-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='zadziorny']Z Bodrysiem, jeśli mu się nie poprawi lepiej idź do weta. Może mu coś utkwiło głęboko w uchu :hmmmm: :niewiem:[/quote] Misia niedawno tak miala. Ale ona nie tylko potrzasala lbem, ale jeszcze nosila leb odchylony o pelne 90 stopni i jeszcze plakala z bolu. Okazalo sie, ze ma takie ostre nasionko trawy wbite gleboko, tuz kolo bebenka... Musialo byc usuwane pod narkoza :-( U nas prawie polnoc, wiec ja za kawke podziekuje i raczej spac pojde!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Wind :loveu: :loveu: Za chwilę zostanę pewnie op... za te "inne teriery " ,lae jednego moda akurat nie ma, drugi konie chyba lubi [/quote] A ja to jestem ten pierwszy mod, czy ten drugi? ;-) Uff, przebrnelam przez wszystko i mam do Was prosbe niesmiala... Jak zdarzy Wam sie podwojny post, wytnijcie, prosze, ten duplikat sami, ok? Wiem, wiem, niektorzy tak robia, a moze nawet i wszyscy, ale nie zawsze. nadrabiajac zaleglosci z dwoch dni musialam kilka takich duplikatow usunac, a lacze mam tak wolne, ze nawet nie jestem pewna, czy wszystkie znalazlam. Juz nie pamietam, na jakie tematy mialam tu odpowiedziec... bo tak dawno o tym bylo... Ale np. ja Frontline uzywam, tak jak Mokka, caly rok. Nie nalezy sie przejmowac, ze znajduje sie na zakroplonych Frotnlinem psach zywe, niewbite kleszcze, bo Frontline nie odstrasza, tylko zabija, a to zabijanie nie jest natychmiastowe. Wiekszosc kleszczy ginie zanim zdarzy sie wbic, ale to juz zalezy od rozmaitych czynnikow, lacznie z cehcami osobniczymi psa. Ja, odkad jestem w Polsce, czyli od 5 lat, znalazlam na Misi tylko jednego wbitego kleszcza, polmartwego. Natomiast kleszczy lazacych po niej znalazlam wiele. Lotka, poki co, jest bezkleszczowa. borsaf, dzieki za obiecana sciage. Oczywiscie, jak juz bedzie, wstawie w jakies odpowiednie miejsce, badz przykleje. Buziaczki dla solenizantow, ludzkich i psich! -
bogulatka, ja tez bardzo mocno trzymam kciuki za powodzenie! :lol: swallow, 10cm wlos na lapach welsha jest po prostu za dlugi. ;) Aby uzyskac kolumienki, trzeba wlos pielegnowac tak, zeby byl krotszy. Wzorzec nakazuje, zeby lapy z przodu wygladaly "rownolegle" - to przy stozkach i tak dlugim wlosie po prostu nie jest fizycznie mozliwe... kolumienki moga byc rownolegle, ale co to znaczy, ze stozki sa rownolegle? :niewiem: I oczywiscie masz racje, ze kazdy moze sobie robic psa jak mu sie podoba, ale ja jestem tradycjonalistka i staram sie trzymac tego, co jest we wzorcu... Mody sie zmieniaja czesciej niz wzorce. ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Qrcze, nadarzyc za Wami normalnie sie NIE DA!!! Witam wszystkich Nowych! borsaf, rob te sciage czym redzej, bo Ty nie jedna babcia tutaj jestes - wiecej jest nas w slusznym wieku co potrzebuja pomocy ;-). Jak Ty taka sciage wyprodukujesz, to ja ja umieszcze w jakims odpowiednim, latwo dostepnym miejscu. A w ogole to moze warto pomyslec o wyodrebnieniu osobnych AT topikow, pozostawiajac ten na ogolne pogaduszki? Nie wiem, czy to sie sprawdzi, ale za tym topikiem juz trudno nadarzyc... A ja dzisiaj trace dobry internet na kilka dni - po powrocie nie wiem jak nadrobie zaleglosci! :-o Z tyloma serdelowo zakreconymi osobami naprawde warto powazniej zajac sie zlotem! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Czesc, kochani! pozdrowka ze slonecznej Kalifornii. posty produkujecie w takim tempie, ze nadarzyc nie mozna... rapidka, jak tylko przeczytalam w jednym z Twoich wczesnych postow, ze sunia od rana ospala jest, to od razu pomyslalam - babeszjoza. Niestety to bardzo czesto jest pierwszym objawem i czesto ignorowanym... Na szczescie nie przez Ciebie. :-) Duzo zdrowia dla Astry. INA, co do tego grudkowego zapalenia, to popieram zach w calej rozciaglosci! Zoperuj jaderko, ale powieki raczej zostaw w spokoju! zach mordunia Lordunia superowa! :-) W ogole, wszystkie zdjecia fajne, szczegolnie z Wrocka. Bardzo zaluje, ze mnie tam nie bylo... szczegolnie na zawocach agility. :-( A kto tam sedziowal? No i witam sasiadke-Terriermanie! -
