-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
[quote name='ariss']:placz::placz::placz::placz: z olbrzymami mi już przeszło, znaczy nie przeszło ale odeszło na dalszy plan...miałam gorszy dzień:evil_lol::diabloti:[/QUOTE] Oj widzisz widzisz, ja wiedziałam że to chwilowe zamroczenie ! :loveu:
-
A ja nie będę może komentować, bo znów mi zarzucą że wciąż to samo :diabloti:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'] oj mądrala... ale zazdrosna dalej jest baardzooo :roll: aż to wkurza "czasem"[/QUOTE] Mamy taką mądralę w rodzinie, ogólnie najmłodsze toto w pokoleniu, wychowane z dorosłymi.. Ale ja sobie myślę, że lepiej jak dzieci w podobnym wieku są chowane, bo z takiego samotnika małego rośnie potem taka mała 'gwiazda' - co to myśli, że najważniejsza jest, bo zawsze najmłodsza. Dorośnie, nie bój żaby - jeszcze będzie się cieszyć że starsza, jak zaczną się tego profity :diabloti:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
Justa replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
O rany jak te dzieci rosną.. ale Oliwka spoważniała! Pewnie się już z niej niezła mądrala robi, co? ;)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Kashdog']Wydaję mi się, że zaczęłaś trochę za trudne rzeczy robić jak na pierwsze spotkanie z klikerem. My chodzimy na szkolenie metodą klikerową i miałyśmy zaczynać w taki sposób, że: Siadasz wygodnie, pies siada przed Tobą, bierzesz kliker i smaki no i jeden przysmak zamykasz w pięści, pies będzie chciał się do niego dostać, może robić przeróżne rzeczy, np. drapanie, lizanie etc. (nie zwracaj na to uwagi) ale jeżeli chociaż na chwile się oderwie od ręki klikasz i smakołyk, jeżeli Galina boi się klikera to może owiń go w jakąś szmatkę aby dźwięk był jeszcze cichszy. U nas na szkoleniu był beagle o ile dobrze pamiętam też w wieku twojego brodacza i nawet szybko załapał o co chodzi z tym klikiem ;) [/QUOTE] Ona łapie o co chodzi, więc wydaje mi się że idziemy odpowiednim tempem. Jak przestaje łapać to się zatrzymujemy, albo wręcz cofamy. Ale dziękuję za rady ;) Pozatym Galina jak mam w ręce smaka, to czeka na polecenie, a wcale nie próbuje się do niego dostać. Ja ją tego uczyłam już wcześniej z tym, że metodami bardziej tradycyjnymi ;) [quote name='Pestka']Ja mam porównanie z kilkoma klikerami, teraz uzywam własnie iclicka i fakt dzwiek moze nie jest BARDZO cichy, ale cichszy od standardowych blaszanych klików no i ogółem ma przyjemniejszy dźwięk dla ucha.[/QUOTE] Teraz klikam zakrętką od koncentratu pomidorowego, więc chyba wszystko będzie lepsze od tego :diabloti: Ale cieszę się, ze ma dobra opinię ! Wzięłam jeszcze ten półprzezroczysty - zobaczymy który będzie lepszy. [quote name='Unbelievable']jeżeli 5 dotknięć jest super, to po tych 5 powinnaś skończyć- sesję ZAWSZE zakańczamy powodzeniem- jeżeli nie idzie to co ćwiczycie, to wydaj jakąś komendę którą zna, lubi i potrafi, jeżeli jej idzie to takim baaardzo dobrym wykonaniem, nawet jeżeli jest to drugie powtórzenie. No i nagradzanie jackpotem, czyli taką superhipermega nagrodą- albo po prostu dużą ilością smaków (u nas to są smaki turlane po podłodze) no i takie ostatnio bardzo popularne zagadnienie czyli stres związany ze