Jump to content
Dogomania

brak


effeltrich

Recommended Posts

Problem jest w tym, że ten pan chciałby, aby go polskie prawo uchroniło przed skutkami własnego braku rozsądku (że się tak dyplomatycznie wyrażę).

Jednak żadne prawo nie chroni przed skutkami własnych błędów. Pan nabił kasę pseudo i go teraz boli.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Toja...']Następny przykład..."mały szczeniak szuka domu-BEZ DZIECI" no sory,a Wy nie byłyście dziećmi?nie miałyście psów w dzieciństwie?gdzie dzieci mają nauczyć sie życia z psem?[/quote]

A dlaczego wszystkie szczeniaki świata mają być zabawkami dla dzieci? Może ten konkretny szczeniak jest zbyt delikatny do dzieci? Może jest nieśmiały i dziecięce krzyki powodują, że źle się czuje? Myślałaś kiedyś o dobru psa a nie tylko słodkich dzieciaczków?

Dwa przykłady z brzegu: moja osobista suka nienawidzi dzieci, tak naprawdę podejrzewam, że się ich po prostu boi. Gdyby poszła do domu z dziećmi to by wróciła z prędkością światła z adopcji. Albo poszła pod igłę, zależnie od tego, jak intensywnie dziecko by się chciało z nią zapoznać.

Przypadek drugi: Czoko z mojego podpisu. Poszła do domu z dzieckiem, okazało się, że jest zbyt delikatna do domu z czteroletnią, żywą dziewczynką. Po miesiącu wróciła z adopcji, większość tego czasu przeleżała gdzieś w kącie, bo tak cholernie się bała. Wymieniać dalej?

[quote name='Toja...']Cytuje " W czym pies schroniskowy jest gorszy od zafajdanego pseudo-rasowego" no właśnie czym? tak samo żyje(został bezmyślnie powołany na świat ale żyje)jak można kochać zwierzęta i nazywać psa zafajdanym...nie chciałabym być Twoim psem....... [/quote]

Ja spytałam w czym kundel ze schroniska jest gorszy od kundla z rozmnażalni - odpowiedzi nie uzyskałam. Określenie wyszło przypadkiem, ciśnienie mi skoczyło. Dziwne, że później ludzie powtarzają jak papugi, że w schroniskach to same brudne, stare, zawszone psy :roll: Mojemu psu nie musisz współczuć, podejrzewam, że w mojej okolicy jest jednym z najlepiej traktowanych zwierząt. Wyciągnęłam ją ze schroniska, praktycznie dwiema nogami za TM. Przeżyła, chociaż nie liczę, ile kasy poszło na leczenie, a ciągle "wychodzi" coś nowego.

Jak ktoś chce kundelka to idzie do schroniska, jeśli chce rasowego to idzie do zrzeszonej hodowli, przy okazji sprawdzając warunki i opinie na temat danych hodowców. Proste, logiczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A dlaczego wszystkie szczeniaki świata mają być zabawkami dla dzieci? [/QUOTE]

A czy Toja pisała o "bawieniu SIĘ szczeniakiem"?

Wydaje mi się, że raczej chodziło jej o dyskryminację rodzin dzieciatych... bo nie ulega wątpliwości, że dzieci nie są na tym forum szczególnie lubiane... zazwyczaj przez osoby, które niedawno same przestały nimi być... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']A czy Toja pisała o "bawieniu SIĘ szczeniakiem"?

Wydaje mi się, że raczej chodziło jej o dyskryminację rodzin dzieciatych... bo nie ulega wątpliwości, że dzieci nie są na tym forum szczególnie lubiane... zazwyczaj przez osoby, które niedawno same przestały nimi być... ;)[/QUOTE]

O, prowadziłaś statystyki? Do jakiego wieku człowiek zalicza się do grupy tych, którzy niedawno przestali być dziećmi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']A czy Toja pisała o "bawieniu SIĘ szczeniakiem"?

