-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Anisha']Tylko coś circa about dwie godziny różnicy między tym na postach, a tym realnym :evil_lol: - Ty masz normalnie? :crazyeye:[/quote] No chyba tak... Np. Twój post, który cytuję powyżej ma u mnie czas wyświetlony jako 17:41, a w tej chwili mój komputerek pokazuje mi, że jest 17:48... Więc to by się chyba z grubsza zgadzało... A którą godzinę pokazuje Twój komputer?
-
[quote name='Anisha']A tak nie o doopie, ale mnie to wkurza :evil_lol: - [U]czy ktoś może zrobić coś z czasem pokazywanym przez to forum??? [/U]:mad: :mad: :angryy:[/quote] Hmm... Zrobić to pewnie nic nie mogę, ale jaki jest u Ciebie problem z czasem? Bo u mnie wygląda ok... :niewiem:
-
Wojenka, Nitencja i Anisha mają rację - te topiki ze specyficznymi rasami w tytułach to głównie pogaduszki starszych lub nowszych wirtualnych przyjaciół, których z reguły łączy sympatia dla topikowej rasy - ale nawet i to nie zawsze. ;-) Gdybym jako mod próbowała pilnować, żeby posty były tematycznie związane z rasą w tytule, natychmiast byłaby rewolucja - i słusznie, bo nie o to tu chodzi - tacy przyjaciele chcą gadać o wszystkim i o niczym, a nie tylko o tej łączącej ich pasji. Tak więc wiemy kto na śniadanie woli kawę, a kto herbatę, a nawet herbatę zioloną. ;-) Wiemy, kto jeździ nowym autem i jakiej marki, kto szuka butów na zimę, kto poza psami lubi koty, a kto konie. Co to ma do welsh terrierów? Nic, ale gdyby ograniczyć nasze dyskusje tylko do nich, myślę, że te dyskusje byłyby tak jdnowymiarowe, że szybciutko stałyby się nudne... ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia'] Jejuniuuuuuuu [B]Flaire -[/B] proszę przetłumacz mi to [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_razz.gif[/IMG]... Zachraniarka - co Ty na to [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] ??? Czy użytki = walnięte [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/smilies/new_Eyecrazy.gif[/IMG]...[/quote] Kardusia, ja Ci nie potrafię do końca przetłumaczyć, bo dla mnie ten komentarz po prostu był komiczny... ;-) Pochodził od osoby uprawiającej agility na stosunkowo (jak na Polskę) wysokim poziomie. A ja coraz częściej zauważam, że w kręgach agility wiele osób (ale nie wszyscy) psy dzieli na "fajne" i "niefajne" wedle praw raczej specyficznych. "Walnięte" psy są "fajne", więc to był komplement. ;-) Lotka nie jest oczywiście z linii użytkowych i do prawdziwej pracy póki co zbytnio się moim zdaniem nie nadaje - z wielu powodów, poczynając od tego, że jest jeszcze na prawdziwą pracę zbyt niedojrzała. Czy akurat to się kiedyś zmieni, czy nie - trudno przewidzieć. Dla mnie Lotka jest w zachowaniu dużo bardziej od Misi typowym Airedalem - bardzo żywa, dużo bardziej pobudliwa niż Misia, z dużo większym instynktem gonienia za czymś, co się porusza. Ale trudno mi nawet powiedzieć, ile z tego zachowania jest cechą wrodzoną, a ile wynikiem zupełnie innego prowadzenia... z którego wyników, nota bene, nie do końca jestem zadowolona :roll: . A ten komentarz co do Lotkowego "walnięcia" był wynikiem krótkiej obserwacji (przez osobę komentującą) Lotkowej zabawy piłeczkami - Lotka trochę ma świra na punkcie piłek i ładnie bawi się w aportowanie, goniąc po jedną piłkę pełnym pędem, a potem wracając pełnym pędem po drugą, skacząc po nią wysoko i dopominając się o nią szczekaniem, jeśli natychmiast jej nie dostanie. Ale ja dobrze wiem, że to akurat jest pasja wyuczona, a nie wrodzona. A jak to się będzie miało do agiltiy to mi w tej chwili trudno przewidzieć, bo Lotka ciągle jeszcze jest w tej dziedzinie bardzo początkująca i, prawdę mówiąc, nie spieszy nam się do jakichś natychmiastowych sukcesów. [quote name='zachraniarka']Jednak błędem jest uznawanie, że jak "walnięty" to już użytkowy i do tego jaki super. Wiele osób bardzo ceni sobie taką cechę "szaleństwa", wiele hodowców wierząc że produkuje psy super do sportu/pracy produkuje po prostu psy nadpobudliwe.[/quote]Ja nie lubię psów nadpobudliwych, nie lubię psów rozszczekanych, nie lubię psów trudnych do opanowania - i w tym myślę, że różnię się od wielu osób w gronach agility (oczywiście nie wszystkich). Niestety Lotka ma w sobie trochę z tych dwóch ostatnich cech :oops: , ale pracujemy nad tym. A co do nadpobudliwości, to Lotka jest niewątpliwie bardziej pobudliwa od Misi, ale myślę, że raczej w normie dla teriera... :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']ZRobiłam straszną krzywdę KOrze :-( :-( Coś mnie poniosło i wyskubałam ją za mocno . [/quote] Minio, podejrzewam, że jej jest wsio rawno ;-). Głowa do góry! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Witam wszystkich! :-) Byłyśmy sobie z suczami na seminarium agilitowym we Włocławku! Misia w charakterze uczestnika, a Lotka w charakterze "osoby" ;-) towarzyszącej. Było ciekawie (seminarium było prowadzone przez mistrzynię świata agility z lat 2003 i 2005), ale cieszę się, że już jesteśmy w domciu!!! [quote name='zachraniarka']No a ja sobie czytając Was uzmysłowiłam jak mój pies wygląda na Poznań.. Zarośnięty, brudny, z wyrwanymi przez krzaczory sierściuchami na łapach- będzie tworzyć piękne tło dla ufryzowanych piękności hi hi[/quote] zach, to Ludwiś będzie w Poznaniu? :loveu: :loveu: :loveu: A propos Ludwisia, to powtórzę komentarz, który usłyszałam na agilitowym seminariu, a który nieźle mnie ubawił... Komentarz dotyczył Lotki: "Oooo, walnięty Airedale! Jaki fajny! Taki walnięty, to pewnie z użytkowej hodowli?" :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: -
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Heyka :multi: [/COLOR] [COLOR=#0000ff]Dogo nie działało od rana.[/COLOR] [COLOR=#0000ff]A teraz to ja już jestem po 2 kawkach i 3 komisjach przetargowych :evil_lol: [/COLOR] [COLOR=#0000ff]W każdym razie melduję się, mogę wypić trzecią kawę w miłym towarzystwie, dajcie znać :loveu: [/COLOR][/quote] Ja pociągam herbatkę i zbieram się do wyjazdu z psami do Włocławka, Jedziemy na seminarium aglity z tegoroczną mistrzynią świata!!! Bardzo się cieszę na możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności pod okeim takiej osoby. Ibolya, z Tobą chętnie bym posiedziała przy kawce/herbatce, tyle że czas Twojego postu jakiś taki przyszłościoowy - 14:34, a u mnie dopiero teraz zegar pokazuje 13:34... :roll:
-
[quote name='bos'] ............Terier Norweski......Bhelliom BLACKBERRY MARIATOS [/quote] Co to za rasa??? Terier norweski??? Wie ktoś coś o tej rasie? Ale handlerka tego pieska - SUPER PROFESJONALNA!! :loveu:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Wind- czytałam ostatnio,że lepto trzeba co roku a z kolei Flaire pisała,że szczepionki na lepto sa w zasadzie nieskuteczne, bo inne szczepy są w szczepionkach a inne krąża po psach. Moja Pani wet każe lepto co roku powtarzać. [/quote] Jeżeli już w ogóle szczepić przeciw lepto, to właśnie co roku. (W Polsce na rynku nie ma tych ponoć najlepszych, 4-składnikowych szczepionek przeciw lepto, sa tylko dwuskładnikowe. Tak czy inaczej, szczepionki przeciw lepto powodują największą ilość skutków ubocznych, a chronią tylko na te 2 ew. 4 spośród ponad 100 szczepów lepto). Z tego co pamiętam, w Polsce również nie ma tej najskuteczniejszej szczepionki na kaszel kennelowy, ale nią szczepi się co pół roku. Natomiast zwykłą szczepionkę typu Modified Live DHPPi (przeciwko nosówce (D), wirusowemy zapaleniu wątroby (H) i parwo (P), wszystko to podane na bazie Pi, czyli jednemu z wirusów , powodującemu kaszel kennelowy) wystarczy powtarzać co trzy lata - to wedle zaleceń producentów. Ja na lepto nie szczepię, na kaszel kennelowy (poza tym Pi) póki co też nie - chociaż jeśli pojawi się w Polsce ta lepsza szczepionka to pewnie zacznę. A DHPPi szczepię co trzy lata. Misia dostawała dotąd Fort Dodge, a Lotka - Nobivac. Obydwie, wedle badań, bardzo dobre szczepionki. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
:eviltong: :eviltong: :eviltong: -
[quote name='zadziorny']Za głodną [B]Ali[/B] też :kciuki:[/quote] Tiaaa, Ali, znam ten głód... :roll:
-
Ja już po herbatce i muszę do pracy, ale nie chce mi się dzisiaj okrutnie... :-( A psy wcale nie pomagają, mocno śpią i wcale nie myślą, żeby wstawać! :mad:
-
rudaa1, najlepiej chyba by było, gdyby Twój prowadzący wet sam pogadał z doktorem Garncarzem...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Ali26762']A w ogóle to czytaj tę instrukcję od aparatu, czytaj. Jeśli takie fajne fotki wyszły Ci przypadkiem, to co dopiero będzie, jak się naumiesz? Już widzę te wspaniałe ujęcia - solówki, zbiorówki... Widzę i się doczekać już nie mogę :)[/quote] A więc wstawię Wam przykład moich prób z nowym apratem -- uważam za duży sukces :cool3: . Co prawda nie do końca można poznać, którą z moich suk próbowałam ufocić, albo czy to w ogóle był pies :roll:, ale ujęcie niewątpliwie :razz: artystyczne jest, no i ten kolorek! :evil_lol: [IMG]http://www.std.org/~hania/cotojest.jpg[/IMG] -
[quote name='Nitencja']A co do samego chapiowania....... Najmniej przyjemny jest widok wieeelkiej igly brrrrrrr ale sunia nie darla ryja, chociaz Pani doktor mowila ze niektore psy reaguja wielkim darciem .... :razz:[/quote] Ale chyba niewiele tak reaguje. Ja byłam obecna przy czipowaniu kilkunastu psów, w wieku od 6 tygodni to kilku lat, i z tych psów ŻADEN nawet nie pisnął... :niewiem:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']My tez jesteśmy na L, ale nie wiem, czy taki nieuk i zadymiarz, jak mój Lełon na coś Wam się przyda :angryy: .[/quote] A no faktycznie! To moga być dwie drużyny na L - z Trójmiasta, Lambi, Luka i Ludwig, oraz z Warszawy, Locia, Lełon i Lmisia! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']A może wpadniesz do nas na grudniowe zawody? Będzie pierwsza okazja by wystawić drużynę [B]L[/B] do startu :razz: :razz: :razz:[/quote] A czy będzie dla Lotki klasa -1? :evil_lol: Bo póki co, to z zerówki ona ma opanowaną góra jedną komendę ("do mnie"), i to też bez wykończenia do nogi. :mad: Ale, ale - mamy coś, co kwalifikuje nas do drużyny: Locia zaczęła wskakiwać na mnie przy końcu tej komendy! :lol: :lol: :lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Dzięki wielkie! Mam nadzieje, że już wkrótce będziemy razem na zawody jeździć i siać postrach jako drużyna [B]L[/B], czyli Lambi, Luka i Ludwik :lol:[/quote] A czy my możemy sie dołączyć? My też jesteśmy na L! -- Locia i Lmisia -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
INA, ale elegancko podzieliaś na te etapy! :-) Mój szczeniak ewidentnie jeszcze jest w tym pierwszym etapie, a ma już 11 miechów! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]INA[/B], Viguś UTYŁ! Calkiem spory z niego pies sie zrobił. Zobaczysz Regona, on jeszcze nadal sznurowadlo.[/quote] Mój szczypior też troszkę zmężniał, co mnie bardzo cieszy! :loveu: Apetycik jej się poprawił, troszkę tłuszczyku odłożyła, ale również klata jej się zaczęła poszerzać i powolutku wygląda troszeczkę mniej szczeniakowato... Ale tylko troszeczkę, bo póki nie ma sierści, to jeszcze zbyt dorośle nie wygląda... A już zachowanie ma ciągle na 100% szczeniora... :roll: -
bos, oto cytat obowiązującej na ten temat ustawy (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych): [quote]Rozdział 10 Ochrona wizerunku, adresata korespondencji i tajemnicy źródeł informacji Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. [B]Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku[/B]: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych, 2) [B]osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza[/B]. [/quote] Rozpowszechnianie wizerunków psów w ogóle nie jest chronione tą ustawą, a fotografowanie pudła zwycięzców wystaw, wraz osobami, jest wyłączone z ochrony, jako że osoby te stanowią "jedynie szczegół całości" publicznej imprezy, i to szczegół bardzo mało ważny. :roll:
-
[quote name='borsaf'][B]Wojtek[/B], najbardziej mnie Fu na tapczanie urzekła:loveu:[/quote] Mnie również. :loveu: Apcia też tak robi, bo jej "nie wolno" :shake: :razz: na łóżko. Ale moje bydlaki nie są tak subtelne i gramolą się całe. :evil_lol: :loveu:
-
bos, za szybko podpisałeś tę umowę! Twoi wielbiciele tu, na dogomanii, zrobiliby zrzutkę i w mig miałbyś co najmniej 8 zł... A jak nie 8, to chociaż 6,01. :eviltong: A może jeszcze nie za późno? ;-) Zdaje mi się, że masz kilka dni na wycofanie się z takiej umowy... Daj nam szansę, pliiiizzzz..... :loveu:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Ali26762']A w ogóle to czytaj tę instrukcję od aparatu, czytaj. Jeśli takie fajne fotki wyszły Ci przypadkiem[/quote] Ali, dzięki, ale fotki Apci nie są moje, tylko Leny. Moje wstawiłam tylko dwie, te z psami Mokki. One były robione w wersji full automatic - przycisnęłam guziczek i tak wyszły. W przyszłości mam nadzieję będą lepsze, ale w tym celu muszę się wyszkolić... :lol: