Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

Nutka wraca z adopcji!

Brak mi słów, szlag mnie trafia, jak ludzie traktują zwierzęta. Kobieta dzisiaj tkwiła z suką aby ją oddać do przytuliska...! U nas nieczynne, wiedziała o tym...  A potem napisała że mamy czas do środy. Za adopcję zgania winę na dorosłego syna, że to on się uparł i to on chciał, ale to ona rozmawiała z nami w sprawie adopcji! Jak powołałam się na umowę, że ma utrzymać sukę w hoteliku do czasu znalezienia domu albo zostawić ją u siebie na DT, usłyszałam w zamian, że umowę można wymówić do 7dni!!! I ona utrzymywać Nutki w hotelu nie będzie, bo jej nie stać! Odpisałam jej że pies to nie rzecz i nie można przerzucać z miejsca na miejsce!

Suczka podobno grzeczna, nie niszczy i nie brudzi. Szaleje, ale jest słodka. Ślicznie jeździ w samochodzie. Ale wypad ma z domu.

Szlag mnie jasny trafił. Kobieta trafi na czarne kwiatki, ale muszę sukę zabezpieczyć zanim wyda pierwszemu lepszemu skoro ma gdzieś umowę!!! Suczka miała być u nich sterylizowana, właśnie poprzez miasto, a tu ehhh...

Pomóżcie... Nutka się załamie, ona gryzłą pręty już teraz, a teraz... od razu się zadomowiła i wierzy, że to jej dom. Nie wie, że znowu oszukał ją człowiek!

nutka2.thumb.jpg.41dacd0ec3203aa027c92e154aa67e95.jpg

nutka3.thumb.jpg.1463be1ca4130a80894a4d38bdd4a655.jpg

nutka4.jpg.3cbf49439770cfb21ade9d9e6b81d528.jpg

nutka.thumb.jpg.66e08e8cd35f38ea4ac7182d3cd4e6a5.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, elik napisał:

Jeśli tej pani piesio pozwalał się głaskać, to jest szansa, że jej uda się go złapać bez szkody na ciele :)

Niestety, na razie Skaj nam znika z oczu. Podobno dzisiaj wył pod sklepem... a jak przyjechały dziewczyny to psa nie było, zjeździły całą okolicę przez pół dnia... ani śladu po psie... :(

17 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

A gdzie Sonia ma dom? Szacunek za wszystko co robicie 

Sonia ma w naszym mieście. Dom na miarę szyty, starsze małżeństwo pożegnało po wielu latach swojego pieska... przyszli do przytuliska, mała im się spodobała... a oni jej. I trafiła do nich. Ona czekała na spokojny, cierpliwy dom. I na taki trafiła. Jutro będzie sterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

Maja... na razie tęskni za Skajem. Nic nie je. Jest mocno smutna, dzisiaj płakała za bratem :( Maja weźmie smaczek, ale widać, że tęskni... Biedna, nie zna innego życia... Ale Pan da jej czas. Jutro ma kupić porządną smycz, zabrać do weterynarza... aby przed sterylizacją zrobić wszystko co tam trzeba.

48270410_2112261382436537_1806355561277554688_n.thumb.jpg.83598bf5fefdafcd9545e4eb11f07b03.jpg

48314832_1927004550754600_8965243158040412160_n.thumb.jpg.a7afcb78c81bc9ee6ec4174240a64795.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Jutro ma kupić porządną smycz, zabrać do weterynarza... aby przed sterylizacją zrobić wszystko co tam trzeba. 

Ważniejsze porządne szelki.

Pezed sterylizacja koniecznie badanie krwi przynajmniej dzień wcześniej, żeby przed sterylizacją były znane wyniki.  

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Ważniejsze porządne szelki.

Pezed sterylizacja koniecznie badanie krwi przynajmniej dzień wcześniej, żeby przed sterylizacją były znane wyniki.  

Pan to wszystko wie. Jedzie do naszego najlepszego weta w okolicy.

No i na razie odrobaczenie, potem morfologia. Wiemy to ;)

Ale dziękuję za troskę.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Pomóżcie... Nutka się załamie, ona gryzłą pręty już teraz, a teraz... od razu się zadomowiła i wierzy, że to jej dom. Nie wie, że znowu oszukał ją człowiek! 

nutka2.thumb.jpg.41dacd0ec3203aa027c92e154aa67e95.jpg

Tu ten wredny synuś ją głaszcze, żeby za chwilę wydać na nią wyrok - schron    726625805_zy4.gif.bd62a13a0c5046067db37731e2b844c1.gif

Udostępniołam

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elik napisał:

Tu ten wredny synuś ją głaszcze, żeby za chwilę wydać na nią wyrok - schron    

Nie on. On na co dzień studiuje... i nie ma nic do powiedzenia w sprawie psa. Chociaż nie wiem, już nie wiem w co wierzyć, a w co nie, bo kłamstwo goni kłamstwo. Dobrze, że udało mi się ubłagać czas do środy, bo pies miał zostać zabrany już-teraz-zaraz.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Nie on. On na co dzień studiuje... i nie ma nic do powiedzenia w sprawie psa. Chociaż nie wiem, już nie wiem w co wierzyć, a w co nie, bo kłamstwo goni kłamstwo.

To babsko nie ma nawet odwagi powiedzieć, że to jej decyzja?

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

To babsko nie ma nawet odwagi powiedzieć, że to jej decyzja?

Zgadza się... dodała jeszcze, że bała się naszej reakcji na wieść, że będzie zwrot. Dodajmy, moja reakcja była wyważona, acz stanowcza - wspomniałam o umowie i dobru suni. Ja nie wiem, ona oczekiwała pogłaskania po główce? Że nie wyrzuciła psa do lasu ale chciała oddać do przytuliska? Jak tylko Nutka będzie bezpieczna to wygarnę kobiecie, co o niej myślę... bo ja jeszcze nie zaczęłam. 
Naprawdę po dorosłej, dojrzałej kobiecie spodziewałabym się czegoś innego... a ona tak mydliła oczy, że taki cudowny dom ma, że ma suczkę przybłędę, że coś tam... I dobrą rekomendację ma w okolicy jako zwierzolubka. Już jej mieć nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tyś(ka) napisał:

I dobrą rekomendację ma w okolicy jako zwierzolubka. Już jej mieć nie będzie. 

I słusznie. Jeśli baby nie wzrusza ta mordeczka, to znaczy, że babsko nie ma serca i lepiej, że sunia u niej nie będzie mieszkać, tylko gdzie teraz do czasu znalezienia odpowiedniego DS?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

tylko gdzie teraz do czasu znalezienia odpowiedniego DS?

NIE WIEM :( To mnie przeraża. Lusia teraz (we wt/śr) ma mieć sterylizację aborcyjną i na tydzień ma trafić do DT... gdyby nie to, że to jej ostatni dzwonek na sterylizację, to by miejsce zajęła Nutka. Nie wiem, co się stanie z Nutką, wszyscy którzy poznaliśmy suczkę, jesteśmy przerażeni wizją powrotu za kraty. Jej omal nie pękło serce tam... a teraz, kiedy już czuje się jak u siebie i cieszy całą sobą... to będzie dramat. Wcześniej błąkała się w miejscowości zamieszkania elficzkowa. Myślałam, że to koniec jej włóczęgi... :( Czuję, jakbym ją oszukała.

 

Dziękuję za udostępnienie.

Link to comment
Share on other sites

Za kilkanascie lat
 moze ciut wiecej ...
 ,,pancia ,, tez moze zostac przeciez oddana ...bo zacznie brudzic np w czasie choroby ...
 bo stanie sie zmierzla np
 w czasie starszosci ...
 wtedy to pancia sobie wspomni to serce
 ktore jakoby na smierc wydala  ....nie baczac na potwornosci swiata ....
 
Sciskam mocno mocno za te biedunie
 i za wszytkie lapeki w przytulisku Waszym
Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Nadziejka napisał:

calem serduchem sciskamy za biedunia rudunia

Dzisiaj jedzie większa ekipa poszukiwawcza, oby się udało. Do akcji ma dołączyć gmina, bo pan któego pogryzł ten pies, pojechał ostatecznie na zastrzyk - a taka jest procedura, że lekarze są zobligowani zgłosić fakt pogyzienia sanepidowi i zobowiązać gminę do złapania psa na obserwację.

14 godzin temu, elik napisał:

Ogłaszasz Nuteczkę gdzieś poza f.b. i dogo?

Tak, na olx. Parę ostatnich adopcji poszło przez FB... Z Olx cisza :( w ogóle cisza w sprawie Nutki.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Dzisiaj jedzie większa ekipa poszukiwawcza, oby się udało. Do akcji ma dołączyć gmina, bo pan któego pogryzł ten pies, pojechał ostatecznie na zastrzyk - a taka jest procedura, że lekarze są zobligowani zgłosić fakt pogyzienia sanepidowi i zobowiązać gminę do złapania psa na obserwację.

Ale się porobiło :(

Oby go złapali i oby obserwacja skończyła się pomyślnie dla niego.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Tak, na olx. Parę ostatnich adopcji poszło przez FB... Z Olx cisza :( w ogóle cisza w sprawie Nutki.

Taka słodka sunia i nikt się nią nie interesuje :( A może to i lepiej, niżby miała być gwiazdkowym nietrafionym prezentem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...