A ja wpadłam tu raniutko, nikogo nie było, więc sama herbatkę wypiłam, a teraz sio do roboty :-). U nas też jest ładnie - chłodno, słonecznie, tak jak lubię ja i psy! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Co te Wasze pociechy takie chorowite? [/quote] coztego, spoko - u mnie tak, jak u Darkstorma - jeszcze nigdy nie miałam w domu AT z kaszelm czy glutem! :-) Więc przynajmniej drogi oddechowe mamy zdrowe! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']przebywała w bliskiej odległości[/quote] To niestety wystarczy... Te zarazy są bardzo zaraźliwe. -
[quote name='Basia i V']Teraz dla odmiany wiadomo kiedy i gdzie zawody klubu sie odbeda, ale nie wiadomo, jaka bedzie obsada sedziowska.[/quote] Bo jak wszystko byłoby wiadomo z góry, to byłoby nudno! ;-) Ja muszę powiedzieć, że te łodzkie zawody w zeszły weekend były dla mnie ciekawe - do ostatniej chwili nie byłam pewna, czy w ogóle takie zawody będą, nie miałam żadnego kontaktu z nikim, ktoby sie podawał za organizatora. Zgłoszenie wysłałam na adres łódzkiego oddziału, potwierdzenia żadnego nie dostałam... Na szczęście i tak jechałam do Łodzi na zawody agility, więc w sumie jeśliby się okazało, że obedience nie ma, to dla mnie rybka... ;-)
-
[quote name='goranik']na tej stronie: [URL]http://www.border-collie.com.pl/[/URL] w dziale "psie profesje" , potem >>agility, potem zawody lodz sa zdjecia z zawodow, calkiem sporo.[/quote] Rzeczywiście! I to nie same bordery ;-) - nawet Misia się załapała! Dziękuję bardzo bardzo bardzo! BOGDANG, super zdjęcia i dla Ciebie również wielkie dzięki za moją Misię! Na Twoim zdjęciu nawet ogonek ma do góry, co w stanie ogromnego skupienia, z którym pokonuje torki, rzadko jej się zdarza! :Cool!:
-
[quote name='Fuka']ale Poznań lezy w miare po środku[/quote] Po środku CZEGO??? ;-) Ja jestem jak najbardziej ZA zaproszeniem groomera z tej okazji, ale chyba przeciw organizowaniu naszego przede wszystkim w końcu towarzyskiego zlotu w listopadzie... :roll: Myślę, że atrakcyjność samej klubówki w połączeniu z zaproszoną osobą powinna wystarczyć, żeby sciągnąć sporo osób na takiego gróómera - nie musimy się my jeszcze dokładać z naszą imprezą... Nie mówiąc już o tym, że te osoby, które miałyby wystawiać bedą miały co robić w ten tydzień. ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Gosiu, gratulacje! Luka też na Hel jedzie? :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Flaire wlasnie nie wiwem czy to jest to. Magazyn dokladnie nazywa sie the American Dog News Magazine, a strona internetowa to [URL="http://www.dognews.com"]www.dognews.com[/URL][/quote] Nitencja, tak, to jest to... Tam jest kilka takich, ale to jeden z nich. Dzięki wszystkim za życzenia zdrówka. Wiem, że w koncu się spełnią! ;-) fjolka, już raz napisałam, ale chyba mi wcięło: superszczyl dowodny! ;-) A teraz biorę sucze na króciutki spacerek i siup do łóżeczka! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Flaire to Ecomer albo Echinacea powinny pomoc. Mnie w kazdym razie stawia na nogi.[/quote] Nitencja, cokolwiek to było, co mi dała bo, jak u Was chorowałam - było super. Bez tego na pewno nie przeżyłabym tego koncertu! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Swietne fotki. a na przeziebienia prponuje Ecomer i moje kochane warto sie szczepic :-D[/quote]O, ja się szczepię co roku! Ale szczepionki zapobiegają tylko grypie i to też nie wszystkim szczepom, a to, co ja teraz mam, to wirus na szczęście zdecydowanie mniej groźny... Ale też nie miły. :angryy: -
