-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Kardusia, czy dobrze zrozumiałam, że pisałaś o niekompletnym trymowaniu Szgastego i przepraszałaś za to jego hodowczynię? Hmmm... To co ja mam powiedzieć jako hodowczyni stwora na poniższym zdjęciu, którego Pańcia postanowiła dla draki zostwić mu pędzelek na ogonie? ;-) A jak stwór wlazł do wody, to pędzelek zamienił się w żagielek: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/ogonzagiel.jpg[/IMG] [quote name='INA'][U]No własnie co u Api? Chciałam już dawno o to zapytać.. Tak cichutko o niej ostatnio..:roll: [/U][/quote] Jej właściciele się lenią, nie tylko zostawiają kudłate ogony, ale jeszcze nic o Apciszonku nie piszą! :angryy: Ja mało o niej wiem ostatnio, bo najpierw mnie nie było, a potem byli u mnie rodzice i na nic nie było czasu. Ale dostałam od Apiszonków trzy zdjęcia z jesiennego spacerku - to w czerwieni, to powyżej i jeszcze jedno. Na tym spacerku Api całkowicie przekonała się do pływania i nauczyła się wyławiać z wody patyczek (chociaż raz "dopchnęła" go sobie w tym celu do brzegu :lol: ). Na początku pływała kraulem, tak jak na zdjęciu poniżej, ale pod koniec umiała już normalnie, "po piesku". A ja najbardziej się cieszę, że ewidentnie pływanie polubiła! :-) [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apiplywa.jpg[/IMG] -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Devis&Marta']a nie zastanawialas sie Zebro nad przejsciem na BARF ktorego tak wszyscy zachwalaja[/quote]Nie wszyscy. :angryy: [quote name='Devis&Marta']podobno nie ma problemow z niejadkami[/quote]Nawet wśród moich najbliższych dogomaniackich znajomych jest pies, który BARFa nie chciał jeść, pomimo szczerych prób właścicielki (asher). [quote name='Devis&Marta']nikt nigdy nie sprawdzil czy nie powoduja raka (z powodu ktorego moj poprzedni kerraczek skonczyl zycie) a to mnie troche przeraza![/quote]Jakiś konkretny składnik niby ma tego raka powodować, czy proces suszenia? ;-) Psy schodziły na raka od niepamiętnych czasów, jeszcze zanim zaczęto stosować suchą karmę... ;-) Więc na pewno sucha karma nie jest jedynym "powodem" raka. Na coś trzeba w końcu umrzeć, tak ludziom, jak i psom, więc jeżeli psy dożywają do przeciętnego dla rasy wieku zgonu, a moje dożywają, to ja się cieszę. Może na innej karmie żyłyby jeszcze troszkę dłużej, chociaż osobiście w to wątpię. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
To wszystko super, tyle że ja to bym chciała POLSKI kalendarz, z polskimi świętami zaznaczonymi (bo z tym, jak już niektózy dobrze wiedzą, mam problemy), jak i z imieninami (bo z tym mam jeszcze większe problemy). Wy tutaj wychowani pewnie nie potrzebujecie kalendarza, żeby wiedzieć, kiedy jest Małgorzaty, a kiedy Bogusława, ale ja bez kalendarza - ani rusz... Dni tygodnia itd. moga być po angielsku... ;-) -
[quote name='Anisha']Teraz ja poszukam dziury w całym, bo tych pierwszych 2 nocy (zwłaszcza z piątku na sobotę, czyli tuż przed wejściem na ring) nie jestem aż taka pewna - niech sie wypowiedzą wystawiający czy mają w planie ruszać z Wyspy, czy wolą dojechać z domu prosto na wystawę. :roll:[/quote] Ja jeszcze w ogóle nie wiem, czy będę w Sopocie wystawiać (nb, nie pamiętam, czy teriery w Sopocie są zawsze w sobote, czy też to się zmienia? niedżwiedzica?). Ale jeśli miałabym wystawiać, to zdecydowanie wolę dojechać z Wyspy niż z domu. A jeśli nie będę wystawiać, to też ;-).
-
[quote name='zakla']Trochę odświeżę. Orientujecie się może w preparatach antykleszczowych dla szczeniąt? Chodzi mi o coś, co będzie działać (czyli nie antyinsekt za 6zł), ale będzie bezpieczne dla młodego psiaka. Mieszkam w mocno zakleszczonej okolicy i nie chce, zeby kolejny moj pies cierpial przez kleszcze...:roll:[/quote] Frontline (a więc i Fiprex) są zalecane dla młodych szczeniąt od bodaj 8 tygodni. Ja używam Frontline i u mnie jest skuteczny, ale to już osobnicza sprawa.
