Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Gucio']Flaire - ja cos czuje, ze dla mnie moze braknac :([/quote] Guciu, ja pisałam do tych osób, które tutaj napisały, że już wysłały zgłoszenie i niepokoiły się, że jeszcze nie mają potwierdzenia. Myślę, że dla wszystkich tych osób, które już wysłały zgłoszenie, miejsce na obozie będzie. Z tego co wiem, Ty jeszcze nie wyłałaś, więc oczywiście nie mogę Tobie gwarantować, że będzie miejsce - to będzie zależało od tego, kiedy wyślesz to zgłoszenie...
  2. Zielsko jest very busy na wyjezdnym. Najpierw była w Gdańsku, a teraz jest w Łodzi... Na pewno jak wróci, to Wam odpowie! A póki co, spoko, myślę, że dla Was wszystkich starczy miejsc! :lol:
  3. [quote name='zadziorny']Nie mogły być z jednego miotu jeśli miały różne matki: [B][SIZE=-1][B]ŁABA Kazabor - m. [/B][/SIZE][/B][B][SIZE=-1][B]XAWA-ŁERA Kazabor[/B][/SIZE][/B], [B][SIZE=-1][B]ŁAPA Kazabor - m. [/B][/SIZE][/B][B][SIZE=-1][B]JUNA Kazabor :roll: :cool3: ;)[/B][/SIZE][/B][/quote]No przeca już o tym dwa razy tu pisałam... Nikt nie czyta moich postów :placz: .
  4. [quote name='Ali26762']Wychodzi na to, że dwie suki, widocznie z jednego miotu były.[/quote]Jak z jednego miotu skoro MIAŁY DWIE RÓŻNE MATKI???
  5. [quote name='borsaf'][B]Ali[/B], ŁAPA Kazabor i ŁABA Kazabor to dwie różne suki, czy jedna i tylko literówka?[/quote] Wedle tego rodowodu mają różne matki, więc jeśli to błąd, to więcej jak literówka... ;-)
  6. [quote name='borsaf']Jak my tu tak tworczo do tych przepisów podejdziemy to...jak babcia Wind mawia...desery nas zaskoczą...oby pozytywnie:lol:[/quote] No więc właśnie... Ja mam taką zasadę, że jak robię coś pierwszy raz, to raczej dosyć dokładnie trzymam się przepisu (chyba że przepis ewidentnie kiepski - ale wtedy raczej w ogóle nie robię). Dopiero jak wiem już, co z tego wychodzi, to zaczynam eksperymenty. Oczywiście jeśli przepis bardzo prosty, to wiem, co z niego wyjdzie jeszcze zanim zrobię... ale i tak zazwyczaj pierwszy raz trzymam się przepisu.
  7. [quote name='borsaf'][B]Coztego[/B], a moze Ci sie jabłka z bananami pomieszały? Cynamon chyba przytlumi smak bananow.[/quote] Nie, nie pomieszało się - są też przepisy z cynamonem. Ale ja wolę bez, bo lubię banany.
  8. [quote name='AniaP']Pytanie tylko czy rodzice puszczą dziecko same w taką trasę z bagażami i psiakiem. :roll:[/quote] No dlatego się pytałam. ;-) Ale dziecko juz nieco podrośnięte jest, a pociąg Intercity zatrzymuje się chyba tylko raz pomiędzy Poznaniem a Warszawą. Więc jeśli rodzice wsadziliby w Poznaniu, to ja bym mogła rozpakować w Warszawie. ;-) Założywszy oczywiście, że dziecko nie wysiadłoby w Koninie. ;-)
  9. [quote name='borsaf'][B]Flaire,[/B] dziekuję,:loveu:czy maslanke mozna zastąpic jogurtem? O to łatwiej w mojej lodowce. Ja spróbuje na jogurcie, a jeszcze jak dostane bananowy:multi: wezme taki pitny, zeby konsystencja przypominał maslankę.[/quote] Myślę, że z bananowym jogurtem powinno być ok, tylko musisz trochę mniej cukru dodac, bo taki jogurt jest słodzony, a to ciasto i tak już dosyć słodkie jest.
  10. NB, jak bez maślanki czy czegoś podobnego, to zamiast sody powinien być proszek do pieczenia.
  11. [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja robię podobne tylko bez maślanki. Można dodać też takie małe pastylki czekoladowe lub banany suszone (nie chipsy bananowe ale takie ususzone na ciągliwą brunatną masę). A jak zamiast białego cukru uzyje się brązowego trzcinowego to dopiero jest pyszne.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Jak już pisałam, takich przepisów są niezliczone ilości. Z białym cukrem, z brązowym, z mieszanką. Z olejem, z masłem, albo zupełnie bez tłuszczu. Z maślanką, ze śmietaną, albo bez. Z orzechami, z czekoladą, z rodzynkami, z bananami, albo bez niczego. Przepis, który ja podałam jest dosyć "podstawowy" - ja go lubię, bo lubię banany, a w nim, smak bananowy nie jest niczym "poprawiany".
  12. [quote name='coztego']Nareszcie :) W jakiej temperaturze się to piecze?[/quote]No przecież masz napisane na początku, żeby nagrzać piec do 165 stopni - wstawiasz do tak rozgrzanego piekarnika i własnie w tej temperaturze pieczesz. [quote name='coztego']Czy maślankę można czymś zastapić?[/quote]Nie wiem, pewnie można, może jogurtem, kefirem, zsiadłym mlekiem, czy śmietaną, ale nie gwarantuję co wyjdzie - ja uzyłam maślanki.
