-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Ibolya'][B][COLOR=blue]Flaire[/COLOR][/B][COLOR=blue] na którym serwisie ??? :crazyeye:[/COLOR][/quote] Ibolya, zapomniałam wstawić link, sorry! Oto on: [URL]http://serwis.atena.vip.interia.pl/[/URL]
-
[quote name='malawaszka']dziś zaczął kaszleć więc do weta i zapalenie krtani :placz: co ja źle robię - ani go nie kąpałam ani nie chodził na długie spacery w deszczu :shake: [/quote]Deszcz i kąpiele niewiele mają tu do rzeczy, niestety... Żeby się zarazić, potrzebny kontakt z chorymi psami, a podobno teraz jest jakaś epidemia...
-
Paszport jest oficjalnym świadectwem szczepienia przeciw wściekliźnie, a książeczka zdrowia - nie jest. Tak mi powiedział wet, który te świadectwa sprawdzał na zawodach we Wrocławiu, gdy dla jednego psa miałam paszport, a dla drugiego - tylko książeczkę. Więc jeśli masz tylko książeczkę, to musisz albo sobie załatwić dodatkowo świadectwo na kartce, albo wyrobić paszport. Tak przynajmniej twierdził tamten wet.
-
[quote name='Flaire']No to szczęściarze! Właśnie niedawno gdzieś czytałam, że szatany to obecnie bardzo rzadkie grzyby na terenie Polski...[/quote] Ta informacja pochodziła [URL="http://www.grzyby.pl/gatunki/Boletus.htm"]z tej stronki[/URL]. Tam jest napisane, że borowik szatański to gatunek wymierający i dodatkowo, że w Polsce "raczej nie występuje". I jeszcze, w innym miejscu: [quote] [URL="http://www.grzyby.pl/gatunki/Boletus_satanas.htm"][COLOR=#800080]Borowik szatański (Boletus satanas)[/COLOR][/URL] jest trujący w stanie surowym, ale wbrew obiegowej opinii bardzo rzadko występuje na terenie Polski, jedynie na glebach wapiennych, wymaga ciepłych stanowisk. Pod potoczną nazwą "szatana" jest zwykłe rozumiany [URL="http://www.grzyby.pl/gatunki/Tylopilus_felleus.htm"][COLOR=#800080]goryczak żółciowy (Tylopilus felleus)[/COLOR][/URL].[/quote] A tego goryczaka żółciowego trudno zjeść przypadkowo z jajeczkiem ;-), bo jest bardzo, bardzo gorzki (to wiem z autopsji, bo w lipcu na Mazurach takowego znalazłam :-) . Ładny był, jak młodziutki prawdziwek, tylko pod spodem podejrzanie różowiutki... :evil_lol: ).
-
[quote name='bos']okazuję się że trafili na całą polanę ....szatanów.... oczywiście w grzybowym wydaniu. Wyglądały ponoć przecudownie w takiej całej masie.........:lol: [/quote] No to szczęściarze! Właśnie niedawno gdzieś czytałam, że szatany to obecnie bardzo rzadkie grzyby na terenie Polski...
-
O Ozzy'm jest na dogomanii cały specjalny dział. Osoby zainteresowane dyskusją na ten temat (i inne z nim powiązane) zapraszam [URL="http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=100"]tutaj[/URL].
