Jump to content
Dogomania

UWAGA nieuczciwy "sprzedawca".


LUSILLE

Recommended Posts

Witam.

Też jest mi trudno uwierzyć,żeby na Dogomanii nie był obecny żaden Kaszalinianin,ale nie mogę im mieć za złe,że nie chcą się w to angażować,prawie nikt nie chce. :-(

A propos nowych faktów,to do "sprzedacy" na moją prośbę zadzwonił koszaliński inspektor TOZ-u i ... Pan K. praktycznie śmiał mu się w twarz.

Powiedział,że skoro nie mam umowy to nic mu nie mogę udowodnić,że on ma więcej świadków(wierutne kłamstwo),że mój świadek(mąż),jest niewiarygodny(?).Przyznał się,że kupił ode mnie sunię,ale zapłacił za nią tyle ile uznał za stosowne,nic mi nie jest winien i mojego psa sprzedał z zyskiem(jeżeli to prawda,chociaż wątpię,bo byłoby to dla niego wyjątkowo nieopłacalne,to mam nadzieję,że sunia trafiła do dobrych ludzi).

Jestem załamana bezsilnością.

Najbardziej boli mnie fakt,że gdybym miała choć cień podejrzenia,że po mojego psa zgłosił się taki właśnie człowiek,czyli handlarz a nie miłośnik rasy,to nie miałby szans nawet na pogłaskanie mojej suni,ale kłamał mi prosto w oczy,a ja to kupiłam...............................................

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm a porozmawiaj z tym panem z TOZu co do niego zadzwonil i niech ci poradzi jak tu wystapic na droge sadowa..no i moze by zadzwonil jeszcze raz i nagral taka rozmowe z tym panem, jako dowod.

mysle, ze warto, moze akurat sie cos uda zrobic.

ps on go sprzedal czy ma tego psa, bo jezeli sprzedal to moze jakbys dal ogloszenia w roznych miejscach to ten co kupil tego psa od neigo by sie do ciebie zglosil

Link to comment
Share on other sites

Pan z Tozu niestety jest mało skory do współpracy,wspólczuł mi,że trafiłam na takiego człowieka,zadał kilka bezsensownych pytań...Na koniec rozmowy ze smutkiem stwierdził,że szkoda,że nie mam umowy,bo gdybym miała to ...

Polska to nie np. Stany Zjednoczone,gdzie umowa słowna ma jakąś wartość.U nas papiery,dokumenty,faktury,kwity,itd.

Dziwię się wogóle,że pan K. przyznał się,że kupił ode mnie psa,przecież mógł powiedzieć,że jestem niespełna rozumu i nie wie o czym mówię...

Jeżeli chodzi o nagrywanie rozmów,to bardzo żałuję,że sama tego nie robiłam,bo teraz sprawa wyglądała by zupełnie inaczej.Wszyscy usłyszeli by głos miłego pana,który przeprasza,że nie oddaje pieniędzy,ciągle odwleka termin,zapewnia mnie,że sunia ma się świetnie i słowem nie wspomina o swoim hobby na boku,czyli handlu szczeniakami.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze mozesz wziac np twoja mame czy brata i niech ktos z nich sie poda za TOZ (facet i tak nie bedzie sprawdzal) czy za cos no i wtedy nagrajcie rozmowe i moze tez kogos kto zadzwoni z jakiegos inengo miasta tak zeby facet zaczal sie bac, ze jest znany poza koszalinem i toba

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy pomysł.Postaram się znależć ochotnika.Może coś z tego będzie.

Boję się,że już teraz facet będzie ostrożny.Np.ja wielokrotnie wysyłałam do niego sms-y z prośbą o oddanie pieniędzy a on nigdy nie odpisał,teraz już wiem dlaczego,nie chciał żadnych dowodów.Po prostu on już na pierwszym spotkaniu ze mną wiedział czego chce i jak ma do tego doprowadzić,a ja dałam zamydlić sobie oczy....

To smutne,ale jeszcze do niedawna myślałam,że to biedny,poczciwy pan,który ma problemy finansowe,bo musi utrzymywać rodzinę i ... mojego psa...Nawet starałam się go nie ponaglać,dlatego dopiero teraz wszystko opisałam i zaczełam porządnie drążyć temat.

Link to comment
Share on other sites

szkoda, ze nikogo nie znam w koszalinie , nawet tam nigdy nie bylam takze nie moge jakos pomoc.

mam nadzieje, ze sprobujesz wszystkich pomyslow, no i moze udalo by sie znalezc kogos kto tez temu panu sprzedal jakiegos psa albo od niego kupil, byloby wieksze poparcie.

jednoczesnie naprawde poroadz sie prawnika nawet takiego urzedowego (nie wiem czy ci cos biora)

Link to comment
Share on other sites

Witam !