-
[quote name='bos'][B]Wind[/B], a myślałem że jakieś ciepłe slowo co do fotek......a ty obiektyw pochwaliłaś.....:eviltong: :lol: :lol:.....a Bogusia ......nic :evil_lol: :cool3: :lol: :lol: :lol: ;) ;) Zrobiłem ok 990 zdjęć......i kto teraz przebierze to i obrobi.....:shake:[/quote]Ja pochwalę! Super zdjątka! :loveu: Ja zaczynam właśnie zmagania z nowym apratem i póki co, przegrywam... A moich suczy nie potrafię focić gdy jestem z nimi sama na spacerze, bo nie lubię ich tracić z oka.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='fjolka']a wiecie, ze na rachunku mam nawet wycenione 5 cm plastra:-o szok[/quote] Ja też mam rachunki od weta z Niemiec z takimi pozycjami i mnie się to podoba - przynajmniej dokładnie wiem, za co płacę (najmniejsza pozycja na moim rachunku to 39 centów - nie pamiętam, za co). W przypadku poważniejszych operacji, właśnie takie drobne pozycje dodają się do dużych pieniędzy i moim zdaniem trudno wymagać, żeby weci je pomijali (a jeżeli pominą, to te koszty i tak będą "schowane" w innych pozycjach, bo takie drobiazgi kosztują ich bardzo dużo). A tak, mają te pozycje w komputrze, klikają na to, co użyli i wszystko jest dokładnie wyliczone - z tym nie mam problemu. Natomiast problem z wieloma warszawskimi lecznicami jest taki, że po prostu nie wiesz, za co płacisz. Mnie np. kiedyś powaliła suma za wizytę z powodu krzywo noszonego ucha - niby nic się nie stało, a wyszło tego 120 zł. Tylko że jak zakwestionowałam, to okazało się, że sam wymaz, który oni posyłają do laboratorium, kosztuje bodaj 90 zł i kosztuje tyle samo w innych lecznicach (sprawdzałam). Tak więc w sumie za wizytę, czyszczenie ucha, badanie psa zapłaciłam 30 zł, czyli całkiem przeciętnie dla Warszawy. Gdyby od początku dali mi szczegółowy rachunek, to nie miałabym problemu, nawet jeśli za waciki by mi dodatkowo policzyli. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']A dziwisz sie jej, ze teraz pilnuje panci?[/quote] No nie, w sumie to jej się nie dziwię, chociaż potrafi to być troszkę frustrujące. Ale wolę, że się trzyma niż żeby miała zwiewać. Właśnie chciałam jej zrobić bardzo śmieszne zdjęcie we śnie na brzegu łóżka, ale za długo się tym nowym aparacikiem przymierzałam i w końcu Lotka zleciała z łóżka :roflt: :roflt: :roflt: . -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire,[/B] To Locia tak pieknie waruje w grupie?[/quote] Nieee, to mój zarośnięty Misiołek. Locia nie ma sierści na pysku, a tam, gdzie ma, sierść jest wymuskana albo wyrwana na światówkę. Locia dzisiaj miała kryzys z zostawaniem. Do Mokki w ogóle nie poszła, bo była akurat kolejka Misi. Ale wcześniej, na swoim własnym szkoleniu, trudno jej było wyleżeć samej. Jak tylko zbytnio się oddalałam, ona wstawała i szła za mną... taka mamina córeczka. :roll: Wydaje mi się, że po tym, jak ją zostawiłam na trzy tygodnie, ona się boi, że znów ją zostawię. W każdym razie nie lubi zostawać beze mnie (chociaż na szczęście nie wyje ani nie rozrabia gdy zostaje sama w domu - ale to jest w jej własnym domu). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Kilka fotek z naszego dzisiejszego króciutkiego trenigo-spacerku. Niestety, dopiero zaczynam przyzwyczajać się do nowego aparatu.... Za to jak już się przyzwyczaję! :multi: Leon chodzi przy nodze: [IMG]http://www.std.org/~hania/leonimonia/leonidzieprzynodze.jpg[/IMG] Waruj w "grupie" ? [IMG]http://www.std.org/~hania/leonimonia/warujwgrupie.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
