-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Minio'][B]Flaire [/B]musze Ci w końcu zadać dręczące mnie pytanie: O której godzinie rano wstajesz???:evil_lol: Patrze naTwoje posty o oczom nie wierzę....:crazyeye:[/quote] O piątej :-(.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Wszystkiego nalepsiego dla dostojnych jubilatów! Dużo serdelków dla serdelków życzą Flaire, Misia i Lotka. -
[quote name='Jura']Na razie zainteresowanie udziałem w imprezie wyraziły: INA, Zachraniarka, fjolka, Anisha, Gosia_i_Luka, Jura. Kto następny?[/quote]No wypraszam sobie. Ja wyraziłam zainteresowanie jako bodaj pierwsza po rzuceniu pomysłu przez zach, a na liście mnie nie ma. ;-) Jako termin proponuję wrzesień... Dla studentów chyba lepiej, już po sezonie, więc miejsce łatwo znaleźć, a jeszcze ciepło... Przynajmniej zazwyczaj. :cool1:
-
[quote name='INA'][B]bos[/B] - co Ci się stało z postem:crazyeye: :crazyeye:[/quote]Jak to co? bos robotę dla moda robi, coby sprawdzić, czy mod nie śpi ;-).
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ja używam dwóch różnych komend zwalniających dla dwóch psów. Chodzi o to, żeby można było zwolnić jednego nie zwalniając obydwu. Póki co działa to tak sobie... :roll: Ale to oddzielna sprawa. W każdym razie, Misię zwalniam na OK, a Lotkę - na "można". -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Ali26762'][B]Anisha[/B], ja bardzo dziękuję za zaufanie, czuję się zaszczycona, że o mnie pomyślałaś, ale, niestety, nie mogę być w komitecie organizacyjnym zlotu serdlowego, ponieważ... nie posiadam erdla :([/quote]Móc to możesz, tylko czy byś chciała? :niewiem: Co do miejsca - ja pojadę gdziekolwiek, nad morze chętnie :-), natomiast nie wiem, czy nie miałoby sensu miejsce bardziej centralne... -
[quote name='MonikaSz']16 września podobno mają być zawody obedience (wszystkie klasy, sędzia nieznany, teren wystawy), ale organizowane przez oddział łódzki ZKWP, a nie przez Klub Boksera. Więcej na psach sportowych: [URL]http://www.psysportowe.pl/forum/index.php?showtopic=374&st=40[/URL] Najlepiej zadzwonić do oddziału, ale dla mnie taki obieg informacji o zawodach jest żenujący :shake:[/quote] Wie ktoś coś o tych zawodach? Forum psysportowe nie działa, ja wysłałam zgłoszenie na adres łódzkiego oddziału, odzewu żadnego, w sumie nie wiem, czy jestem zgłoszona, czy nie... :roll:
-
GRATULACJE!!! Zdjęcia, prosimy! :laola:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']Myślałam, że Misi siła spokoju jest tendencją nieterierową.[/quote]Tak, ale instynkt biegnięcia za tropem nie zwracając uwagi na to, gdzie i czy pańcia jest, to zdecydowanie terierowe zachowanie... :mad: [quote name='Jura']Gratuluję Lotce i Shaggiemu osiągnięć naukowych. [/quote]Tia... Szczególnie Lotce należą się gratulacje za to, że w wieku 10 miesięcy zna już nie tylko jedną, ale aż dwie komendy! :mad: [quote name='Jura']Bezpsiejstwo jest okropne.[/quote]Zgadzam się w całej rozciągłości! Na szczęście póki co mam dwupsiejstwo. :multi: (Niektórzy zwą to nadpsiejstwem ;-) ). -
No właśnie, bogula, jak tam u Ciebie? Ja mam dzisiaj luksus - nie muszę wcześnie wstawać... Psom też to się podoba i śpią jak zabite! :lol:
