-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Gucio']Flaire - ja cos czuje, ze dla mnie moze braknac :([/quote] Guciu, ja pisałam do tych osób, które tutaj napisały, że już wysłały zgłoszenie i niepokoiły się, że jeszcze nie mają potwierdzenia. Myślę, że dla wszystkich tych osób, które już wysłały zgłoszenie, miejsce na obozie będzie. Z tego co wiem, Ty jeszcze nie wyłałaś, więc oczywiście nie mogę Tobie gwarantować, że będzie miejsce - to będzie zależało od tego, kiedy wyślesz to zgłoszenie...
-
Zielsko jest very busy na wyjezdnym. Najpierw była w Gdańsku, a teraz jest w Łodzi... Na pewno jak wróci, to Wam odpowie! A póki co, spoko, myślę, że dla Was wszystkich starczy miejsc! :lol:
-
[quote name='zadziorny']Nie mogły być z jednego miotu jeśli miały różne matki: [B][SIZE=-1][B]ŁABA Kazabor - m. [/B][/SIZE][/B][B][SIZE=-1][B]XAWA-ŁERA Kazabor[/B][/SIZE][/B], [B][SIZE=-1][B]ŁAPA Kazabor - m. [/B][/SIZE][/B][B][SIZE=-1][B]JUNA Kazabor :roll: :cool3: ;)[/B][/SIZE][/B][/quote]No przeca już o tym dwa razy tu pisałam... Nikt nie czyta moich postów :placz: .
-
[quote name='Ali26762']Wychodzi na to, że dwie suki, widocznie z jednego miotu były.[/quote]Jak z jednego miotu skoro MIAŁY DWIE RÓŻNE MATKI???
-
[quote name='borsaf'][B]Ali[/B], ŁAPA Kazabor i ŁABA Kazabor to dwie różne suki, czy jedna i tylko literówka?[/quote] Wedle tego rodowodu mają różne matki, więc jeśli to błąd, to więcej jak literówka... ;-)
-
[quote name='borsaf']Jak my tu tak tworczo do tych przepisów podejdziemy to...jak babcia Wind mawia...desery nas zaskoczą...oby pozytywnie:lol:[/quote] No więc właśnie... Ja mam taką zasadę, że jak robię coś pierwszy raz, to raczej dosyć dokładnie trzymam się przepisu (chyba że przepis ewidentnie kiepski - ale wtedy raczej w ogóle nie robię). Dopiero jak wiem już, co z tego wychodzi, to zaczynam eksperymenty. Oczywiście jeśli przepis bardzo prosty, to wiem, co z niego wyjdzie jeszcze zanim zrobię... ale i tak zazwyczaj pierwszy raz trzymam się przepisu.
-
[quote name='borsaf'][B]Coztego[/B], a moze Ci sie jabłka z bananami pomieszały? Cynamon chyba przytlumi smak bananow.[/quote] Nie, nie pomieszało się - są też przepisy z cynamonem. Ale ja wolę bez, bo lubię banany.
-
[quote name='AniaP']Pytanie tylko czy rodzice puszczą dziecko same w taką trasę z bagażami i psiakiem. :roll:[/quote] No dlatego się pytałam. ;-) Ale dziecko juz nieco podrośnięte jest, a pociąg Intercity zatrzymuje się chyba tylko raz pomiędzy Poznaniem a Warszawą. Więc jeśli rodzice wsadziliby w Poznaniu, to ja bym mogła rozpakować w Warszawie. ;-) Założywszy oczywiście, że dziecko nie wysiadłoby w Koninie. ;-)
-
[quote name='borsaf'][B]Flaire,[/B] dziekuję,:loveu:czy maslanke mozna zastąpic jogurtem? O to łatwiej w mojej lodowce. Ja spróbuje na jogurcie, a jeszcze jak dostane bananowy:multi: wezme taki pitny, zeby konsystencja przypominał maslankę.[/quote] Myślę, że z bananowym jogurtem powinno być ok, tylko musisz trochę mniej cukru dodac, bo taki jogurt jest słodzony, a to ciasto i tak już dosyć słodkie jest.
-
NB, jak bez maślanki czy czegoś podobnego, to zamiast sody powinien być proszek do pieczenia.
-
[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja robię podobne tylko bez maślanki. Można dodać też takie małe pastylki czekoladowe lub banany suszone (nie chipsy bananowe ale takie ususzone na ciągliwą brunatną masę). A jak zamiast białego cukru uzyje się brązowego trzcinowego to dopiero jest pyszne.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Jak już pisałam, takich przepisów są niezliczone ilości. Z białym cukrem, z brązowym, z mieszanką. Z olejem, z masłem, albo zupełnie bez tłuszczu. Z maślanką, ze śmietaną, albo bez. Z orzechami, z czekoladą, z rodzynkami, z bananami, albo bez niczego. Przepis, który ja podałam jest dosyć "podstawowy" - ja go lubię, bo lubię banany, a w nim, smak bananowy nie jest niczym "poprawiany".
-
[quote name='coztego']Nareszcie :) W jakiej temperaturze się to piecze?[/quote]No przecież masz napisane na początku, żeby nagrzać piec do 165 stopni - wstawiasz do tak rozgrzanego piekarnika i własnie w tej temperaturze pieczesz. [quote name='coztego']Czy maślankę można czymś zastapić?[/quote]Nie wiem, pewnie można, może jogurtem, kefirem, zsiadłym mlekiem, czy śmietaną, ale nie gwarantuję co wyjdzie - ja uzyłam maślanki.