Przeczytałam wszystkie posty i powiem szczerze, ze brzmi to jak jakies streszczenie filmu kryminalnego ! Nie poddawaj sie! A moze pomoze Ci Ogolnopolski TOZ ? Sprobuj jakims sposobem wyciagnac adres nowych nabywcow tej bulinki ( o ile owi istnieją :cry: ) !

Trzymam za Ciebie i psy ogromne kciuki !

Link to comment
Share on other sites

Nestety TOZ w tej konkretnej sprawie okazał się bezużyteczny.Główny inspektor w rozmowie telefonicznej z inspektorką z mojego miasta(do niej ja się zgłosiłam po pomoc)powiedział,że to sprawa cyt."nie do przeskoczenia",i że nawet gdyby chciał to nie ma tam kogo oddelegować.

Typowe podejście urzędnika.Nawet Pani inspektor z mojego miasta była bardzo zaskoczona jego postawą,powiedziała mi,że nie ma spraw nie do rozwiązania.Podała przykład akcji,w jakiej sama brała udział,żeby złapać przestępcę na gorącym uczynku,chowała się w krzakach razem z policją-to się nazywa poświęcenie !

Link to comment
Share on other sites

UWAGA ! W szczecińskim Kontakcie z drugiego lutego wciąż są ogłoszenia "sprzedawcy" :

Husky, różnej maści, niebieskookie, Kaukazy, rodzice na miejscu. Koszalin, tel. 0 604 897050

Kaukazy, szczenięta sprzedam. Koszlain, tel. 0 604 897050.

Jeżeli chcecie kupić psa którejś z tych ras dokładnie sprawdzcie kto je sprzedaje !!!

Louis.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam !!!

Fakt,że spotkało mnie ostatnio wielkie szczęście,nie sprawi,że przestaną śledzić poczynania"Nieuczciwego sprzedawcy",i że przestanę przed nim ostrzegać !!! :x

Oto co znalazłam gdy dzisiaj w wyszukiwarce wpisałam : sprzedam,psa,koszalin:

Bandogi - szczenięta sprzedam. Koszalin, tel. 0 604 897 050. ...

To na razie wszystko,ale będę szukała dalej...

W jego ogłoszeniach można zauważyć pewną prawidłowość,a mianowicie brak szans na rodowód i dobre pochodzenie psa,ponieważ krzyżowane są osobniki zupełnie przypadkowe,a jak taki pies czy suka się nie sprawdzi,traci dla "sprzedawcy" wartość i rusza dalej w Polskę(dla takiego psa to chyba lepiej...).

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Sama nie wiem co robić... :cry:

Faktem jest,jak już pisałam,że sama jestem sobie winna,nie mam na nic żadnych dowodów.Tylko na to,że pies istniał,że "sprzedawca"go ode mnie kupił,ale suma już się nie zgadza(twierdz,że miało być 100 i tyle dał,a miało być 300...).A to co się najbardziej nie zgadza,to fakt,że(to też już pisałam) zostałam okłamana,bo kiedy oddawałam mu sunię twierdził,że będzie to piesek dla syna,i że zapewni jej doskonałe waruni,był bardzo przekonywujący,nie było mowy o tym,że ma to być suka rozpłodowa czy żródło dochodu !!! :x

Kontaktowałam się z wieloma osobami i organizacjami w tej sprawie,ale nic się nie wydarzyło,więc wygląda na to,że sytuacja jest beznadziejna.Chciałabym tylko,żeby ktoś tam do niego zadzwonił i powiedział,że chce kupić sukę bullteriera w wieku do 12 miesięcy.Chodzi mi o to,że bardzo chciałabym mieć pewność,że on już jej nie ma,że ją sprzedał(powiedział tak inspektorowi TOZu do którego zgłosiłam się o pomoc).

Link to comment
Share on other sites

Wiolka - najlepszy dowód na to, jak ryzykowne jest popieranie hodowli i ZAKUPU psow "rasowych-bez rodowodu" - zdaje sięże krzyczysz na posiadaczy rodowodowców, tych "snobów" co to "tylko papierki im w głowie"? Hm, jak widac, czasem są tego typu historie wśród tych dobrych, szlachetnych idealistow co to zajmująsię handlem zwierzątkami bez papierów...

Suczka rodowodu nie miała. Co powoduje duże kłopoty, choćby w tym, że nie ma jej jak zidentyfikować (tatuaż! metryka! a w niej nazwisko nabywcy!!! i jeszcze może umowa kupna-sprzedaży...)

I, jak widać... niestety, suczka sprzedana została też dość dziwnie (bez urazy).

Powiem szczerze że wydaje mi się że trzeba stanąc na uszach żeby znaleźć naprawdę sprawdzony dom dla psa ktorego już nie możemy mieć (choć dla mnie to kompletna abstrakcja, przyznaję); a takie sprzedawanie z ogłoszenia... bez sprawdzenia domu nabywcy - dla mnie to szokujące, przyznaję.

I to niezależnie od tego, czy wydajemy w czyjeś ręce kundelka, czy psa rasowego...!

:evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...