :)
-
BULLMASTIFF PUCIO - uratowany przed uśpieniem - MA SUPER DOM!!!!
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Pudziosław już po kastracji. Bardzo dobrze zniósł narkozę.