-
Hamerykańskie ciasto bananowe Amerykanie nazywają to "Banana bread", ale "bread" w tym znaczniu to nie znaczy chleb, tylko właśnie placek albo ciasto. Przpisów na takie bananowe ciasto jest bardzo wiele. Oto jeden z nich - bardzo łatwy, bardzo bananowy, wilgotniutki i pyszny, moim zdaniem. :-) Składniki: 2 jajka (klasy wagowej L) 1/3 szklanki maślanki 1/2 szklanki oleju (ja używam rzepakowy - Kujawski) 1 szklanka rozciapanych, bardzo dojrzałych bananów (ja użyłam trzy duże banany, mocno zbrązowiałe z wierzchu - ale nie mogą być zgniłe w środku!) 1 1/4 szklanki cukru 1 3/4 szklanki mąki 1 łyżeczka (kopiasta) sody oczyszczonej 1/2 łyżeczki soli 1/2 szklanki grubawo posiekanych orzechów (może być bez - ja zrobiłam bez) 1. Rozgrzać pierkarnik do 165 stopni C. Wysmarować tłuszczem foremkę na keks (moja ma 25 na 12 cm). 2. Połączyć jaja, maślankę, olej i banany. 3. Przesiać mąkę z cukrem, sodą i solą. Dodać do mieszanki bananowej, dosypać orzechy (jeśli się je używa) i dobrze wymieszać. 4. Wyłożyć do foremki i wstawić na środkową półkę rozgrzanego piekarnika. Piec 70-80 minut; sprawdzić patyczkiem. Wyjąć z pieca, ostudzić, wyjąć z foremki. 5. JEŚĆ! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire[/B], dawaj ten przepis na ciasto bananowe:mad: Jutro po obiedzie przyjeżdża Dżaga z rodzinka to moze zdążę upiec?[/quote] Już lecę wstawiać... -
Dinusia, a mogłabyś pociągiem do Warszawy, czy raczej nie? Bo z Warszawy to np. ja bym Cię mogła odebrać z dworca i zawieźć na obóz. A pociąg z Poznania do Warszawy jest naprawdę fajny i dużo szybszy niż samochód...
-
[quote name='coztego']A jak już jesteśmy przy łysych psach, na światówce miałyśmy okazję pogłaskać takiego dużego łysola [/quote]coztego, tu też mogę pomóc! :evil_lol: W przyszłym tygodniu ogołocę Misię, a ponieważ jest całkowicie zarośnięta, to wyjdzie całkowicie goła! :evil_lol: Ja też lubie głaskać takie golutkie ciałko, u Misi tym lepsze, że różowiutkie, a nie jakieś szaro-czarne, jak u meksykańczyka! :eviltong:
-
jula87, mój komentarz nie dotyczył Twojego postępowania, które, ufam, jest właściwe i odpowiedzialne. Raczej, dotyczył on polecanego chirurga, który "jajeczka sprowadzi do woreczka na 100%". W moim przekonaniu, bo niewątpliwie nie wszyscy się ze mną zgodzą, takie postępowanie przez chirurga prowadzi do dalszego rozmnażanie wnętrów.
-
[quote name='LALUNA']Davie mam szukac tego nie malowanego czy może lepiej dac na msze? :razz:[/quote]Ja nie rozumiem zupełnie, dlaczego nie można i jednego, i drugiego. I jeszcze egzorcysty też. Takie wymagane badanie to świetna sprawa, tylko lepiej trzeba było o nim nic nie mówić, to potem nabór do reprezentacji byłby prostszy - wybrałoby się tylko tych, którzy mają odpowiednie badania. :eviltong: A reszta - no coż, chciałoby się, ale... :niewiem:
-
Czy ten wątek jeszcze czemuś służy? Bo mam szczerą ochotę go zamknąć. :diabloti:
-
[quote name='aga_ostaszewska']Zdjecia [B]zadziornego [/B]sa zawsze fantastyczne, dlatego warto (i TRZEBA :mad::lol:) na nie glosowac! A o glosy prosze oczywiscie w imieniu [B]zadziornego [/B]:razz: bo on taki skromny i niesmialy chlopak jest ;)[/quote] Aaa, no to zupełnie inna sprawa! :lol:
-
[quote name='aga_ostaszewska']Ladnie prosze o glosy :lol: a jak nie.. :mad: :cool3:[/quote]aga_o, tam głosuje się na zdjęcie, a nie na modelkę ;-).
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Jeszcze jedno dla dziewczynki: Happy Note - mozna wołać Nutka :-) -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Ja już żadnych naprawdę dobrych pomysłów nie mam, ale może Happy Ending albo Happy End - troszkę chyba pesymistyczne w tym kontekscie ;-) Happy Birthday to Me Happy Ever After Happy Camper Happy Hour Happy Together Happy Returns Happy New Year Happy Birthday Mr. President Wszystkie te nazwy po angielsku coś znaczą, w razie potrzeby mogę spróbować wyjaśnić, co. ;-) (Mnie najbardziej podoba się Happy Camper dla chłopca). -
[quote name='rekus']spec.chir.jajeczka sprowadzi do woreczka na 100%.[/quote] Tym samym umożliwiając dalsze rozmnażanie wnętrów. :angryy:
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
No to jeszcze proponuję Happy Go Lucky. Po angielsku to znaczy "beztroski", a na pieska można wołać Lucky. :-)