-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
Trzymamy kciuki. Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała... Całkiem niedawno mój wet mówił mi o przypadku, gdzie pies zaczął sobie łapy gryźć/lizać z nerwów... Porobił sobie rany podobne do tych, na Twoim zdjęciu. Z jednej strony, skoro to się rozprzestrzenia, to pewnie nie jest to (dla mnie wygląda na alergię... :-( ale ja się nie znam), a z drugiej strony - jak opisujesz, jaki Twój piesek jest nerwowy, to może jednak? :niewiem: Tak czy siak, musisz KONIECZNIE próbować zabezpieczyć łapy przed lizaniem, tak jak tu pisali wszyscy przedmówcy. Bez takiego zabezpieczenia możesz wpaść w błędne koło, kiedy pies będzie już wyleczony, ale nadal będzie łapy lizał, powodując dalsze problemy. Psi jęzor jest jak papier ścierny, bardzo drażnie skórę, a ranki - szczególnie.
-
AgnieszkaK, pogadaj z wetem, czy nie dałoby się psu podać cos na uspokojenie - właśnie po to, żeby tak się nie męczył. Z moimi psami nie mam takiego problemu, bo są od "dziecka" przywyczajane do weta i uważają, że idą tam na proszoną kolacje ;-), ale znam przypadek, gdzie właśnie w ten sposób ułatwiało się psu te wizyty. W tamtym przypadku podawali coś w tabletkach (nie wiem, jaki środek), chyba na pół godziny przed wizytą. W czasie tej wizyty Ci to niestety już nie pomoże, ale może przynajmniej w przyszłości.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Misia wyniosła mi się z łóżka i grzeje mnie tylko Locia. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała ogrzewanie w mieszkaniu włączyć! :-( -
bogula, to już dzisiaj wieczór!!! Trzymamy kciuki, pazury i w ogóle co się da! Nitencja, liczymy na to, że dasz nam piekny fotoreportaż. :lol:
-
[quote name='Wojtek']Bos, wypluj te słowa, ja chcę jeszcze w tym roku fundamenty wykopac... :megagrin:[/quote] Wojtuś, spoko, kopanie dobrze robi na rozgrzewkę - im ziemia twardsza, tym lepiej! :evil_lol:
-
Ty się złościsz, a ja po prostu nie rozumiem sytuacji... Dlatego prosiłam o wytłumaczenie. :niewiem: Bo czasami, ze zrozumieniem, wspólnie - da się coś wymyśleć. Od tego jest forum i już niejednokrotnie tak tu się działo. Więc powtarzam: w jaki sposób podajecie narkozę psu, który nie da się dotknąć? W jaki sposób szczepicie psa?
-
Po pierwsze, jeśli pies nie da się dotknąć, to jak aplikujecie mu tę narkozę? A po drugie, na moje oko, to jakiś środek na uspokojenie by wystarczył, po co zaraz narkozę? Jakoś zupełnie nie rozumiem tego wątku... :niewiem:
-
[quote name='Wojenka']Uuu,:-o Api zrobiła IPO?[/quote] Nie, właśnie że nie zrobiła. Z wielu powodów - miała problemy z łapą, za mało ćwiczyła ślady. Ona pracuje bardzo ładnie, ale jej Państwu głównie bardzo podoba się praca z nią, a na egzaminach czy zawodach im nie zależy. A szkoda, bo ona zdolniacha jest. :-) [quote name='Wojenka']Ja mam ją w pamięci jako rozbrykana panienkę:evil_lol: ;-) .[/quote]No, rozbrykana już nie jest - chyba że się z babcią wita, wnusia moje kochana! :-) :loveu:
-
Może w celach łatwiejszego znalezienia siebie na wzajem możemy tu powpisywać, kiedy i gdzie planujemy być na światówce? Ja - od czwartku do niedzieli. W piątek oczywiście przy AT, w sobotę i niedzielę przynajmniej część czasu przy ringu obedience, w czwartek - wszędzie, a konkretnie na zakupach ;-), no i jeszcze nie pamiętam, kiedy będa nowofundlancy, ale tam na pewno również. Chciałabym też pokibicować walijczykom, ale jeszcze nie sprawdzałam, kiedy będziemy na ringu.
