Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Ona myśli o wszystkich właścicielach i ich pupilach[/COLOR][/quote]Ibolya, o wszystkich się nie da - co pomaga jednemu w tym przypadku przeszkadza drugiemu i to działa w obie strony. [quote name='Nitencja']Poza tym pies dobrze obyty z wystawami, ringiem i sedziami powinien stac na ringu bez zadnego dopingu :cool3: . Tych najlepszych handlerow w Europie tez nie widzialam by piszczeli pieskom na ringach.[/quote]No a w USA ci najlepsi również piszczą. Nie wszystkim psom, oczywiście - ale tym, na które to korzystnie wpływa. I nikomu by nie przyszło do głowy, że coś jest z tym nie w porządku. Ja też tutaj pierwsze słyszę, ale lepiej tutaj niż na ringu. ;-) Natomiast bardzo cieszy mnie, Nitencja, że wyrzucasz z ringu double handlerów, bo jeszcze w Polsce nie spotkałam sędziego, który by to robił, POMIMO że double handling jest regulaminem zabroniony.
  2. Zdjęcia wstawiłam w topiku na PwP, do którego dałam linka. Psa znalazł mój wet - a właściwie jego żona. Robił slalom wśród samochodów na ulicy, wyglądał na zgubionego. W dobrym stanie, nie brudny, pomimo że u nas chlupa straszliwa. Wesoły, nie agresywny, grzeczny. Bał się windy, więc raczej podmiejski niż miejski - zgadujemy, że mieszkał w domku i zwiał komuś z ogródka. Wet go przetrzyma kilka dni i mamy nadzieję, że w tym czasie znajdzie się właściciel; u mnie jest tylko dzisiaj wieczorem, bo nie chcieli go samego zostawić w domu, a musieli wyjść.
  3. vigor, zdaje mi się, że już dawno Ci nie mówiłam, że mi się Diuna bardzo podoba :-). W śniegu również! Nasz gość bardzo chciał Lotkę kryć - coś mi się zdaje, że się pannie na cieczkę będzie niedługo zbierać - więc musiałam towarzystwo odseparować... :-(
  4. [quote name='BeataSabra']Help czy mi nikt nie odpowie?? Flaire help [/quote]BeataSabra, sorry, ja po prostu nie wiem. :-(
  5. [quote name='Ibolya'][COLOR=blue][B]Flaire[/B] bardzo dobrze pamiętam taką jedną wystawę, na której dzieciak zaczął przeraźliwie piszczeć jakąś zabawką, akurat wtedy kiedy Bodryś był porównywany do BOB-a :angryy::angryy: a Bodryś to pies, który dałby się pokroić za piszczącą piłeczkę, tylko takimi się bawi, ja bardzo lubię, jak piłeczki piszczą i chętnie mu takie kupuję.[/COLOR] [COLOR=blue]Nie muszę chyba pisać, jak wypadło porównanie :shake: :evilgrin:[/COLOR] [COLOR=blue]Pamiętam, że gdybym mogła, tobym dzieciaka :grab: byłam wściekła [/COLOR][/quote]Ibolya, to może lepiej popracować nad psem, bo to, co dzieciak robił jest absolutnie dozwolone i przez niektórych sędziów całkiem mile widziane... ;-) [quote name='Ibolya'] [COLOR=blue][B]Nitencja ma recję, dobrze, że są sędziowie, którzy tak postępują :ylsuper:[/B][/COLOR] [/quote] No to wiesz przynajmniej, u kogo warto Tobie się wystawiać ;-).
  6. Z tymi Ludwikowymi wyczynami to jemu najlepiej pasowałaby taka :evil_lol: : [IMG]http://www.bigdogboutique.com/Productcart/pc/catalog/cleard_983.jpg[/IMG] I tu mam dla Ciebie, zach, dobrą nowinkę - ten wzór akurat jest w promocji! Widocznie samobójców im już brakuje. :diabloti: A do mnie za jakieś pół godzinki przyjdzie na przechowanie ten serdelek znaleziony w Piasecznie...
  7. [quote name='Nitencja']Flaire karma tak nie rozprasza jak piszczawki . wyobraz sobie ring z 10 czy nawet 6 psami i kazdy piszczy .........[/quote]Nie muszę sobie wyobrażać, - wystawiałam niejednokrotnie w takiej sytuacji. Moja w tym głowa, żeby mój pies reagował na mnie a nie na cudzą piszczałkę. ;-) [quote name='Nitencja']Nie lubie rowniez double handlingu . [/quote]Ja też nie, ale to jest jednoznacznie zabronione regulaminem, a piszczałki - nie. ;-)
  8. [quote name='Nitencja']wystaawiaczy z tymi rzeczami gonie by inne psy mialy szanse ladnie sie pokazac[/quote]:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: A ze smakołykami też gonisz, bo inne psy będą się rozpraszać? ;-) Ja co prawda piszczałek jak dotąd w Polsce na ringu nie używałam, ale pierwsze słyszę, żeby to było niedozwolone... Na pewno nie jest to wbrew regulaminowi, ale oczywiście doceniam, że każdy sędzia ma prawo sobie ustalać własne reguły - a przy okazji bardzo jestem zadowolona, że przynajmniej w Twoim przypadku, mam okazję wiedzieć o tym z góry. :-)
  9. Pilne - znaleziony Airedale: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2383582#post2383582[/URL]
  10. [quote name='bety']Nie wiem czy ta teoria jest w 100% pewna[/quote]Nie jest. Przeciw niej przemawiają następujące pytania: 1. Dlaczego nietrzymanie moczu występuje tylko u niektórych suk, a nie u wszystkich? Przecież wszystkie są sterylką pozbawiane hormonów w takim samym stopniu... 2. Dlaczego leczenie hormonami nie jest skuteczne u wszystkich suk z tym problemem? Pomimo tych problemów, jest to najlepsza obecnie teoria i tego się trzymamy dopóki nie wymyślimy czegoś lepszego. ;-)
  11. Dodam jeszcze, że dla mnie łatwiej lecieć ze szczylem na dwór na piechotę z drugiego czy nawet czwartego piętra niż czekać na windę na ósmym... Lotkę do domu przywiozłam w środku tych -20-30 stopniowych mrosów w styczniu... Ciekawie było. Szczeniak musiał się szybko zahartować, bo załatwianie się w domu od pierwszego dnia było zabronione. :evil_lol: A tak w ogóle, to gdy czytałam to: [quote name='Wind']Za pare miesiecy z lezka w oku bedziez wspominac ten cudny czas, gdy ostre szpileczki wbijaly Ci sie w rece[/quote]to zamiast "ręce" przeczytałam "serce"... Jakże stosowne określenie! :loveu:
  12. Dzięki, dobre duszyczki, za herbatki! :-) My z suczami szykujemy się do całodniowego wypadu na szkolenia i treningi - tak nam wypada w weekendy, że cały dzień cos robimy! Ela_h, ja panuję nad stadem w identyczny sposób jak to, co opisała zachraniarka. Właściwie jedyny mankament tego sposobu to to, że na 100% działa tylko w obecności przewodnika... jeśli doszłoby do spięcia podczas nieobecności przewodnika i nie miałby kto "huknąć", to mogłoby być kiepsko... Moje obecne "stado" jest bezkonfliktowe, ale w przypadku stada z najmniejszym choćby potencjałem konfliktów, po prostu nie zostawiałabym ich ze sobą luzem. Czyli, biegałyby razem w mojej obecności, ale zostawałyby rozdzielone podczas mojej nieobecności. Na szczęście jak dotąd tego typu sytuację miałam tylko gdy pracowałam w kennelu - nigdy u siebie w domu. bogula, zazdraszczam bardzo!!! Wstawiaj zdjęcia! :loveu:
  13. [quote name='bety']Z tego co jeszcze pamiętam ze studiów ;) :roll: to główną przyczyną nie trzymania moczu po sterylizacji jest zaburzenie gospodarki hormonalnej organizmu.[/quote] ... które to zaburzenie powoduje zwiotczenie mięśni trzymających pęcherz zamknięty. Taka jest przynajmniej obecna teoria - nikt nie wie na pewno. Bo na przykład, jeśli to właśnie jest powód, to dlaczego wysępuje tak rzadko? :niewiem:
  14. zach, czy jemu w ogóle jeszcze jakieś zęby zostały! :crazyeye: Niech on lepiej uważa z tym ganianiem... Słynna jest historia doga niemieckiego, który się zabił na skutek zderzenia z drzewem w lesie. Ganiał z kolegą, obejrzał się za tym kolegą i walnął głową w drzewo. :-o
  15. [quote name='PATIszon']Proste pytanie: czy pies po dotknieciu 2 lapami (przednimi) ziemi opuscil juz przeszkode czy nie? Dokładnie w tym rzecz! :-)
  16. I to by było wszystko. Mam jeszcze troszkę zdjęć z hali; tam były bardzo trudne na mój obiektyw warunki, a poza tym większość z halowych zdjęć nie jest mojego autorstwa. Ale przejrzę je i jeśli coś się nada, to poproszę autora o pozowlenie, żeby wstawić.
  17. I na koniec Watażka: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006watazka1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006watazka2.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006watazka3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006watazka4.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006watazka5.jpg[/IMG]
  18. Jak już pyrki, to i Vigo... W roli zawodnika biegał za szybko, żebym potrafiła go uchwycić nieporuszonego: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006vigo1.jpg[/IMG] Na szczęście uchwyciłam go również, gdy dzielnie pomagał Rauni w roli tłumacza: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006tlumacz.jpg[/IMG]
  19. Oksa: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006oksa1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006oksa2.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006oksa3.jpg[/IMG]
  20. Jeszcze troszkę Moni. Tu, pobieramy instrukcje: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006monia5.jpg[/IMG] Po tych naukach, Mokka naprawdę zaczęła tańczyć na torze! Czasem z psem: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006monia7.jpg[/IMG] A czasem solo: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006monia8.jpg[/IMG] A Monia robi swoje: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006monia6.jpg[/IMG] Monia-wampir: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006monia9.jpg[/IMG]
  21. A teraz będzie duuuużo Maczka... [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak2.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak4.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak5.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak6.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak7.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak8.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak10.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak11.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006mak12.jpg[/IMG]
  22. Lilo: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006lilo1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006lilo2.jpg[/IMG]
  23. No pewnie, że jest! :lol: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006joga5.jpg[/IMG]
  24. To zdjęcie Jogi jest nieostre, ale wstawiam jako zagadkę: jest ta strefa, czy nie? :cool3: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006joga4.jpg[/IMG]
  25. Jogurcik: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006joga1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006joga3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006joga6.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/sylvia10-2006joga2.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...