Jump to content
Dogomania

szczeniaczek-niejadek


fuczka

Recommended Posts

Mozesz mu poprostu gotowac,albo solic mokra karme(doda jej smaku).Mysle tesz ,ze jak szczeniak nie chce jesc to poprostu nie jest glodny.Mozesz t ez podawac mu nieodpowiednia karme (typu Chappi,pedygree{nie wiem jak to sie pisze}czy tmp).Polecam karmy: Eukanuba,Royal Canin,Hill's,Purina(choc ta ostatnia nie jest najleprza).:nonono2:

Link to comment
Share on other sites

Jakiej rasy jest twoje szczenię? Czy została kupiona w hodowli? Jeżeli tak, może skontakuj się z hodowcą i zapytaj, czym karmili maluszki. Natomiast, jeżeli ten plan ci się nie spodoba, może wystarczy wizyta u weta?
Niektóre maluszki jedzą dopiero wtedy, kiedy naprawdę muszą. Może to nie jest powód do zamartwiania się?

[B]WISKA![/B]
Dlaczego polecasz karmy, które jak sama piszesz są nieodpowiednie?
Słyszałam, że nie można solić psu jedzenia! ! Więc...

Link to comment
Share on other sites

Kupilam psiakowi te sama karme ktora dostawal w hodowli, tyle, ze tam mieszano ja z gotowanym jedzonkiem, a ja nie jestem zwolenniczka takiego karminia, dlatego pies dostaje, poki co, tylko te sucha karme Acana Puppy Junior.

Jesli chodzi o solenie to ponoc niedobrze jest gdy psy, szczegolnie male, jedza przyprawy....

Nie chcialabym karmic psa chapi czy pedigree, a jesli chodzi o purnie to moze tylko pro plan, do eucanuby tez nie mam zaufania, hill's - nie znam dobrze, royal canin jak najbardziej! Na te karme chcialam przejc po skonczeniu przez psiaka Acany. Ale chyba to nie predko nastapi, jak bedzie jadl w takim tempie :-(

Link to comment
Share on other sites

p.s. przepraszam pominelam pytanie o rase: gonczy!
One ponoc sa strasznymi zarlokami i trzeba je przeganiac od michy, a moj wcale sie nie cieszy gdy mu podaje jedzenie, malo tego, to jedzenie caly czas ma " pod lapka" bo nie zjada porcjii jaka jest zalecana na jeden posilek

Link to comment
Share on other sites

zgadzam sie z Toba Rybc!a, napisalam, ze nie jestem zwolenniczka ale mieszania karmy suchej z gotowanym jedzonkiem!
Bede przyrzadzala psiakowi domowe zarelko ale chcialabym aby pojadl tez sucha karme, ktora jest pelnowartosciowym pokarmem, a on cos nie chce :-(

Link to comment
Share on other sites

mój psiak(Burzan) też jako szczeniak był niejadkiem karmy którą był karmiony w hodowli musiałam się pozbyć bo nie chciał jej jeść, a że nie jestem zwolenniczką suchej karmy to gotowaliśmy mu ryż+kurczak+warzywa(bez przypraw!) psiak na początku niewiele jadł jeździliśmy do weta ale to nic nie dało więc postanowiliśmy że będzie zjadał tyle ile chce, i pomogło teraz Burzan ma już prawie 7 lat i je nawet suchą karme(co prawda zawsze jednej i tej samej firmy) ale gotowane jedzenie przeważa(sucha sporadycznie),i można powiedzieć że to wyjątek od reguły bo to ogar o aktywnym życiu(pies polujący),jak widać u twojego gończaka może być podobnie. Tyle z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jezeli jest to szczenie male , nalezy karmic je 4 razy dziennie z czasem zmniejszyc do 3 posilkow a na koniec do 2.Tak postepowalam z moimi psami.Jesli piesek nie zjadl przydzielonej mu porcji - po 15 minutach nalezy miseczke z jedzeniem zabrac.W ten sposob nauczysz pieska , ze to nie restauracja w ktorej sie je kiedy chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_ga.isk']A ja mam problem odwrotny... moja psina (bernenczyk) ciagle by jadla :| Dostaje 3 razy dzienie i to dosc spore porcje a ciagle wydaje sie byc glodna i lapczywa ... juz nie wiem co z tym robic...[/quote]

Szczeniaczki bywają b. żarłoczne ;) Na pewno nie dawaj jej tyle, ile chce, tylko tyle, ile powinna zjeść. Piesek w tym wieku powinien jeść 4-5 razy dziennie - niewielkie porcje.
Czym ją karmisz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...