Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35691
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Minęły dwa tygodnie odkąd Andzia wybyła. To był taki umowny czas "próby", więc wygląda na to, że naprawdę ma dom Także oto rozliczenie końcowe i dajcie znać co z pozostałością (na Sambę?): Stan konta na 26 grudzień wynosił -120 zł +500 zł Fundacja ZEA -300 zł hotelowanie 27.12-15.01 Pozostałość po hotelowaniu wynosi +80 zł.
  2. Sambie zmiany mogą dobrze zrobić. Myślę, że dobrym towarzystwem dla niej mógłby być większy pies od niej. W nowym miejscu będzie trochę zdezorientowana i szybko się będzie chciała do czegoś przykleić. Podsumuję plusy i minusy Samby: +jest bardzo łagodna wobec ludzi +łatwa w obsłudze (wszelkie zabiegi typu czesanie, weterynaryjne sprawy - nie protestuje) +zna smycz +nie ma tendencji do ucieczek, bezpiecznie czuje się na swoim terenie i w boksie, więc chętnie do niego wraca +jest łakoma i lubi smaczki +nie ma choroby lokomocyjnej i jest grzeczna podczas jazdy samochodem +nie niszczy +/- czujny stróż -jest lękliwa -nie podejdzie sama do człowieka, więc poza boksem bez smyczy jest nie do złapania -jest szczekliwa -nie przepada za innymi zwierzętami, jest terytorialna
  3. Póki działał antybiotyk to było dobrze. Ale przecież nie może brać cały czas antybiotyków.
  4. Wolałabym mieć wówczas jak najmniej zwierzaków pod opieką, ale jeśli Argo dożyje to będę się starała go zabrać. On może w każdej chwili odejść. Każdego dnia z duszą na ramieniu idę do psiaków z myślą o nim. Póki co dziadek dzielnie stoi przy bramce i czeka, ale tylne łapki coraz bardziej sztywne
  5. Plama mniej waży. Max 25 kg (jak go ostatnio ważyłam to było chyba 23 kg). On jest teraz dużo spokojniejszy niż kiedyś, ale nadal lubi "zapatrywać" się w przestrzeń i skorzysta ze sposobności, żeby sobie zrobić wycieczkę. Niszczyć jako tako nie niszczy, ale będzie się próbował wydostać z boksu lub domu. U nas dwa razy wygryzł dziurę w kilkucentymetrowych drewnianych drzwiach. Teraz są obite blachą, więc tylko sobie ją obślinia. Plusem Plamy jest to, że prawie w ogóle nie szczeka. Nie ma też choroby lokomocyjnej i chętnie jeździ samochodem (w ogóle uwielbia zmieniać otoczenie i zwiedzać nowe tereny). Nie jest też lękliwy, jest otwarty na nowe znajomości. Zdrowotnie to tylko kręgosłup (bierze preparat wspomagający) i kaszel, którego przyczyny mimu wielu badań nie udało się ustalić: pojawia się i znika. Jest niestety już przygłuchy i ma słaby wzrok. Jeśli chodzi o koty, to od początku było info (jeszcze chyba ze schroniska), że ich nie lubi, więc naszych mu nie pokazywaliśmy. Jak zobaczył kota sąsiedzkiego to owszem przegonił, ale chyba jakiegoś super instynktu myśliwskiego nie ma, bo jak nam nawiał do sąsiadów, gdzie kur pełno to wszystko przeżyło.
  6. Milka od dwóch dni znów sika kropelkami Feromony są włączone cały czas, preparat cały czas jej daję... już nie wiem co robić
  7. Gdyby mógł to bym nie prosiła Pianki o szukanie dla niego miejsca. Jest mi bardzo przykro i ciężko na sercu z tego powodu, ale po 14 latach muszę zamknąć hotel. Plamek jest w dobre formie jak na swoje lata. Nadal chętny do eksplorowania nowych terenów i kochający przestrzeń. Do psów jest przyjazny, nawet wobec samców. Tylko z dużymi mogą być spięcia. Niestety nadal ma tendencję do uciekania jak na północniaka przystało.
  8. Mam nadzieję, że podróż odbędzie się bez przygód. Dziś fatalne warunki pogodowe na jazdę.
  9. Zakupy dla Argo: Rumen Tabs 11 zł i Cimalgex 32 zł (wzięłam od weta ostatnie 4 tabletki, jak będzie dostawa to wezmę większy zapas):
  10. Rozliczenie: Stan konta na 19 grudzień wynosił 0 zł +450 zł helli -450 zł hotelowanie 20.12-18.01 Stan konta na 18 styczeń wynosi 0 zł.
  11. Rozliczenie: Stan konta na 20 grudzień wynosił -393,86 zł +125 zł Fundacja ZEA +25 zł malti +40 zł Ewa Sz. +30 zł Marta P. +80 zł Fundacja ZEA +50 zł Anna H. +300 zł jess +50 zł Marzanna K. -360 zł hotelowanie 21.12-19.01 Stan konta na 19 styczeń wynosi -53,86 zł.
  12. Aktualnie jest dobrze. Nie wiem czy to skutek leków czy feromonów, ale z sikaniem jest już chyba całkiem ok. Feromony na pewno działają, bo kotka już po 2-3 dni po ich podłączeniu zaczęła się bawić jak tak jak wcześniej tego nie robiła (jakimś sznureczkiem, śmietkiem, raz nawet strąciła ze stołu kartkę papieru i zaczęła odgryzać jej kawałki). Ogólnie ożywiła się i zrobiła bardziej aktywna, ciekawska.
  13. Kupiłam dla suni kolejny Neoplasmoxan, koszt 214 zł: Sunia czuje się dobrze. Wróciła już prawie całkowicie do stanu sprzed udaru. Została jej jedynie lekko przekrzywiona główka i wyraźniej niż wcześniej ma tendencje do skręcania w tę stronę. Trochę mniej też je, ale to akurat dobrze. Tzn. teraz wydaje się, że je normalnie, bo wcześniej apetyt miała zdecydowanie za duży.
  14. Zakupy od ostatniego czasu to karma (87 zł) oraz preparaty na wątrobę (53,70 zł): Rozliczenie: Stan konta na 17 grudzień wynosił -250,40 zł +3000 zł bianka0 -255 zł hotelowanie 18.12-16.01 -87 zł karma -53,70 zł preparaty na wątrobę Stan konta na 16 styczeń wynosi +2353,90 zł.
  15. Nic nie zjadła ale u nas stały kontakt miała tylko z większymi psami. Na mniejsze raczej nie zwracała uwagi, chyba, że coś dziamało za płotem to już nie mogła tego przeboleć. Żeby się tam za bardzo nie rozpanoszyła. Mam nadzieję, że potwierdzą się moje obserwacje, że to zrównoważona sunia.
  16. Ciekawe jak po nocy... O Foresta jestem spokojna, bo to taki psi dzieciak i na bank się z Andzią dogadają i zaprzyjaźnią, będą razem bawić. Żeby tylko jeszcze z drobizną się wszystko dobrze ułożyło.
  17. Rozliczenie: Stan konta na 13 grudzień -297 zł +300 zł Fundacja ZEA -300 zł hotelowanie 14.12-12.01 -43,70 zł Arthrodol Stan konta na 12 styczeń wynosi -340,70 zł.
×
×
  • Create New...