Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Szeleczki pasują jak ulał ;) [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/3635/56847515mr3.jpg[/IMG] [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/6158/k1il0.jpg[/IMG] Za bezstresowe zniesienie nowości otrzymała nagrodę w postaci kabanoska od cioci Reno ;)
  2. Szeleczki dotarły, dziękujemy cioci Reno :Rose: Smakołyki suuuper, zwłaszcza Julci nie mogłam odciągnąć od pudełka :cool3: Zaraz jeszcze idę poczęstować Rubiego ;) Wszystkie pieski baaaardzo dziękują :loveu: Nawet Schermanowi (kotu) musiałam połamać jedno ciasteczko, bo mi właził do pudełka :evil_lol: Szeleczki powinny być ok, jeśli dziś nie zdążę, to jutro będziemy pasować ;)
  3. [quote name='jogi']Rubiego jak tylko wydobrzeje trzeba będzie wykastrować. Ma taki popęd, że próbował dobierać się nawet do szczeniaka:lol: Wydaje mi się, że to był powód jego porzucenia. Ktoś sobie po prostu nie poradził z tym problemem.[/quote] A może zwiał za suczką w cieczce... :roll: U nas na szczęście wszystko wyciachane, więc nie ma problemu. Rubi się super bawi z dziewczynkami ;)
  4. Uff, własnie dotarły pieniążki z Niemiec ;) Dzięki aisaK ;) Możliwe, że już w ten piątek będzie transport dla Melona do nas. Muszę dokładnie zapytać Kierownika kiedy przyjedzie, bo budy już będą gotowe.
  5. P.Kinga zdecydowała się na adopcję Julci!!! :multi: Spotkanie jest w sobotę (p.Kinga przyjeżdża do nas z Krakowa). Trzymajcie kciuki za bezpieczną podróż (to w sumie ok. 500 km) no i za spotkanie Julci i jej nowej rodzinki ;) Muszę przekazać p.Kindze, żeby wzięła ze sobą takie ciasteczka, jakie ciocia Reno nam przysłała, bo Julcia dostała szaleju na ich punkcie :lol:
  6. Cieszę się [B]maggie[/B], że w końcu dotarłaś na dogomanię :multi::multi::multi:
  7. Znów ktoś obserwuje pięknotę... :roll:
  8. Ja sie nie dziwię, że jemu tylko spacer w głowie - po takim czasie siedzenia w boksie biedak nie może się nacieszyć przestrzenią :multi: Ale się fuksło chłopakowi! :multi:
  9. [quote name='Reno2001']Szeleczki wysłane-jutro będą na miejscu. W paczuszce jest niewielka niespodzianka dla wszystkich psiaków - rezydentów i hotelikowych. Sprawiedliwie do podziału ;).[/quote] Oooo, rezydenci i tymczasowicze dziękują cioteczce i merdają ogonkami ;) Jutro będę w domu, więc kurier mnie nie ominie :p
  10. Fanta (która rośnie jak na drożdżach) wita w Nowym Roku ;) [IMG]http://img204.imageshack.us/img204/2514/fantapt8.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/4853/fanta1gv0.jpg[/IMG] [IMG]http://img143.imageshack.us/img143/4918/fanta3se1.jpg[/IMG] [IMG]http://img143.imageshack.us/img143/6854/fanta2aj3.jpg[/IMG] [IMG]http://img529.imageshack.us/img529/5425/fanta4ja9.jpg[/IMG] [IMG]http://img530.imageshack.us/img530/8782/fanta5dw8.jpg[/IMG] Na ostatnim zdjęciu Fanta ma kaganiec, ponieważ na spacerach ma niepohamowany apetyt na różne świństwa :cool3: Wciąż jest na diecie. Teraz tylko sucha karma i puszki z Royal Canin Intestinal. W każdym razie działa, bo biegunki na razie nie ma. Dostaje też lek na lamblie. P.Magda nadal nie otrzymała aktywacji konta :placz:
  11. Julcia nie przejawia agresji ani żadnych stanów lękowych. Na pewno nie ma za sobą złych doświadczeń, musiała mieć dobry dom lub ma silną psychikę. W jedynym wypadku w jakim Julcia warczy to próba zabrania jej kości z pyska :cool3: Poza tym nie ma takich sytuacji i nigdy nie ugryzła, ani nawet nie "capnęła bezzębnie" nikogo. Można jej grzebać w misce, brać na ręce, tarmosić, czesać itp. To tak dla wiadomości ogółu, bo p.Kindze wszystko opisałam w mailu ;)
  12. Rubi jest już u nas :multi: Dziewczyny nam psa podmieniły :lol: Skacze, biega, wącha wszystko, łasi się, domaga pieszczot :crazyeye: Nadal otrzymuje antybiotyk, ale już jest duużo lepiej :loveu: Tu jeszcze w lecznicy: [IMG]http://img231.imageshack.us/img231/8250/r1dy5.jpg[/IMG] [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/1760/r2ps4.jpg[/IMG] [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/9167/r3cl8.jpg[/IMG] A tu już w samochodzie [IMG]http://img247.imageshack.us/img247/8925/61154806sr0.jpg[/IMG] Dzięki Wam dziewczyny, jogi :loveu: i Beatko :loveu:, za wspaniałą opiekę nad Rubim i za uratowanie mu poniekąd życia!