Wydaje mi się, że raczej chodziło jej o dyskryminację rodzin dzieciatych... bo nie ulega wątpliwości, że dzieci nie są na tym forum szczególnie lubiane... zazwyczaj przez osoby, które niedawno same przestały nimi być... ;)[/QUOTE]

A ja odebrałam to jako wyrzut właśnie w tym kierunku - dajcie psiaki dzieciom, bo tak! W międzyczasie pojawiły się nowe posty, więc już widzę, że to nie do końca tak było, niemniej jednak adopcje psów do domów z małymi dziećmi są w kategorii "ryzykowne", co by o nich nie mówić. W niektórych przypadkach bardziej, w innych mniej.

Czy ja wiem, czy dzieci nie są lubiane... Zależy jakie dzieci ;) Normalne dzieci, wychowane przez zdrowo myślących rodziców są OK. Szczęka mi opadła jak niedawno dziewczyny na akcji adopcyjnej zostały owrzeszczane przez babcię z wnuczkiem: proszę NATYCHMIAST obudzić tego pieska, bo dziecko chce się pobawić! Nie muszę chyba pisać, jaka była reakcja :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

witam chciałbym wszystkich przeprosic tak przyznaje sie do mojego błędu mogłem najpierw sprawdzic to alahodowle poszukac cos na jej temat lecz tego nie zrobiłem.nie chodzi mi o te pieniadze bo one nie sa juz do odzyskania poniewarz nie było zawartej umowy.a poszukuje tych osób poniewarz nie mam zamiaru aby ktos jeszcze tak jak ja popełnił ten bład.moja uwaga do forumowiczów jezeli ktos poszukuje ludzi tak jak ja to nie naskakujcie tak bo człowiek nie wie czy wy jestescie po stronie pseudo bo zauwarzyłem tylko trzeba było kupic z papierami i tak w kółko i dalej dobijanie człowieka. nierozumiem takich wypowiedzi jak te:

strix To po jaką cholerę kupowałeś bez rodowodu? Samochód bez papierów też być kupił?
człowieku kupując samochód uzywany tez mi tak napiszesz jak cos sie zepsuje po 2 dniach (tak bys mi napisał: to czemu nie kupiłes nowego?w uzywanych przekrecaja przebieg)

P.S.2. Mój rasowy pies kosztował 700 z haczykiem, więc nie wiem skąd stwierdzenie, że takie psy kosztują od 2000zł...

dziewczyno wejdz sobie na prawdziwą hodowle to zobaczysz po ile chodza maltanczyki z rodowodem. jakie 700 zł??


chciałbym jeszcze dodac ze nie wiedziałem ze przy kupnie szczeniaka podpisuje sie umowe nigdy sie z tym nie spotkałem.

[SIZE=3][U][B]jak wczesniej pisałem przepraszam wszystkich za moje niestosowne wypowiedzi[/B][/U][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Evel[/B] - bo są ludzie i "ludzie"... sama mam w rodzinie (na szczęście nie mojej, tylko Niemęża) podobne osoby...
Ale jestem już na tym forum dostatecznie długo, żeby zauważyć ogólną niechęć do małoletnich... ;)

Co nie znaczy, że nikt tu dzieci nie lubi...

A podczas rozmowy przed adopcyjnej dość łatwo jest wyłapać ten "drugi typ"... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Boszzzz... jaki OT...:cool3:

Jeśli chodzi sedno tego tematu, to już swoje napisałam...

Jeśli chodzi o OT :evil_lol: to po części zgadam się z Toja...
Czasami kryteria oceniania potencjalnych właścicieli są zbyt wyśrubowane...
A czasami wręcz odwrotnie... czasem radośnie wydaje się psa jako "kochającego dom, dzieci, koty, szczury i wszystko co żyje", a potem pies wraca, bo okazuje się, że jednak nie taki z niego "kochaś", jak go zachwalano...

Co do agresji na Dogo, to przyzwyczaisz się Toja...
Mnie tez czasem chcą tu zjeść... ale się nie daję... :evil_lol:

P.S. Mam psa (7 lat) i dziecko (6 lat)... Wiem z doświadczenia, że z małym dzieckiem i psem jest czasami baaaardzo ciężko... szczególnie, jak dzieć płacze nocami, nie ma go z kim zostawić, żeby wyjść z psem, a człowiek jest tak padnięty, że czasem nie wie jak się nazywa...
Co do kilkulatków, to kwestia wychowania, nic więcej...
No i oczywiście wzmożona uwaga i kontrola...;)

P.S.2. Mój rasowy pies kosztował 700 z haczykiem, więc nie wiem skąd stwierdzenie, że takie psy kosztują od 2000zł...[/QUOTE]


Wszystko rozumiem,wierz mi że chociaż nie udzielam sie na dogo zdaje sobie sprawe z tego co sie dzieje...co do agresji na dogo to w ten sposob nikt nie zostanie tu na dluzej,Ten Pan juz nigdy nie zasiegnie tu porady,a mozna bylo mu po prostu wytlumaczyc...


[quote name='Faflok']Toja, po części czuję co do mnie mówisz ale niestety nie rozumiem czemu nie poszłaś na watki o szczeniakach i tam się nie uzewnętrzniłaś?
Co szczeniaki mają do człowieka który świadomie bierze psa z pseudo a potem lamentuje bo pieniądze poszły w błoto?
Jeśli masz mi cos do zarzucenia zapraszam serdecznie na gg lub maila, PW także stoi otworem. Zaprosiłabym cię nawet na kawe gdybyś mieszkała gdzies w okolicy i wymieniłybyśmy się poglądami. Moge pokazac Ci setki, tysiące zdjęć psów które cierpiały niewymierne męki przez tych dorobkiewiczów zafajdanych, pseuduchów. Choćbyś nie wiem jak się starała nie przekonasz mnie że istnieją dobre strony wzięcia psa z takiej "hodowli" i nabijania kabzy jakiemuś bałwanowi który ma dwie lewe rączki do roboty i zamiast wstawać rano do fabryki "bzyka" co cieczkę każdą ze swoich suk w nadziei że tym razem urodzi jeszcze więcej szczeniąt. Ja się nie wysługuje moimi sukami ( a miałam ich wiele w życiu i żadna szczeniąt nie miała). Jak nie mam na chleb to idę do roboty a jak nie będzie roboty to pójde żebrać a nie pozwolę na ciepienia żywych istot. Bo Jeśli na świat przyjdzie 5 szczeniaków i każde z tych 5 szczeniaków urodzi 5 kolejnych itd to za kilka lat mogę być odpowiedzialna za setki bezdomnych cierpiących zwierząt. I o to tutaj walczymy, o pomyślunek i troszkę empatii. Wygląd, rasa i cena psa nie są najwazniejszymi czynnikami w życiu.



Właśnie taki ciemnogród skutkuje tragediami jakich jeden przykład mamy w 1 poście.
Ktoś wejdzie na Allegro, zerknie po cenach i stwierdzi że każdy rasowy to kupa kasy a po co wydawać jak można oszczędzać.
Pomijając już fakt że hodowca z krwi i kości nie sprzeda psa przez allegro a jedynie umieści tam informacje (cena w pewien sposób także selekcjonuje potencjalne domu, w kontakcie osobistym z hodowcą okazuje się często być dużo niższa niż podano) nie wydaje mi się by pare maili z zapytaniem o warunki kupna i cenę lub telefon do hodowli były czymś trudnym. Dla chcącego... wiadomo.[/QUOTE]


Nie chcialam rozwijac tego tematu tylko chodzilo mi o to jak wyglada dyskusja na dogo w temacie pseudo i zebyscie spojrzaly na to z innej strony...
ja wiem teraz doskonale co to jest pseudo...moje suczki obie sa w typie...jedna juz dawno po sterylizacji druga w planach...nie czuje sie wielkim czlowiekiem i nie twierdze ze je uratowalam...dalam zarobic kretynowi ale tak ja pisalam nie mialam pojecia a drugi raz z żalu nie myslalam wtedy poprostu nie wytrzymalam i kupilam...i o to w tym chodzi ze teraz kazdy kto napisze ze kupil...chorego itd jest debilem itd najgorsze epitety ...a niektorzy to normalni ludzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effeltrich']dziewczyno wejdz sobie na prawdziwą hodowle to zobaczysz po ile chodza maltanczyki z rodowodem. jakie 700 zł??[/QUOTE]

Jest wiele możliwości, szukanie PETa, czyli psa niewystawowego, albo warunek hodowlany, czasem współwłasność - wtedy za rasowego psa płaci się naprawdę niską cenę, czasem nawet nic, ale pod warunkiem np. jednego miotu dla hodowcy (oczywiście po wyrobieniu uprawnień hodowlanych na wystawach itd.). Niestety ludzie o tym nie wiedzą i dają się nabijać w butelkę...

