Jump to content
Dogomania

Kolejny idiotyczny artykul: psy na kolcach sa agresywne


diabelkowa

Recommended Posts

reklama jest dzwignia handlu. Nie oszukujmy sie wiekszosc ludzi jest zielona w tym temacie, bo ludzie nie czytaja o wychowaniu psa. Dopiero jak sie pojawia powazny problem to zaczynaja probowac myslec. Swoja droga nie wiem co jest gorsze : probowac wyklikac kazdego psa i byc pozytywnym czy kazdego wlozyc w kolce. To i tak potrafi zmarnowac psa...

Ciekawe czy opublikuja moj komentarz ;)

Link to comment
Share on other sites

Diabelkowa, wzięli Cię na cenzurowane i zapewne komentarza nie ujrzymy ;)

Zdjęcia faktycznie urocze, zwłaszcza pierwsze... nie mogę tylko dojrzeć, czy one oba na kolcach, czy też jeden z nich jest agresywny ot tak sobie - z racji pochodzenia. :cool3:

A ludzie potrafią łyknąć wszystko...

Link to comment
Share on other sites

Pani szkoli w szkole azorres, weszłam na jej stronke jest zalinkowana w tym artykule.
No i prosze czego ucza na zajeciach agility na kiepskich przeszkódkach i niezbyt bezpiecznych. Ale w sumie po co im przeszkody skoro jedyne co ucza to:
[QUOTE]

Na zajęciach nauczymy podstaw potrzebnych do bezpiecznej i [B]satysfakcjonującej zabawy na torze przeszkód.[/B]
[LIST]
[*][B]chodzenie przy nodze[/B]
[*]zostawanie w miejscu
[*]podążanie naprzód
[*]podążanie w prawo
[*]podążanie w lewo
[/LIST][/QUOTE]Oferuja taniec z psem, według nich to dyscyplina która polega na nauczeniu kilku sztuczek.

Kurs super pies i zdjecia z placu zabaw, inne gdy pies siedzi na ławce.
Po pierwsze jest zakaz wchodzenia na plac zabaw dla dzieci i pozwalanie wchodzic psu na ławke gdzie siedza ludzie, to juz bezczelnosc. Nie mówiac ze nie jest to bezpieczne bo pies moze włozyc łape miedzy deseczki.
Na stronie mozna zobaczyc takze filmiki z owczarkiem autorki tego artykułu.
I to ma zachecac do jej umiejetnosci? Wstydziłabym sie to zamieszac jako reklame swojej szkoły szczególnie ze jest to jej własny pies. Nie dosyc ze pies jest ostro motywowany smakołykami i ciałem to szczególnie na ostatnim filmiku widac jak wlecze sie bez życia za włascicielka.
Mam nadzieje ze nie trafia sie naiwni aby wybierac taka szkołe w zadnej dyscyplinie co szkoła oferuje, bo widac ze nie maja pojecia o szkoleniu i o dyscypilnach w swojej ofercie.
Juz se wyobrazam jak po takiej szkole pies bedzie sie wlókł na agility przy nodze jak ten owczarek na filmiku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']szkoda, ze w ofercie szkoly nie maja IPO, bo chcialabym zobaczyc takie cos na klikerze ;P[/QUOTE]

:diabloti:

Tak obejrzałam tę stronę i stwierdzam, że na "szkoleniu" psów, a już na szalenie modnym ostatnio "szkoleniu pozytywnym" można zbić niezłą kaskę, nie mając przy tym praktycznie doświadczenia i umiejętności. Nie wypcham oczywiście wszystkich do jednego wora, ale takie rzeczy jakie zaprezentowała ta Pani, może osiągnąć dosłownie każdy, natomiast jeżeli faktycznie jest to jej pies to popracowałabym nad szybkością i dokładnością...