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='Dag']A ja kiedyś od weta- takiego lekko zapitego weta- ale zawsze weta (pracował w warszawskim zoo i na paluchu) słyszałam, że czasami weterynarze sterylizują suki- jak on to określił [B]"na wesoło"[/B], tzn z winy weta pozostaje wewnątrz suki coś, co daje objawy cieczki. Nie pamiętam już, co by to miało być, ale chyba po prostu niedokładnie wycięty jajnik. może ktoś coś więcej na ten temat wie?[/quote] Patrz powyżej. Ale ja spotkałam się z inna definicją sterylizacji na wesoło - mianowicie, słyszałam to w odniesieniu do zabiegu podwiązywania jajników. :niewiem: Czyli w tym przypadku, jajniki są zostawione celo. Suka normalnie funkcjonuje hormonalnie, tylko nie może nieć szczeniąt. -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='nathaniel']Syndrom tzw. trzeciego jajnika to wyjątkowa sytuacja, jaka zdarza się czasami u suk i kotek. Nie do końca wiadomo, co jest tego przyczyną, ale zdarza się, że mimo sterylizacji u suki pojawiają się objawy cieczki. Zjawisko to nie jest skutkiem niedbałości chirurga, który czegoś tam nie usunął, jak często uważają właściciele zwierząt. Podejrzewa się, że przyczyną jest występowanie u niektórych suk, gdzieś w jamie brzusznej mikroskopijnej ilości takich samych komórek, jak te, które znajdują się w jajnikach. Komórki te produkują estrogeny i wywołują w ten sposób cieczkę, po której może wystąpić ciąża urojona. Mimo objawów cieczki, suki są bezpłodne i nie ma żadnej możliwości, aby zaszły w ciążę.[/quote]To nie do końca zgadza się z tym, co na ten temat czytałam... Efekt trzeciega jamnika może powstać i na skutek pozostawienia czegoś przez chirurga, i na skutek tych dodatkowych komórek gdzie indziej. Natomiast zdarza się to tak samo często w sterylizacjach przeprowadzonych przez doświadczonych chirurgów, jak i w sterylizacjach przeprowadzonych przez nowicjuszy. [quote name='nathaniel']Nie ma możliwości odnalezienia i usunięcia tego "trzeciego jajnika", dlatego jedynym sposobem na powstrzymanie cieczki u takich suk jest podawanie preparatów hormonalych.[/quote]To również nie zgadza się z tym, co czytałam na ten temat. Na zachodzie przeprowadza się dodatkowy zabieg szukając tych dodatkowych komórek. Polecane jest robienie tego w stanie tej pesudo cieczki, bo wtedy te komórki są nabrzmiałe i łatwiej je znaleźć. Nie wiem, czy w Polsce ktokolwiek robi taki powtórny zabieg, ale na zachodzie tak właśnie leczy się ten problem. Więc gdybym miała sukę z takimi po-sterylkowymi komplikacjami, na pewno szukałabym chirurga, który podjąłby się zrobić taki zabieg. Źródeł jest wiele, nie wszystkie dostępne w necie. Jedno np. to: [URL]http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1082859[/URL] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Tiaa.. No bo Ty już poznałaś mojego ancymonka i dobrze wiesz, że przyjęcie go pod dach to nic fajnego :eviltong: [/quote]Eee tam, od razu "ancymonka". Po prostu myślę, że gdyby do Ludwisia dołączyła u Ciebie Lotka, to w mig by mu precel wyprostowała. :evil_lol: Tą drobną usługą chce Cię Locia obdarować w ramach podziękowania za jej wychowanie. :evil_lol: -
[quote name='swallow'][B]Ali[/B] WT chyba jeszcze na tyle nie zarósł żeby go pomylić z pudlem, a tym bardziej moj AT, który tego dnia był wystawiany we Włocławku :razz: [/quote]Eee tam. Może jak ktoś ma dobry wzrok, to nie pomyli. Ja mam -8,5 w lewym oku, -7,5 w prawym - i dla mnie AT to wykapany pudel. :cool3:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']mój o kilka miesięcy starszy pies w poniedziałek jak chciałam mu przypomnieć posłuszność.. to na komendę siad- szczekał.. a na komendę waruj- też szczekał.. To jest dopiero inteligent :diabloti:[/quote]To zupełnie jak Lotka! Na każdą komendę szczeka. Bez żadnej komendy - też szczeka. :diabloti: Może powinnam udawać, że uczę ją dawać głos :angryy: - bo Ludwiś to przynajmniej jest uczony oszczekiwania - co prawda nie na komendę waruj, ale to drobiazg :razz: . -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Qrcze, nikt mi tu nawet nie gratuluje, że w wieku prawie 10 miesięcy, pies nauczył się warować! :mad: :mad: :mad: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']Ja byłam pierwsza, Flaire, już kiedyś proponowałam, że na miesiąc Regona podmienię na Ludwisia:evil_lol: [/quote]borsaf, ale Ty chcesz Regona wymienić na Ludwisia, a ja Lotkę oddam na nauki bez żadnego zakładnika! :cool3: [quote name='zachraniarka']No ale już na poważnie, trzeba by pomyśleć o jakimś zlocie w przyszłym roku. Coś na zasadzie jak są labowiska. Weekend pod znakiem erdeliozy.. To by było superowo.. Moglibyśmy sobie zrobić zajęcia z posłuszności, frisbee, agility, tropienia.. Nauki trymowania, wystawiania.. No i przede wszystkim długie, dluuugie rozmowy.. Ach to byłby piękny czas :roll: [/quote]Ja jestem zdecydowanie ZA!!! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Siadanie, warowanie opanowane, zrobimy jakieś chodzonko przy nodze, dorzucimy przywołanko i zostawanie, no i masz wyszkolonego psa hi hi[/quote] zach, czy mogę Ci podesłać moją Lotkę na nauki? Pliiiiiz? -
[quote name='Gosia_i_Luka']Eee, zależy jakie charty. ;) [/quote]No toż napisałam, że dalmatyńczyk wygrywa! :cool3: [quote name='Gosia']Ale pudelek.....???? [/quote]Zarośnięty serdelek (czy walijczy, bo to chyba było o walijczyku) jak najbardziej może przypominać zarośniętego pudla. :cool3: Nawet umaszczeniem się nie będzie różnił jeśli brudny! :evil_lol: Ale dalmatyńczyka - nigdy!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Anisha, rzeczywiście bardzo łatwo jest dawać dodatkowe komendy psu nie zdając sobie z tego sprawy! Robi to nawet... mistrzyni Polski IPO, przewodnik słynnego Eyka, na załączonych kiedyś przez zach filmikach. Ja szkolę psy od wielu lat i jestem na to dosyć uczulona, bo w USA na zawodach niemiłosiernie za to obcinają punkty. Ale też muszę się z Misią pilnowć, żeby stać jak posąg... Ze szczeniakiem się jeszcze zbytnio nie pilnuję, bo to już duży sukces, że nie muszę ręką pokazywać. Czy ktoś z Was kto będzie w Łodzi miałby możliwość sfilmowania mojego debiutowego występu z Misią w obedience? Byłabym niezmiernie wdzięczna! Nie ma nic bardziej edukacyjnego niż oglądanie samej siebie na filmiku! :cool3: -
[COLOR=red]BeataSabra, post, na który odpowiedziałaś łamał regulamin i musiałam go zredagować, również jako cytat w Twoim poscie. Proszę resztę dyskusji prowadzić na priv. Przypominam po raz kolejny o punkcie 3 regulaminu dotyczącym krytyki jednoznacznie zidentyfikowanej osoby. :angryy:[/COLOR] [COLOR=#ff0000][/COLOR] [COLOR=#ff0000]Mod Flaire[/COLOR]
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']:klacz: Nareszcie zauważyłaś to, co powtarzamy Ci od dawna :klacz: [/quote]Nie - Wy mnie próbowaliście przekonać, że ona miała więcej niż 4 szare komórki. Ale co do tego mnie nie przekonacie. Wiem, ile ich miała, bo sama liczyłam. :cool3: Ale muszę przyznać się uczciwie, że chyba w weekend wyhodowała... piątą! Gdyż albowiem, właśnie od weekendu, mój szczeniak potrafi zawarować na samą komendę głosową :multi: - nie potrzebny jej dodatkowy znak optyczny (ręką). Ze skóry wychodzę z dumy - nauczenie się tego zajęło jej tylko 6 miesięcy! :angryy: :mad: :mad: :mad:[SIZE=1]No, może 7...[/SIZE] -
