Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='borsaf']czekam na ostatnich, w tym na Flaire:evil_lol: [/quote] No dobra, no... Ewidentnie się nie wyrabiam... Spójrzcie, o której to piszę - a budzik nastawiony na 4 rano. Ale już się wpisuje: Mam obecnie dwa AT: 1. Misia, ur. 22.12.2000, o: Piccadilly's Katmandu, m: Piccadilly's Tootsie Roll 2. Locia, ur. 14.11.2005, o: Moraine On Wings of Gold, m: Moraine Return To Sender Misia jest spowinowacona z wieloma polskimi AT poprzez Piccadilly's Stetsona, który miał dzieci w USA (w tym przodków Misi po obu stronach rodowodu) zanim został sprowadzony do Polski. A Locia, jeśli jest spokrewniona, to już tak daleką rodzinką jest, że raczej się nie liczy. ;-) Ale za to jest chrześniaczką coztego. ;-) borsaf - proponuję uporządkować alfabetycznie według nika właściciela - wtedy, jak zapomnę, jakiego piesa ktoś ma - będę mogła łatwo odnaleźć.
  2. No, bosik, no - dzisiaj już jest jutro, a ja dopiero składam Ci życzenia z wczoraj :roflt: Kresia, Gosia - Wam również. Urodzinowe buziaczki dla wszystkich!
  3. [quote name='Kardusia']Zmieniłam podpis - bo wgłębiłam się w regulamin...i chyba nie bardzo mile widziane są animacje z merdającym ogonkiem :shake: i nie tylko :hmmmm:...[/quote]Dzięki! :-)
  4. [quote name='Jura'][B]Flaire[/B], fajny psiapsiur. A kiedy debiut na dorosłych zawodach?[/quote]Debiut niejako już był, na zawodach kończących obóz w lipcu. Ale to jeszcze były ulgowe warunki, bo Lotka póki co skacze na mocno obniżonych przeszkodach, w celu chronienia rozwijających się ciągle stawów. Niby jutro kończy 11 miechów, ale cieczki jeszcze nia miała i wyraźnie straszny jeszcze z niej szczyl - więc nie chcę, żeby za bardzo skakała. Tak więc z pierwszymi zawodami musi jeszcze poczekać, a do kiedy - zobaczymy. W oficjalnych zawodach FCI nie wolno skakać psom poniżej 18 miechów. W nieoficjalnych nie ma takich restrykcji, a poza tym klasa "0" skacze i tak na troszkę obniżonych przeszkodach, więc może już za kilka miesięcy wystartuje. Póki co, w niedzielę będzie chyba biegła jako przedskoczek zerówek na mocno obniżonych hopkach - chociaż tak naprawdę to myślę, że nie jest jeszcze na taki torek gotowa. Ale co tam. ;-)
  5. Chyba daję za wygraną z dogomanią na dzisiaj, bo strasznie mi wolno chodzi... Ale mam coś dla Was... Niektórzy z Was pamiętają być może agilitowy "debiut" Lotki, gdy to, w wieku 4 miechów, występowała na halowych zawodach. A więc PATIszon właśnie przysłała mi filmik z Locinego występu. Lotka biegła poza konkurencją w biegu charytatywnym na maksymalnie obniżonych poprzeczkach (poprzeczki leżały na podstawach). Przebiegła cały torek z jednym tylko błędem (taki błąd w agilitowym języku nazywa się "odmową"). A znajdziecie to [URL="http://www.zippyvideos.com/1519815336125176/debiut_loci/"]tutaj[/URL].
  6. [quote name='Anisha']A co do TOP-DOGA to w końcu on pstryka czy piszczy, bo [B]Ali [/B]chyba o piszczeniu pisała? Mnie w sumie nie robi to różnicy, tylko zastanawiałam się czym (zakładając, że piszczy) on się różni od np.małej lateksowej świnki, która też piszczy i też łatwo ją mogę schować do kieszeni. :roll: [/quote]Ja ZGADUJĘ (bo Top Doga nigdy nie widziałam), że piszczy, a różni się tym, że jest płaski, więc jak włożysz do kieszeni marynarki, to kieszeni nie wypycha. (Potem wystarczy nacisnąć na kieszeń, żeby pisnął). Może też piszczeć "ciekawiej" (dla psa, oczywiście ;-) ) od takiej zwykłej zabawki, ale tego już nie wiem.
