Jump to content
Dogomania

Dostojny tybetan i bezmózgi kundel!


Naklejka

Recommended Posts

Tak, ma bardzo silny instynkt terytorialny, a poza terenem zero agresji, jest niesamowicie nieufny do ludzi, póki co z każdym psem się chce bawić, ale agresory olewa, nie prowokuje bójek, raczej ich unika, raz został zaatakowany, obronił się nie robiąc krzywdy drugiemu psu. Są to trudne psy, często dominujące, niesowicie inteligentne, uparte i niezależne. Zdarzają się tybetany, które często uciekają, przegryzają siatkę, podkopują, się, przeskakują płot, by zobaczyć co dzieje się w okolicy. Źle znoszą zamknięcie, kochają wolność- spacery tylko na smyczy.
Nie okazują uczuć tak jak typowe psy, są nieprzekupne- Jetsan nie weźmie jedzenie od obcej osoby, nie każdy obcy moze go na spacerze pogłaskać....

Link to comment
Share on other sites

Co za pogoda... Nie mogę pójść z Jetsanem na łąki... Ze szkolenia nici... :( bo na tych bagnach biegać nie będziemy :(
Dzisiaj zabrałam mu miskę, Alexa zamknęłam na dole, a oczywiście zapomniałam sprzątnąć jego miskę :roll: Jetsan wparzył do domu i od razu do miski, krzyknęłam "nie wolno, puść" odsunął się:multi: Ostatnio to nie przeszło- wywabiłam go na kurzą łapkę i sprzątnęłam miskę:evil_lol:
Dzisiaj ogólnie spokojniej reagował ma żarło:p

Wczoraj dupek był na spacerze z alexem, oczywiście wystartował do niego radośnie, a potem go olał i szedł grzeczniej niż alex, jestem z niego dumna:lol:

Co ja jeszcze chciałam dodać... mama mi psa rozpieściła:diabloti:

edit:A jednak poszłam na bagna:diabloti:
ładnie szedł, psy mijał przy nodze z lekkimi zrywami- nie jest źle. Zapatrzył się na psy biegające po łące...... Sam by chciał pewnie z nimi pobiegać.... Gdy ludzi nie było puściłam mu smycz. On gdzieś się zatrzymał, to odbieg, a ja mu się kajś chowałam, zmieniałam kierunek, latał za mną jak dureń :lol: Taka bomba uchachana z wywalonym ozorem :loveu:
Próbowałam odwrócić jego uwagę od psów bawiąc się z nim, ale nie działa... :( Ma gdzieś moje zaczepki....
Wystraszył się worka na śmieci tzn kosza.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałam się na psa właśnie ze względu na charakter ;) Zanim kupiłam mastifa miałam kilka lat na poznanie rasy, wiedziałam że chcę go mieć....
A tybetany są niesamowite :loveu: Ciężko jest mi nawet to opisać....
Jetsan to dzieciuch jeszcze, czekam aż w końcu dojrzeje ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...