Jump to content
Dogomania

visNK

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

About visNK

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/16/1982
 1. visNK

  Ozzy the Dog

  Kilka zdjęć z dzisiejszego porannego spaceru: niuchacz niuchalski [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/4008/dsc0870i.jpg[/IMG] siedzę i co dalej? [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/6505/dsc0878vn.jpg[/IMG] to ja zrobię "waruj" a ty dawaj co tam masz w tej saszetce [IMG]http://img521.imageshack.us/img521/2213/kopiadsc0879.jpg[/IMG] Ozzy czekaj [IMG]http://img193.imageshack.us/img193/9647/dsc0890c.jpg[/IMG] Ozzy do mnie! [IMG]http://img689.imageshack.us/img689/7571/dsc0893g.jpg[/IMG] Idziesz mama? [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/7781/dsc0900u.jpg[/IMG] równam równam, smaka poproszę [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/5353/dsc0903q.jpg[/IMG]
 2. visNK

  Ozzy the Dog

  Oto jak Ozzy przewala się na łóżku: [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/6923/ozzy2h.jpg[/IMG] [IMG]http://img39.imageshack.us/img39/1827/ozzy1c.jpg[/IMG] ps. miał niedawno prześwietlane stawy i są idealne :) kamień z serca a miły weterynarz zajrzał mu przy okazji pod trzecią powiekę i okazało się, że ma grudkowe zapalenie, które ogarnął gratis
 3. [quote name='Sybel']Generalnie jak człowiek źle się wobec nas zachowa, też dajemy w mordę - nie ma to jak porządnie dać w skórę, to się nauczy :)[/QUOTE] To jest moja życiowa zagwozdka - dlaczego ludzie uderzą dziecko i psa a nie szefa czy rodzica? :)
 4. [quote name='aajk']byłam z nim u weterynarza, który stwierdził żeby mu nie pozwalać - łatwo powiedzieć.[/QUOTE] a jeszcze łatwiej zrobić :) jak się za bardzo rozkręci ze skakaniem każ mu usiąść - jeśli wyćwiczysz dobry "siad" nie powinno być problemu :) a jak pies siedzi to nie skacze ;)
 5. visNK

  komenda "noga"

  [quote name='evel']Można też kształtować obchodzenie przewodnika[/QUOTE] a to nie jest już komenda "do nogi"?
 6. visNK

  Chleb tak czy nie?

  [quote name='Vutz'] Dobrze byłoby, aby został złapany na gorącym uczynku i mocno skarcony -w sensie, że ma go spotkać jakaś nieprzyjmna bardzo sytuacja, którą zapamięta.[/QUOTE] Evel - pisałam o karceniu i ruszaniu głową w kontekście tej "porady", napisałam też, że kar się uniknąć nie da. Więc proszę - czytaj uważniej, zanim zaczniesz mi wykładać czym jest kara ;P Nie mam żadnej pozycji P. Mrzewińskiej - więc chętnie posłucham o zabitej kurze - jeśli możesz w skrócie :)
 7. visNK

  kundel z tatuażem?

  Tak, jestem pewna, że to kundelek - taka typowa jamnikowata znajda:) Cięzko odczytać, ale jeszcze sprawdzę przy najbliższej okazji, bo sunia została znaleziona już wysterylizowana.
 8. visNK

  kundel z tatuażem?

  Przysięgłabym, że u znajomej, zgarniętej z ulicy suczki znalazłam w uchu tatuaż. Czy gdziekolwiek tatuuje się kundelki? W schronisku? Czy może właściciel zrobić to w jakiejś klinice? Tatuaż jest praktycznie nie do odczytania - o ile to w ogóle jest tatuaż. Nie jestem pewna, bo kolor siny a nie zielony.
 9. visNK

  Chleb tak czy nie?

  Szkolę pozytywnie, nie karcę psa - wolę ruszyć głową. Pytam jedynie o opinie odnośnie podawania psu chleba, na który tak usilnie próbuje zapolować na dworze, zanim dojdziemy do perfekcji z komendą "zostaw" na odległość. Ponieważ mam dylemat - czy podawanie psu chleba nie zrobi z niego super przysmaku, albo czy nie podawanie podziała właśnie w ten sposób. yamayka - o bezpieczeństwo mojego psa jestem spokojna. Tam gdzie mu jakiekolwiek grozi jest prowadzony na smyczy. Odwołanie mamy 100% w każdym innym niż chleb przypadku - bez względu na rozproszenia (zając, zabawa z innym psem, bieg za piłką). Z chlebem w zębach bywa niestety różnie - 50 / 50 - w końcu przybiegnie, ale niestety nie zawsze natychmiast.
 10. Właśnie wybieramy wspólnego kandydata miau i dogo do głosowania na wrzesień na Krakvecie!

  PROSZĘ ZAGŁOSUJ NA Przytulisko ZNAJDKI czyli przytulisko JoliB - brzuszki czworonogów przytuliska czekają na Twój głos. Pani Jola teraz BARDZO POTRZEBUJE pomocy, w nocy 7/8 września pożar zabrał cały dobytek zgromadzony w garażu, przygotowany do przeprowadzki.

  link do wątku głosowania http://www.dogomania.pl/threads/214317-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesień

  Dla kogoś to dwa kliknięcia, dla tych psów to nieoceniona ogromna pomoc...

 11. visNK

  Chleb tak czy nie?

  Mój 5 miesieczny golden retriever jest boski. Chętny do pracy, posłuszny, szybko łapie nowe komendy, 99% przywołanie. No właśnie - ten 1% kiedy nie przychodzi - to wtedy kiedy je chleb. Moi sprytni sąsiedzi wyrzucają z okien chleb dla ptaków (bez komentarza) i Ozzy kiedy tylko ma okazję pędzi pod okna, odgania gołębie i im ten chleb wyżera. W domu je suchą karmę, smaki przy szkoleniu, ekstra smaki na przywołanie (kurczak, twarożek, żółty ser), jako gryzaki dostaje żwacze, uszy wołowe i prasowane kości. Zaczęliśmy mocniej pracować nad komendą "zostaw" oczywiście z chlebem. W domu jest coraz lepiej, ale nie jest jeszcze gotowy, żeby spróbować na dworze. Moje pytanie jest następujące, bo nie mogę się zdecydować jaką taktykę obrać: Czy karmić go w domu chlebem - może przestanie uważać go za największą atrakcję dnia czy raczej traktować chleb jako danie zakazane - może się nauczy, że chleba nie tykamy?
 12. visNK

  Ozzy the Dog

  [quote name='understandme']Witamy się :) Piekny psiak. Nie ma on trochę krzywych łapek? Moze to tylko wrażenie na zdjęciach, bo ja jestem strasznie wyczulona na tym punkcie bo my to przerabiamy własnie ;)[/QUOTE] Ma szeroką klatkę, więc przednie łapki są tak skątowane, że mogą wyglądać na krzywe. Nie zauważyłam niczego niepokojącego.
 13. visNK

  Ozzy the Dog

  [quote name='kavala']Ależ z niego pocieszny chłopiec! Ile już waży?[/QUOTE] 19kg :) Duży się robi. Mamy porównanie do koleżanki Ashy - cudnej suczki, która wygląda jak miniatura ONka - kiedyś jej do kolan sięgał ;) a teraz już prawie dogonił wzrostem :)
×