Jump to content
Dogomania

brak


effeltrich

Recommended Posts

[quote name='effeltrich']

strix To po jaką cholerę kupowałeś bez rodowodu? Samochód bez papierów też być kupił?
człowieku kupując samochód uzywany tez mi tak napiszesz jak cos sie zepsuje po 2 dniach (tak bys mi napisał: to czemu nie kupiłes nowego?w uzywanych przekrecaja przebieg)
[/QUOTE]


Ha ha, ale się uśmialam!

Cóż, jesli kupujesz używanego merca z papierami, to świetnie. Ale jeśli kupujesz takiego bez papierów i okaże się, że kradziony, to czyja to wina, że policja zabierze Ci samochód? Bo na mój gust - Twoja. Było zapłacić więcej ale za taki z papierami.

Pomijając fakt, ze taki bez papierów, pewnie blachę ma merca ale wszystko inne malucha. Tak samo było z Twoim maltańczykiem.

Podstawowe prawo ekonomii jest takie,że to popyt nakręca podaż. Czyli oszuści mają się dobrze właśnie dzięki takim jak Ty, nieważne czy w branży motoryzacyjnej czy w branży zwierząt domowych.

Chciałeś zaoszczędzić a wyszło jak wyszło i teraz oczekujesz nie wiadomo czego.

Jak Cię nie stać 2000PLN na rasowego maltańczyka, to się przyzwyczaj do tej myśli. Jak mnie nie stać na torebkę GUCCI to nie idę na bazarek kupować podróbki, bo jak mi się za dwa dni rozklei, to wina będzie tylko moja.

Córeczka się za dużo Kory w telewizji naoglądała, że chce takiego samego psa jak ona? Jesli tak, to tym bardziej nie powinieneś go kupować. Program się skończy a pies zostanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witaj darianno musze Cie zmartwic ale jak narazie nie mam zamiaru kupować zadnego pieska.z czasem po zakonczeniu tej sprawy pojeżdżę samochodem po róznych schroniskach popatrze na te biedne zwierzeta i zastanowie sie czy warto wydac pieniadze u jakiegos hodowcy jezeli nim jest, czy nielepiej przygarnac jakiegos ładnego zwierzaczka i wpłacic jakas kwote nawet na zakup karmy dla tych zwierzątek.moze znajde tam swojego przyjaciela??ale wszystko z czasem.pozdrawiam:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effeltrich']jeszcze chciałbym dodac ze gosciu nie ma zarejestrowanej hodowli a to jest tresc rozmowy z klientka tego goscia:
Wiadomość od: [URL="http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7823163"]jamajka791[/URL], wysłana z komputera o numerze IP: 83.4.105.100 Treść wiadomości:
"Witam! Zakupiłam u tego samego sprzedawcy pieska co Pan. ....
.....Nie mam wątpliwości co do Pana wersji sama zaczęłam szperać na allegro. Ma Pan rację z tymi Czechami [B]ponieważ mój pies ma [U]czeską książeczkę[/U] zdrowia[/B]. Zastanowiło mnie jedno skąd on bierze tyle szczeniaków przez cały rok. Wygląda na to że gośc dla pieniędzy zrobi wszystko. ...."[/QUOTE]

O zgrozo a jednak
Ciekawe czy ma zarejestrowaną hodowle w Skarbowce
czy handel psami import/export skup/sprzedaż - bo jeśłi nie a tylko chów zwierząt - to szara strefa i dużo roboty dla skarbowki

Jeśli ma książeczkę czeską to czy szczeniak ma paszport i chip? Jeśli nie, to został przywieziony na teren POLSKI nielegalnie - to chyba karane nawet jest.