Link to comment
Share on other sites

No niekoniecznie właśnie da się wyłapać; co gorsze, niestety próby wytłumaczenia takim ludziom, że obawiam się, że nie poradzą sobie np. z 2miesięcznym szczeniakiem szczającym w domu i półrocznym dzieckiem, które lada chwila zacznie raczkować, zwykle kończą się awanturą, choć staram się to robić baardzo delikatne i z taktem - trudno jest opanować szalejącego, kilkumiesięcznego psa i małe dziecko raczkujące - pies skoczy, drapnie, wyrwie coś z ręki i niestety, jak ktoś będzie wybierać - wybierze dziecko, nie psa. To głównie mnie szokuje. Sama mam w rodzinie kuzynkę z dzieckiem 3letnim, które dosłownie męczy kota, a przy tym dziecko jest tak strasznie rozwydrzone, że nie da się mu słowa powiedzieć, bo najpierw dziecko Cię zakrzyczy, a potem matka zabije :evil_lol: Jednocześnie, jest również wiele dzieci bardzo fajnych, szanujących stworzenia - zależy od wychowania. Ale nie wydałabym szczeniaka do domu, gdzie jest dziecko młodsze niż w wieku zerówkowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effeltrich'] nierozumiem takich wypowiedzi jak te:

[quote]strix To po jaką cholerę kupowałeś bez rodowodu? Samochód bez papierów też być kupił?[/quote] człowieku kupując samochód uzywany tez mi tak napiszesz jak cos sie zepsuje po 2 dniach (tak bys mi napisał: to czemu nie kupiłes nowego?w uzywanych przekrecaja przebieg)[/QUOTE]

To może ja wytłumaczę...
Samochód z giełdy, to jak pies ze schronu... po przejściach, z lekkim przebiegiem i ewentualnymi przeglądami w perspektywie...
Pies z pseudo, to jak Audi wyklepane w garażu z malucha...
Teraz jaśniej? ;)



[quote][quote]P.S.2. Mój rasowy pies kosztował 700 z haczykiem, więc nie wiem skąd stwierdzenie, że takie psy kosztują od 2000zł...[/quote]dziewczyno wejdz sobie na prawdziwą hodowle to zobaczysz po ile chodza maltanczyki z rodowodem. jakie 700 zł??[/quote]Racz zauważyć, że pies w moim avatarze maltana z żadnej strony nie przypomina...
A z prawdziwej hodowli jest on... ;)
Jeśli chodzi o maltańczyka, to przeczytaj moją opowieść o autach... chcesz maltańczyka, czy psa wyglądającego - mniej lub bardziej - jak maltańczyk?
Bo jeśli pierwszego, to niestety, trochę kasy trzeba wysupłać... jeśli drugiego, to koleżanki od adopcji maltanopodobnych zapewne pomogą...
Kupując w pseudo, nabywasz takiego samego psa, jak te ze schroniska, tylko płacisz za niego grubą kasę... napędzając przy tym ten haniebny proceder, jakim jest pseudohodowla...

Link to comment
Share on other sites

Effe, no dziewczyna ci mówi że ma psa z papierem za 700 zł a Ty znowu swoje :P
Już mi ręce opadają. Ja Ci mówię że mam dwa maltany z papierem do adopcji a Ty jeszcze bardziej się upierasz.

Powiedziałbyś lepiej dokładnie co teraz zamierzasz zrobić to by Ci ludzie podpowiedzieli czy to cos pomoże czy nie.
Zamierzasz tam wysłać kogoś? Jakąś fundacje? Czy tak po prostu zbierasz dane?

