Jump to content
Dogomania

jak ich pogodzic??


BlackSheWolf

Recommended Posts

no wiec raczej bede miala psiaka rasy cavalier king charles spaniel :D a jak wiecie mam juz w domu 8,5 letniego mieszanca pinczerka min. Moj Kleks jest dominujacy i nie wiem jak zrobic aby pogodzil sie z nowym domownikiem i zeby tez nie zrobil mu krzywdy :( bo Kleks jest tez strasznie o mnie zazdrosny :/ i nie wiem co zrobic :/ prosze o wszelkie rady :)

P.S pieski rasy cavalier sa bardzo lagodne i nie sa dominujace, wiec jest to cecha dzieki ktorej moze lepiej sie pogodzi z Kleksiem :):cool3:

Link to comment
Share on other sites

Mysle,ze szczeniaka nie pogryzie,ale moze nawety lepiej jak zdominuje???Nie wiem jak jest z 2psami,ale ja mam psa i kota i wiem ,ze jak kot zdominuje na poczatku psa to pozniej raczej nie bedzie problemow ...Moze skontaktuj sie z treserem(i mozxe napisz jak poszlo bo szczerze to ja tez mam podobny problem-za ok.pol roku chcialabym kupic pieska rasy Schipperke,a mam w domu juz psa i kota...(i inne zwierzaki ,ale to juz inna historia)...hehe zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Gdy przybyła do nas Jura Tito miał prawie 8 lat. On nigdy nie przepadał za towarzystwem innych psów i bardzo balismy się jego reakcji. Na początku Jurę trzymałam na smyczy a Tita puściłam na podwórko. Tito w ogóle nie interesował się nową przybyszką. Potem spuściłam Jurę i jak podeszła do niego to trochę na nią powarczał i ona przystopowała zapoznawanie sie.

Ich dzisiejsze stosunki są neutralne. Ani się zbytnio nie kochają ani też nienawidzą. Czasami przez chwilę się pozaczepiają, czasami powarczą i tak sobie żyją już 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Twój pies (ten o dłuzszym stazu;) ) jest typowym dominantem to rpzede wszystkim należy zapoznać psiaki na neutralnym gruncie. Tzn. na spacerze w parku, w lesie itp.
Poza tym staraj się pokazywać, że ten starszy jest 'ważniejszy'. niech pierwszy dostaje michę z jedzeniem, pierwszy otrzymuje głaski itd. I nie wtrącaj się między nich.. Starszy pies będzie na pewno od czasu do czasu ostry w stosunku do młodszego i z Twojego punktu widzenia bedzie to wyglądało groźnie, ale to tylko swojego roddzaju 'pokazanie swojego miejsca w szeregu' ;)...
A poza tym.. trzymam kciuki!:)
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisała- Surprise- zapoznaj psiaki na spacerze, na podwórku. Myślę, że piesek źle zniósłby bardziej obecność psa dorosłego , niż szczeniaka. To jasne, że szczeniak także rośnie i będzie dorosłym psem- ale przez czas, kiedy będzie stawał się kawalerem/pannicą twój piesek- mieszaniec pinczerka, przyzywyczai się do niego. Ale pamiętaj, żeby nie zapominać o swoim Kleksiku, ponieważ może on czuć się odrzucony. Dopieszczaj go i pokaż mu, że kochasz go nadal tak mocno i nic się nie zmieniło, od czasu przybycia nowego towarzysza. Kto wie, może niedłuo będą razem brykać na spacerkach? Trzymam kciuki.

PS Z jakiej hodowli kupujesz nowego pieska?

Link to comment
Share on other sites

Tez mialam taka sytuacje w domku:p Tzn. mam w domu pieska juz prawie od 7-lat waabi sie Toffi i nie dawno przyprowadzilismy do domku malego piesia i straszenie sie balam jak moj Toffi zareaguje (bo on straszne nie lubi obcych psów tym bardziej szczenaków) weszlismy do dom z tym małym i Toffik dostał w tym momencie strasznej furi leciala mu slina z pyska i warczal na niego nie wiedzielismy co mam zrobic, ale na drugi dzien wyszlam z tym malym na spacer a moj chlopak z Toffikiem i sotkalismy sie a łące kolo nas i co sie stalo? toffik podeszedl do malego i zaczol go wachac ale rowoczesnie go ignorowac potem poszlismy razem do domku i bylo juz wszystko oki:p tylko czasami Toffik na niego warczal jak maly przeginal:p teraz juz niestety nie ma juz malego odeszedł:-( ale Toffik i my strasznie za nim teskimy.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że będziesz miała drugiego pieska!:) ale jesli Twoj jest dominantem to kup przede wszystkim suczke :) i albo Twoj psiak pojdzie pod noz, albo sunia ;)
Ja w prawdzie miałam dwa psy na okres 2 miesiecy bo właścicielka suni wyjechala do Włoch, psy sie tolerowały, ale nie kochały, ale nie było duzych spiec... natomiast mialam inna sunie na 2 tyg. i ona bardziej mu do gustu przypadla, ona go zdominowała (pomimo ze moj pies jest dominantem) i wszystko było spoko nawet pod koniec pobytu zaczely obok siebie spac :) natomiast gdybym do domu przyniosla psa samca.. to moge sobie pomazyc o tym aby psy mogly chodzic razem wolno po mieszkaniu ;)
Moj psiak teraz ma ok. 15 lat i za kilka miesiecy tez nie bedzie jedynakiem, ale ja zafunduje mu kociaka.. wiec mam nadzieje ze bardzo sie na mnie nie pogniewa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Psa dominujacego ( w Twoim przypadku psa starszego ) nalezy zawsze karmic pierwszego , wyprowadzac na spacer , okazywac pieszczoty....
W momemncie , gdy zdazy sie taka sytuacja w ktorej starszy "pokaze" gdzie mlodszego miejsce - nie wtracaj sie do zaistnialej sytuacji , gdyz wowczas psy porozumiewaja sie ze soba i pokazuja sobie kto jest gora w tej hierarchi.W zadnym wypadku nie bierz malca na rece , nie karc starszego ....Jezeli to zrobisz wowczas starszy bedzie sie odgrywal na mlodszym a efekt - nie trudno sie domyslec.

Polecam ksiazke pt: "Pies ktory kochal zbyt mocno " W ksiazce przedstawiony jest takowy przypadek jak i duzo innych wartych uwagi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie ja Was proszę, nie zakładajcie po raz setny takiego samego tematu. Przecież podobnych wątków było już na prawdę bardzo dużo. Wystarczy się trochę wysilić i poszukać. Np ten wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=32214&highlight=psiuroszczura[/URL]

Nie ma sensu po raz setny pisać tego samego. Takie rady i informacje już na tym forum są-trochę chęci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...