-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Karaluch']Czy ktos sie moze orientuje czy w Kanadzie sa jakies znane hodowle Lakiech albo czy w rejonie Ontario sa jakies psie wystawy w najblizszym czasie?[/quote] [URL="http://www.dogbiz.com/dog-shows-can/ontario/shows-ontario.htm"]Kalendarz wystaw w Ontario.[/URL]
-
Tilia, cudeńko!!! Ja tam nic nie chce mówić, ale zawsze sobie myślałam, że terierek by do Ciebie pasował! :evil_lol: A jak reszta stada odnosi się do "nowej"?
-
[quote name='Gaga']Wspomniana osoba "musiala" ? A nie byl to automatyczny odruch?? hmm...[/quote]Odruch był zdecydowanie automatyczny, nawet miała w kieszeni torebeczkę. Niemniej w moim przekonaniu, do takiego właśnie sprzątania, podczas występu na ringu, tak w Kielcach, jak i w Poznaniu, przydałaby się ekipa sprzątająca - a nie do tego, żeby sprzątać poza ringami, bo właściciel nie chce sobie, jak to napisałaś, "brudzić rąk". Na mojej hali w Kielcach ekip sprzątających było wystarczająco wiele. A w Poznaniu - zdecydowanie za mało.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Jak oczko Lotki???[/quote] A, dzięki za troskę. Oczko super. :-) Nic już nie cieknie, ani troszkę. Jeszcze tylko przez kilka dni musimy kropelki stosować. -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='gokaiba']Tłumaczenia na ringach są naprawdę przekomiczne.[/quote]Dla mnie na zawsze klasykiem pozostanie "Bardzo inteligentny pies" w opisie teriera szkockiego z Legionowa. Nic dziwnego więc, że pies później wygrał BISa! :lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Druga sprawa Ramir istnieje na liście ale chyba z innego kraju . Według nowego regulaminu nazwy są weryfikowane . Ale jeżeli dawno założona hodowla ma taką samą nazwę co już zarejestrowana , to nazwy się pokrywają . Dobrze kumam? :roll:[/quote]Tak. . -
[quote name='Gaga']A co takiego strasznego jest w moich wypowiedziach? Wskaz prosze, bo moze cos przeoczylam...[/quote]Próbuję wskazywać od początku, co mnie w Twoich wypowiedziach przeraża, więc jak do tej pory nie wiesz, to inaczej już nie potrafię, niestety. [quote name='Gaga']Wiesz, w watku o Poznanskiej 99 % potepialo w czambul organizacje wystawy podpierajac sie oburzemniem gosci zza granicy.. i tylko potem smiesznie wyszlo ze na forach zagranicznych same superlatywy i zero krytyki , wiec wybacz ale argument gosci jest dla mnie dosc malo wiarygodny. Wolalabym Twoj wlasny, ale moze mniej znaczacy niz "zagraniczny " stad ta zagranica :lol: [/quote]Problem w tym, że mój własny JEST właśnie niejako "zgraniczny"... Bo chociaż piszę te słowa siedząc w Warszawie, to jestem w Polsce od stosunkowo niedawna i mój pogląd na kwestie psich kup jest ewidentnie niepolski. Niemniej jeśli chcesz mój własny pogląd, to już go masz - wlazłam w Poznaniu w psie g i to nie raz. Tam, gdzie ja chodziłam, na dworzu, było go pełno. A na hali, w czasie wystawy, na moich oczach osoba wystawiająca musiała w czasie występu na ringu sama sprzątać po swoim psie, bo ekipy sprzątającej nigdzie w okolicy nie było - niewątpliwie w tym właśnie momencie sprzątała po Twoim psie, załatwiającym się na zewnątrz. [quote name='Gaga']za dlugo siedze w sieci i za duzo widzialam roznic pomiedzy wlascicielami i psami on-line i w realu abym uwierzyla w Twoje "zawsze i wszedzie".[/quote]Czy wierzysz, czy nie - Twoja sprawa. Ja mogę Ci tylko powiedzieć, jak jest. [quote name='Gaga']Chetnie wytlumacze: tak samo jak pozwalam MPO wywozic swoje smieci, gospodarzowi zamiatac piach, ktory nanioslam przed klatka, MOJ piach! na MOICH podeszwach, tak samo pozwalam aby osoba wykonujaca swoja prace spokojie ja wykonywala.