-
[quote name='fjolka']oj jak nam sie topic rozhulal:p [/quote] Ehm... :roll:
-
[quote name='Kliwia'][B]Sluchajcie kochani.[/B] Kto wybiera sie na Swiatowke z psem lub bez.[/quote] Ja będę. Ze psem, sztuk 1. Ale żałuję, że Apcia nie zrobiła IPO na czas cobym ją mogła zgłosić w użytkach. :-( Liczba suk AT w klasie użytkowej: 1. Miałaby medal ze światówki na bank! :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Jura']ale najtaniej wyjdzie self-made.[/quote] 7 zeta, o ile mnie pamięć nie myli. Do takich stołów to jeszcze potrzeba coś, żeby toto do stołu przymocować. -
[quote name='Kliwia'][B]Flair[/B] a mnie automatycznie przestawil sie czas , bo mam prawidlowy. :multi:[/quote] No pewnie, że tak. Mnie również. Bo Ty i ja i niemal wszyscy inni mieliśmy dobre ustawienia w panelu użytkownika. A Anisha, z jakiegoś powodu - nie.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ostatnio dużo fot z wystaw same pięknie ufryzowane erdele to dla odmiany zapodam trochę bezpretensjonalnej naturalności [/quote] Ja mam bezpretensjonalną naturalność obecnie do góry brzuchem na łóżku. Tylko moja jest bardziej kudłata. :oops: -
[IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylwia10-2006mak1.jpg[/IMG]
-
[quote name='Wojenka']Czyżbym była aż tak interesującą osobą?:cool3: [/quote]Nie aż tak i dlatego KAŻDY kolejny post na ten temat z tego topiku wyrzucam. Wynocha mi z tym na szkoty, albo jakieś forumy końskie czy geneologiczne. :razz:
-
[IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylwia10-2006dorotaicd.jpg[/IMG]
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Sandra&Darienn']black junior female was in the hallway-that was you?[/quote] No, I don't have any kerry blues, and the friends I was with didn't have any with them, as far as I remember. I just checked, and the dog we met in the hallway was the Czech dog that later won the class and the breed. Sorry for the confusion... :oops: -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Sandra&Darienn']It was the most dreadfulest show for me ever...before kerry ring i was showing 3 Russian Borzoi,for that time i leave my kerry in the hotel room(near at the show place) 100% prepared for the ring,thinking-after Borzois i quickly take dog..but there was time holdup & borzois owner bring me dog little wet, 5 minutes before the ring i even dont know where the ring is situated,so i run around and he became totally wet :shake:..as a groomer my heart bleeds,but there was nothing i can do[/quote] So it sounds maybe like I have you confused with someone else I met there? :oops: :niewiem: We talked to someone who was preparing a Kerry in the hallway -- it sounds like it wasn't you. -
Ja mam kilka zdjęć; niestety jestem początkującym fotografem i dotego nieobeznanym z nowym sprzętem, więc większość mi nie wyszła. Te, co wyszły wymagają obróbki, w której tez nie mam wprawy i na którą nie bardzo mam czas, więc będę je pewnie wypuszczać powoli. Póki co, to jest moje ulubione: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylwia10-2006olazblue.jpg[/IMG]