My też dzisiaj sobie troszeczkę obediencowe patyczki powybierałyśmy. :-)Byłyśmy z Misią u Cioci Mokki. Zrobiłyśmy cztery patyczkowe próby i Misia wszystkie zrobiła super!!! Szybka, efektywna praca, ale to, co zaimponowało Cioci Mocce najbardziej to całkowity brak podgryzania! :multi: Przećwiczyłyśmy też tzw. "duży kwadrat", którego nigdy Misi nie uczyłam, ale który również zrobiła dobrze, bo jakoś umie jego elementy (czyli w przypadku klasy 1 - stój w marszu; akurat tego jej też nigdy nie uczyłam, ale uczyłam ją siad i waruj w marszu, a ona ewidentnie sobie przełożyła :loveu: ). W każdym razie to, co pozostaje nam do wyuczenia do klasy 1, to tzw. "mały kwadrat", czyli najtrudniejsze ćwiczenie. Póki co, obmyślam strategię, jak tego uczyć. Wszyscy mi mówią, że aby tego nauczyć, potrzeba roku... :-( A na agility w końcu dzisiaj nie dotarłam. Trochę źle się czułam i zmęczona byłam po wyjeździe rodziców, a Lotka wymęczyła mnie na swoich zajęciach z (nie)posłuszeństwa. :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ja zgaduję, że znaczna część tych Airedali na światówce pochodzi zza wschodniej granicy. Ale może się mylę. :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Wczoraj dostałam kilka jesiennych zdjęć Apci: [IMG]http://www.std.org/~hania/api/apijesien2006.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Gosiu, brawa i gratulacje również dla Ciebie i Luki! Niejednokrotnie słyszałam od zach, jak bardzo pracowałaś nad tym, aby zsocjalizować Lukę i teraz to Ci owocuje! Mając małego psa łatwo jest po prostu wpaść w nawyk unikania kontaktów z innymi psami i noszenia pieska na rękach, ale niestety to często kończy się poważną traumą u tych piesków w momencie nieoczekiwanego spotkania z innym psem, szczególnie jeśli to spotkanie jest samo z siebie traumatyczne. A Luka z takim spotkaniem dała sobie radę świetnie! Dzielna suczka! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach, raz jeszcze, ogromniaste gratulacje! :-) Uściśnij Luwisiowi łapę od naszej trójki! :-) -
[quote name='Ibolya'][B][COLOR=blue]zadziorny[/COLOR][/B][COLOR=blue] ja nie pytam dlaczego nagrywarka ? tylko dlaczego DVD ??[/COLOR][/quote] Płytki DVD sa pojemniejsze od płytek CD.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Tak tu cichutko o poranku, od razu widać, że weekend ;-). A ja właśnie odstawiłam na lotnisko moich rodziców po tygodniowej wizycie u mnie. Teraz życie wróci do normy i mogę zacząć nadganiać codzienne sprawy, takie jak pranie, które odkładałam, żeby nie dodawać do zamieszania. Ale smutno będzie bez nich... :-( Psy tez takie jakieś osowiałe... No nic, póki co, idę z powrotem spać. Potem z Lotką do szkoły, potem na agility, a jeszcze potem z Mokką się umówiłam spróbować wyszukiwania obediencowych patyczków. Uff, zmęczona jestem i nie wiem, czy podołam tym wszystkim psim obowiązkom, nie mówiąc już o tym praniu. :-( -
[quote name='Nor(a)']Jednak wydaje mi się dziwne trochę to rozrośnięcie się jej w klatce (wazy tyle samo co w dzień sterylki, tyle że jest 2x szersza :roll: ).[/quote] Nie wiem, w jakim wieku to się u niej stało - w mojej rasie, zależnie od osobnika, klata rozrasta się w wieku ok. 1,5-2 lat, a u wolno dojrzewających osobników, nawet do 3 lat.
-
[quote name='Nor(a)']Będę uparta..;) , ale wszystkie mieszczą się w jakimś przedziale, uznanym za normę. [/quote] Nie znam ani Vegi, ani wzorca setera irlandzkiego, więc nie wiem, jak ona ma się do tej "uznanej" normy... Ale powiem Ci, że z tą "uznaną normą" to różnie bywa. W mojej rasie wiem o jednym psie, który waży 36 kg (nie będąc otyłym), a znam innego, który waży mniej jak 20 (nie jest chudy) (a bywają i mniejsze). Ponieważ obydwa są championami, to można by powiedzieć, że mieszczą się w jakiejś tam normie :roll: - a jednak różnica we wzroście i budowie owocuje ogromną różnicą wagi - ten większy waży prawie o 100% więcej niż ten mniejszy!!! :crazyeye: Oczywiście tak skrajne rozmiary nie mają się nijak do tego, co jest napisane we wzrocu :roll: - ale takie różnice - i większe! - zdarzają się i to nierzadko (i oczywiście psy, o których piszę nie były sterylizowane).