-
carr, na zdjęciu ta sucz wygląda bardzo młodziutko, taki szczypiorowaty szczenior jeszcze, troszkę jak moja Leokadia ;-) . Ale ładna jest! Ibolya, na tym serwisie znajdziesz dwie fotki Bodrysia. Trzeba wejść w Wystawy->fotorelacje, a potem Warszawa - 9 wrzesień 2006.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Hihihi, spójrzcie na to zdjęcie z pudła [URL="http://www.republika.pl/wystawy3/warszawa09092006/95.jpg"]par hodowlanych [/URL]warszawskiej wystawy (a konkretnie na Parę HODOWLANĄ na drugim miejscu!) :evil_lol: -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='czapla']zanim ja mu karze cos zrobic, to on wykombinuje sobie kilka ewentualnych wariantow polecen, ktore moze karze mu wykonac, zrobi to i patrzy czy mi sie podobalo:roll: :evil_lol: No i sama nie wiem, czy krzyczec na niego czy go chwalic:razz:[/quote] Lotka ma to samo... :roll: Ja nie chwalę. :mad: :mad: :mad: Najśmieszniej z Lotką było, gdy po raz pierwszy w życiu zdała sobie sprawę, że głupia pańcia wcale nie uważa, tak jak Lotka, że każda przeszkoda jest tak samo fajna do pokonania! Co gorsza, czasami jedna jest fajna, a druga niby nie, a następnym razem właśnie ta druga ma być fajna, a ta pierwsza nie! A wszystko to ma na celu pomieszanie psu we łbie. :diabloti: A było to tak, że Lotka poleciała naprzód do tunelu, tak jak to robiła kilka razy wcześniej, a niedobra pańcia po raz pierwszy zrobiła zmyłkę i przed tunelem skręciła na inną hopkę, oczywiście wołając Locię, ale Loci się wydawało, że ona wie lepiej, co ma zrobić, więc wpadła w tunel. No i gdy wyleciała z tego tunelu z drugiej strony zaczęła się rozglądać, gdzie pańcia i piłeczka... A pańci nie ma! Ale było rozczarowanie na psim pysku!!! W końcu przyuważyła pańcię na drugim końcu boiska i pędem przyleciała... Biedny szczyl. Życie jest okrutne. :placz: -
[quote name='bos']Podobno jest grzybów od zatrzęsienia........i przez najbliższy rok głównym daniem u [B]zadziornego [/B]będą grzyby.......w każdej postaci. :eviltong: :eviltong: :eviltong::crazyeye: ;) ;)[/quote] A on się zna na grzybach? Bo jeśli tak, to ja się do niego na obiadek wpraszam! :-) [SIZE=1]A jeśli nie, to może sam mnie zaprosi! ;-)[/SIZE]
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Słuchajcie, mój "malutki syneczek " zaliczył dzis anatomię :multi: :Cool!::klacz: i jest studentem II roku , bo tylko ten jeden egzamin miał w kampanii wrzesniowej do zaliczenia. Głaz, jaki spadł mi z serca waży pewnie z tonę;);)[/quote]Gratulacje dla "malucha" ;-) ! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Powiedziałabym nawet, że w tej sytuacji to on jest całkiem szczuplaśny ze swoimi ok.19 kg, prawie jak dziewczynka[/quote]I ja bym się tym cieszyła... Niestety, badania zaprzeczają naszym uczuciom dot. "zdrowch grubasków" - szczeniaki, które rosną bardzo szybko, bądź też mają nadwagę, wykazują zwiększone prawdopodobieństwo problemów ze stawami, a konkretnie dysplazji stawów biodrowych. :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']W czerwcowym MP była taka tabelka, na watku o psach z chorymi nerkami sa wyniki i tabelki norm, gdzies w necie poszukałam-wszędzie inne wartości-i nie mówię tu o innych jednostkach-jednostki takie same, normy inne. Juz tym się denerwuję :cool3:[/quote]Bo te normy zależą od kilku czynników nie mających nic wspólnego badanymi osobnikami... takich jak rodzaj i kalibracja aparatury, specyfika używanych odczynników, a nawet cechy badanej populacji. Tak więc lepiej nie porównywać szczegółowo wartości uzyskanych z różnych