No i wracając do tematu, teraz słowo "kolczatka, dławik, OE, kara, tresura" kojarzy się dosłownie z maltretowaniem zwierząt. Natomiast są to czasem narzędzia niezbędne do wyćwiczenia zachowań na nieco wyższym poziomie, niż uczenie yorka aby nie ciągnął na smyczy... Może dla laika te rzeczy, które pokazuje Pani na filmikach są czymś nieosiągalnym, ale sama jestem przecież laikiem, przygotowuje swojego psa do PT właśnie i dla kogoś kto wie cokolwiek o tresurze to nie jest nic nadzwyczajnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']ale takie rzeczy jakie zaprezentowała ta Pani, może osiągnąć dosłownie każdy, natomiast jeżeli faktycznie jest to jej pies to popracowałabym nad szybkością i dokładnością...[/QUOTE]
Dodaj ze przy psie łasuchu mozna osignac lepszy poziom i to juz na pierwszych zajęciach.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie obejzalam filmik z bodajze pytania na sniadanie a propo tanca z psem, no coz... powiem wam tak z moim braku osiagniec i zdanym jedynie PT1 czuje sie mistrzem ;) a tak serio to dla mnie szkoda ludzi na takie cos i psow... strata pieniedzy, a pomyslec jakby ktos poszedl np z malina do takiej szkoly, wedlug mnie to zniszczony pies... u tego psa nie widac pasji w ogole...
[url]http://www.youtube.com/watch?v=b_qSMF-WF9U[/url] to jest nasz filmik jak ZACZYNALISMY myslec porzadnie o jakims egzaminie, ze szkoleniem bez zadnego tresera, instruktora i zwal jak zwal jako kompletny laik i z milionem bledow wychowawczych, przy czym to moj pierwszy pies i nie myslalam nawet przez chwile zeby otwierac szkole dla psa z PT i tancem z psem ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety prawda jest taka, że "szkołę tresury" psów możesz założyć ty i ja i nikomu nic do tego. Oczywiście dobrze jest skończyć kilka (korespondencyjnych) kursów, zapisać się do ZKwP, jakiegoś klubu agility, zrobić z psem PT, zaliczyć kilka wystaw (wyjeździć ChPL - wtedy można dawać też rady z zakresu wystawiania psów ;) ) i dla zwykłego właściciela psa jesteś już guru i profesjonalista :cool3:

Mój kolejny ulubieniec to ten Pan.
[URL]http://www.youtube.com/user/PanTorekPL#g/u[/URL]
Nie mam pojęcia po co są wykonywane niektóre elementy, zupełny chaos (filmy z dobkiem), brak konsekwencji... Już nie mówiąc o tym, że nie powinno się sadzać psa z tak krótką sierścią na śniegu... :-o

@diabełkowa
Filmik się nie wyświetla :lookarou: "Ten film wideo zawiera treść od partnera Sony Music Entertainment, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich."

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś dała piosenkę Boysów zamiast System of Down to by ci wideo nie zablokowali, masz nauczkę na przyszłość :evil_lol:

A co do filmiku to jak na początki i bez pomocy profesjonalisty to bardzo fajnie - możesz śmiało otwierać szkołę dla psów :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak,pojawił się i to nawet mojego autorstwa:razz: Ja się z tym zgadzam, jestem przeciwna kolcom,dławikom i Bóg wie czym jeszcze.Zwykła obroża lub szelki-wystarczą.Jeśli ktoś chce oduczy psa niesatysfakcjonujacych nawyków-na zwykłej obroży.Jesli nie-kupi kolce i zadawając psu ból-na pewno na jakiś czas stlumi nieporządane zachowanie ale czy pies będzie wiedział co zrobił źle czy nie będzie tego robił ze strachu przed bólem?Tu bym już negowała.
U mojego psa niestety przymus i ból nie zdawał egzaminu.Był raz jedyny raz na szkoleniu i nigdy więcej tam nie pójdę.Pani miała go oduczyć rzucania się na inne psy.Niestety,pies dalej warczał i kłapał,jednocześnie charcząc i piszcząc bo cieńka obroża wbijała mu sie w szyję.Co byłoby więc na kolcach?.Dodam ,ze pies nie był bo treningach ani o jotę mniej agresywny-powiem więcej.Frustracja jaką wywoływał ból spowodowala,że jego zachowanie było jeszcze gorsze-wcześniej tylko warczał a na szkoleniu chcial te psy po prostu zjeść.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Tak,pojawił się i to nawet mojego autorstwa:razz: Ja się z tym zgadzam, jestem przeciwna kolcom,dławikom i Bóg wie czym jeszcze.Zwykła obroża lub szelki-wystarczą.Jeśli ktoś chce oduczy psa niesatysfakcjonujacych nawyków-na zwykłej obroży.Jesli nie-kupi kolce i zadawając psu ból-na pewno na jakiś czas stlumi nieporządane zachowanie ale czy pies będzie wiedział co zrobił źle czy nie będzie tego robił ze strachu przed bólem?Tu bym już negowała.
U mojego psa niestety przymus i ból nie zdawał egzaminu.Był raz jedyny raz na szkoleniu i nigdy więcej tam nie pójdę.Pani miała go oduczyć rzucania się na inne psy.Niestety,pies dalej warczał i kłapał,jednocześnie charcząc i piszcząc bo cieńka obroża wbijała mu sie w szyję.Co byłoby więc na kolcach?.Dodam ,ze pies nie był bo treningach ani o jotę mniej agresywny-powiem więcej.Frustracja jaką wywoływał ból spowodowala,że jego zachowanie było jeszcze gorsze-wcześniej tylko warczał a na szkoleniu chcial te psy po prostu zjeść.:roll:[/QUOTE]

no niestety są psy których zwykłą obrożą tak łatwo nie wychowasz, chyba jeszcze nie widziałaś trudnego przypadku psa, tak samo szkolenie kolcztką nie polega na tym żeby psu zadawać nią ból żeby się bał
pies psu jest nierówny. Nie można każdego psa od razu próbować wychowywać kolczatką, dlatego że coś nam się nie podoba w jego zachowaniu, ale tak samo to działa w drugą stronę, nie wychowasz każdego psa tylko i wyłącznie pochwałami

