-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
Tak, doceniłam, że mam małego psa, a do tego je tylko z połowy porcji, bo pół gotowanego dostaje ;)
-
[quote name='Mysia_']moze ktoś poprostu długich włosów nie widział? :evil_lol:[/QUOTE] najwyraźniej :evil_lol:
-
[quote name='Rinuś'][I][B] zawsze tylko słyszę "ale dłuuuuuugie" :evil_lol: [/B][/I][/QUOTE] długie? :crazyeye:
-
[quote name='LeCoyotte']No to super, że jednak ten hills przypasił:cool3: Robiliście na to jakieś nowe testy? To się daje psu karmę do zjedzenia i czeka na jakies objawy? Czy jak to wygląda:hmmmm:[/QUOTE] Tak robiliśmy testy - biorezonansem. Na ten cały osprzęt kładzie się próbkę jedzenia w słoiczku, a do psa zbliża się taki metalowy drucić który sie giba z góry na dół oraz na boki. Jak giba sie na boki znaczy, że pies nie wykazuje reakcji alergicznej, jak z góry na dół reakcja jest. Nie wiem dokładnie jak to działa - to medycyna niekonwencjonalna, ale tyle razy ile testy robione - sprawdza się ! :multi: Do wtorku mają dostarczyć nam wór karmy :diabloti: Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków :loveu: PS. Znów pada biały shit :angryy:
-
[quote name='Ela38'][B]Justa [/B]wy macie dobrze... blisko biorezonans. Ja bym musiała jechac sporo km żeby biorezonans zrobic..... Niestety mieszkam na zadupiu :shake: Napisz jak Hills z/d się sprawuje?[/QUOTE] To prawda - ale cóż, plusy mieszkania w dużym mieście.. :roll: Ale może jak nie bedziesz miała już pomysłu, to warto pojechać i mieć święty spokój? Napiszę za jakiś tydzień, bo w tej chwili niewiele mogę powiedzieć - godzine temu zjadła pierwszą porcję ;) Może tylko tyle, że jak zwykle - pochłonęła w czasie kilkudziesięciu sekund :lol:
-
I to jest właśnie wyższość biorezonansu nad testami skrónymi czy z krwi.. Badasz uczulenie na konkretne próbki karm. Może być uczulona na konserwanty, albo cokolwiek innego co jest do karmy dodawane.. My dziś znów po testach. Mała dostała nową karmę - Hills'a z/d ultra (wycofali Troveta)
-
Już po weterynarzu jesteśmy.. Karma dobrana - maleństwo może jeść Hills'a z/d ultra. Dostałyśmy próbkę i Galina jest po pierwszej porcji, zjadła z chęcią (co akurat mnie nie dziwi) i czekamy na efekty (a raczej ich brak) ;) Za to okazało się, że uczuliła się na wołowinę - czyli to co dostawała w jedzeniu gotowanym ! Dajemy jej w tej chwili indyka, bo może jeść. Także mała rewolucja nastąpiła. Ale mam nadzieję, że wszystko bedzie już w porządku ;)
-
[quote name='Polna']a tutaj [url=http://www.digart.pl/praca/3090151/parkowe.html]digart.pl | digart | parkowe[/url] [url=http://www.digart.pl/praca/3092799/ten.html]digart.pl | digart | ten[/url] dzięki :*[/QUOTE] Fajna konwersja - w obu. Fajnie wyważona sepia - daje odczucie ciepła, delikatności. Kontrast w obu ok. Jeśli chodzi o kadr - dla mnie 1 za ciasno, a 2 za szeroko. Jak wiadomo to kwestia osobnicza, każdemu wygodnie przy innym kadrowaniu. Dla mnie na 1 odrobinę więcej prawej, a na 2 trochę mniej prawej i może więcej dołu? Sama nie wiem, dla coś mi nie pasuje patrząc na takie kadrowanie. Może troszkę więcej eksperymentu, bardziej dramatyczne cięcia, może po czole, po czapce? Kombinuj. Ostrość ok. Głębia też Brakuje mi jakoś kontaktu z osobą fotografowaną. Spojrzenia w obiektyw. Wygląda jakbyś robiła te zdjęcia z ukrycia. Na 2 widzę niewymuszone, szczere emocje, ale gdyby przemiły Pan choć zerknął w obiektyw.. Choć kątem oka. Przynzam, że utrudnia mi to odbiór, jakąś taką nieprawdziwość wprowadza, przy tak prawdziwej mimice twarzy. Nie mówię tu o bezsensownym gapieniu się w dziurę - zresztą w wypadku ludzi straszych ten objaw raczej nie występuje. Tyle odemnie. To moja obiektywna opinia, z którą reszta może się nie zgadzać oczywiście :diabloti: Pozdrawiam.
-
[quote name='Polna']Justa mogłabyś zerknąć na te moje portrety, ja dopiero raczkuje i kazda uwaga jest dla mnie cenna. :) ;) [url]http://img204.imageshack.us/img204/8240/sddfsdfseditrp6.jpg[/url][/QUOTE] Jasne, że mogłabym zerknąć, tylko gdzie ich szukać? Bo ja człowiek zabiegany to i czasu nie mam przekopywac wątku.. ;)
-
Dziękuję wszystkim za kciuki i wsparcie :loveu: Kochani jesteście ! Galina wymiziana.. dzisiaj cały ranek ze mną spała i rozpychała się niemiłosiernie :diabloti: Jutro popołudniu mamy wizytę u weta, więc mam nadzieję wszystko się wyjaśni.. Z mamą wydedukowałyśmy, że być może jaszczurkę brzuch boli, bo przedwczoraj wieczorem karmił ją ojciec i może dał jej za ciepłe jedzenie, co podrażniło układ pokarmowy.. :roll: W nocy niespodzianek nie było i mam nadzieję, że wszystko jakoś się unormuje. Na alergię mi to nie wygląda, bo ani się nie drapie, ani nie ma temperatury, nie wymiotuje - u niej objawy alergii są dośc ostre i nieco inaczej to wygląda. Zaraz wezmę ją na piłęczkowanię i ocenię jej formę ;) - - - A póki co zmykam, bo w poniedziałek egzamin z fizyki i biofizyki i lece się uczyć do koleżanki :diabloti: Nie wiem jakim cudem, ale zaliczyłam ćwiczenia z chemii :mdleje: W kolejny poniedziałek egzamin.. I semestr prawie do przodu.. Chcieć to móc jak to mówią :multi::loveu:
-
[quote name='puzzle'][B]Justa[/B] ma chyba juz rok (srebrna), ale nie wiem jak sie kolorowe zachowuja. [/QUOTE] Tak owszem, mam srebrną już ponad rok - nawet 2 srebrne i tylko przy kółku odrobinę obdarta jest ;) Ale brzęczy - od razu ostrzegam :diabloti: A z tego co czytałam lepiej wziąć srebrną, bo te kolorowe to są lakierowane srebrne i zdziera się potem do srebra.
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']Justa - z co to znaczy z tą migawką? że puszka do wyrzucenia???? :placz: :mdleje: [/QUOTE] Że migawka do wymiany ;)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='puzzle']Justa, a nie ma gdzies na necie, ja zawsze jak szukam to prosze zeby waznosc nie byla krotsza niz pol roku i chociaz zamawialam u roznych to jeszcze nikt nie przyslal mi karmy ktotko waznej, tylko trzeba to koniecznie uwzglednic. Gdyby udalo Ci sie zamowic karme wazna ok roku i byloby to z 10 kg to bylabys na pewien czs zabezpieczona:cool1:. Jak nie urok to sraczka:cool1:........[/QUOTE] Te karmy nie maja tak dłygiego terminu ważności.. :shake: Wydaje mi się, że z tego względu, że nie są to zwykłe substancje konserwujące używane w normalnych karmach. Pozatym - to tylko odwlecze problem. Tak czy siak czeka nas zmiana karmy.. :shake:
-
[quote name='malawaszka']cholera - czemu wycofali tego troveta? :shake:[/QUOTE] Dobre pytanie.. :roll: Może im sie nie opłacało? Dieta jagnięcina + ziemniaki lub kaczka + ziemniaki nie jest chyba zbyt popularna..
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Trzymam kciuki za wyniki Pepci :loveu: I za zdrowie Taty J ! Co do aparatu - może migawka traci swoją żywotność..?- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='puzzle']Uuuu biedny Galutek:-(, sprobuj moze kaszy zamiast ryzu, albo makaronu, sa troche ciezsze niz ryz, ale wiem po moich, ze ryzyko biegunki duzo sie zmniejsza. Co prawda nie sugeruj sie za bardzo moimi poradami, bo ja nie mam psa alegrika i to Ty przez jej zycie, nauczylas sie co moze, a czego nie. Scooby do 1 roku zycia mial problemy rzoladkowe (nie alergie) co chwile bylismy u wtea i jadal wlasnie Hills'a, nie samkowal mu, ale bylo coraz lepiej, no i teraz jest na karmie dla normalnych psow i nie mamy problemow:roll:. Moze sprobuj zmienic troche proporcje, wiecej miesa mniej ryzu, i pilnuj zeby czarnula pila, bo przy biegunkach moze sie odwodnic, biedne malenstwo, tyle sie przez ta alergie wycierpi:-(.[/QUOTE] Oj żebyś wiedziała Ala, że się biedactwo wycierpi.. :shake: To znaczy ona jest w dobrej formie - chce się bawić, jest wesoła, je chętnie. Tylko ja się obawiam zmiany karmy, jakiekolwiek zmiany diety w przypadku psa alergika to droga przez mękę. Cieszyłam się, że udało nam się znaleźć karmę, która jej służy, która nie zaczyna uczulać po 6 miesiącach (jak to wcześniej było w przypadku Eukanuby i RC). A Trovet właśnie taki był - jadła go przez 1,5 roku i było w porządku. Pewnie byłoby dalej, gdyby dalej była w sprzedaży.. Ale na to niestety już nic nie poradzę. Boję się, że z Hills'em może być podobnie jak z Eukanubą i RC :shake: Trzeba jakoś wytrwać do tego czwartku i wszystko powinno się wyjaśnić. Całe szczęście mała nie jest wybredna i zje wszystko, także jak już znajdziemy coś co nie uczula, to będzie dobrze, bo raczej bedzie chciała jeść..
-
Troveta LPD, którego Galina jadła od 1,5 roku i prawie zapomniałam co to problemy alergii pokarmowej wycofali z produkcji :placz: Wiedziałam, że jest za długo zbyt pięknie.. :roll:
-
Coś mnie chyba trafi :placz: Tak się cieszyłam, że Galina 1,5 roku na jednej karmie, że alergia jakoś nie postępuje dalej i mam.. :placz: Od 2 tygodni usiłowałam dostać nasze żarcie (Trovet LPD), w sobotę skończyła się karma, a dzisiaj dzwonią do nas, że karmę mi wycofali z produkcji :placz: A tak dobrze jej służyła.. Galinę brzuch boli, bo na samym ryżu z mięchcem jest od 3 dni, przelatuje przez nią i ledwo bidula do rannego spaceru wytrzymuje.. :shake: W dodatku naszej doktor od testów alergicznych nie ma do czwartku.. Dopiero wtedy będzie można zobaczyć, co maleństwo może jeszcze jeść.. O ile wogóle coś może. 1,5 roku temu były robione testy i mogła jeść 3 karmy: Troveta LPD Troveta DPD Hillsa z/d ultra Trovet - oba rodzaje wycofane z produkcji, a na hills'a nie wiem czy w międzyczasie sie nie uczuliła.. :roll: Zawsze coś, no zawsze k*** coś :angryy::placz: Nie wiem czy było - szczęśliwa jaszczureczka [IMG]http://img222.imageshack.us/img222/1431/dsc0807gz0.jpg[/IMG]
-
[quote name='REMICZEK']A kim Ty jesteś, żeby mówić komuś, co powinno, a co nie powinno być i jak...? Nie pouczaj nikogo w taki sposób, skoro sam masz zaległości. Nie podobają Ci się "gnioty", to nie "cykaj" "gniotów".[/QUOTE] Krytyka boli próżnych, uczy mądrych..
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Oooo i zapluta Tosca :evil_lol::loveu: -
Ja tam lubie jak ID brzęczy - przynajmniej wiem mniej więcej gdzie pies sobie truchta i czy nie zatrzymał sie w celu spałaszowania czegoś :diabloti: ustaje brzęczenie = wzmożona ostrożność :cool3:
-
[quote name='Matusz'][COLOR=Navy][B]taaaa... ja jutro mam z gatunków dziennikarskich w a piątek z historii Polski XXw. :placz:[/B][/COLOR][/QUOTE] Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :cool3::cool1: Tak czy siak trzymam kciuki ! :multi:
-
[B]Ala[/B], zapraszam, jak tak się wyrywasz to możesz jaszczurkę obciachać :eviltong: [B]Matusz[/B], dobrze będzie, ja jutro mam ostatniego kolosa jeszcze przed sesją, a potem juz tylko 2 egzaminy :evil_lol: z chemi :placz: i fizyki :placz: [B]Kojot[/B], ja jej nic nie przycinam :diabloti: i wcale nie ma krótkiej, tylko jest zarośnięta i tak to wygląda.. :roll: