Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Muki to świetny psiak, wesołek, bardzo proludzki. Tak bardzo trzyma się człowieka, że dzisiaj już zaliczył spacerek bez smyczy (nowe psiaki zawsze wychodzą na smyczy na początku). No i dzisiaj była już koopka poza boksem (na razie jeszcze nie załapał, że spacerki są od tego, żeby pozałatwiać sprawy). Jest pełen energii, lubi biegać, podskakuje. Nie wie niestety co to zabawki (na pewno do czasu). Reaguje na wołanie, cmokanie. Nie znaczy terenu, tzn. nie podsikuje wszystkiego dookoła. Sika jak suczka, raz a dobrze. Ogólnie bardzo adopcyjny psiak. Tylko te kłaczki... grzywkę już podcięłam wczoraj, teraz widać jakie Muki ma cudne, wesołe oczka:) Dzisiaj usunęłam trochę dredów zza uszu i próbowałam czesać futerko (mam zgrzebło do rozczesywania dredów). Myślę, że dałoby się go wyczesać, ale zajęłoby to maaasę czasu i trochę trzeba by też powycinać. Problem jest taki, że Muki do cierpliwych psiaków nie należy, wierci się jak pchła, wciąż chce lizać ręce, nie lubi czesania, nerwowo reaguje na byle lekkie pociągnięcie (nie gryzie, ale odskakuje i trąca pyskiem). Na razie będę codziennie coś tam próbować przy nim robić, a w międzyczasie czekam na info od weta odnośnie wolnego terminu u pani fryzjerki i wówczas zapytam czy jest opcja zajęcia się futerkiem bez golenia.
  2. Samba jest niestety wrednawa wobec psów, choć myślę, że trochę cierpliwości i jest w stanie się zaprzyjaźnić z każdym spokojnym kawalerem.
  3. Tak jak napisała jankamałpa: sunia wystraszona, ale problemów z nią żadnych nie miałam. Grzecznie jechała samochodem, nie ma choroby lokomocyjnej. Lubi się wciskać w ciasne miejsca, więc bardzo jej pasował kennel, w którym jechała i nie bardzo chciała go opuszczać:) W ogóle nie reaguje agresją mimo lęku. Spokojnie daje mi się nosić na rękach. Na smyczy nie chodzi ni w ząb, ale spokojnie się nauczymy. Dziś były już pierwsze próby i parę kroków już przeszła:) Parę fotek zaraz po wypakowaniu z samochodu.
  4. Muki to bardzo fajny psiak. Jest momentami lękliwy, ale bardzo łagodny, wesoły i ciekawski. Jak szczeka to podskakuje a wraz z nim całe futro - jest to dość zabawny widok:) Lubi spacerki. Chyba nigdy nie był w domu, bo boi się zamkniętych pomieszczeń i nie umie chodzić po schodach. Waży prawie 12 kg. Futerko niestety w stanie fatalnym i trzeba będzie go ogolić. Może uda się to zrobić w przyszłym tygodniu. Póki co usunę największe dredy i trochę podetnę grzywkę, żeby kawaler cośkolwiek widział:) Został u weta zbadany, odrobaczony i dostał też środek na pchły i kleszcze. W książeczce pisze, że ma 3 lata i jest w schronisku od marca.
  5. Jeśli Miła ma 15 lat to nie widać tego po niej. Dla mnie to ona od paru lat jest dziarską 11-latką:) Kupiłam dla niej karmę, koszt 176,60 zł (na fakturze jest doliczony koszt transportu, ale ja mam smarta na allegro i nie płaciłam, nie wiem czemu dopisali to do faktury): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1447b319e25abc0c
  6. Samba już całkowicie przywykła do czesania. Na szczęście jej sierść się prawie w ogóle nie filcuje (np. u psiaków w typie collie jest tak, że wystarczy parę dni nie czesać i dredy gotowe). Ale portki to czasem mam ochotę jej wygolić:)
  7. Korzystając z tego, że mam chwilowe luzy zwierzakowe w domu, zrobiłam Sambie trochę fotek. Samba na początku nie była zachwycona moim pomysłem;) Ta mina: gdzieś Ty mnie, Murka, przywlokła?? Potem się trochę wyluzowała, ale co jakiś czas popatrywała mało przychylnie na Dżekiego siedzącego grzecznie za moimi plecami, więc sesja była krótka:)
  8. No ja im grzecznie wytłumaczyłam, że Grześ to by się sam sarny wystraszył...
  9. U Grzesia wszystko ok. Dzisiaj miałam kolejny telefon, tym razem z małopolski. Zapowiadało się fajnie, ale w trakcie rozmowy niestety wyszło, że to nie dom dla Grzesia. Ludzie (starsi) mieszkają pod lasem na odludziu i zależy im na niedużym psiaku, który będzie odstraszał nieproszonych gości oraz podchodzące pod dom sarny i inne zwierzęta. Płot jest niepełny... I w ogóle pan nie bardzo sam wie czego chce, wypytywał mnie co sądzę o różnych rasach, niektóre bardzo wymagające (np. bullterier, border collie - bo się żonie bardzo podoba), a w sumie chce małego psa i nie mam pojęcia po co zadzwonił po Grzesia, bo i tak stwierdził, że jest za duży...
  10. Na razie planuję ulokować sunię w boksie wewnętrznym, żeby ją poznać i trochę ogarnąć (podobno nie umie chodzić na smyczy), muszę poobserwować jak z zachowaniem czystości i z innymi zwierzakami (tu też podobno są jakieś problemy). Jak wszystko będzie ok to przenosiny do domu będą kolejnym etapem jej socjalizacji.
  11. Miła to super sunia, jest po prostu bardzo MIŁA. Do tego grzeczna, nic-nie-niszcząca, przyjacielska wobec innych psów. I jest jedynym psem obecnie w hotelu, który się w ogóle nie odzywa:) to bardzo fajna odmiana, zwłaszcza, że niektóre psy potrafią dawać czadu:) Rozliczenie: Stan konta na 30 kwiecień wynosił -356 zł +356 zł Jo37 +50 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. -310 zł hotelowanie 1-31.05 Stan konta na 31 maj wynosi -225 zł.
  12. Rozliczenie suni za maj: Stan konta na 30 kwiecień wynosił -155 zł +155 zł Jo37 +150 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. -372 zł hotelowanie 1-31.05 -35 zł Dolfos Arthrofos Stan konta na 31 maj wynosi -222 zł.
  13. ROZLICZENIE ZA MAJ: AMIGO: Stan konta na 30 kwiecień wynosił -450 zł. +100 zł DS -90 zł hotelowanie 1-6.05 -200 zł transport do DS Pozostałość po hotelowaniu Amigo wynosi -640 zł. CYGAN: Stan konta na 30 kwiecień wynosił +390 zł. +50 zł Sybilla N. +15 zł Agata W. +15 zł Joanna B. +50 zł Gosia G. -372 zł hotelowanie 1-31.05 -25 zł szczepienie p. wściekliźnie -16 zł przejazd do weta Stan konta na 31 maj wynosi +107 zł MILI: Pozostałość po hotelowaniu Mili wynosiła -420 zł +420 zł Stowarzyszenie Chełmska Straż dla Zwierząt Pozostałość po hotelowaniu Mili wynosi 0 zł.
  14. Rozliczenie Plamka za maj: Stan konta na 30 kwiecień wynosił -559,80 zł +559,80 zł Pianka - 60 zł karma - 91 zł Immunoglukan Max Stan konta na 31 maj wynosi -151 zł.
  15. Mam już fakturę za Doykowe sprawy: wizyta sobotnia kosztowała 99 zł, a utylizacja 90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/51be668cc7e94691 Rozliczenie końcowe: Stan konta na 28 kwiecień wynosił -640,26 zł +30 zł Iwona K. +100 zł grazia60 +20 zł Aga76 +20 zł Barbarela +60 zł renatka_s +200 zł jess +30 zł malti +150 zł grazia60 -228 zł hotelowanie 29.04-25.05 -16 zł przejazd do lecznicy -99 zł wizyta i leki -16 zł transport do utylizacji -90 zł utylizacja Pozostałość po hotelowaniu Doyka wynosi -479,26 zł.
  16. Kupiłam dla Plamka kolejny Immunoglukan, koszt 91 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/51be668cc7e94691 Od paru dni niestety znów pojawia się kaszel, ale właściwie tylko wtedy kiedy zbliża się czas spacerku i wówczas Plamek kaszle w boksie (wygląda na to, że z emocji). Mam nadzieję, że to przejściowe...
  17. Domku niestety nie widać:( Rozliczenie: Stan konta na 28 kwiecień wynosił -30 zł +450 zł helli -450 zł hotelowanie 29.04-28.05 Stan konta na 28 maj wynosi -30 zł.
  18. Cygan nadal u nas jest. Właśnie wczoraj byłam z nim u weta na szczepieniu p. wściekliźnie. Koszt 25 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/51be668cc7e94691
  19. Ech, widoków na domek żadnych:( Rozliczenie: Stan konta na 29 kwiecień wynosił -609,50 zł +60 zł Iwona K. +30 zł Ewa S. +30 zł Marta P. +30 zł Diana K. +300 zł jess +50 zł Anna H. +50 zł Marzanna K. -360 zł hotelowanie 30.04-29.05 Stan konta na 29 maj wynosi -419,50 zł.
  20. Rozliczenie: Stan konta na 26 kwiecień wynosił +3468 zł +30 zł p.Anna -300 zł hotelowanie 27.04-26.05 Stan konta na 26 maj wynosi +3198 zł.
  21. Dziękuję, że przez tyle lat byliście z Doykiem. Mam nadzieję, że choć trochę był u nas szczęśliwy. Po prostu zasnął na swoim kocyku... Tyle pocieszenia, że odszedł spokojnie, mam nadzieję, że bez bólu. Niby normalna kolej rzeczy, ale mimo wszystko okropnie przykro i smutno:(
×
×
  • Create New...