Link to comment
Share on other sites

No to sru, do adopcji maltanów, a nie kabzę padalcom nabijać... ;)

[B]LadyS[/B] - chciałam napisać, że w sumie przecież nie musisz się z takimi ludźmi wdawać w dysputy, tylko odmówić wydania psa i już... ale zaświeciła mi się lampka, że przecież, zawsze mogą pójść na łatwiznę i wziąć psa z pseudo, więc lepiej właśnie tłumaczyć... trudna sprawa z nawiedzonymi... i mamuśkami i psiarzami... ;)
Bo i tacy są... ;)

Link to comment
Share on other sites

a wiec tak mam zamiar nasłac tam straz dla zwierzat lub jakas inna instytucje
jezeli chociaz 2 osoby zgłosza sie do mnie (poszkodowane)sprawa zostaje złozona do prokuraturu a jezeli prokuratura odmówi to pozew cywilny wysyłam jutro wniosek do KRSu i jeszcze pokombinuje ze skarbówka chce tak zrobic zeby goscia udupic nawet jezeli bedzie mnie to troche kosztowało

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Jak ktoś chce kundelka to idzie do schroniska, jeśli chce rasowego to idzie do zrzeszonej hodowli, przy okazji sprawdzając warunki i opinie na temat danych hodowców. Proste, logiczne.[/QUOTE]


Proste i logiczne to zależy dla kogo;)

Dużo osób na dogo nie tłumaczy, bo ile można wałkować w kółko ten sam temat? Na pewno powstało już z 10 podobnych tematów. Jak niektórym ludziom mówię co się dzieje w pseudo, że takie psy w duzej mierze zapełniają schroniska, to słyszę tylko odpowiedź "I co z tego?". Ludzie mi mówią że nie kupią z rodowodem bo mają w d**** wystawy. A że to gwarancja zdrowia psa? "A skąd wiesz że tańszy to od razu gorszy"? Przy którymś razie naprawdę puszczają nerwy, nie ma się co dziwić..

Link to comment
Share on other sites

Chi - jakże jest mi bliska Twoja wypowiedź :)

effe, napisz w pierwszej kolejności do TOZu, musisz opisać całą sytuację i wszystkie informacje które posiadasz. O tym kupowaniu szczeniąt z zagranicy itd. Nie znam przepisów dot. psów w Czechach ale wiem że np na teren Niemiec nie wjedziesz z psem bez paszportu i chipa, możesz jeszcze poszukać w tym kierunku.
Jeśli TOZ nic nie zrobi (bo co miasto takie podejście TOZu) musisz znaleźć jakąś organizacje działającą w pobliżu (nie elpis).
Policja i prokuratura bez kontroli ww organizacji niewiele zdziała, dobrą podkładką byłby raport z przeprowadzonej u delikwenta wizyty.

PS, potrzebowałbyś jeszcze dowodów na to że pozostałe ogłoszenia są tego samego człowieka. W tym celu proponowałabym poprosić znajomych żeby z różnych adresów mailowych oraz telefonów (w tym przypadku będą musieli zeznawać jako świadkowie) zadali temu facetowi po kilka pytań. Najlepiej pytać mniej więcej o to samo ale różnie to formułować - żeby się nie zorientował co się dzieje. Jak będziecie mieli takie maile a kontrola wykaże nieprawidłowości i zaniedbania w jego "hodowli" wydrukowane maile będą dla Was dodatkowym atutem.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego że tam nie znajdziesz pomocy. Możesz próbować ale wydaje mi się że to strata czasu, bardziej skupiałabym się na organizacjach prozwierzęcych które działaja prężnie i bez przerwy. Podam kilka przykładów ale sam musisz sprawdzić czy działają ich oddziały w Waszej okolicy.
Np, Straż Dla Zwierząt, Straż Ochrony Zwierząt, SOS dla zwierząt, Emir... Chwilowo nie przychodzi mi nic innego do głowy ale jest takich pełno.

Link to comment
Share on other sites

wiem tez ze moze sie tym zajac wrocław a skarbówka to zaden problem bo ciotka tam pracuje juz do niej dzwoniłem powiedziała mi ze jutro bedzie sprawdzac. i kontaktowac sie z jego urzedem.a do krsu wysyłam wniosek i bede miał czarno na białym napisane ze gosciu nie prowadził zadnej hodowli od kilku lat.

Link to comment
Share on other sites

sorki nie doczytałem bede próbował jak narazie pisza mi na maila ludzie którzy chca u niego kupic szczeniaczka stanowczo im odradzam ale co zrobia to juz ich sprawa ale mam nadzieje ze niepopełnia takiego byka jak ja
naszczescie wszystko dzieki komentarzowi ludzie sie wachaja z kupnem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...