Link to comment
Share on other sites

Jest takie Przysłowie [I]Naiwnych nie sieją[/I], [I]sami się rodzą[/I]. kupuje się byle gdzie byle tanio!!! a potem płacz i pretensje do całego świata ! W Naszym kochanym Kraju nie ma zakazu hodowli psów jak i sprowadzaniu ich z zagranicy ! to istny raj dla handlarzy i pseudo hodowców !! Ci Tylko czekają aby [I]znaleźć[/I] naiwnego który kupi od nich raso podobnego szczeniaka.

Jeżeli nie masz spisanej umowy kupna sprzedaży z nr chipa szczeniaka a wątpię aby taki posiadał,to nic nie zrobisz! bo jak udowodnisz ze kupiłeś psa od tej osoby? Po prostu cie wyśmieje.

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba być gejzerem intelektu by domyślić się, że szczeniak chipu nie ma.
A skoro nie ma to znaczy, że ktoś przywiózł go do Polski nielegalnie czyli popełnione zostało przestępstwo. Policja może ustali kto go dokonał.
Jeśli chodzi o umowę, wystarczy świadek, że została zawarta. A zazwyczaj po szczeniaka jedzie się całą rodziną lub ze znajomymi.
A może sprzedawca zapisał w książeczce lub na kartce papieru daty kolejnych szczepień lub choćby nazwę karmy? Potwierdzeniem, też mogą być bilingi połączeń, smsy itd. Udowodnienie, że kupiło się szczeniaka u danej osoby może być proste, wystarczy pomyśleć.

Link to comment
Share on other sites

Niestety zubr, to są tylko marzenia.
Na dobrą sprawę bez badań DNA policja nie jest w stanie stwierdzić czy ten szczeniak jest tym samym przywiezionym z Czech to po 1, po 2 bilingi i inne rzeczy które poruszasz niestety nie mogą być dowodem w sprawie w której w zasadzie nie można nawet sformułować oskarżenia. Kto teraz i komu i w jaki sposób udowodni na co zmarł pies, że ten pies w ogóle istniał i że to był akurat ten sam szczeniak którego sprzedał pseuduch? Ja powiedziałam co można zrobić w tej sprawie i żadne przemyślenia na nic się zdadzą, trzeba o takich rzeczach myśleć wcześniej niestety.

Link to comment
Share on other sites

widać, że nigdy nie miałaś do czynienia z Policją i ze sprawami karnymi. Tak się składa, że Policja i prokuratura ma bardzo obszerne możliwości, tylko trzeba sprawę zgłosić. A potem sprawie pomóc. np medialnie.
Wiele się w tej firmie zmieniło.

Bilingi i korespondencja ze sprzedającym, mogą być kluczowym dowodem.
Sprawę łatwo sformułować - [B]Oszustwo[/B] - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Czyli art 286kk grozi za to pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat!

skoro handluje szczeniakami a mowi ze to po jego suce to sprawa jest oczywista

Link to comment
Share on other sites

Ale ty chyba nadal nie rozumiesz. Jak kolega udowodni że to był akurat taki szczeniak i że umarł. A w ogóle na co umarł skoro nie było sekcji?
Gdzie masz dowody w sprawie?

Policja i prokuratura to jedno a sprawa w sądzie i dobry adwokat to drugie. Nie czarujmy sie w tym kraju jest więcej możliwosci jak ominąc prawo niż jak je egzekwować...

Link to comment
Share on other sites

Być może kupujący ma odpowiednie dowody obciążające tego nie wiemy, nawet jeśli w Sądzie będzie klapa to zanim usłyszy wyrok na pewno mu się odechce albo zalegalizuje swój proceder.
trzeba po prostu działać i nagłaśniać taką sprawę na innych forach, być może znajdą się inni oszukani.
Ja miałem podobną sprawę (nie chodziło o psa) i pomimo tego, że na forum uważano, że nic się nie da zrobić ja wyegzekwowałem swoje i do tego mam satysfakcje.
Każdy narzeka na tej kraj a nikomu się nie chce działać. Nie chce nawet myśleć o tym, co by było gdyby wybuchła wojna, nie sądzę aby ktoś "wziął karabin w rękę", bo po co, nie uda się, ich jest więcej, oni są mocniejsi , - o jaka straszna okupacja!