  13. Jestem, jestem ;) Właśnie odpisuję p.Kindze na maila. Odbieraliśmy dziś Rubiego z lecznicy dlatego mnie nie było cały dzień.
  14. Acha, jakby te drugie szelki pasowały na Małą - obecną sunię p.Marty, to też już będą mieć nabywcę :evil_lol:
  15. [quote name='Reno2001'] Wyślę do Ciebie byś mogła Kolę do niech troszke przyzwyczaic. Jednak zakłada sie je troche inaczej niz obrożę :cool3: [/quote] Oki, dzięki ;) Nasza Saba ma szelki, bo jest tak gruba :evil_lol: że sie z każdej obroży wyślizguje. Ale one są za małe na Kolę.
  16. [quote name='irysek']Napisze do Murki, ona ma hotelik, sunka moglaby po ogrodzie biegac 4 razy dziennie, moze ma cos wolnego.[/quote] Się melduję ;) Na chwilę obecną miejsce wolne mamy. Ma do nas coś nowego trafić, ale za półtora tygodnia jedna z obecnych lokatorek jedzie do domku, także spokojnie miejsce będzie. Koszt to byłby 15zł/doba. Suńka mieszkałaby w dużym boksie i minimum 4 razy dziennie byłaby wypuszczana na ogrodzony teren. W naszym stadzie przeważają suczki więc raczej wątpliwe, aby mogła stale biegać po ogrodzie (tak jak psy hotelowe, którzy są już u nas dłużej), ale do czasu znalezienia jej stałego domu na pewno będzie miała zapewnione dobre warunki.
  17. [B]terra[/B], pieniążki dotarły ;) [B]Ulka[/B], mi wyszło 28 dni ;) Kurcze teraz żeby Julcia dom znalazła... W głowie mi się nie mieści, że nikt się nia nie interesuje... :shake:
  18. [B]Reno[/B], do kogo wysłałaś szeleczki? Do mnie czy do Viris? jeśli mają iść na bazarek, to może lepiej do Viris? Jeśli szeleczki będą pasować na Kolę, to p.Marta już się zaoferowała że je zakupi ;) Kola bardzo szybko się oswaja z domowymi warunkami ;) [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/5614/kola1ky7.jpg[/IMG] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/50/kolaup8.jpg[/IMG]
  19. [quote name='ewatr']Mureczko a jak my stoimy z kasa za Jule ? Do kiedy ma opłacony pobyt u Ciebie ?[/quote] [B]ewatr[/B], w chwili obecnej dokładnie wystarczy jeszcze na 19 dni ;) Ale jagódka pisała mi już, że wysłała 50 zł, także to będzie kolejny tydzień. Szczerze przyznam, że wolałabym, aby tych pieniążków Julcia nie wykorzystała... Rozliczenie zrobię znów po mięsiącu lub (oby oby!) gdy Julcia znajdzie domek. W sobotę znów wysłałam ją do GW lubelskiej :roll: A tu Julcia baraszkuje z Sabą ;) [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/5843/figacl5.jpg[/IMG] [IMG]http://img296.imageshack.us/img296/4857/figa1ep2.jpg[/IMG] [IMG]http://img249.imageshack.us/img249/8026/figa2ay5.jpg[/IMG]
  20. W przyszłym tygodniu Viris będzie jechać z Warszawy do Ostrowca Świętokrzystkiego... A my do niej do Ostrowca zawozimy sunię. Viris mogłaby wziąć z Warszawy Mikiego, a my odebrać go od niej. Gdyby się znalazł transport z Janowa Lubelskiego do Przemyśla to Miki byłby w domku. Tylko w Ostrowcu ktoś musiałby Mikiego około 2 dni przetrzymać.