laboratoriów, nie mówiąc już o dwóch różnych krajach - i to samo z porównywaniem do norm. Natomiast laboratoria często podają jako wynik nie tylko samą wartość u danego psa, ale również zakres wartości, które u nich stanowią normę. I najlepiej porówywać do tego. Jeśli laboratorium tego nie podało, to można pewnie do nich zadzwonić i się o to dowiedzieć. :niewiem: Ja badam krew moich psów raz na rok (starszych - dwa razy na rok) po to, żeby móc wyłapać problem na podstawie trendu, zanim jeszcze wartości osiągną poziom uważany za chorobowy. Np. jeśli mocznik z roku na rok rośnie, to mam szansę zauważyć, że może istnieć problem jeszcze zanim osiągnie wartość oficjalnie "zawyżoną", co akurat przy chorobie nerek jest ważne, bo objawy pojawiają się dopiero gdy 75% nefronów nie funkcjonuje. -
[quote name='bos'][SIZE=3][COLOR=red][SIZE=2][COLOR=black]A tam na zdjątkach Iboly widać dogo siostry......jak im poszło..... :cool3: :lol:[/COLOR][/SIZE] [/COLOR][/SIZE][/quote]Nie wiem, czy o mnie chodziło, ale jeśli tak, to ja nie wystawiałam, byłam tylko towarzysko, a konkretnie, żeby pilnować, coby aga_o zbytnio się przed występem w ringu nie spiła [SIZE=1]tylko pozostawiła to na powystępie. :razz: [/SIZE]
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']Motylki też boskie, ale z lekka śmieszy mnie ten różowawy fiolecik zważając na to, że mam bolończyka.:evil_lol:[/quote] A mnie ten fiolecik właśnie najbardziej się podoba - uwielbiam ten kolor. :loveu: Nawet nie zauważyłam, że to motylki :oops: - wyglądało jak geometryczny wzorek. :lol: -
[quote name='Nitencja']100% welshy pieknie zrobionych[/quote]Nitencja, wiedziałam, że Ci się spodoba! :-) Prawda, jak to miło? :loveu: [SIZE=1]A wszystko to zasługa Kliwii! [/SIZE]Tym bardziej żal, że weteranów nie porównują o rasę, bo mielibyśmy trzy pięknie zrobione welsze w ringu razem! :loveu: Ale nawet jeden po drugim było fajnie, no i w porównaniu o rasę miotowe rodzeństwo!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='nikit1']Wlasnie wrocilismy z Chorzowa, gdzie Borysek zdobyl CWC i tym samym ukonczyl Championat Polski :multi: [/quote] nikit1, ogromne gratulacje! W Twojej rasie to coś znaczy! :lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']A moja Fu od jakiegoś czasu chodzi bez żadnej obroży. Serdel tak wygląda najlepiej :cool3:[/quote] Co do wyglądu się zgadzamy. Ale moje poza domem zawsze noszą adresówki, a adresówka musi być do czegoś przyczepiona - stąd i obroża. Gosia - zdecydowanie 3!!! Keira, szczeniak słodziuchny! To on zostaje w końcu Lotar? To prawie takie samo imię, jak moja Lotka! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Też myślałam, że to test ufności i socjalizacją nigdy się nie przejmowałam.. Robiłam raz na bardzo rzadki czas próbę i wychodziło OK. A na zawodach Ludwiś na widok podchodzacego sędziego wykazał błyskawiczną reakcję- cześć Stary, masz dla mnie piłkę? :evil_lol: i obcięli mi 0,5 punkta. Nawet tak banalnego ćwiczenia człowiek nie może być pewny :shake: [/quote] No więc po tym skoku troszkę to poćwiczyłam. I mogę powiedzieć, że to był jedyny skok. Z innymi "sędziami" było zdecydowanie lepiej, chociaż najlepiej było z tymi, którzy nie mieli smakoli po kieszeniach. :diabloti: A pod wieczór przepuściłam Misię jeszcze raz przez cały program. "Sędziowała" nas Mokka i poszło nieźle, chociaż zdarzył się jeden krzywawy siad. :oops: Pani "sędzia" pochwaliła prędkość Misiastego przywołania. :loveu: -