Link to comment
Share on other sites

zubr, nie lec za bardzo do przodu bo sam nie wiesz z kim rozmawiasz. Ja juz takich spraw przeleciałam kilka, i pomijając fakt że w tamtych przypadkach dochodziło również do strasznych zaniedbań, maltretowania psów i zabijania jak się przestały liczyć w hodowli, w średnio 6 na 10 spraw dochodzenie zostało umorzone, w 2 podczas procesu adwokaci oskarżonych wykazali się lepiej niż poszkodowanych a w reszcie "kary" były tak wysokie że oskarżeni z uśmiechem na ustach wychodzili z sali i jeszcze komentowali że tyle to oni w miesiąc zarabiają...
Ja nie mówię żeby nie próbować ale żeby się nie nastawiać na Bóg wie co!

Link to comment
Share on other sites

Częściowo się z Tobą zgadzam. Ale ja mam do czynienia z drugiej strony. A zarzut oszustwa czyli podkładanie szczeniaków i czerpanie z tego pożytków jest obwarowane KK. dodatkowo nielegalne przychody, bo gosciu ma zarejestrowany chów zwierząt a nie handel. Dodatkowo nielegalny przemyt.
Gdyby sprawa tyczyła chorego psa lub znęcania to tu z Tobą się zgadzam. Ale traktując tego psa jak rzecz tak jak stanowi prawo, to można wiele zrobić. Dziś rozmawiałem na ten temat z odpowiednimi ludźmi w firmie.

Rzecz w tym, że osoba kupująca po raz pierwszy psa jest kompletnym laikiem w tematyce dotyczącej handlu psami, hodowli i rasowości itp. Trzeba taką osobę zrozumieć i jej pomóc. Temat powielić na innych forach i znaleźć pokrzywdzonych. Rzecz jasna pies z rodowodem to z rodowodem. Ale ciągle dla osób niezajmujących się tematem to jeśli pisze maltańczyk to kupują maltańczyka, po co mu rodowód skoro nie będzie jeździć na wystawy.
Też byłem zielony i wybrałem złą hodowlę. Kolejną mam już upatrzoną i sprawdzoną. Obie oczywiście rodowodowe. Więc rozumiem tego gościa.
Tu już nie chodzi o to że pies się rozchorował i umarł, choć wielka strata. Tu chodzi o oszustwo, być może na wielką skalę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nawet są osoby pokrzywdzone to po przeczytaniu tego wątku, będą bały się coś napisać, w obawie przed waszą agresywną krytyką, że kupiły psa bez rodowodu. Choć po "przejściach" drugi zakup jeśli będzie to w hodowli rodowodowej o ile ich nie zniechęcicie tą agresją.

Link to comment
Share on other sites

A tutaj już się nie zgadzam. Jeśli ktoś chce, ma siłę i trochę myśli to dopnie swego.
A do ludzi w dzisiejszych czasach inaczej sie nie dotrze, na każdym kroku mordy, zabijanie dla przyjemności, przemoc w bajkach i grach dla dzieci - dla młodego pokolenia to chleb powszedni i do nich nie dociera jak się mówi "źle, nieładnie" bo mają to głęboko w d**uszy. Effe swoje na wątku przeszedł ale dzięki temu że ludzi troche Go "ustawili do pionu" chyba się bardziej wziął za siebie i zaczał działać jeszcze prężniej. Dla Ciebie dobrą metodą jest tłumaczenie "jak krowie na granicy" a ja wolę swoją metodę. Zainteresowany musi tylko znaleźć złoty środek i troszke pomyśleć.