[/quote]A to czemu w takim razie, idąc tą linią myślenia, nie pozostawiasz psich odchodów na trawniku dla dla osób sprzątających tenże trawnik? Przecież miasto zatrudnia osoby do sprzątania trawników! Sorry, ale to, co piszesz kupy ;-) się nie trzyma, moja droga, i śmierdzi ;-) argumentami, które ciągle słyszę od ludzi, którzy sprzątanie po swoich psach pozostawiają innym. [quote name='Gaga']Gdybys (jak probujesz przekonac) zastanowila sie nad tym co piszesz, to nie pislaabys glupot, bo wyraznie napisalam, ze pan sprzatajacy, uzbrojony w wiaderko i kupozbieracz czekal aby sprzatnac.[/quote]A mógłby być w tym samym czasie gdzie indziej i sprzątać na ringu, albo sprzątać g jakiejś innej nieuświadomionej osoby, zanim ktoś w nie wdepnie... Pomyśl przez moment: ta wystawa, jak każda, miała pewien budżet. Ten budżet musiał pokryć koszty i sprzątania po psach, i np. nagród. Gdyby kultura sprzątania po psach była wyższa, gdyby nie to, że było wiadomo, że niektórzy pozowolą takiemu panu czekać, aż ich pies się załatwi, a inni wręcz będą na to liczyć, to wystarczyłaby mniejsza ekipa do sprzątania, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by wydać np. na dodatkowe nagrody. [quote name='Gaga']Przy okazji.. nie wiem jak w innych miastach ale w warszawskich kioskach rozdawane sa torebki na sprzatanie po psach.. warto zapytac jakie jest zejscie tych torebek....[/quote]Nie bardzo wiem, co to ma wspóllnego z czymkolwiek, co ja napisałam na temat sprzątania po psach, ale jeśli Cię to akurat interesuje, to jest topik temu poświęcony i tam ludzie wypowiadali się na ten temat.
-
[quote name='Gaga']Zly poranek i szukasz obiektu do napasci? :razz: [/quote]Wręcz przeciwnie, poranek tak świetny, że nawet Twoje wypowiedzi nie są w stanie znacznie go zepsuć. ;-) [quote name='Gaga']Mozesz byc pewna, ze w "mojepsie" nie wlazlas,zreszta ja chodzac po trawnikach tez w nic nie wlazlam, ciezko bylo tam w cokolwiek wdepnac.[/quote]Widać chodziliśmy innymi drogami... Ja akurat oprowadzałam po wystawie gości zza granicy, którzy byli mocno przerażeni ilością napotkanych psich odchodów. [quote name='Gaga']Nie widze wiec powodu do wyrywania sie z osobista torebka. [/quote]No więc tu się różnimy, bo ja widzę. Zawsze i wszędzie sprzątam po moich psach, bo uważam, że to mój obowiązek jako właścicielki psa. [quote name='Gaga']na przyszlosc, zanim na kogos wsciekle napadniesz zastanow sie chwile- to naprawde nie boli![/quote]Spoko, ja się zastanawiam bardzo, bardzo dokładnie zanim cokolwiek napiszę. A w tym przypadku, im więcej się zastanawiam, tym mniej jest dla mnie zrozumiałe Twoje podejście, żeby pozwalać komu innemu sprzątać po Twoich psach. [B]Dopóki właściciele psów nie zrozumieją, że sprzątanie po własnych psach jest ich obowiązkiem ZAWSZE I WSZĘDZIE, dopóty będziemy mieli w Polsce problem z psimi odchodami.[/B]
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Zebra'][B]Gokaiba[/B], ja myślę ze to pomyłka sekretarza ringowego, bo ja też widziałam jak wygladało porównanie w psach i ze Filipek był drugi, i takie informacje są na stronie Edbriosa i na vysledkach ze śwaitówki na stronie klubu teriera z Czech. Wiem tez że zdażały się przedziwne wpisy w kartach na światówce[/quote]I nie tylko. Z tego co wiem, w Airedalach w Kielcach co najmniej dwa psy miały BOB. :roll: [quote name='Zebra']a i opisy miały kuriozalne brzemienie, na jednej z kart znajomego psa, wyczytałyśmy z Czaplą : "zbyt wyrafinowany", poza tym opis jest poprostu piekny, może ktoś z Was wie o co sedziemu mogło chodzić?[/quote]Jeśli to tłumaczenie z angielskiego "too refined", to znaczy to, z grubsza, że jest zbyt drobnej kości, bądź, jeśli to pies, że za mało samczy, zbyt suczy. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Weszłam na stronke federacji kynologicznej w spis hodowli. Powiedzcie mi dlaczego nie mogę znaleźć , niektórych polskich hodowli w spisie?:crazyeye:[/quote] Jeżli to spis hodowli FCI, to znajdziesz tam tylko hodowle, których przydomki są zarejestorwane w FCI. W Polsce, przynajmniej do niedawna, można było zarejestrować przydomek bez rejestracji w FCI - nie wiem, czy ciągle jeszcze można. -