-
[quote name='Nor(a)']Bo przodkowie też byli pewnie różni. [/quote] I tak, i nie. ;-) Tzn. ogromne różnice można również zauważyć wśród rodzeństwa, które ma przodków identycznych (czyli w jednym sensie nie różnych ;-) ), ale prawdopodobnie bardzo różniących się od siebie (czyli w innym sensie bardzo różnych). Generalnie rzecz biorąc, mioty z bliskich kryć liniowych z reguły są dosyć równe, bez znacznych różnic pomiędzy osobnikami, podczas gdy mioty z outcrossów potrafią być bardzo zróżnicowane. [quote name='Nora']a w takim razie jak byli to w stanie stwierdzić badacze? [/quote]Na podstawie badań grup psów i prawa wielkich liczb. Z grubsza, porównujesz przeciętne w grupach psów niewysterylizowanych z przeciętnymi w grupach wysterylizowanych, ew. w sterylizowanych w różnych terminach. Im większe badane grupy, tym większa wiarygodność uzyskanych wyników.
-
[quote name='Nor(a)']Podobnie jak zastanawiam się nad "rozrastaniem" się suk po sterylce, tych które jeszcze potem rosły. Vega rosła i wydaje mi się że rozrosła się wręcz nienaturalnie (bardzo szeroka klatka, szeroko rozstawione żebra), ale ponieważ jest kundlem, więc nie wiem czy jako przodek nie zaplątał się tam jakiś np. bernadryn :p .[/quote] Nawet jeśli żaden taki przodek się nie zaplątał, to różnice w danej rasie potrafią być niebotyczne. Mam tego przykład u siebie obecnie... :roll: pomimo że suki, o których mowa są obydwie "bardzo" rodowodowe i po doskonałych przodkach, to jednak są bardzo różne. W mojej rasie, suki w wieku ok. 2 lat potrafią bardzo zmężnieć - tak się stało np. z córką Misi, która do tego wieku wyglądała bardzo "suczo" (chociaż była duża i mocno zbudowana), a właśnie ok. dwóch lat zaczęła wyglądać dosyć samczo. Jest to niezależne od sterylizacji (ta akurat suczka nie jest wysterylizowana) - badacze nie zauważyli takiego efektu sterylizacji.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach pewnie oblewa sukces! :evil_lol: zach, Ludwisiu, bardzo jesteśmy z Was dumni! :-) Mam nadzieję, że wstawicie zdjęcie w oficjalnym umundurowaniu! :lol: Ibolya, zadziorny, ja na szczęście dotąd nie musiałam zostawiać Lotki na tak długo. 6-8 godzin było max, więc nie wiedziałam, czego oczekiwać, szczególnie że ona od dłuższego czasu jest nie wybiegana. Ale wszystko było super - sucze były grzeczniutkie, że ach! :lol: -
[quote name='Koma']Ponowię pytanie czy jakieś badania potwierdzają że suki po sterylce są jeszcze bardziej zaczepne?[/quote] Suki agresywne przed sterylką, jeśli zostały wysterylizowane przed pierwszą cieczką, potrafią zrobić się bardziej agresywne. Natomiast zmian u suk wysterylizowanych później w ogóle nie zaobserwowano. Również nie zaobserwowano zmian u suk, które wcześniej nie wykazywały agresji.
-
[quote name='Nor(a)']Natomiast nieco konfliktowa robi mi się Vega (kastratka po 1 cieczce) wraz z wiekiem[/quote]To też całkiem normalne zmiany u suk, i tych sterylizowanych, i tych "całych". Na przykład moja Misia, zawsze niezwykle pokojowo nastawiona do świata, z upływem lat zaczęła się robić, jak ja to nazwałam, bardziej "wredna". Tak jak dawniej nigdy nie odpowiadała na żadne zaczepki, tak od wieku ok. 3 lat zaczęło jej się zdarzać, że się odgryzała (sama nadal nic nie zaczyna). Teraz jest wysterylizowana, ale te zmiany w jej charakterze nastąpiły długo przed sterylizacją.
-
[quote name='Nor(a)']Przypadek z tymi zmianami?? :niewiem:[/quote] Wcale nie przypadek - po prostu suczki dorośleją. Psy (samce) również przechodzą taki zmiany, pomimo że cieczek nie mają ;-) , a i suczki sterylizowane przed pierwszą cieczką, których w swoim życiu znałam wiele, zmieniają się z wiekiem podobnie. Jest całkiem możliwe, że u tych suk niewysterylizowanych, o których piszesz, pierwsza cieczka podziałała jako jakiś taki "starter" tych zmian, ale sterylizacja takim zmianom nie zapobiega - zazwyczaj zachodzą z wiekiem i tak, a za to u niektórych osobników nie zachodzą nigdy, bez względu na to, czy pies/suka sterylizowane, czy nie.