-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='Agnes']czy to sa zdjecia z Kepy Potockiej?[/QUOTE] Nie to są zdjęcia z Fortów Bema :cool3: Ja już tam nie lubię chodzić.. ludzi się namnożyło :shake::mad:
-
[quote name='Agnes']genialna ma ta brode:evil_lol: jakby tak zgolic ta Twoja Galine to dopiero by wyszlo ile ona ma miesni:roll::diabloti: przypakowana jest chyba malutka co?[/QUOTE] Pies bez brody.. co to za pies :evil_lol::lol: Teraz ona właściwie wogóle nie jest golona, dlatego mięśni nie widać. Nóżki ma chude, ale klatę szeroką i raczej do tych drobnych nie należy ;) Teraz jej się trochę przytyło przez cieczkę i ograniczony ruch, ale pracujemy nad powrotem do formy. [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/1613/dsc0994h.jpg[/IMG]
-
No to ewidentnie coś jest nie tak z tymi hormonami :shake: Skoro ona dostaje dawke dla psa 10kg lżejszego, a nic nie chudnie.. Trzymam kciuki w takim razie za badania :multi: i żeby wszystko się rozwiązało pomyślnie. Galina teraz na odchudzaniu również, bo przez cieczkę niewiele się ruszała, ale już powoli wraca do formy. Jeszcze teraz sobie na działce porządzi, poujada pod płotem, popatroluje, pomolestuje rodzinę piłką i PimpMyDog zakończy się pomyślnie :diabloti:
-
[quote name='Bzikowa']Jeśli jakimś cudem dostanę się na te płatne to będę płacić... to i tak mniej niż to co płaciłam za 2slo (liceum). :shake: Poprawiać matury nie zamierzam... :roll:[/QUOTE] Przedewszystkim jak się dostaniesz to będziesz się [B]UCZYĆ UCZYĆ UCZYĆ [/B]i to od samego poczatku, bo jak na początku sobie odpuścisz - możesz się już z tego nie podnieść. Wiem coś o tym. Ja składałam na jeden kierunek, na jedną uczelnię. To się nazywa postawić wszystko na jedna kartę ;)
-
Wniosek z tego taki, że trzeba zrobić badania hormonalne i nie zwlekać z tym, bo to co widać na zewnątrz to nic - gorzej z tym w środku.
-
Niestety nie miałam okazji oglądać zdrowego w dobrej kondycji i opodwiednio otłuszczonego pokrojonego królika, więc ciężko porównywać :diabloti: Wszystko przedemną :p
-
Ten tłuszcz tam musi być w pewnych ilościach, bo pełni funkcję ochronną jak również zapasową (np. nerki).
-
Mój pies i bez sterylki zjadłaby tyle ile bym jej dała. Od małego ma żarcie wydzielane, a chudziną nie jest. Taki ma metabolizm, a biega naprawdę sporo - głównie za piłką, a nie spacerkiem koło nogi :razz: Pozatym psom tak jak ludziom - metabolizm się zwalnia wraz z wiekiem (przynajmniej większości). Z ludźmi jest jeszcze ten problem, że nie mogą pojąć, czemu tyją skoro jedzą tak samo jak 10 lat temu. I karmy dla starych psów nie są wymysłem, tylko odpowiedzią na ich potrzeby, na to, że mają mniej ruchu, że wątroba już nie ta itd. Agnes, a może spróbuj dać mniej jedzenia? Nie taką porcję na jej aktualną wagę, a na docelową? Skoro nie chce tyle biegać, to po prostu nie ma gdzie tego spalić.. A skoro nie ma jak spalać, to aż tyle jej nie potrzeba (?) Pozatym to co widać na zewnątrz to dopiero początek. W pierwszej kolejności tłuszcz odkłada się tam gdzie go nie widać - między narządami, wokół nerek, wątroby, serca i innych narządów. Dopiero potem widać 'brzuszek'
-