[quote name='Gaga']w takim Poznaniu nie brudzilam sobie rak bo te ekipy byly wszedzie[/quote]Czyli Twój pies, z przeproszeniem, srał, a Ty spokojnie odchodziłaś licząc na to, że ktoś inny po Tobie sprzątnie? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Ciekawe, czy to g, w które wlazłam w Poznaniu to było właśnie po Twoim psie. :roll: W głowie mi się nie mieści taki brak kultury, sorry.
-
[quote name='Fuka']W ogóle bronienie może być problemem tylko w dużym stadzie, z nieustabilizowaną hierarchią - planujesz góra dwa psy, więc Ciebie to nie dotyczy.[/quote]Hmmm... Ja wiem z doświadczenia, niestety, że wystarczy nieustabilizowana hierarchia - duże stado nie potrzebne. Moja Vicki (AT) nigdy nie pilnowała u mnie w domu - ale gdy na starość zamieszkała u moich rodziców, pilnowała nagminnie wszystko. Niejednokrotnie się zdarzało, że gość nie mógł iść do domu, bo torebkę zostawił na podłodze, a Vicki uznała, że trzeba pilnować. Jeyną osobą, która mogła jej to zabrać byłam ja - innych gryzła - a ja tam nie mieszkałam...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Dzięki wszystkim za kciuki. Locia już po zabiegu i wszystko poszło ok. Więcej napiszę wieczorkiem, bo teraz robota woła... -
[quote name='Oleczkaa']ma nadwage [/quote]Niewątpliwie najlepsze, jak również najtańsze, co możesz zrobić dla jego stawów, to go odchudzić... Nadwaga bardzo obciąża stawy, całkiem niepotrzebnie. Podawać leki na stawy otyłemu psu nie odchudzając go jednocześnie to troszkę tak, jak popijać środki nasenne mocną kawą... ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Czy u Was też jest szaroburo, ciemno i ohydnie? Moje psy to chyba myślą, że ciągle jest noc, bo śpią jak zabite. Api legła w klatce (coby ją te potfo... ehem, chciałam powidzieć, koleżanki, nie dopadły), Misia jak zwykle u siebie w budzie (śpi brzuszkiem do góry i ząbeczki pokazuje w uśmiechu - jest w tym rozbrajająca), a Lotka rozwaliła się u mnie na łóżku. Lotka wieczorem też zawsze zaczyna na łóżku, ale jak się budzę rano, to na łóżku jest zazwyczaj Api. Nie wiem, kiedy i dlaczego się wymieniają... Proszę dzisiaj o kciuki za Leokadię - na 16:45 zabieram ją na zabieg oczka. :-( -
[quote name='Zielsko']:) obozy sa dla ludzi w roznym wieku, i wiem, ze na naszym rozrzut bedzie co najmniej 40 lat ;)[/quote]I mnie właśnie to najbardziej się podoba! :loveu: Ci "zaawansowani wiekowo" ;-) czują się młodzi, młodzież czuje się doroślej, czyli każdy ma to, czego chce i wszyscy są zadowoleni! :-) Byłam jak dotąd na dwóch obozach organizowanych przez Fort i każdy z nich był na swój sposób niezapomniany. A ten zapowiada się jeszcze lepiej! Więc ten dinozaur będzie na pewno obecny. :-)
-
[quote name='PATIszon']A ja mampomysl: skoro i ja i Ty musialysmy, tfu oczywiscie [B]chcialysmy[/B] pojsc na kompromis:evil_lol: to moe tak pobiegamy razem w tego Sylwestra po Twoim podworku tak miedzy 23.00 a 23.45? :cool3:[/quote]UWAGA UWAGA! Impreza sylwestrowa u Magdy na podwórku! ;-)
-
[quote name='Asialalala&Borys']hmm a ja jakoś nie mogę nic w stylu skye znalezc nigdzie :shake:[/quote] Na ebay.com jest sporo...
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Gratulacje dla kieleckich wystawców i zwycięzców!!! Magicnesca, Regulamin się kłania... Twój podpis przekracza maksymalne wymiary. -
[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Flaire.[/B] Skye i airdale troszkę się różnią długościa nóżek. I u skye'i najbardziej chodzi o podwozie.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] No przeca wiem. Ale my też mamy pelerynkę! :-) Wstawiałam już kiedyś na dogo zdjęcie Misi w tym kombinezonie, ale Lotka wygląda tak superancko, że ją też będę musiała sfotografować! :evil_lol:
-
Ja też mam pelerynke nieprzemakalną, którą używam, gdy muszę wyjść na dwór z psem, który jest w wystawowej szacie, a akurat pada deszcz... Sierść szorstka potrafi stanąć dęba gdy się zmoczy, a na grzbiecie ma leżeć płasko, więc ja wolę nie ryzykować. A ponieważ psy szkolę, więc niestety po deszczu chodzimy sporo. Pelerynkę kupiłam Misi, gdy uczyłam ją śladów (a jednocześnie wystawiałam ją) i nie chciałam opuścić ani dnia treningu. A teraz przejęła ją Locia, która wygląda w niej bardzo pociesznie. Ani jednej, ani drugiej pelerynka nie przeszkadzała, a z Lotki robi się w tym uniformie prawdziwy komandos! :evil_lol:
-
[quote name='czapla']Z tego co pamietam, to widzialam jednego gladkiego foxa na torze, ale czy nadal trenuje to nie mam pojecia:roll:[/quote]Trenuje foksiczka gładka Holka, całkiem niedawno trenował brat Rolka, ale nie wiem, czy nadal to robi, no i Magda Ź. zaczynała z foksikiem gładkim, Hocikiem :loveu: - ale to było juz daaaawno.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Terriermania .... to ja nie rozumiem - sedzia mial napisac cos innego niz co ty wiesz?????[/quote]Nitencja, mnie to się całkiem często zdarza, że sędzia pisze coś innego, niż ja wiem ;-) :evil_lol: :roflt: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Terriermania'][B]FLAIRE[/B] - bardzo mi przykro, przepraszam jeżeli zawróciłam Ci dzisiejsza wizyta głowę, nie było mnie na dogo i nie wiedziałam.... :-( ale serdecznie dziekuję za poswięcony czas i cierpliwość do naszych uszków.[/quote]Ależ nie ma sprawy, sorry tylko, że nie byłam w stanie lepiej coś doradzić. Ale jak nie wiem, to wolę się nie mądrzyć. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Kurcze felek - szkoda mi Loci...:-( z powodu tego zabiegu...:-(, narkoza...:-(...łapki wygolone...:-(...[/quote]Kardusia, z tymi łapami to tylko żartowałam. ;-) Mój wet nie wygoli. [quote name='Kardusia']Częsta przypadłość nawet u małutkich dzieci :roll:.[/quote]Tak też mówi wet. I jeszcze, że szczególnie częsta u psów miniaturowych. Więc ja mu na to, że Lotce się przytrafiło, bo jest miniaturowym AT! :evil_lol: A kciuki na pewno nie zaszkodzą, ale nie dziękuję, na wszelki wypadek. ;-) Zabieg będzie pod wieczór. Odstawiam ją na 16:45.