-
Posts
16511 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by doddy
-
Ta piękna sunia trafiła do powszechnie zwanego "Hotelem dla Zwierząt" schroniska w Łodzi. Schronisko to zajmuje się wyłapywaniem psów z ok. Łodzi. Na samej Kosodrzewiny są setki psów, w drugim oddziale Wojtyszki - tysiące. Psy nie mają szans na adopcję, ponieważ sam dostęp do schroniska jest utrudniony. Człowiek, który chce adoptować psa musi wybrać sobie spośród psów przyprowadzonych przez pracownika, wejście do psów jest bowiem zakazane. Dla wytrwałych polecam lekturę wątku o placówce: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/76537-WOJTYSZKI-czy-ktoA-sA-yszaA-coA-o-tym-shronie[/URL] Z pewnością ten kto go przeczyta, wyciągnie odpowiednie dla siebie wnioski. 3 dni temu do schroniska trafiła biało - ruda sunia amstaffka, widoczna na poniższych zdjęciach. Sunia ma uraz łapy. Ta sunia jest kolejnym przypadkiem, który wymaga pilnego ratunku. Mam nadzieję, że może nam wspólnie uda się suni pomóc, zabrać ze schroniska, pokazać ją ortopedzie i oby, przywrócić do pełni zdrowia. [B]Bardzo Was proszę o ewentualne deklaracje dla suni. Zbieramy comiesięczne deklaracje na hotel, a także te jednorazowe, bo sunia będzie z pewnością wymagać wizyt weterynaryjnych. Dodatkowo, może ktoś zechce dać suni dom tymczasowy. Chyba dobrze by było, aby DT był w dużym mieście z uwagi na możliwość diagnostyki łapy.[/B] Możemy dać suni szansę na normalne życie, a przede wszystkim NA LECZENIE, które w jej przypadku jest priorytetem. Błagam, pomóżmy jej... [IMG]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3QWuhaFbcI/AAAAAAAAB-8/UphVWczoxSY/kosodrzewiny1.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3QWu17yjwI/AAAAAAAAB_A/NhwPH5_IRaw/kosodrzewiny2.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3QWu2L2jyI/AAAAAAAAB_E/u5rmx9Mnokg/kosodrzewiny3.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3QWvDrEB7I/AAAAAAAAB_I/Q-fElVP1Ycw/kosodrzewiny4.jpg[/IMG]
-
AMSTAFF ROKI prosi o grosik na swój hotelik - bo ma dług prawie 1600zł
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Roki jest kolejnym psiakiem, który był wczoraj sprawdzany przez szkoleniowca z zewnątrz, aby zobaczyć jak reaguje na obce osoby. Niestety... jego próby nie wypadły pomyślnie. Wyprowadzić z kojca się Roki dał, tj. dał się wziąć na smycz. Poszedł z Adrianem. Przy pierwszej próbie pogłaskania, rzucił się na rękę, poprawiając kilka razy uchwyt. Przy bierności ze strony Adriana, tj, gdy zobaczył, że ręka się nie cofa mimo gryzienia odpuścił. Przy kolejnej próbie, ponownie zaatakował. (dodam tylko, że Adrian z uwagi na stwierdzone zachowania agresywne Rokiego, oczywiście miał strój ochronny na sobie) Drugą próbą była miska z jedzeniem. Skończyła się kolejnym atakiem. Trzecią próbą było wiercenie dziury k. jego boksu, aby sprawdzić jego wrażliwość na dźwięki, ta próba jako jedyna zakończyła się pozytywnie, tj. Roki nie rzucił się, tylko stał spięty. Charakter Rokiego jest bardzo niepewny, nie jest to pies stabilny, mocny psychicznie, wręcz przeciwnie. Jest to pies lękowy, którego właściciel kiedyś nauczył głupot (m.in. pilnowania jedzenia z atakiem). Jego ataki nie są jednorazowe, nie są także atakami, które bywają w początkowym okresie, wręcz przeciwnie trwają cały czas, w różnych sytuacjach. Nie ukrywam, że po wczorajszym teście zaczynam rozważać z bólem serca uśpienie Rokiego. Ciężko mi się to pisze... nie wiem bowiem co dalej robić. -
BULLMASTIFF PUCIO - uratowany przed uśpieniem - MA SUPER DOM!!!!