[quote name='rita60']Sprobuje cie przebic,kiedy byłam w Karwii,jakas pani patrzac na Parysa powiedziała jaki ładny........dalmatynczyk:loveu::loveu:[/quote] No, a ja myślałam, że tego gościa, który chciał dziewczynie znawstwem ras w Gdańsku zaimponować i zidentyfikował trzy AT jako charty to już nikt nie pobije! Ale poddaję się - dalmatyńczyk wygrywa! ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Dobry wieczór, dogomaniacy! :-) Ale dzisiaj mieliśmy w Warszawie piękny dzionek! Z tej okazji postanowiłam, po raz pierwszy od dłuższego czasu, wziąć na dłuższy spacer każdego psa oddzielnie. Lotka już dawno nie była na spacerze sama (nie liczę treningów, szkoleń i krótkich spacerów szkoleniowych). No i okazuje się, że mam całkiem grzecznego szczeniaka! :loveu: Gdy dziewczyny są razem, prześcigają sie w głupich pomysłach i braku posłuszności... Lotka nie dopuszcza Misi do mnie, Misia przed nią ucieka, Lotka za nią goni, w sumie oddalają się dalej niż mi się podoba, gdy wołam Misię - nie wraca, bo boi się, że Lotka ją dopadnie, w ogóle kicha. Natomiast gdy są osobno, każda jest w miarę grzeczna, a szczególnie Lotka jest dużo grzeczniejsz niż się spodziewałam. Gdy jest z nami Misia, Lotka jest wielkim chojrakiem, ale okazuje się, że gdy Misi nie ma, Locia dochodzi do wniosku, że lepiej pańci z oka nie spuszczać i za bardzo się nie oddalać... A już jak pańcia woła, to należy natychmiast biec najszybciej, jak się potrafi, bo jeszcze pańcia może się zgubić, albo co... W każdym razie szczeniak zachowywał się na spacerku super - świetnie odwoływalny od psów, nie zaczepiający ludzi, pilnujący się... Misia mogłaby brać od niej lekcje! Bo Misia po prostu naturalnie jest od Lotki pewniejsza siebie i bardziej towarzyska, i do psów, i do ludzi - było baaaardzo trudno nauczyć ją, żeby ludzi nie zaczepiała, a psy zaczepia nadal, chociaż na szczęście jest w każdym momencie odwoływalna, tyle że czasami muszę na nią huknąć bardziej "stanowczo" :mad: niż mi się podoba :-( . No cóż, z dwoma psami jest mniej czasu na ćwiczenie z każdym z osobna, a Misia potrzebuje ciągłego ćwiczenia, bo jej naturalne tendencje są zbyt... terierowe. ;-) Ale wracając do Lociowego spaceru, to co mnie zdziwiło najbardziej, to stopień Lociowego wyczerpania po w sumie niezbyt długim, bo tylko godzinnym, spacerku. Lotka była padnięta! Na wspólnych spacerach z Misią nigdy się tak nie męczy, pomimo że biega chyba więcej... Wydaje mi się, że tu do zmęczenia dołożył stres - Lotka czuła się niepewna bez Misi i to powodowało stres i wysiłek umysłowy, który nie jest potrzebny na normalnych spacerach. W każdym razie, szczeniak był tak padnięty przez resztę dnia, że nie wskoczył na gościa, który przyszedł do nas ze trzy godziny po powrocie ze spaceru, a gdy gość się żegnał ok. godziny później, szczeniak spał i nie raczył wstać! Więc ja nawet frisbe nie potrzebuję, żeby wymęczyć szczeniaka - póki co, wystarczają indywidualne spacery! :evil_lol: -
[quote name='carragan']Flaire,Beti to suka w rozwoju.Malenstwo dopiero po ukonczeniu 25m-cy zaczelo sie rozwijac w tym kierunku,tak wiec jak dla mnie normalne ze wyglada szczypiorkowato.Szczegolnie,ze wilczarz powinnien wolno sie rozwijac,dla wlasnego zdrowia.A jesli zas idzie o Beti to nie mozna tez zapominac,ze to suka po ktorej powinno byc widac pietno plci,tak samo jak po psie powinno byc widac,ze to pies bez sprawdzania tego po jajkach ;) [/quote] carrie, to nie była krytyka broń Boże - sama mam teraz w domu wolno rozwijającego się szczypiora, a raczej szczypiorkę ;-), która - mam nadzieję - w końcu wydorośleje. ;-)