[quote name='Bzikowa']Ja tak wywnioskowałam czytając regulamin przyjęć. To jest jedna wielka biurokracja :roll: Są jakby 2 przyjęcia - i za każde osobna opłata. A że nie przyjmą mnie na 'wieczorową' wet jeśli wcześniej nie zaloguję się na 'dzienną' to będę musiała płacić 2 razy...[/QUOTE] A czy to na pewno dotyczy weterynarii? Bo z tego co wiem weterynaria i architektura (bodajże) mają nieco inne zasady, bo tu rekrutacja jest JEDNA. poprzez odcięcie listy. I tak naprawdę nie ma rejestracji na wetę stacjonarną lub niestacjonarną, jest jedna. Zaznaczasz tylko taką opcję później, że jakbyś nie dostała sie na dzienne to że chcesz na wieczorowe. Na innych kierunkach rejestrujesz się albo na to albo na to. Doczytaj jeszcze, ja się już 2 razy dostawałam i z tego co pamiętam było właśnie tak ;) [QUOTE]Na kierunkach:architektura krajobrazu, ochrona środowiska, weterynaria - rekrutacja na studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywa się w terminach i na zasadach określonych dla studiów stacjonarnych; dokumenty składają tylko kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia (prosimy o przeczytanie zakładki "kalendarium rekrutacji" dotyczącej studiów stacjonarnych).[/QUOTE]
-
Tylko nie wziąłeś pod uwagę, że pies to nie maszyna, a żywy organizm, który różnie reaguje. Psu po sterylce/kastracji zmienia się gospodarka hormonalna, czasem w większym czasem w mniejszym stopniu - masz to szczęście że w wypadku twoich psów w mniejszym. To tak jak z ludźmi - jeden będzie codziennie wcinał 3 pizze XXL i dalej będzie chudy jak patyk, a inny ledwo co zje a i tak nigdy tak szczupły nie będzie. I oczywiście można nad tym panować, ale do pewnego stopnia.
-
[quote name='Bzikowa']DZIĘKI WIELKIE! No cóż, biologię napisałam na powyżej 70 a chemię... sporo mniej :roll: także jak mówiłam na normalną niepłatną wet nie mam żadnych szans ale się zalogowałam i chcę właśnie zapłacić. Tylko nie wiem czy to ma sens w takim razie skoro w drugim 'rzucie' też trzeba płacić tę opłatę rekrutacyjną?[/QUOTE] Nie ma za co, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą ;) Pierwsze słysze, ja płaciłam tylko raz - 85zł. Nie sądzę, aby zmienili zasady ;)
-
[URL="http://i44.tinypic.com/2wnz0cn.jpg"]http://i44.tinypic.com/2wnz0cn.jpg[/URL] Ten pies jest taki wielki, czy to taka niziutka pani? :-o
- 21590 replies
-
[quote name='Bzikowa'][B]Justa[/B] może się orientujesz jak to jest z tą płatną weterynarią? Jestem w stanie płacić te 3 tysiaki za semestr ale pewnie tam również przyjmują od jakiegoś progu... ?[/QUOTE] Płaci się 3 000 za semestr przez 2 lata (4 semestry), potem rpzechodzisz na studia dzienne i już nie płacisz. Wydaje się być to proste - jednak tylko na takie wygląda :eviltong: Tak, próg jest około 136-139pkt (w tym roku był jakoś niżej), ale to wynika raczej z rozmów z ludźmi o ich wynikach, bo niestety oficjalnych danych nie mam. Czyli tak średnio koło 70% z obu matur (może ciut poniżej). Ale jak wiadomo - co roku sprawa wygląda nieco inaczej - zależy jak poszła matura to po pierwsze, po drugie sporo ludzi wraca na wete (po nieudanym I roku skutkującym wyrzuceniem) a pisali maturę ubiegłoroczną, więc i wyniki inne. Ale nie trzeba się poddawać. Rekrutacja na SGGW wygląda w ten sposób, że I dotyczy tylko dziennych. W II rekrutacji odcina się od listy 210 osób 105 i pierwsze 105 jest na dziennych, a pozostali na 'wieczorowych'. Sporo tych 'wieczorowych' rezygnuje, bo nie jest w stanie płacić, a mieli nadzieję na dzienne.. także jeśli się człowiek uzbroi w cierpliwość, to warto czekać do ostatniej rekrutacji (kiedy innym nerwy siadają i składają na coś innego). Uprzedzając pytania : 'wieczorowi' przynajmniej w Warszawie różnią się tylko tym, ze płacą. Zajęcia mają tak samo, wymagania i progi te same, zajęcia od rana do wieczora a nie tylko wieczorem. Mam nadzieję, że coś pomogłam ;)
-
Tak tu cicho, ale i tak sobie zdjęć resztki powstawiam ! :diabloti: [IMG]http://img38.imageshack.us/img38/4163/dsc1089p.jpg[/IMG] [IMG]http://img197.imageshack.us/img197/2739/dsc0982n.jpg[/IMG] [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/4920/dsc0966.jpg[/IMG]
-
Piękny filmik.. I mnie łezka pociekła :-( Ale to takie piękne oglądać jak ze smutnego zaniedbanego schroniskowego psa stał się tak szczęśliwy. Serce człowiekowi rośnie, gdy może na to patrzeć.. A filmiki z zabawami z Foxi - kwintesencja kłócącego się Misia :loveu::loveu::loveu:
-
Agnes - nie może non stop, bo szybko się męczy z racji wagi. Ta tak jakby grubasowi w ramach odchudzania kazać biegać maratony - kolana na 100% rozwalone. Najpierw trzeba się zająć spadkiem tej wagi o te 3-4kg, a potem utrzymywać linię gonitwami. Ktoś tu napisał, że nie ma co porównywac owczarkopodobnego psa do ogaropodobnego. I ma rację, bo psy bardzo różnią się budową. Z tym, że Aza była kiedyś bardzo aktywna - a nie jest jeszcze w takim wieku, żeby ta aktywność tak drastycznie spadła sama z siebie. Galina ma już skończone 6 lat i biegać za piłką to by chętnie biegała tyle ile bym ją jej rzucała, ale staram się trochę to ograniczać, bo ani serce, ani płuca, ani stawy już nie te. Jednak wciąż jest bardzo aktywna. Jaką dajesz Azuli karmę? Jakąś light?
-
[quote name='Ziunia']No to mogą trochę pójść progi w górę :cool1:[/QUOTE] I pewnie pójdą. 2 lata temu próg na dzienne z ostatniej rekrutacji wynosił 160pkt. rok temu o ile się nie mylę 155pkt. W tym pewnie wróci do 160. Ktoś do Warszawy się wybiera?
-
Przegubowo - Ruda galeria zdjęciowa Tobiasza :-) 15.02.2001-10.09.2013 [*]
Justa replied to Matusz's topic in Foto Blogi
Hej chłopaku, co tak wcześnie na nogach? :cool3: Mnie obudził jakiś debil co od 3 dni wierci za ścianą :placz: A jutro do roboty.. Wyobrażasz sobie, że musiałam obskoczyć 2 centra handlowe w poszukiwaniu czarnych tanich butów do MC? :mdleje: Kupiłam - 55zł, raczej brzydkie i śmierdzą sztuczną skórą :diabloti: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[URL="http://img266.imageshack.us/img266/6032/dsc0011n.jpg"]http://img266.imageshack.us/img266/6032/dsc0011n.jpg[/URL] Jakie toto kochane :loveu::loveu::loveu: Pisz Waszko pisz !- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Czyżbym coś przeoczyła? 100 lat Gramciu !!! :loveu::loveu:
-
[quote name='Matusz'][COLOR=Navy][B]dokładnie, piękna :loveu: ale na śniadanie lody? :eviltong: ja idę za tydzień w piątek, a Ty Justa na cały etat?:razz: [/B][/COLOR][/QUOTE] Wczoraj jadłam sushi na obiad :diabloti: Człowiek od czasu do czasu może sobie dogodzić - a co ! :multi: Tak, na cały etat - 180 godzin do wyrobienia :loveu: Jest jeden plus takiego upału - wyprałam Galine i nie trzeba było jej suszyć ;) [IMG]http://img188.imageshack.us/img188/6402/dsc1062f.jpg[/IMG]
-
[URL="http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/DSC_3341.jpg"]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/DSC_3341.jpg[/URL] Kochana fooooczka :loveu: Nieługo go wymiziam :loveu:
-
Ah.. wakacje to jednak piękna sprawa :loveu: Wstaje człowiek w południe.. na śniadanie je lody :loveu: Cały dzień ogląda wszystkie sezony House'a siedząc w piżamie w wygodnym bujanym fotelu :loveu: Jaszczurka jutro jedzie na wakacje. Ja w czwartek idę do pracy. Na dworze upał taki, że.. :mdleje: [IMG]http://img10.imageshack.us/img10/9765/dsc1040c.jpg[/IMG] [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/717/dsc1020.jpg[/IMG] [IMG]http://img19.imageshack.us/img19/8382/dsc1054v.jpg[/IMG]
-
A Was gdzie znów poniosło? :diabloti:
-
Jakie zmokłe kurki, w końcu wyglądają jak sznaucery na codzień :diabloti: I nawet trochę do Galiny w końcu podobne :evil_lol: Przeżyłyście nawałnicę, dziewczęta? :diabloti:
- 21590 replies