-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']A Moglibyśmy długo jeszcze tych błędów szukać i wynajdywać powody złego zachowania bullika z winy właścicieli, i ich krytykować, a w tym czasie pies zbliża się nieuchronnie do końca swoich dni. Wygląda na to, że jeśli spotkam ich raz jeszcze będę mogła tylko powiedzieć, że to wszystko ich wina i niech się nad sobą zastanowią - poza tym mam zero pomysłów na rozwiązanie problemu. :shake: Bardzo pomocne. :diabloti:[/quote]No, sorry, Anisha, ale pomocnych rad miałaś całkiem sporo. coztego natychmiast napisała Ci, żeby ci ludzie skontaktowali się z dobrym szkoleniowcem lub behawiorystą. Na Twoje pytanie, czy takowego zna w Twoim rejonie, poleciła spytać się zachraniarki. Dalej, Kardusia pierwsza - a potem inni - bardzo rozsądnie polecili kontakt z hodowcą. Bariera językowa powinna być w takim mieście, jak Gdańsk, łatwa do pokonania. Ale jeśli nie, jeśli zajdzie potrzeba - skontaktuj ich ze mną, a na pewno będę w stanie z taką barierą pomóc. Nikt tutaj przez internet psa nie naprawi, ale wbrew temu, co sugerujesz, pomysłów, co można zrobić nie brakuje. Strasznie mi szkoda tego psa... :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']A w przytoczonym moim cytacie Twoich słów właśnie byłaś zdumiona, że [B]10-tygodniowy[/B] szczeniak gryzł, a właścicieli to nie zaniepokoiło... odniosłam się do Twoich konkretnych słów, nie tego jak długo, czy w jaki sposób szczeniaki gryzą. :roll: [/quote]Nie, Anisha, nie!!! To, że 10-tygodniowy szczeniak gryzie wcale by mnie nie zdumiało. To, że takie szczeniakowe gryzienie nie zaniepokoi właściciela też by mnie nie zdumiało. Ale Ty napisałaś, że szczeniak "warczał i próbował gryźć" - ja przeczytałam to jako dwie połączone ze sobą czynności i zinterpretowałam - może niesłusznie - jako gryzienie wynikające z warczenia, ze złości. A to już może być niepokojące - temu już trzeba się uważnie przyjrzeć. Ale najbardziej, mnie również, tak jak innych, uderzyły Twoje słowa odnośnie odpowiedzialności hodowcy. Jak sama piszesz, nie znasz tych ludzi, nie znasz ich domowej sytuacji, usłyszałaś tylko od właścicieli o zachowaniu 15-miesięcznego psa, o opinii "eksperta" o którym też bardzo mało wiesz i od razu pytasz, czy nie można temu hodowcy "narobić kłopotów" za hodowanie takich psów. A ja piszę po prostu, że nie można na podstawie tak niepełnych informacji wyciągać wniosków, czyja to wina. Większość tutaj wini właścicieli - ja nawet tego nie mówię, nie próbuję nawet ocenić sytuacji, bo tego na odległość zrobić nie potrafię. Co do reszty, zgadzam się w zupełności ze wszystkimi przedmówcami. [quote name='Anisha']A czy jest w ogóle coś takiego, że właściciel psa ma PRAWO oddać psa do hodowcy jeśli ten w wyraźny sposób sprawia mu duże problemy? Czy też hodowca może mu powiedzieć " Nie mój problem, pan go kupił, ja go nie chcę, zabieraj się pan ze zwierzakiem"??? Jak to wygląda z punktu widzenia hodowcy?