  7. borsaf, Ty optymistko, bardzo bym chciala, żeby się okazało, że masz rację! Jak organizowałam kurs trymowania, to też myślałam, że będę musiała jakąś halę wynająć, tylu było chętnych... A jak przyszło co do czego, to na pierwszym spotkaniu były bodaj 4 osoby, a na drugim... 0. Chciałabym wierzyć, że to znaczy, że już ich "wszystkiego" za pierwszym razem nauczyłam! :cool3:
  8. [quote name='borsaf']Witam, juz mozecie puścić kciuki....niestety nie będzie szczeniora nowego...właścicielka zostawia sobie sunie i nie sprzedaje buuuu:placz:[/quote] borsaf, ale to przecież nie jest jedyny szczenior AT na świecie... Na pewno prędzej czy później znajdzie się inny - chyba że zależało Ci konkretnie na tej suni... :-(
  9. [quote name='Nitencja']Niedzwiedzica dzwonie wszedzie.......[/quote] Nitencja, daj znać na priw, gdzie już dzwoniłaś, bo mnie też to czeka...
  10. [quote name='zachraniarka']Jedyny problem w tym, że sierpniu może tam być sporo ludzi..[/quote] zach, Ty musisz ocenić, czy na tyle dużo, żeby nam przeszkodzić, czy nie... bo większość z nas nie ma pojęcia.
  11. [quote name='Anisha'][B]Coztego[/B],dzięki za odpowiedź! :loveu: Czyli 19-20 dni to w zupełności wystarczający czas, tak? [/quote]Powinno być akurat. Myśmy dostali bana na agility na trzy tygodnie - czyli ok. tygodnia po zdjęciu szwów.
  12. [quote name='borsaf'][B]Mocca,[/B] ja zrozumialam, że 140 zl za pokój 2 os.[/quote] Hmm... Sprawdziłam ten poznański Mercure. Rzeczywiście za pokój dwuosobowy chcą 140 za noc, tyle że 140 euro, nie zł... :-(
  13. Nitencja, bardzo mi przykro - dopiero teraz przekopałam się przez ten topik! :bigcry: Ela_h - mocno trzymamy kciuki i komplet pazurów za Motylka! bogula - będziesz nam musiała pokazywać postępy tego wydzierganego wizerunku Fafisia! To świetny pomysł coś takiego stworzyć! :-) Wind - na które noce ten hotel i co to za hotel? Okazuje się, że prawdopodobnie przylatuje do mnie na ten okres moja sąsiadka od wodołazów :loveu: i mam jej - nam - załatwić jakiś nocleg, ale ona już mi zapowiedziała dosyć specyficzne wymagania co do hotelu...
  14. [quote name='zadziorny']Już idzie :razz: :cool3: :lol:[/quote] zadziorny - DZIĘKI!!!
  15. [quote name='zachraniarka']A ja tak oglądałam zdjęcia z linku, który podała [B]Fuka[/B] i mam mieszane uczucia. Niektóre terriery podobały mi się bardzo, piękne psy super przygotowane. No ale juz niektóre uważam za ciut przedobrzone, wyglądają jak sztuczne. Jakoś taki wizerunek ufryzowanego wacika mało mi się podoba, wolę jednak takiego terriera ciut bardziej naturalnego, bez udziwnień.. :roll: [/quote] zach, a ja myślę, że te Airedale, które ja widziałam na Montgomery (linka nie oglądałam) by Ci się podobały... bo to są przede wszystkim PSY - bardzo ładne, ale normalne psy. Wesołe, zaczepne, nauczone stac, jak posągi, ale ciągle psy. Żadnych ogonów pod psem tam nie było, wszystkie do góry i wesołe. Wytrymowane są tak perfekcyjnie, że nawet jak się je poczochra, to dwa machnięcia szczotką i wszystko jest znów w porządku. borsaf, na Montgomery jedynym dorosłym AT, którego widziałam z osmoleniami był... Stargus Galileo. Cała reszta ładnie wybarwiona, nie licząc szczyli oczywiście! :loveu: Ali - jeszcze ja! Będę szukać po kioskach, ale póki co, dawaj ten artykuł! Gosia - nowy awaatarek super! INA, odnośnie Twojego doświadczenia z pijaczyną - ja próbuję uczyć Lotkę, żeby na psy nigdy nie szczekała, w tym nie odszczekiwała, gdy tamte zaczną. Póki co średnio mi się to udaje, chociaż myślę, że już szczeka sporo mniej - ale to jeszcze szczeniak. Mam nadzieję, że w końcu przestanie na psy szczekać w ogóle. rita60 - Ty i ja jesteśmy całkiem bliską rodzinką! Misia ma Piccadilly Stetsona po obydwu stronach rodowodu na podstawie kryć, których dokonał jeszcze w USA, zanim przyjechał do Polski! :lol: Wojenka, szkoty chyba wygrały BISa par, jeśli tak, to mam to na zdjęciu, a poza tym mam zdjęcia szkota z grupy. Niestety i w jednym, i w drugim przypadku psy wyszły jak mało foremne czarne placki... :-(
  16. [quote name='Anisha']A jakby w takim razie ten termin posopocki, w sierpniu i gdzieś nad morzem w pobliżu Trójmiasta? [/quote]Ja jestem za! Próbowałam nawet cosik sklecić już w tym roku, ale pomysł zrodził się za późno i wszyscy mieli już plany, które wprawdzie PRAWIE pozwalały im uczestniczyć, ale właśnie tylko PRAWIE. [quote name='Anisha'][B]Zach [/B]nie mogłaby powiedzieć, że jej nie będzie[/quote]No pewnie, że będzie mogła! Tak właśnie zrobiła w tym roku! :diabloti: :cool3: Mnie się wydaje, że w tym momencie należy ogłosić, że zlot będzie na Wyspie Sobieszewskiej po wystawie w Sopocie... Ja już sprawdzałam w tym roku - tam jest sporo miejsc noclegowych, a jak będziemy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, to na pewno uda nam się znaleźć dokładnie to, co potrzeba. W razie czego wyślemy zach - albo kogoś innego z LICZNEJ trójmiejskiej ekipy - na zwiady! :-) Już się cieszę!
  17. [quote name='swallow']Zakaz wprowadzania psów na nadmorskie plaże obejmuje całą Polskę[/quote] :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: A skąd taka informacja? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Myśmy znaleźli między Juratą a Jastarnią plażę specjalnie i oficjalnie oznakowaną, że jest dla psów, a w okolicach Jastrzębiej Góry również nie widzieliśmy żadnych zakazów i psy hasały sobie po plaży bez problemu... Mnie w maju niestety nie będzie - powtarzam więc propozycję września. A w ogóle tak sobie myślę, że wartoby dostosować termin zjazdu do kalendarza zach, bo bardzo fajnie byłoby ją tam mieć... Marzą mi się rozmaite sesje szkoleniowe, posłuszeństwo na codzień i takie tam, nie mówiąc już o szkicach z życia psa-ratownika przy ognisku... ;-)
  18. [quote name='puli']Skoro ilu weterynarzy-tyle opinii,to ja juz wole dmuchac na zimne....[/quote] Mnie się wydaje, że warto tutaj spojrzeć na zalecenia producentów szczepionek... Oczywiście im zależy na tym, żeby szczepić jak najczęściej, bo w ten sposób więcej zarabiają - więc tym bardziej ciekawy jest fakt, że dwóch z największych producentów szczepionek używanych (Nobivac i Fort Dodge) zmieniło swoje zalecenia, odchodząc od szczepień corocznych... Z tym dmuchaniem na zimne to też nie do końca tak - badania wykazują, że częstsze szczepienia nie pomagają nic a nic, a mogą szkodzić...
  19. Zalecenia amerykańskich organizacji weterynaryjnych, na podstawie badań odporności, to żeby szczepić szczepionką typu DHPPi (nosówka - D, choroba Rubarth'a- H, Parwowiroza - P oraz jeden z wirusów powodujących kaszel kennelowy - Pi) jak następuje: 1. seria dla szczeniąt (jeśli pierwsze szczepienie jest podane wcześnie, przed 8 tygodniem życia, to powinno zawierać tylko DP) 2. powtórzyć DHPPi po roku 3. potem co 3 lata do końca życia Istnieje mocne podejrzenie, że odporność na pierwsze trzy choroby po tym szczepieniu w wieku 1 roku trwa całe życie, więc nawet te zalecenia są niejako na wyrost - ale badania są w trakcie, wyniki jeszcze nie do końca opublikowane. Szczepionka na kaszel kennelowy zapobiega tylko niektórym przyczynom tej choroby, więc nie jest bardzo skuteczna, a żeby utrzymywać odpornośc, trzeba szczepić co pół roku. Co więcej, nie wszystkie wersje tej szczepionki są dostępne w Polsce... Szczepionka na koronowirozę jest w ogóle nie potrzebna i producenci wycofują ją ze swoich standardowych "mieszanek". Szczepionka na leptospirozę jest mało skuteczna. Dodatkowo dostępna w Polsce szczepionka zapobiega tylko 2 z ok. 100 znanych rodzajów tej choroby, a szczepienie przeciw tym dwóm rodzajom nie ma wpływu na zarażenie innym rodzajem. Badania wykazują, że psy nie zarażają się tymi dwoma rodzajami - chociaż powodem może być oczywiście fakt, że przynajmniej niektóre są zaszczepione...