  13. Hamerykańskie ciasto bananowe Amerykanie nazywają to "Banana bread", ale "bread" w tym znaczniu to nie znaczy chleb, tylko właśnie placek albo ciasto. Przpisów na takie bananowe ciasto jest bardzo wiele. Oto jeden z nich - bardzo łatwy, bardzo bananowy, wilgotniutki i pyszny, moim zdaniem. :-) Składniki: 2 jajka (klasy wagowej L) 1/3 szklanki maślanki 1/2 szklanki oleju (ja używam rzepakowy - Kujawski) 1 szklanka rozciapanych, bardzo dojrzałych bananów (ja użyłam trzy duże banany, mocno zbrązowiałe z wierzchu - ale nie mogą być zgniłe w środku!) 1 1/4 szklanki cukru 1 3/4 szklanki mąki 1 łyżeczka (kopiasta) sody oczyszczonej 1/2 łyżeczki soli 1/2 szklanki grubawo posiekanych orzechów (może być bez - ja zrobiłam bez) 1. Rozgrzać pierkarnik do 165 stopni C. Wysmarować tłuszczem foremkę na keks (moja ma 25 na 12 cm). 2. Połączyć jaja, maślankę, olej i banany. 3. Przesiać mąkę z cukrem, sodą i solą. Dodać do mieszanki bananowej, dosypać orzechy (jeśli się je używa) i dobrze wymieszać. 4. Wyłożyć do foremki i wstawić na środkową półkę rozgrzanego piekarnika. Piec 70-80 minut; sprawdzić patyczkiem. Wyjąć z pieca, ostudzić, wyjąć z foremki. 5. JEŚĆ! :-)
  14. [quote name='borsaf'][B]Flaire[/B], dawaj ten przepis na ciasto bananowe:mad: Jutro po obiedzie przyjeżdża Dżaga z rodzinka to moze zdążę upiec?[/quote] Już lecę wstawiać...
  15. Dinusia, a mogłabyś pociągiem do Warszawy, czy raczej nie? Bo z Warszawy to np. ja bym Cię mogła odebrać z dworca i zawieźć na obóz. A pociąg z Poznania do Warszawy jest naprawdę fajny i dużo szybszy niż samochód...
  16. [quote name='coztego']A jak już jesteśmy przy łysych psach, na światówce miałyśmy okazję pogłaskać takiego dużego łysola [/quote]coztego, tu też mogę pomóc! :evil_lol: W przyszłym tygodniu ogołocę Misię, a ponieważ jest całkowicie zarośnięta, to wyjdzie całkowicie goła! :evil_lol: Ja też lubie głaskać takie golutkie ciałko, u Misi tym lepsze, że różowiutkie, a nie jakieś szaro-czarne, jak u meksykańczyka! :eviltong:
  17. Flaire

    Wnętrostwo!!

    jula87, mój komentarz nie dotyczył Twojego postępowania, które, ufam, jest właściwe i odpowiedzialne. Raczej, dotyczył on polecanego chirurga, który "jajeczka sprowadzi do woreczka na 100%". W moim przekonaniu, bo niewątpliwie nie wszyscy się ze mną zgodzą, takie postępowanie przez chirurga prowadzi do dalszego rozmnażanie wnętrów.
  18. [quote name='LALUNA']Davie mam szukac tego nie malowanego czy może lepiej dac na msze? :razz:[/quote]Ja nie rozumiem zupełnie, dlaczego nie można i jednego, i drugiego. I jeszcze egzorcysty też. Takie wymagane badanie to świetna sprawa, tylko lepiej trzeba było o nim nic nie mówić, to potem nabór do reprezentacji byłby prostszy - wybrałoby się tylko tych, którzy mają odpowiednie badania. :eviltong: A reszta - no coż, chciałoby się, ale... :niewiem:
  19. Czy ten wątek jeszcze czemuś służy? Bo mam szczerą ochotę go zamknąć. :diabloti:
  20. [quote name='aga_ostaszewska']Zdjecia [B]zadziornego [/B]sa zawsze fantastyczne, dlatego warto (i TRZEBA :mad::lol:) na nie glosowac! A o glosy prosze oczywiscie w imieniu [B]zadziornego [/B]:razz: bo on taki skromny i niesmialy chlopak jest ;)[/quote] Aaa, no to zupełnie inna sprawa! :lol:
  21. [quote name='aga_ostaszewska']Ladnie prosze o glosy :lol: a jak nie.. :mad: :cool3:[/quote]aga_o, tam głosuje się na zdjęcie, a nie na modelkę ;-).
  22. Jeszcze jedno dla dziewczynki: Happy Note - mozna wołać Nutka :-)
  23. Ja już żadnych naprawdę dobrych pomysłów nie mam, ale może Happy Ending albo Happy End - troszkę chyba pesymistyczne w tym kontekscie ;-) Happy Birthday to Me Happy Ever After Happy Camper Happy Hour Happy Together Happy Returns Happy New Year Happy Birthday Mr. President Wszystkie te nazwy po angielsku coś znaczą, w razie potrzeby mogę spróbować wyjaśnić, co. ;-) (Mnie najbardziej podoba się Happy Camper dla chłopca).
  24. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='rekus']spec.chir.jajeczka sprowadzi do woreczka na 100%.[/quote] Tym samym umożliwiając dalsze rozmnażanie wnętrów. :angryy:
  25. No to jeszcze proponuję Happy Go Lucky. Po angielsku to znaczy "beztroski", a na pieska można wołać Lucky. :-)
×
×
  • Create New...