szkoleniem- ci odstresowi ;) zalecają kończyć sesję np. przeciąganiem, co rozluźnia psa[/QUOTE] Tylko mnie początkowo te 5 minut zajmowało uspokojenie i oswojenie psa. Dopiero jak się rozluźniła mogłyśmy zacząć cokolwiek. Zanim załapała o co chodzi, to też zajęło dłużej niż 5 minut, a chciałam żeby cokolwiek wyniosła z takiej pojedynczej sesji. Inaczej mogłaby czuć się sfrustrowana - no bo jak to tak, kończymy bez sukcesu, bez smaczka? Teraz kiedy już łapie (wieczorem jeszcze chwilkę ćwiczyłyśmy) to można owszem zmieścić się w tych kilku minutach ;) A co do tego rozsypywania smaków - bardzo fajny pomysł ! Z tarmoszeniem też spróbuję ! Dziękuję wszystkim za rady ! :loveu:
-
Ja nie wiem czemu mnie u Was jeszcze nie było.. Ale już JESTEM :p
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']to moge zaproponowac, ze jesli wiesz ze po 5 razach sie zatnie, to kończ po 4 razach, żeby zakańczać na jeszcze jej chęci do ćwiczenia. i na koniec Jackpoint-czyli super nagrodka ;) to zmotywuje ja bardziej na nastepny raz. :)[/QUOTE] Tylko wydaje mi się, że to nie chodzi o brak chęci do ćwiczeń. Ona wyraźnie czeka na smaka, tylko nagle jakby zapominała za co może go dostać. Nie odchodzi, nie rozgląda się, merda ogonem. Ale to dopiero drugi dzień, więc nie oczekuję zbyt wiele ;) -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']probowałyscie juz targetować?[/QUOTE] Dzisiaj próbowałyśmy z długopisem. Ale mała się jeszcze zacina i gubi co ma robić (najpierw jest seria 5 powtórzeń super, potem zacięcie) -
[quote name='Bzikowa']Zacznij oj uwarunkowania KLIK = dobrze = nagroda :)[/QUOTE] Wczoraj z małą ćwiczełam na nakrętce od soku, bo klikery jeszcze nie doszły. W zasadzie to już dawno chciałam sprówać z tymi pozytywnymi metodami klikerem, ale galina bała się dźwięku klikania i cała jak galareta z ogonem podkulonym zwyczajnie uciekała - żadne smaki ją przestawały obchodzić (a to ogromny łakomczuch na codzień!). Więc wczoraj za samo podejście dostawała klik-pochwałę-smak. Na początku była bardzo spięta, wciąż jakoś przy drzwiach krążyła i się wycofywała. Po 10 minutach mniej więcej sie wyluzowała, ale długo nie ćwiczyłyśmy - jakieś max 15 minut w sumie. Dzisiaj było podobnie jeśli chodzi o stresik, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą reakcję. Minął szybciej, a potem uczyłam ją dotykania nochalem długopisu. Nie mogła początkowo załapać o co chodzi, ale idzie nam już w miarę - choć jest seria np. 5 dotknięć super, a potem nagle się zacina i nie wie co robić.. Ale jak mniemam trzeba wszystko powolutku i dużo dużo cierpliwości. Najważniejsze żeby zaczęła z tego czerpać przyjemność, a nie się bać ;) Nie mogę się doczekać aż przyjdą klikery. Wzięłam i-clicka (podobno cichy więc będzie w sam raz na początek w domu) i taki półprzezroczysty(ponoć nieźle się o nim wypowiadają) Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Oczywiście za wszelkie opinie specjalistek będę wdzięczna :p
-
Martyno, dziś zakupiłam kliker :mdleje: Może w końcu uda mi się nauczyć Galinę być cicho na klatce.. Ale w zasadzie to nie wiem od czego zaczać i co mi odbiło zmieniając metodę szkoleniową 7-letniemu psu :mdleje:
-
ericzku, wszystko się jakoś ułoży, zobaczysz !