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Wczoraj wszystkie "niepewne" psiaki u Magdy miały testy zachowań przeprowadzone przez szkoleniowca z zewnątrz, który to mając swojego mocno agresywnego psa, piesków i ich ataków się nie boi. Na wszelki wypadek pan był ubrany pod kurtką w strój ochronny. Przez p. Adriana był sprawdzany między innymi Pudzio. Ostatnimi czasy Pudzio się bardzo rozkręcił, z psa który nie miał tendencji do pilnowania, zaczął wykazywać agresję terytorialną. Dodatkowo więcej wymuszał na człowieku, skacząc, gryząc za ubrania, zdejmując kurtki itp. Zadaniem Adriana było zachowywać się tak jak zachowuje się przeciętnie człowiek, który adoptuje psa i już pierwszego dnia popełnia największą ilość błędów, tj. przytula na siłę, przytrzymuje, wszędzie dotyka, nie odczytuje CS-ów. Pudzio zdał test bardzo dobrze. Wprawdzie na początku Pudzio odebrał Adriana jako nową zabawkę i np. zrobił osiołka, że on nie wraca nie do kojca teraz, ale zaciągnięty za obrożę poszedł grzecznie do boksu. Gdy skakał, dostawał komendę siad i Adrian go ściągał z siebie za obrożę, karząc usiąść - Pudzio po kilku powtórkach już siadał. Próby były dwie. Przy pierwszej Pudzio sprawdzał wytrzymałość i konsekwencję Adriana. Przy drugiej, zupełnie odpuścił i pięknie wykonywał nauczone przez Magdę komendy. Komentarz końcowy: Pudzio spokojnie może iść do nowego domu, agresji do człowieka w dzień nie ma, do właścicieli których szanuje w ogóle nie ma (czyt. Magda). Jednak właściciel musi być doświadczony w dużych psach, nie bać się go i "nie dać się zeszmacić". -
Czaruś - Ast - pod opieką Fundacji Ast. Ma dom - za TM
doddy replied to ocelot's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Wczoraj wszystkie "niepewne" psiaki u Magdy miały testy zachowań przeprowadzone przez szkoleniowca z zewnątrz, który to mając swojego mocno agresywnego psa, piesków i ich ataków się nie boi. Na wszelki wypadek pan był ubrany pod kurtką w strój ochronny. Przez p. Adriana był sprawdzany między innymi Czaruś. Zadaniem Adriana było zachowywać się tak jak zachowuje się przeciętnie człowiek, który adoptuje psa i już pierwszego dnia popełnia największą ilość błędów, tj. przytula na siłę, przytrzymuje, wszędzie dotyka, nie odczytuje CS-ów. Czaruś przy pierwszej próbie dotyków warknął (a nawet nie warknął stricte, co podniósł fafle), przy złapaniu za dolną część szczęki. W innych miejscach dał się głaskać bez problemu. Podnosić też go można. Przy kolejnej próbie już ten problem nie wystąpił i Czaruś był obmacany wzdłuż i wszerz. Magda, której Czaruś pozwala już na wszystko nie miała problemu z dotykiem. Czaruś jest psem lekko strachliwym. Nowy właściciel musi na spokojnie sobie z nim wszystko wypracować i wtedy będzie mieć fajnego kompana. Wczorajsze zawarczenie na Adriana miało miejsce w sytuacji, w której Czaruś nie miał możliwości ucieczki, zarazem należy dodać że był to pierwszy jakikolwiek objaw agresji ze strony Czarka u nas. Teraz wiemy już jakiego domku dla Czarusia szukać. Jak wszystko będzie ok, to Czaruś może niebawem trafi do DT do Agi, u której jest teraz Daisy na płatny DT. -
Zuza, normalnie Cię ozłocę! Dzisiaj dzwoniła fajna rodzina z Częstochowy. Namawiałam ich na Garo, ponieważ uważam że by do nich najbardziej pasował. Mają się poważnie zastanowić całą rodziną nad adopcją.
-
5 szczeniaczków w typie AST - wszystkie dzieci w nowych, super domach!
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Na Merengę także cisza :( -
Chudzinka DAISY znaleziona w PŁOŃSKU - ma już DOM!!!!!!
doddy replied to ewick73's topic in Już w nowym domu
Kroi się domek dla Daisy dzięki pomocy Angel. Ciotka pojedzie na kontrolę domku w pt lub sb. Rodzina z Pucka aż, ale przyjadą do Daisy i poznają się wspólnie. Musimy jednak zdjąć szwy Daisy, zaszczepić i zachipować, a potem... jak dobrze pójdzie to historia będzie miała happy end. -
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Dzięki Karola :) -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Jutro na 19:30 umówiłam Nera na testy alergiczne. Na razie nie piszę co wyszło dotąd, wszystko napiszę jutro. -
Nie dla mięsniaków! Bullowate wszelakie - przytulisko w Klembowie!
doddy replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
My układając umowę fundacyjną mieliśmy wiele spotkań z prawnikiem aby wytłumaczył nam co i jak napisać, abyśmy mogli cokolwiek zdziałać z naszą umową fundacyjną. On nam wyjaśnił, że to jest: Załóżmy, że podpisujesz umowę na sprzedaż auta. Nie możesz nowemu właścicielowi np. zakazać go przemalować, lub nakazać. Tak samo jest z umowami na psy. Jeśli chcesz pogadać o tym dokładniej, to napisz pw :) Żaden problem abym Ci napisała co nam się udało dowiedzieć, może Ci się przyda. Niestety z tymi umowami różowo nie jest, a opieramy się głównie na niewiedzy adoptujących. -
Nie dla mięsniaków! Bullowate wszelakie - przytulisko w Klembowie!
doddy replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
To muszę Cię zmartwić, bo taką umową nic nie zdziałasz. Nie ma ona mocy wiążącej. Pies w prawie jest traktowany jako rzecz w postępowaniach i niestety prywatna osoba oddając psa do adopcji nie może nic nakazać nowemu właścicielowi. Ja wychodzę z założenia, że jak mam liczyć, to liczę na siebie. :) Już koniec off topicu. Przepraszam. Powracając do bullowatych, wstawialiście jeszcze jakieś inne na wątku, doklejcie je i tu w wolnej chwili. I czekamy na teksty co by zacząć działać. -
Nie dla mięsniaków! Bullowate wszelakie - przytulisko w Klembowie!
doddy replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
A podpisujesz ją na swoje nazwisko, czy na schronisko? -
Nie dla mięsniaków! Bullowate wszelakie - przytulisko w Klembowie!
doddy replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kinia1984']sensowny dom sam zaplaci za kastracje, ktora jest warunkiem umowy...oczywiscie mozna uciulac...i wiem ze to ryzyko wydac psa w typie rasy bez kastracji ale wiecie co ja mysle ze jesli ktos bardzo pragnie miec psa w typie jakiejs rasy to zdaje sobie sprawe z wydatkow...a prawda jest taka ze kastracja duzo tansza niz sterylizacja suki...[/QUOTE] Pewność, że pies zostanie wykastrowany masz jak sama wykastrujesz psa ;) Ale nie ważne, bo nie o tym wątek. Jak popiszecie teksty + dane kontaktowe poproszę dziewczyny ogłoszeniowe aby pomogły poogłaszać psiaki. -
Nie dla mięsniaków! Bullowate wszelakie - przytulisko w Klembowie!
doddy replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
Klembów nigdy nie kastruje i sterylizuje? -
RYBNIK/SZUKAMY DT/pittbulkowata sunia w schronisku
doddy replied to Alicja's topic in Już w nowym domu
A czy ten dom z 2 psem został jakkolwiek sprawdzony? Jest szansa na wizytę przedadopcyjną? -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Wyszło trochę drożdżaków, ale sama rana na drożdżycę nie wskazuje. Maść nie pomogła, więc pobraliśmy wycinek. I teraz... aby do wyników, bo Nero się zadrapie bidak. -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Trochę fotek zmian skórnych [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfoJi-EyI/AAAAAAAAB9g/owDeVXgys94/DSC_0927a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfoXjxDVI/AAAAAAAAB9k/deRIZx6nO9k/DSC_0929a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfomqOG7I/AAAAAAAAB9o/1DMsAzKTykM/DSC_0930a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3ChdVbXQRI/AAAAAAAAB-o/zVdXcqVv1Xw/DSC_0933a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3ChdVlIJyI/AAAAAAAAB-s/0CAbIrhQw5Q/DSC_0935a.jpg[/img] -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Dwie karykaturki :) Bo w rzeczywistości to Nero jakiś ładniejszy jest. Pewnie miał słaby dzień, albo za mało kawy rano wypił. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3Cfnv1_nGI/AAAAAAAAB-g/Ul7uGTpkEKU/DSC_0910a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfJ3NOUiI/AAAAAAAAB-Y/r-GPHyvZ-q4/s640/DSC_0908a.jpg[/img] -
AST NERO po 9 miesiącach znalazł swój własny domek :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Neruś był dzisiaj u nas na gościnnych występach z uwagi na pracę Marty i odwiedziny Oozieguy. Dziękujemy serdecznie za wizytę i miłe spotkanie :) Dzwoniłam dzisiaj do kliniki biopsji, ale wyniki jeszcze nie zostały przysłane. Jutro jestem z Holy to dopytam. Rana wygląda niestety coraz gorzej, dodatkowo Nero wygląda jakby miał wysypkę na całym ciele + podobne zmiany skórne jak na łapie wyskoczyły na śródstopiu. Martwię się bardzo co u niego wyjdzie. Oby to nie było nic groźnego, a np. tylko uczulenie (co by uprzedzić pytania, od samego początku Nero jest na tej samej karmie na którą dotychczas nie był uczulony). W planach mamy konsultacje wyników biopsji, jeśli nie wyjdzie nic niepokojącego będziemy robić testy alergiczne. Na razie jednak nie ma co gdybać, więc wklejam fotki: [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfJEWSlCI/AAAAAAAAB98/pk2cZxuAQRg/DSC_0891a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfJIXwpsI/AAAAAAAAB-I/9en7DwPvIWQ/DSC_0890a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfJZxJNJI/AAAAAAAAB-Q/2cQpNzr1WaE/DSC_0897a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3CfI0GGp1I/AAAAAAAAB9A/olTPD_qpceY/DSC_0889a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S3Cfn3q4aAI/AAAAAAAAB9c/8WkDb4O9-iQ/DSC_0912a.jpg[/img] [URL="http://www.dogomania.pl/../members/105209-oozieguy"][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/../members/105209-oozieguy"] [/URL] -
Rico - teraz Kaj! redcat mówi, że już go nie odda :) Kaj ma DS!
doddy replied to mru's topic in Już w nowym domu
Mambie to różnie dają. Po kościach, narządach oceniają ją na podobny wiek do Saski.