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Sandra&Darienn']Hello! My name is Sandra and im handler&owner of kerry blue from Latvia. i accidentally faund this forum, when searching something about shows in Poland. So we was at dog shows in may 2006 at Opole,Dobre Miasto,Bydgoscz & Lodz. Represent my dog -int,balt,rus,pol,lt,est,lv &lv jun champion,lt jun W 01, Lt W*03 Noel Blue Fairytale.[IMG]http://fotki.lv/?x=OS5RKFxDRy06RDxIVVM5LlIoXERRQVdMU1M5LlUoXERRTFdEUEVWUzkuVChcNCU0NTBHLTpDPEglMDI2Ry06TTxIUA==[/IMG][/quote] Hi, Sandra! I think we met in the terrible rain in Opole. I was showing an Airedale Terrier bitch there, and together with my Kerry friends from this forum, czapla and Zebra, we were admiring your dog as you were preparing him for the ring. In the ring he looked beautiful (I think you will find some pictures of him here) despite the rain. Congratulations! -
[quote name='Magicnesca']Nikt nie miał zamiaru narzekać ,ale sama Wojenka ( chyba odpowiedni nick dla niej) stwierdziła,że [B]szkociarze są nudni[/B] a ona co nie szkociara dlatego jej odpisałam ,że to topik zrobił się nudny przez nią a chodziło aby nie czepiała się szkociarzy [/quote] Eh, Magicnesca, dla mnie jest oczywiste, że Wojenka - która przecież sama jest "szkociarką" ;-) - po prostu żartowała i prowokowała do dyskusji... A ponieważ Ty o sobie myślisz bardziej jako westikarz, to nie do końca rozumiem, dlaczego tak mocno na ten post zareagowałaś, jakby Ciebie osobiście obrażał... Zwróć uwagę, że żaden szkociarz w szkocim topiku tak tego nie odebrał. ;-) A co do tego, czy topik nudny i przez kogo - policz, ile np. w październiku było na szkotach postów, ile z nich jest Wojenki, oraz ile - i czyich! - jest o koniach... Okaże się, że posty Wojenki w topiku nie przeważają, nie tylko Wojenka pisze o koniach, a i z wątków Wojenki - więcej jest o szkotach niż o koniach. Tak więc ja proponuję, aby dyskusję o tym, kto robi dany topik nudny i nie na temat raczej skończyć (i tu, i tam), bo tutaj, na welshach, niewątpliwie też kilka osób miałoby na ten temat coś do powiedzenia. ;-)
-
[quote name='Magicnesca']Zgadzam sie z Toba i o to właśnie chodzi szkociarzom, że robiło się nudno ,bo toczyła się tylko ostatnio dyskusja o koniach prawie monolog ,czasami odezwała się niedźwiedzica i nic tylko ciagle to samo[/quote] Ja myślę, że dyskusja toczyła się "tylko o koniach" bo akurat o tym ci, którym chciało się pisać chcieli gadać... Raczej niż krytykować temat dyskusji, który ewidentnie niektóre piszących tam osoby pasjonuje, wystarczy zacząć pisać o czymś innym - jeśli ten nowy temat będzie co najmniej równie pasjonujący, to zostanie podjęty przez inne osoby, a jeśli okaże się być tematem bardziej pasjonującym niż ten poprzedni, to wkrótce go zdominuje. Więc nie ma co na forum narzekać, że temat dyskusji nie jest ciekawy, bo to ani nie miłe, ani raczej nic nie pomoże (a już na pewno nie pomoże bez zrobienia komuś przykrości). Raczej - należy zacząć pisać na ciekawszy temat - tak myślę ;-) . Zresztą z grubsza to samo już ktos pisał. ;-)
-
[quote name='Anisha']GMT +2:00 Kaliningrad, South Africa. Rozumiem, że niedobrze? :lol: A było dobrze, aż do zmiany czasu na zimowy![/quote] No chyba że mieszkasz w Kaliningradzie albo w Afryce Południowej ;-). Przestaw na GMT +1:00 Brussels, Copenhagen itd., ale jeszcze również upewniej się, że opcja DST (zaraz poniżej) jest ustawiona na "Automatically detect DST settings".
-
Anisha, wejdź w swój profil uzytkownika, potem Edycja opcji, spójrz na sekcję "Ustawienie czasu i daty" i powiedz mi, co tam jest napisane?