Link to comment
Share on other sites

Balbina ty masz yorka tak? Wiesz, ja mam 2 jamniczki, które sobie na co dzień chodzą na normalnych obrożach rogza. I nie ma problemu, 100% kontroli. Ale mam też 35 kg 10 mc dobermana, który chodzi na metalowym zacisku (o jaka ja zła) bo taki młody cielak może ci wyrwać rękę ze stawu jak będzie prowadzany w szeleczkach. I to nie dlatego, że jest agresywny, nie usłuchany itp., bo nie jest. Ale po prostu przez to, że waży prawie tyle co ja i jest młody (doberman to 100% temperamentu, a szczeniak nie ma psychiki dorosłego psa i nie każde zachowanie można jeszcze przewidzieć), chce mieć nad nim pełną kontrolę. I nie robię tego tylko dla własnej wygodny, ale również dla bezpieczeństwa innych, między innymi podlatujących yorków. Psu nic nie jest, a wszyscy są szczęśliwi.

Kolczatka natomiast służy do korekty. Niektórzy uprawiają z psami sporty obronne IPO np. powiesz mi jak wypracować zachowanie tam wymagane na klikerze? Albo jak wzorem dagi poskromić naprawdę trudny przypadek bez dławiku czy kolczatki? Np. agresywnego dobermana, a nie yorka, którego utrzymasz jednym palcem?

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=gVWtXK78RXc&feature=player_embedded#[/URL]

Polecam ci ten filmik, tam prawie każdy pies ma na sobie dławik lub kolczatkę, a nie widać, żeby im brakowało zapału do pracy :evil_lol: Są owszem, psy o miękkim charakterze, ale są też psy twarde i każda metoda szkoleniowa powinna być dobra indywidualnie. Wrzucanie do jednego wora wszystkiego nigdy się nie sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Tak,pojawił się i to nawet mojego autorstwa:razz: Ja się z tym zgadzam, jestem przeciwna kolcom,dławikom i Bóg wie czym jeszcze.Zwykła obroża lub szelki-wystarczą.Jeśli ktoś chce oduczy psa niesatysfakcjonujacych nawyków-na zwykłej obroży.Jesli nie-kupi kolce i zadawając psu ból-na pewno na jakiś czas stlumi nieporządane zachowanie ale czy pies będzie wiedział co zrobił źle czy nie będzie tego robił ze strachu przed bólem?Tu bym już negowała.
U mojego psa niestety przymus i ból nie zdawał egzaminu.Był raz jedyny raz na szkoleniu i nigdy więcej tam nie pójdę.Pani miała go oduczyć rzucania się na inne psy.Niestety,pies dalej warczał i kłapał,jednocześnie charcząc i piszcząc bo cieńka obroża wbijała mu sie w szyję.Co byłoby więc na kolcach?.Dodam ,ze pies nie był bo treningach ani o jotę mniej agresywny-powiem więcej.Frustracja jaką wywoływał ból spowodowala,że jego zachowanie było jeszcze gorsze-wcześniej tylko warczał a na szkoleniu chcial te psy po prostu zjeść.:roll:[/QUOTE]

I stwierdzasz to na podstawie swojego przypadku ? A na klikerze i na szelkach stal sie pies aniol ? Na podstawie jednego osobnika nie da sie NIC stwierdzic, najprawdopodobniej trafilas na szkoleniowca, ktory nie potrafil uzyc dobrze kolcow i tyle. Na agresje wplywa wiele czynnikow, chocby to ze zle napinasz miesnie i smycz to co sa tez smycze lepsze i gorsze?

Link to comment
Share on other sites

tak,oczywiście droga evel.Robię to dla zasady-mój światopogląd nie ma tu nic do rzeczy:razz:
mój pies na szlkach nie jest aniolem-bo nie jest.Ale nie jest tak wściekły jak na szkoleniu.Nie oduczałam go na kolcach,tylko na szelkach.I wyśmiewanym wszem i wobec klikerze i smaczkach...O ja niedobra...Łańcuszki są już produkowane na szyję mojego psa..Było by łatwo-szybko-przyjemne.Dla mnie.Nie mojego psa. Owszem-są psy,duże z problemami.Ale nie wyklucza to tego,że gdy ktoś chce to może się obejść i bez kolców-liczy się metoda.A jeśli ktoś nie jest w stanie utrzymać swojego psa na obroży-no to sory ale dla mnie branie wielkiego dobermana przez osobę która waży tyle co on jest naprawde nieodpowiedzialne.Wiadomo ile pies będzie ważyl-i wieadomo czy będzie się w stanie go utrzymać.Nie trzeba być wróżka żeby przewidzieć takie rzeczy.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...