[quote name='vigor']tył nieznacznie przebudowany[/quote] A co to znaczy? :crazyeye:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaire-kiedys pisałas,że twoje nosza łańcuszki, bo najmniej włos niszcza na górnej linii ????[/quote] Tak - a dokładnie to jest tak, że często noszą... dwie obroże. :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Adresówki mają na rolowanych skórzanych i te noszą stale gdy są na dworze, a często i w domu również (ale z reguły nie gdy aktywnie wystawiam - chociaż to troszkę zależy od sierści). Natomiast na smyczach prowadzę je na łańcuszkach - bo nie ufam, że skórzane obroże się nie zerwą, a poza tym wolę łańcuszki z innych, techniczno-szkoleniowych powodów, którymi nie będę teraz nudziła. ;-) A nie chcę, żeby w łańcuszkach biegały luzem, bo nie chcę, żeby się o jakiś krzaczor w nich zaczepiły. Więc gdy je spuszczam, to zdejmuję łańcuszki i biegają luzem w tych skórzanych, przy których mają adresówki. Keira, co u Pumeksa????? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Co do obroży, to ja dla psów wystawowych nie używam żadnych taśmowych (czyli płaskich) obróżek, bo w sierści robi się takie wgniecienie w kształcie obroży... :evil_lol: Moje psy noszą obróżki ze skóry zwiniętej w cieniutki rulonik. :-) Ale żółwie mi się podobają, nawet jeśli takiej obroży pieskom nie kupię. :-) A w rogzach, ta ozdobna tasiemka naszyta na właściwą taśmę powoduje, że smycz jest grubsza i dużo przyjemniejsza do trzymania niż taka z samej taśmy. Nie wiem, dlaczego tak jest - ale ja zdecydowanie wolę w dotyku smycze rogza niż takie normalne, czy z wzorkiem, czy bez - chociaż lupina jeszcze nie próbowałam. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Keira, co nowego u Pumeksa? :evil_lol: rita60, do Łodzi miałam zamiar wziąć obie dziewczyny, ale zgłosiłam jeszcze Misię na zawody obedience.... :roll: Nawet bez Lotki to jest chory pomysł, żeby startować z Misią i w obedience, i w agility na raz, więc pewnie przynajmniej jeden przebieg, o ile nie cały dzień, w agility sobie odpuszczę na rzecz obedience. I tak sobie myślę, że właśnie obecność Lotki na miejscu jeszcze tylko dodałaby zamieszania, a ona i tak w niczym nie startuje. Więc teraz myślę, że może zostawię ją w domciu... W ramach startu w obedience muszę w tym tygodniu nauczyć Misię skakać tam i z powrotem przez przeszkodę, bo ja tego ćwiczenia nienawidzę, uważam, że ono nie ma sensu, więc go nie uczę - Misia jak dotąd robiła to tylko kilka razy w swoim życiu. Ale ponieważ ona umie aportować przez przeszkodę oraz skakać w jedną stronę (w agility), to jakoś tam sobie i z tym ćwiczeniem daje radę... :roll: Dzisiaj zrobiłyśmy sobie cały program, tak na próbę, i w zasadzie poszedł nam nieźle, gdyby nie to, że zaraz przy pierwszym ćwiczeniu, czyli tzw. socjalizacji, Misia na powitanie wskoczyła na "sędziego", żeby dać buzi i posępić...:oops: No może mogę się pocieszyć, że to była osoba, którą Misia dobrze zna, bardzo lubi i której dawno nie widziała - a dodatkowo miała ta osoba pełne kieszenie smakołyków - z prawdziwym sędzią pewnie tak nie będzie.:razz: Ale i tak było mi za nią wstyd. :oops: Z drugiej strony pocieszam się, że to ćwiczenie z "socjalizacji" nie ma być testem dobrego wychowania (którego Misia zdecydowanie nie wykazała:oops: ), ale testem ufności (której Misia ma nadmiar). Więc mam nadzieję, że jakoś to będzie, a w tym tygodniu będę szukała jak najwięcej osób na próbnych "sędziów"... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach, ja mam słabość do żółwi, nie wiem, czy zauważyłaś, jak u mnie byłaś, ale jest ich wszędzie pełno... Żółwiowa obróżka super! :-)