  20. No, już jestem! :-) Wylądowałam kilka godzin temu i dużo dzisiaj nie napiszę, bo jutro muszę wstawać o 5, a już późno... Wrażeń co niemiara, troszkę zdjęć również, a i czytania dogomanii do nadrobienia ogromniaście dużo! Póki co, przeczytałam tylko ten topik i tylko do piątku! :-( I już mam sporo do napisania w odpowiedzi! Ale to jutro. Na razie tylko jedno zdjęcie w dwóch wersjach i idę spać! :-) Wujaszek Loci w przeddzień Montgomery wygrał kolejnego BISa (27 w tym roku - rekord USA BISów w całej karierze dla AT został ustanowiony w zeszłym roku i obecnie wynosi 35... wygląda na to, że długo się nie utrzyma ;-) ), ale w dniu klubówki był "tylko" 2 na grupie. Niestety mój aparat (pożyczony od rodziców) kiepski, a światło tego dnia było bardzo trudne... Ale wujaszek wyglądał tak: [IMG]http://www.std.org/~hania/montgomery2006/croppedmaxgroupwithhandler.jpg[/IMG] Jeszcze z tego samego zdjęcia, sam pies: [IMG]http://www.std.org/~hania/montgomery2006/croppedgroupjustmax.jpg[/IMG] ON W TEJ POZYCJI, Z TYM WYRAZEM, POTRAFI STAĆ NONSTOP DOWOLNIE DŁUGO!!! :crazyeye:
  21. [quote name='aga_ostaszewska']uslyszalam "szkoda, ze Lotka nie da sie tak przeiwdziec ja grup" :cool3:[/quote] Jak to przeczytałam, to zaczęłam się zastanawiać po pierwsze, co to znaczy, a po drugie, co moja Locia ma wspólnego z tą dyskusją... Dopiero po dłuższym czasie rozszyfrowałam, o co chodzi... :evil_lol: A dla mojej ulubiennicy Gai, dużo zdrowia, zadowolenia z Pańci i z córci, wielu pysznych paróek, stu psich lat i wszystkiego, co najpsiejsze!
  22. [quote name='swallow']Ja w Rybniku nie byłam, ale dzięki [B]zadziornemu[/B] czuję się jakbym obskoczyła dwie wystawy jednego dnia :cool3: , zadziorny dzieki za fotki [/quote]A ja nie byłam ani na jednej, ani na drugiej, a czuje się tak samo! :lol: Dzięki wielkie za piękne fotoreportaże. zach, Posłuszeństwo na codzień - TO JEST TO! Podstawa, moim zdaniem. Niestety, w Polsce Wasz kurs będzie chyba pierwszym. Brawa! Coraz bardziej żałuję, że nie mieszkam w Gdańsku! Dzisiaj wieczorem będę pomagać na szkoleniach prowadzonych przez moją kalifornijską sąsiadkę i przyjaciółkę, tę od nowofundlandów. U niej też się zatrzymałam, więc na brak psów nie narzekam! :-) Ale za Misią i Locią troszkę jednak tęsknię. :-(
  23. [quote name='Welsh Terrier']Już poprosiłam moda o przeniesienie tematu :)[/quote] Hm... Osobnej prosby nie dostalam, ale juz przenosze!
  24. Gratulacie dla Elmiastego tatusia i babci! Ile ich w koncu bylo? I dlaczego nikt nic nie napisal o wystawie, ze o fotach nie wspomne! :-(
  25. [quote name='swallow']Chyba nie ostatnio tylko zawsze[/quote] Ciekawi mnie, co przez to rozumiesz? :niewiem:
×
×
  • Create New...