[quote name='nikit1']A jak już wrócisz z "chorobowego" to się odezwij ;)[/quote]Jak wrócę z chorobowego, albo nawet jak nie wrócę :roll:, to jadę do USA. W Polsce będę dopiero ok. 11 października - jakoś tak. bogula, trzymam kciuki! Sama bym do Wrocka pojechała, żeby Was do domu odwieźć, ale nie będzie mnie w kraju. :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Flaire pytanie czy DOG NEWS jest b. popularny w stanach do czytania ?[/quote]Nie, nie jest. Jeśli dobrze kojarzę, to jest to pismo, które jest rozsyłane za darmo sędziom kynologicznym, i które działa na zasadzie reklam wystawców promujących swoje wystawiane psy (chodzi o to, żeby sędziowie wiedzieli, co wygrywa gdzie indziej, to może i u nich też wygra). -
[quote name='MonikaSz']Zrobiło się małe zamieszanie ... Klub Boksera organizuje zawody obedience w Łodzi jednak 15.X. (i tu info się zgadza), natomiast pierwotnie obedience miało być 16.IX. Ostatecznie zawody są podczas wystawy, ale organizowane przez ZKWP Łódź :roll: Wydaje mi zię, że Flaire chodziło o te najbliższe ...[/quote]Dokładnie tak - chodziło o te zawdoy 16. IX. No i zawody się rzeczywiście odbyły, nawet z udziałem polskiej czołówki. :lol: Pomimo totalnego braku jakiegokolwiek wiarygodnego ogłoszenia, stawiło się kilka naście osób, w tym my. :-)
-
[quote name='nikit1']Flaire - co Ty na to żeby dziś jechać nad Zegrze? Ja się wybieram.[/quote] Dla mnie nie ma szans. Jestem chora i mam okropnie dużo roboty, za którą nie jestem w stanie się zabrać, bo jestem chora. :roll:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']J[B]Flaire[/B] dzięki za relację i trzym się mocno. Cieszę się bardzo, że wystartowałyście w obi i mam nadzieje, że jeszcze nie jedne zawody przed Wami![/quote]No ja też mam taką nadzieję! Po powrocie z wojaży zagranicznych bierzemy się ostro za kwadrat, bo tego jeszcze w zasadzie wcale nie uczyłam... [quote name='zachraniarka']A mnie dziś choróbsko dopadło, od rana z nosa kapie, w gardle drapie.. fuj[/quote]Pewnie masz to samo co ja... :roll: Ja mam mnóstwo roboty, a że czuję się fatalnie, to zamiast robić - siedzę na dogo. Nie wiem, czym się to skończy... :angryy: -
Ten stadion w Łodzi to - moim zdaniem - super miejsce na takie imprezy. Zawsze lubiłam tam jeździć na wystawy, a teraz dochodzą jeszcze inne atrakcję! [quote name='Robull']Mokka, konstruktywna krytyka i merytoryczna rozmowa jest bardzo potrzebna i dzięki Ci za to. Jeszcze nie było zawodów, które nie zostałyby skrytykowane, bo jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził ;)[/quote] No to ja jeszcze dodam, bo pomimo że Mokka wszystko bardzo elokwentnie wyszczególniła, to nie podała jednego problemu organizacyjnego, który mnie przszkadzał najbardziej, a mianowicie znacznie opóźnionych startów. W obydwa dni, o godzinie wyznaczonej jako start zawodów, nikt jeszcze nawet nie zaczał ustawiać toru... :placz: I jeszcze: zerówki fajne są! Szkoda, że ich nie było (pomimo że mnie póki co nic nie dadzą). [quote name='Robull']Chodziło o to, aby zawodnicy poznali łączną klasyfikacją na zakończeniu zawodów, czyli przy rozdawaniu nagród... Osobiście nie uważam tego za jakiś błąd.[/quote] A ja popieram zdanie przedmówców dot. rozwieszania wyników - ja też wolę, jak wszystko jest rozwieszone gdy tylko staje się dostępne. Tu warto namówić inne osoby nie związane z organizatorami do wypowiedzenia się na ten temat, bo może to skłoniłoby organizatorów jednak do przemyślenia tej decyzji na przyszłość. W każdym razie fajnie, że imprez mamy coraż więcej! I brawa za odwagę w zorganizowaniu zawodów tak daleko od bazy domowej.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Darkstorm']jeju [B]Flaire[/B] jaka relacja :crazyeye:[/quote] Darkstorm, starałam się ;-). Qrcze, jak ja nienawidzę tak wcześnie wstawać!!! A jescze bardziej tego nienawidzę, gdy czuję się tak jak dzisiaj, czyli jakgdybym była zdeptana przez słonia. :placz: -
Ali, sama go tak obrobiłaś? Wygląda cudnie!!! Zakładam, że chcesz uwagi krytyczne... A więc... Może to tylko tak na zdjęciach wygląda, ale moim zdaniem ma troszkę z adużo sierści w przejściu na kufie, przy kącikach paszczy. Najlepiej widać to tutaj: [IMG]http://i45.photobucket.com/albums/f81/Ali26762/PICT9201.jpg[/IMG] I jeszcze ciutkę za dużo w przejściu na piersikach i łokciach - ja bym ciągnęła "krótkość" troszkę niżej. To najlepiej widać powyżej i poniżej; spójrz np. jak mu sterczy łokieć po lewej stronie: [IMG]http://i45.photobucket.com/albums/f81/Ali26762/PICT9209.jpg[/IMG] Ale ogólnie wygląda superancko! Krótkie partie wyglądają gładziusieńko, czaprak też - aż się błyszczy! :loveu: Uwielbiam taką sierść [SIZE=1]a moje dziewczyny znów zarośnięte z powodu notorycznego braku czasu... :-([/SIZE]
-
KrzysieK, cudne zdjęcia! :loveu:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Uff, nareszcue jestem w domciu, a ze mną obydwie sucze! :-) Przygód miałam co niemiara, większość niemiłych :-( :shake: , ale wszystko dobrze co się dobrze kończy... Teraz pozostało mi tylko choróbsko, jakiś wirus się mnie czepnął, mam zapchany nos, kicham i pokasłuję. :-( Dzięki Wam wielkie za wsparcie i gratulacje dot. naszego występu w obedience. :-) Jakaś perfekcjonistka ;-), chyba Jura, pytała, za co poleciały te dwa punkty. A więc był to błąd handlerski oczywiście, moja głupota... W chodzeniu przy nodze, mijając pachołek po mojej lewej stronie, nie zostawiłam miejsca dla psa pomiędzy mną a pachołkiem - naprowadziłam Misię prosto na pachołek... Więc Misia ominęła go po zewnętrznej - w sumie nie miała wyboru, mogła go niby przeskoczyć, ale pachołek był mały, więc to nie miałoby sensu - i tym sposobem odeszła ode mnie. Za to poleciał jeden punkt, a że chodzenie przy nodze ma współczynnik trudności 2, zrobiło się dwa punkty karne, niestety. Gdyby nie moja głupota, mielibyśmy pełną punktację. Sędzia sędziował baaaardzo łagodnie, ale stosunkowo konsekwentnie. Ja nie lubie łagodnego sędziowania, bo moim zdaniem szkodzi ono psom naprawdę dobrym, ale jeszcze bardziej nie lubię sędziowania niekonsekwentnego, bo to daje wyniki, które nie znaczą już absolutnie nic, podczas gdy sędziowanie łagodnie ale konsekwentnie przynajmniej daje obraz względny - tzn. chociaż z takich wyników nie da się wywnioskować, który pies był naprawdę dobry, to wiadomo przynajmniej, że pies na pierwszej lokacie był lepszy niż psy na lokatach niższych. I tak z grubsza było w tym przypadku. Moje główne zastrzeżenie co do sędziowania (poza łagodnością) to fakt, że sędzia pokazywał ocenę przed zakończeniem przez psa ćwiczenia. Tak więc krzywe siady w przyjmowaniu pozycji zasadniczej nie były karane. :niewiem: Tak było we wszystkich klasach, nie tylko w zerówce. W zawodach agility niestety poszło nam fatalnie, bo ja notorycznie myliłam tory (teraz myślę, że może to były początki mojej choroby, ale wtedy po prostu byłam na siebie wściekła :angryy: ), a Misia niestety często biegała bardzo powoli - a wymagane czasy bywały tak mocno wyśrubowane, że pani sędzia musiała je zmieniać gdy okazywało się, że żaden z zawodników nie zmieścił się w maksymalnym czasie... :roll: Niemniej w niektórych przebiegach Misi zdarzały się ogromne brawa... chyba za to, że ona często tak ewidentnie się stara, że to widać nawet z trybun. Publiczności to się podoba chyba na tej samej zasadzie, wedle której nauczyciele nagradzają nieco lepszą oceną te dzieci, które wyraźnie nie są zbyt zdolne i wyniki mają kiepskie, ale bardzo się starają ;-). Tak więc mój głupołek zjednoczył sobie niezły fan klub i potem ciągle nas ktoś zaczepiał i mówił, jak bardzo im się przebieg Misi podobał. :-) W każdym razie, o ile nie wiem, na ile uda mi się zmotywować Misię do szybszego biegania, o tyle jest dla mnie jasne, że ja sama muszę się jeszcze baaaardzo dużo nauczyć w tym sporcie. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem, bo nie mam innych dobrych pomysłów, jak to zrobić. No to nie nudzę Was dłużej - jeszcze raz dziękuję za wsparcie! P.S. Co do termometrów - ja uważam, że koniecznie powinno się mieć w domu termometr stosowny dla psa jako część "psiej apteczki". Ja mam elektroniczny dla niemowląt, czyli przystosowany do używania w tej samej części ciała ;-). Kosztował 14 zł.