[/quote]Czy naprawdę pytasz tu o prawo? Jeśli tak, to od razu mówię, że nie potrafię Ci odpowiedzieć - szczególnie, że w tym przypadku rządzi pewnie prawo belgijskie. Natomiast różni hodowcy mają różne podejście do swojej odpowiedzialności. Ja, jako hodowca, zastrzegam prawo pierwokupu - tzn. jeśli właściciele chcą się pozbyć psa z mojej hodowli z jakiegokolwiek powodu, to umawiam się z nimi, że najpierw powiadomią o tym mnie, żeby ja mogła wziąć (czy odkupić) psa z powrotem. Szczegóły takiej tranzakcji będa niewątpliwie zależały od sytuacji . Znana jest mi sytuacja, gdzie właściciele uśpili psa, z którym nie mogli sobie dać rady, bez powiadomienia o tym hodowcy i muszę powiedzieć, że ciarki mnie przechodzą na myśl, że coś takiego mogłoby spotkać jedno z moich "wnucząt"... Tak więc jestem absolutnie przekonana, że ci właściciele powinni jak najszybciej skontaktować się z hodowcą, najlepiej listownie czy mailem. Taka forma początkowego kontaktu jest najłatwiejsza, bo mogą opisać sytuację po polsku i poprosić kogoś o przetłumaczenie, tak ich listu, jak i odpowiedzi. Jednak zanim to zrobią muszą zdecydować, czego od tego hodowcy chcą - czy chcą rady, co zrobić, czy chcą psa oddać, czy...? I muszą oczywiście być przygotowani na to, że hodowca powie im "nie mój problem" - ale jeśli dobrze wybrali hodowcę, to na pewno tak się nie stanie. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Flaire, szczeniaki, zwłaszcza takie 10-tygodniowe, gryzą na potęgę i raczej nikogo to nie niepokoi, bo takie są szczeniaki. :cool3: [/quote]Oj, Anisha... :roll: Pisząc mój post kilka godzin temu, zastanawiałam się, czy ktoś napisze w odpowiedzi właśnie to, co Ty tutaj. ;-) Tak, oczywiście, szczeniaki gryzą - naprawdę myślisz, że o tym zapomniałam ;-) ? Ale po pierwsze, nie jest tak trudno odróżnić gryzienie, bo szczeniak się bawi czy ząbkuje, od gryzienia, którym warto się niepokoić. Po drugie, nawet jeśli odróżnić nie potrafią, normalnie właściciele - również ci całkiem niedoświadczeni - próbują jednak takiego gryzienia oduczyć nie czekając, aż szczeniak "zmężnieje". Przytoczony przez Ciebie cytat ja napisałam, gdy Lotka miała... niecałe 10 tygodni!!! I już wtedy pisałam, że mała już mnie [B]nie [/B]gryzie na skutek moich działań - nie czekałam, aż jej to minie i gdybym wtedy nie zauważyła, że można jej takiego gryzienia oduczyć, to jak najbardziej bym się niepokoiła... Zresztą co tu dużo gadać - właściciele tego bullika dosłownie na własnej skórze przekonali się, co dało takie czekanie... I moim zdaniem nie trzeba być ekspertem od psów, żeby potrafić to przewidzieć - wystarczy rozważyć rozmaite możliwe alternatywy rozwoju takiej sytuacji. Jedną, być może :roll:, jest, że to samo minie, że szczeniak z wiekiem sam z siebie przestanie "warczeć i próbować gryźć". Ale drugą jest, że nie przestanie - i co wtedy? Spójrz wstecz - reakcją niemal każdej osoby, która przeczytała Twój post o tym bulliku było, że coś jest nie tak z sytuacją w tym domu. Natomiast ja napisałam: [quote name='Flaire'][B]Na pewno nie da się na odległość zdecydować, gdzie tu leży wina, ani co z tym fantem zrobić, ale jedno jest dla mnie jasne - ignorując takie zachowanie u szczeniaka i czekając, aż stanie się ono "niepokojące", bo pies zmężniał, na pewno nie pomogło...[/B] :roll: [/quote] A napisałam to, bo nie wiem, czy ich wcześniejsza reakcja pomogłaby, czy nie - ale jestem pewna, że jej brak nie pomógł. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Uff!!! Właśnie wróciłyśmy z suczami z Trójmiasta, gdzie świetnie się bawiliśmy w gościnie u zach&company. :-) Zaległości dogomanii zaczęłam nadrabiać czytając ten topik; na pisanie dzisiaj nie starczy mi energii z jednym wyjątkiem. W historii mini bullika uderzyło we mnie to zdanie: [quote name='Anisha']Ten pies podobno od początku warczał i próbował gryźć, ale dopiero jak zmężniał zrobiło się to niepokojące. [/quote] 10-tygodniowy szczeniak warczy i gryzie i to nie jest niepokojące, bo póki co nie może nikogo na reio uszkodzić??? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Więc właściciele czekają, aż zmężnieje, żeby zacząć się niepokoić? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Na pewno nie da się na odległość zdecydować, gdzie tu leży wina, ani co z tym fantem zrobić, ale jedno jest dla mnie jasne - ignorując takie zachowanie u szczeniaka i czekając, aż stanie się ono "niepokojące", bo pies zmężniał, na pewno ni pomogło... :roll: Dobrej nocki wszystkim życzę, jutro napiszę więcej... rita60, specjalne :buzi: dla Ciebie. -
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]I herbatka [B]dla Flaire[/B] i [B]Welsh Terrierki[/B] - jesteś jeszcze :confused: zdążysz przed szkołą wypić :confused:[/COLOR][/quote]Ja zdążę tuż przed wyjazdem na podbój Trójmiasta! :cool3:
-
[quote name='zachraniarka']marzę by już było po weekendzie.. [/quote]zach, jakby już było po weekendzie, to byśmy się ni zobaczyły! :eviltong: :cool3: Collage na kubeczek śliczniasty! :-)
-
Chojrak alergik nie przetrzyma zimy :(((( Ma już domek :))
Flaire replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
Dla mnie to pies, który dostał "głupawki". Ale głupawki dostają tylko szczęśliwe psy! :-) -
[quote name='bogula2']Uświadomcie mnie, proszę...kiedy mogę wykąpać Livkę? trochę już zaciąga terierem:evil_lol: ; myję jej łapy i pupe codziennie wieczorem, bo nadal obie mieścimy się na tapczanie:cool3: ..... Więc..kiedy?[/quote] bogula, choćby w tej chwili! ;) Moje szczyle "pływają" w wannie jeszcze zanim opuszczają matczyny dom!
-
[quote name='bogula2']Siemka! to ja "stara" [B]bogula:evil_lol: [/B].Z nieznanych mi przyczyn nie mogłam Was zanudzać opisami z życia Livki: komp zwariował...ani logowanie ani rejestracja.Ale udało się!Dla terierowatych nie ma rzeczy niemożliwych! Pozdro dla wszystkich! Duża buźka dla [B]zadziornego[/B], który motywował mnie skutecznie:evil_lol: . Jak dobrze z Wami znowu pogledzić.........[/quote] Ej, bogula, no nareszcie!!! :loveu:
-
Nicola, bądź [SIZE=1][COLOR=white]nie[/COLOR][/SIZE][SIZE=2]grzeczny - tego Ci życzę! ;-) Amir, najlepsze życzenia dla Ciebie również![/SIZE] Mnie Mikołaj nie przyniósł nic, ale pieski obdarował! Właśnie sobie słodko mlaskają! :lol:
-
[quote name='kajolka']o!to ja moge 2-3 osoby zabrać z okolic warszawy :cool3:[/quote]A ja 1-2. :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia'][B]Borsaf [/B]- Dumam nad tym....:roll: . Dolka jest na Acanie Adult. Tylko ostatnio sporo bączków się pojawia :shake:... Je bardzo dobrze, nie wybrzydza. Koopy dobre ;). Tylko te wiaaaatryyyy...uch, czasem nie idzie wytrzymać :crazyeye:... O czym te bzyki mogą świadczyć?[/quote]Mój wet mówi, że to znaczy, że pies czegoś nie trawi tak jak powinien. Dla mnie to ma sens. Więc gdy miałam problemy z Misinymi bąkami - zmieniłam jej karmę. Teraz je Eukanubę i nie ma problemu. Z kolei Api jadła RC i też bączyła. Apiszonki zmieniły jej karmę na Hillsa i przestała. Wszystko to indywidualne sprawy, ale w tych przypadkach udało się dopasować karmy tak, żeby bąków nie było! :-) -
Chojrak alergik nie przetrzyma zimy :(((( Ma już domek :))
Flaire replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
[quote name='moana']uwielbiam kundle... Są niepowtarzalne! :eviltong:[/quote]Rasowce też ;-). Bardzo śmieszne są dla mnie komentarze typu "Jak pani je odróżnia?" - one różnią się bardzo, i urodą, i usposobieniem. No ale wiesz jak to jest - dla nas wszyscy Chińczycy wyglądają tak samo, a dla Chińczyków - wszyscy biali. ;-) Kuzyn Chojruś cudowny! :iloveyou: -
Ja nie do końca rozumiem - co Ci przeszkadza brak włosa na jakiś czas, czy nawet blizny na całe życie (jeśli takowe miałyby się zdarzyć)? Przecież tu chodzi o zdrowie Twojego psa... :roll:
-
Chojrak alergik nie przetrzyma zimy :(((( Ma już domek :))
Flaire replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
Niezamaco. :-) Oto "moja" gromadka, kuzynki Chojrusia (tak naprawdę moje są Misia i Lotka, te dwie z prawej, a pierwsza z lewej to Api, córka Misi): [IMG]http://www.std.org/%7Ehania/misia/trzynadmorzem.jpg[/IMG] -
Chojrak alergik nie przetrzyma zimy :(((( Ma już domek :))
Flaire replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
[quote name='justynavege']Flaire :loveu: dziękuję :) Był za duzy . już poprosilam anashara by zmniejszył banerek bo tak bardzo chcę i zachowac piękny cytat i mieć banerek ale słyszałam ze jest okres kary więc nie wiem czy już można dokonać zmian ?[/quote]Żadnej kary nie ma, no co Ty!!! Możesz zmienić choćby natychmiast! (Ja też mam problem, bo chcę cytat i ticker... ale nie mam dobrych pomysłów, jak połączyć, więc chyba niedługo zrezygnuję z tickerka - w końcy mój szczyl to już pannica... :roll:) [quote name='justynavege']Flaire czy Ty masz takiego samego psiaka jak fjolka ??????? Bo ja po wizycie fjolki z Sezamkiem zakochałam się w tej rasie :)))))[/quote] Nawet dwa (starsza jest w avatarku, a szczeniak - w podpisie).! A czasem pożyczam trzeciego. :-) Ja mam Airedale Terriery od ponad 30 lat... :-) więc nie muszę Ci pewnie pisać co myślę o tej rasie! :-) -
Chojrak alergik nie przetrzyma zimy :(((( Ma już domek :))
Flaire replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
[quote name='yewcia1']No to Mod nas uświadomił:lol: Anashar zmniejszy banerek i wtedy można dołączyć jeszcze cytat?[/quote] Jeśli potrzebujecie z podpisem pomocy, to zapraszam na topik w Galierii pt Sprawdź czy masz regulaminowy podpis. Tam Evelina i inni starają się pomagać organizować podpisy tak, żeby wszystko się zmieściło. :-) -
Chojrak alergik nie przetrzyma zimy :(((( Ma już domek :))
Flaire replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
[quote name='justynavege']fjolka słonko do cytatu który tak lubiłam dodałam banerek i się okazało za duze :( nieswiadomośc mi zaszkodziła i teraz mam karę :([/quote]justynavege, sprawdziłam Twój podpis (modzi ich nie usuwają, tylko chowają w bezpieczne miejsce :-) ) i rzeczywiście i banerek, i cytat razem tworzą za duży podpis. Ale ich usunięcie to nie ma być żadna kara, tylko upomnienie, żeby poprawić - możesz wstawić z powrotem albo jedno, albo drugie, albo coś innego. Jeśli chcesz w tym pomocy, to daj znać. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Jeśli chodzi o cło, to według przepisów, jest stawka, poniżej której zawartość paczki nie jest oclona. A właściwie są dwie takie stawki - jedna (niższa) dotyczy zawartości pochodzącej od firm, a druga (wyższa) - od osób prywatnych. (Przynajmniej tak było, gdy kiedyś to sprawdzałam - nie pamiętam konkretnych wartości, ale można to sprawdzić). Celnicy nie trzymają się tych wartości bardzo dokładnie, tylko po prostu puszczają pojedyncze paczki o niskiej wartości. Ja zamawiałam np. książki w ilościach 1-2 na paczkę i nie było cła. Moja mama często przysyła mi rozmaite prezenty i też nigdy nie było cła. Oclone miałam raz przysłane mi (niedostępne w Polsce) lekarstwa, ale to osobna historia. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Anisha, kilka osób tu na forum (np. chyba Wojtek) bezpośrednio z groomersmall. W przypadku zamówienia pojedynczego nożyka, cło nie było doliczane. A ja dostaję paczki z rozmaitych źródeł z USA dosyć często i jeszcze nigdy nic nie zginęło. -
[quote name='malawaszka']dzięki za odpowiedzi - dlatego pytałam bo mój wet. jest przeciwnikiem homeopatii - to by nie było dla mnie wskaźnikiem, ale rozmawiałam telefonicznie z wetką z okolic Wrocławia (nie pamiętam skąd dokładnie :oops: ) i ona mi powiedziała coś co mnie zaniepokoiło bo zawsze myślimy, że homeopatyki jak nie pomogą to nie zaszkodzą, a ona mi powiedziała, że owszem mogą zaszkodzić :shake: i jestem w kropce :-([/quote]malawaszka, ja również w homeopatię nie wierzę, bo w klasycznych lekach homeopatycznych nauka nie potrafi zmierzyć, że zawierają te składniki, które mają pomagać. Z tego samego powodu uważam, że nie mogą one zaszkodzić. Z dwoma wyjątkami - po pierwsze, może wystąpić u jakiegoś psa reakcja na sam rozczyn (jeśli nie jest to po prostu woda), a po drugie, dla niektórych, leczenie homeopatyczne może być powodem zaprzestania leczenia "tradycyjnego", a to również może zaszkodzić. (Nie chodzi mi tu o przypadki, takie jak Katerinas, gdzie leczenie tradycyjne było przerwane świadomie z innych powodów - które, NB, popieram - ale raczej o przypadki, gdzie ktoś rezygnuje z tradycyjnego leczenia na skutek przekonania, że homeopatia wystarczy, albo wręcz że tradycyjne leczenie przeszkodzi w działaniu homeopatii - tego nie popieram). Podsumowując, ja w skuteczność homeopatii nie wierzę, ale z tego samego powodu, dla którego nie wierzę w jej skuteczność nie wierzę też, że może zaszkodzić.
-
[quote name='Robull']Nie mniej nie rozumiem, dlaczego zła jest ta ze strony Leszka? [/quote]Ja napisałam, co mi się w tej propozycji nie podoba: w proponowanym przez Leszka systemie punktacji, kryterie wyboru zawodników do kadry różnią się od tych, używanych w agility do wyboru zwycięzców zawodów. Czyli zmieniamy reguły sportu. Dla mnie coś tu nie gra - nie ma sensu sędziować wyboru zawodników do kadry według systemu punktacji, który różni się od tego, który jest używany w normalnych zawodach (w tym, MŚ), aby wyłonić zwycięzców. Mnie podoba się propozycja Sajko, bo jest od mojej jeszcze prostsza i również nie zmienia reguł sportu. Jeśli nie podoba się Wam jej pomysł, aby całe zawody sędziować według bardzo wyśrubowanego czasu, to można nawet po prostu przeliczyć wyniki zawodów, uwzględniając bardziej wyśrubowany czas w celu wyłonienia kadry. (Nie wiem, czy to jasno napisałam - w razie czego, mogę wyjaśnieć bardziej szczegółowo). Zauważcie też, że ani ja, ani Sajko nie pretendujemy do miejsca w drużynie... ;-)
-
[quote name='Funka']Flaire, błagam! Powiedz, gdzie te bułeczki można dostać? :modla: Uwielbiam różę![/quote]Słodki, słony na Mokotowskiej. Chyba najdroższa cukiernia w Warszawie, ale akurat te różane bułeczki nie są tak drogie, bo są malutkie. :-) Pycha!!!
-
Ibolya, dzięki, bo u mnie dzisiaj herbatki zabrakło... :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
rita60, bardzo mi przykro. :-(