  21. Kochani, przedstawiam Wam przyszłą rodzinkę Koli ;) suczka Mała wzieta ze schroniska [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/78f7fe6990c979a6.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a34bec760dcdb82.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8526e74ff38c938.html[/url] pasja suni: [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2188731e8474967.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ae4125507c1c590.html[/url] Koty ;) [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d62e09d4db4224f6.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/90977516dbdf3914.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d2aecc0f9ed5839.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdf153c06db089fa.html[/url]
  22. Jak miałabyś możliwość skombinowania czegoś to byłoby super. Kola generalnie lepiej żeby była w szelkach, bo od nieznanej osoby może się wysmyknąć z obroży (np. podczas postoju). Jeśli nic Ci się nie uda załatwić, to ja kupię, a potem mi jakoś odeślesz czy coś, na pewno przyda się w hoteliku ;)
  23. [B]patch[/B], zajrzyj na stronę adopcyjną bernardynów: [url]http://www.bernardyny.net/[/url]
  24. Już wszystko z grubsza dograne ;) Martwiłam się troszkę, bo p.Marta się nie odzywała, ale miała sajgon z przeprowadzką. Mefimej ma się z nią umówić na spotkanie. Viris potwierdziła, że sunię weźmie :multi: Będzie jechać za dwa tygodnie ;) P.Marta oczywiście odbierze Kolę z Włocławka i pokryje koszt naszego dojazdu do Ostrowca. Także teraz tylko odliczać dni ;)
  25. [quote name='aisaK']Nikt nie mówił o kredytach. Pieniądze zostały wysłane, napewno dojdą...[/quote] Gdybyśmy nie leczyli psa na kredyt, to by go już nie było... Ja pisałam zanim przywiozłam Rubiego, że zależy mi na szybkim otrzymaniu pieniążków, bo mam inne psy na utrzymaniu. Pieniążki zostały wysłane dopiero wczoraj... [quote name='aisaK']Wiem, że jest nim zainteresowana pani, która jest lekarzem wet., musi tylko wiedzieć, że Rubi nie ma nic zaraźliwego, ponieważ sama ma inne dwa psy. W miedzyczasie wyszło też, że Rubi nie zgadza się z psami, muszę się dowiedzieć czy ona ma psy czy suki. No i chciałabym aby w związku z tym jak najszybciej pojechał do Niemiec.[/quote] Pisałam już kilka razy wcześniej, że Rubi ma zaawansowane zapalenie płuc oraz duże prawdopodobieństwo nosówki - to jest zaraźliwe. Jednakże do czasu wyjazdu psa do Niemiec będzie wyleczony. To "jak najszybciej" to będzie ok. 2 miesiące. Musi minąć minimum 10 dni od podania ostatniego antybiotyku aby móc psa zaszczepić (wcześniej trzeba odrobaczyć). Potem 3 tygodnie musi minąć po szczepieniu przeciw wściekliźnie. Na razie nie zanosi się, aby Rubi w najbliższym czasie mógł zaprzestać otrzymywania antybiotyku, bo wielkiej poprawy nie ma :shake: Badanie krwi zrobię dla tej pani doktor, jak tylko otrzymam pieniążki, bo muszę najpierw dziewczynom zwrócić za leki. Jeśli chodzi o inne psy: chodzi o samce. Rubi ma dominujący charakter i z drugim dominantem bedą walki (z naszym Borysiem nie ma mowy o zgodzie).
×
×
  • Create New...