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']tak ten przezroczysty jest etz dobry. Ja tych glownie uzywam-tzn tego rodzaju ;)[/QUOTE] Zamówiłam ;) -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
Tak się zastanawiam czy nie wziąć dwóch od razu - bo zapłacę za jedną przesyłkę: [URL="http://www.allegro.pl/item994196946_iclick_rewolucyjny_kliker_do_szkolenia_psa_z_usa.html"]iclick[/URL] [URL="http://allegro.pl/item992624814_kliker_polprzezroczysty_dla_psa_gadzet_z_usa.html"]półprzezroczysty[/URL] O tym drugim też znalałam dobre opinie - choć jest troszkę głośniejszy. -
[quote name='ariss']ja też:evil_lol: ale zamarzył mi się olbrzym, teraz jakoś będzie super krycie:loveu: a może już po kryciu:niewiem:[/QUOTE] A ja znów nie w temacie - pochwal się na gg jak będziesz co gdzie jak i kiedy?! [quote name='Doginka']Nie strasz :mad: natłucz Ją:lol::mad:[/QUOTE] Dobrym wetem nikt sie nie rodzi niestety.. Muhahaha walki kogutów ! :lol:
- 21590 replies
-
[quote name='ariss']błahahahah, masz :stupid::loveu:[/QUOTE] Nie, ja po prostu wierzę ;) w Ciebie i w Gasskę również :loveu:
- 21590 replies
-
[quote name='ariss']czy mi w tym olbrzym przeszkadza:diabloti: no średniaki są idealne:loveu:[/QUOTE] tak, bo zamiast zostawiać sobie kolejne piękne średniaki z Twoich cudownych miotów i wyprowadzić przepiękną Gass-podobną linię, to Ty się umoczysz w jakichś olbrzymach :placz:
- 21590 replies
-
[quote name='ariss']no wiesz:obrazic: sznaucer to sznaucer:loveu: poza tym jak jestem w domu to średniaki jakieś takie małe się wydają:evil_lol: ale moje serce zawsze będzie przy nich!!!:loveu: ja nie powiem kto chciał owczarka, czy co to tam miało być:diabloti: Sylwia taki mały spamik robimy u Ciebie:oops:[/QUOTE] No ale Ty masz mieć cudowną hodowlę z której ja będę czerpać cudowne psy ! Taki był plan :placz: Olbrzymy są za duże, miniatury za małe, średniaki idealne :diabloti: To było chwilowe ogłupienie ! :diabloti: Jaki tam spam.. o sznaucerach mowa, czyż nie? :D
- 21590 replies
-
[quote name='Korenia']Nie :P No to to wiem, zwłaszcza, że mam taki przedmiot na studiach jak genetyka :evil_lol: :P ale nie myslałam w sumie, że w jednym miocie może byc podział na sierśc mamy i na sierśc taty :P Może nigdy się nad tym nie zastanawiałam :P[/QUOTE] Rodzaj sierści to taka sama cecha jak kolor oczu chociażby, a że każdy zwierzak dostaje swój prywatny garrrrnitur chromosomów połowe od ojca połowe od matki, to każdy jest specyficzny i różnie sie te fenotypowo objawia ;)
- 21590 replies
-
[quote name='anetta']Ja chyba przestanę chodzić do lasu :roll: Dziś znowu szczątki widziałam, jak nie w ziemi to na drzewie....:mdleje: :roll: Tak! Dziś też byłam w tym samym lesie :multi: Ale już nie miałam takiej weny jak poprzednio hihihhi[/QUOTE] GDZIE?! Mnie się marzy nowy szkielecik jakiś do postawienia na telewizorze :diabloti: Czemu ja nigdy nie widzę.. A przecież do tego samego lasu chodzę !
-
[quote name='ariss']wierzę:eviltong: ale coś mi się olbrzym zamarzył:evil_lol: jak się urodzi super dziecko to zostaje, a jak nie to możliwe że będzie zmiana rozmiaru:diabloti:[/QUOTE] Zdrajca :placz:
- 21590 replies
-
[URL="http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/11marca10/DSC_7532.jpg"]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/11marca10/DSC_7532.jpg[/URL] Te maślane oczy :lol:
-
[quote name='Doginka'] Pani przyszła veterynarz niech się nie stresuje, bo na zawał padnie, A JA CZEKAM NA DOBREGO VETA:loveu:[/QUOTE] To poczekasz sobie.. lat kilkadziesiąt :lol:
- 21590 replies
-
[quote name='ariss']ale bardziej chodziło mi o to, że jak zakaz jest od tego roku i tam to może teraz posypać się po kolei, a szkoda bo ja poważnie zaczynam się zastanawiać na olbrzymem(ciętym również) i jak nie zostawię sobie nic z krycia Gasskowego, to będziesz miała sajgon jak wpadnę do Ciebie na kawusię:evil_lol::diabloti:[/QUOTE] Odezwała się ta co wierzy w swoją sukę :mdleje: :lol: Sylwia, szczeniaki rozkoszne, ale od tych ciętych ogonków serce mnie boli jako przyszła panią wet :placz: (Nie zaczynajmny dyskusji na temat cięcia, bo to temat długi i nie mogący osiągnać konsensusu)
- 21590 replies
-
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']dziekujemy za życzonka :) wiesz Justynko- nie trzeba robic takich ćwiczen koniecznie z klikerem :) wystarczy slowo "dobrze"-czyli zastępnik klikera. :) w kazdym razie mozna spokojnie wszystko do obedience wycwiczyc bez klikera. Choc nie ukrywam-to bardzo pomaga i czasem ułatwia :) Jam chętna na pokazanie na żywo jak mozna ćwiczyc :)[/QUOTE] Jasne, że można - wszystko czego nauczyłam Galinę do tej pory uczyłam metodami, że tak powiem tradycyjnymi. Wszystko na głos/gest i słowną pochwałę, ew smakołyk, poklepanie. Bez kilkania. Ale czuję, ze jakoś zamknęłyśmy się w tych komendach tak naprawdę, wielu rzeczy nie da się tak wypracowac bez kilkera (nie mówie tu o obedience) a ponieważ teraz mniej szaleńczego biegania na spacerach, a więcej przerw żeby suka mogła odsapnąć i się uspokoić to przyszło mi na myśl, że można spróbowac pokonać w niej lęki. Ona boi się samego dźwięku, ale pamiętam że dźwięku aparatu też się bała a jakoś ją przyzwyczaiłam ;) Boi się takich pojedycznych przenikliwych dość dźwięków, bo z petardami nie ma problemu czy z pobliskim lotniskiem. Dzisiaj wzięłam wieczko od jaiegoś słoiczka i stwierdziłam ze zacznę przełamywać jej lęki. Na początku było dramatycznie, ale stopniowo się wyluzowywała. Najpierw za samo podejscie dostawała 'klik - smakołyk' potem jakies najprostsze rzeczy, zeby przyzwyczaić ją do dźwięku, a jednocześnie pokazać, że coś jednak musi dla mnie zrobić żeby dostać nagrodę. Po kilku godzinach znów to samo - lęk, a po jakimś czasie wyluzowanie. Mój stary kliker gdzieś zaginął w akcji, ale bardzo głośno klikał i zastanawiam się nad czymś cichszym. Słyszałaś może o i-click? Bo planuję nabyć, podobno dość cichy jest i wygodny. A co do obedience tto powinnyśmy poćwiczyć kontakt wzrokowy, bo zauważyłam, że mała patrzy na moją rękę jak idzie przy nodze (tą w której trzymam smycz) a nie na mnie. Ale może jej niewygodnie, w końcu kurdupel jest i musi główke zadzierać do nieba. A do wypracowania tego kontaktu już kliker bardzo się przyda. Co do Twojej oferty - ja bardzo chętnie, tylko wiesz jak u mnie z czasem jest :( -
Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)
Justa replied to betty_labrador's topic in Galeria
[quote name='betty_labrador']filmik z obedience dzis nagrany :) [url]http://www.youtube.com/watch?v=OH5072sqjdk[/url][/QUOTE] Ale sobie fajnie ćwiczycie.. Ja ostatnio też zaczęłam trochę z Galinką ćwiczyć pod tym kątem. Nawet stwierdziłam, że może uda mi się pokonać w niej strach do klikera.. Ah no i niech Tosia żyje w zdrowiu i dobrej kondycji jak najdłużej !