Link to comment
Share on other sites

widze, ze ma wystawione bichony i własnie wystawil 12 labradorkow, ha ha, to ile ma suk? ze sto? skoro aukcje są non stop i ciągle psy mają 7-8 tyg. kto przy tym robi?
maltanki, labradory, westy, biszony ile to trzeba sprzątać przy takiej ilości
a może ma tylko po jednej suce na pokaz "niby-mamusia"?
Ciekawe skąd zdjęcia sciąga bo ja juz znalazłem:
samo zdjęcie: [url]http://www.bolognese.estranky.cz/img/picture/50/bolonaci-003.jpg[/url]
cała strona: [url]http://www.bolognese.estranky.cz/clanky/steniatka.html[/url]
a to aukcja na allegro: [url]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:f32rwrR_PKQJ:allegro.pl/maltanczyk-maltanczyki-sniezno-biale-dowoz-i1544892532.html+k_e_r_m_i_t+maltanczyki&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a&source=www.google.pl[/url]

Czy to nie jest oszustwo?

Link to comment
Share on other sites

mnie nie musisz pisać, śledze gościa juz ponad rok i ciężko mi na niego zebrać niepodważalne dowody. Wiecznie nie uchwytny, wiecznie zalatany, co chwile inne konta na różnych portalach. Nie chce podac swojego miejsca zamieszkania jak ktoś chce się umówić na odbiór osobisty, namawia do współpracy osoby trzecie (nie wiem czy to nie rodzina).
Na tego gościa ja nie potrafię znaleźć niepodważalnego haka, często ma także w ofercie spaniele, jeszcze dopiskiem że "co chwile nowe mioty więc każdy znajdzie coś dla siebie"...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o paszport to jest możliwe przewiezienie szczenięcia młodszego niż 3 miesiące bez paszportu przez granicę państwa UE, ale muszą być spełnione trzy warunki:

1. Pies musi pochodzić z kraju, który ratyfikuje umowę o przewozie zwierząt domowych (wszystkie kraje UE plus Norwegia i Islandia)
2. Przewożący musi uzyskać zgodę odpowiedniego organu w kraju docelowym (w Polsce Państwowa Inspekcja Weterynaryjna)
3. Szczenię musi być identyfikowalne (chip albo tatuaż)

To dlatego, że na wścieka nie szczepi się tak małych psów, a bez szczepienia na wścieka nie można wyrobić paszportu. Jednak z tego,co tu widać pan 'hodowca' nie przestrzega żadnego z tych warunków tylko jest zwykłym przemytnikiem psów. Proponuję donieść na niego do Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, bo każdy taki przemycony pies to potencjalne zagrożenie epidemiologiczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faflok']mnie nie musisz pisać, śledze gościa juz ponad rok i ciężko mi na niego zebrać niepodważalne dowody. Wiecznie nie uchwytny, wiecznie zalatany, co chwile inne konta na różnych portalach. Nie chce podac swojego miejsca zamieszkania jak ktoś chce się umówić na odbiór osobisty, namawia do współpracy osoby trzecie (nie wiem czy to nie rodzina).
Na tego gościa ja nie potrafię znaleźć niepodważalnego haka, często ma także w ofercie spaniele, jeszcze dopiskiem że "co chwile nowe mioty więc każdy znajdzie coś dla siebie"...[/QUOTE]

Proponuję zainteresowac tymi ogłoszeniami lokalny oddział Towarzystwa nad Zwierzętami. 'Co chwilę nowe mioty' dla mnie brzmi jak dowód eksploatacji zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

O tym przypadku wie nie tylko TOZ ale i inne organizacje. Był zgłoszony kawał czasu temu (o ile to ta sama osoba o której ja mówię) z tym że ja już nie wiem jak toczyło się postępowanie bo podałam tylko i wyłącznie informacje jakie posiadam. Nikt się ze mna nie kontaktował, o nic nie pytał, facet jak widać działa sobie nadal.

Podobna sytuacja dotyczy dorobkiewicza Olkusza. Sprzedaje głównie maltany i westy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...